ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Јарачани четворком до опстанка

Хајдук (Д) - Младост (БЈ) 2:4 (1:2)
2

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Кукуда (Петроварадин).Стрелци: Манчић у 45. и Лазић у 82. за Хајдук, а Стјепановић у 17, Зукић у 55, Радонић у 73. и Дринић у 90. минуту (из пенала) за Младост.

ХАЈДУК: Ракић 6, Шућак 6 (Совиљ 6), Пејаковић 6 (Томић 6), Лакетић 6, Делић 6, Н. Симић 7, Манчић 7 (Требовац 6), Никшић 6, Драгановић 7 (Лазић 6), Стевановић 7 (Перовић 6), Мартиновић 7.

МЛАДОСТ: Ромић 7, Ђукић 7, Странић 7, Зец 7, Бабић 7 (Стојановић 7), Остојић 7, Дринић 7, Стјепановић 7 (Радонић 7), Димчић 7, Марковић 7, Зукић 7, Папак 7 (Радоња).

Дивошани наступили са комбинованим саставом, а то није било довољно да се савлада полетни тим из Бачког Јарка.

Р. М.

Будућност - Индекс 2:2 (1:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Будућности, гледалаца 150, судија Врачар (Сомбор).Стрелци: Пријић у 44. и Никола Грујић у 49. за Будућност, Топић у 7. и Бањац у 68. минуту за Индекс. Жути картон:  Вуковић (Индекс).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Станивуковић 7, Чоњагић 7 (В. Јефтић 7), Радосављевић 7, Милошевић 7, Симовљевић 7 (Ђукић 7), Пријић 7 (Ненад Грујић 7), Јанковић 7 (Владисављевић 7),  Добо 7, Малиновић 7, Никола Грујић 7.

ИНДЕКС: Субашић 7, Стојановић 7, Јокић 7, Вуковић 7, Иван 7, Боровица 7, Топић 7 (Блешић 7), Звекан 7 (Маринковић 7), Бањац 7, Вукашиновић 7 (Батинић 7), Нађ 7.

После брзог вођства гостију из Новог Сада, изгледало је да ће бодови, припасти Индексу. Играли су гости добро. Чим су домаћини средили своје редове, кренули су ангажованије и у финишу полувремена Пријић је искористио грешку гостујуће одбране и поравнао је резултат. Само што је почело друго полувреме и нова грешка гостујуће одбране. Ипак, су играчи Индекса смогли снаге, да макар поравнају резултат и у томе су и успели. Бањац је био најспретниуји пред домаћим голом.

М. Симић

Дунав (СБ) - Слога (Е) 2:0 (1:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 250, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Ивановић у 45. и Сремчевић у 77. минуту.Жути картон: Милошевић (Дунав).

ДУНАВ: Јагодић 7, Ивановић 8, Николић 7 (Радановић 7), Милошевић 7, Миловац 7, Мирковић 7, Будимр 7 (Загорчић 7), Ердељан 7 (Секулић 7), Сремчевић 8, Чолић 7.

СЛОГА: Веселиновић 6, Крстић 7, Раичевић 7, Белић 6, Стојшић 7, Утвић 6, Бајуновић 7, Херцег 6, Воларевић 7, Ћирић 7, Угљешић 7.

Ивановић и Сремчевић спретно и срећно постигли голове, и тако су свом тиму допринели да и од идуће јесени играју војвођански Југ.

Б. Р.

Слога (Т) – Нови Сад 2:4 (1:2)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 150, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелци: С. Кочиш у 27. и Пролић (из пенала) у 90. за Слогу, Куртиши у 7, Гаџић у 10. и Галић у 62. и 86. за Нови Сад, жути картони: Авдаловић (Слога), Клиска, Кавчић (Нови Сад).

СЛОГА: Ранков 6, Марковић 6 (од 50. Марјановић 6), Пастор 7, Томић 7, Јаковљевић 6,5, И. Кочиш 7 (од 50. Бановић 7), Авдаловић 6,5, Јакшић 6,5 (од 65. Гргић - ), С. Кочиш 7, Борић 7, Пролић 7.

НОВИ САД: Хромиш 7 (од 80. Вицикнез - ), Клиска 7 (од 46. Галић 8), Штефек 7, Кавчић 7 (од 77. Бјелић - ), Јевић 7, Сувајџић 7, Симић 8, Пањак 7 (од 62. Орловић - ), Ковачевић 7, Гаџић 7 (од 46. Вукаљевић 7), Куртиши 7,5.

Лидер је, са шесторицом некадашњих играча Слоге у тиму, заслужено победио и ставио тачку на сезону украшену освајањем првог места. Одбрану домаћина, у 7. минуту, на капитулацију је приморао Адис Куртиши, топовским ударцем из прве, после акције Боже Јевића и асистента Александра Клиске.

Гости су наставили да нижу нападе, па је 180 секунди касније Борис Гаџић крунисао центаршут Давида Пањка. Тек тада су се тргли Темеринци, лопту је сервирао штопер Немања Томић, док је Срђан Кочиш левицом погодио мрежу иза леђа Филипа Хромиша.

У 62. минуту, пожртвовани Александар Симић је одузео лопту на средини терена и проиграо Младена Галића, а искусни нападач, својевремено узданица Слоге у српсколигашким данима, био је неухватљив дефанзивцима домаћина – 1:3.  Адис Куртиши је, четири минута пре краја, обавио рударски део посла по левој страни, па је Галићу само преостало да на линији потврди гол. У последњим тренуцима, непрописно је заустављен капитен Роберт Пастор, а Ђорђе Пролић (17), најмлађи у редовима црвено-белих, из пенала је нациљао доњи угао.

М. Менићанин

Подунавац - Раднички (НП) 1:0 (0:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 150, судија Субашић (Ветерник).Стрелац: Грујић у 78. минуту (из пенала). Жути картрони: Гавриловић, Шавија, Јаворац (Раднички).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, М. Зоговић 7 Милош Живковић), Вујовић 7, Паповић 7, Стојисављевић 7, Сарачевић 7 (Солдатовић), С. Зоговић 7, Грујић 8, Поповић 7 (Качар), Весели 7, Цветковић 7.

РАДНИЧКИ: Јовишић 7, Јаворац 7 (Кнежевић 7), Суботић 7, Николић 7, Лабовић 7, Гавриловић 7, Балешевић 7, Шавија 7, Витас 7, Конестабо 7 (Смиљанић), Коста 7 (Видаковић), Стикић 7, Миловчевић 7.

Прво полувреме, обележиле су велике борбе на средини терена, и само по која полушанса.

У наставку још тврђа игра ривала, али виђена је и по која шанса. У. 78. минуту, домаћини су извели корнер, а Јаворац је у свом казненом простору играо руком. Судија Субашић, се није двоумио, и одмах је показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне је био Гурујић.

М.Градић

Раднички (Ш) - Цемент 2:0 (1:0)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 200, судија Јелена Ћерановић (Ловћенац).Стрелац: Крајновић у 28. и 55. минуту. Жути картони: Николић, Стојшић, Јовановић, М. Добројевић (Раднички), Мијаиловић, Вилотијевић (Цемент).

РАДНИЧКИ: Николић 8, Аперлић 8, Драча 8, Павловић 7,5, Стојшић 7,5 Јовановић 8, Смиљанић 7 (М. Добројевић 7), Крајновић 8,5, Сарић 7 (Влаисављевић 7), Савић 7,5, Субић 7,5.

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 6, Вилотијевић 5,5 (Срдановић 5), Унгар 6, Зелић 5 (Батос 6), Мијаиловић 6,5, Јањић 6,5, Грујић 6, Поповић 7, Д. Зељковић 6 (Варга 5,5), Вуковић 6,5, Н. Зељковић 6.

У Шиду заслужено славље домаћих играча. Били су бољи током целе утакмице. Крајновић је постигао велемајсторске голове. Први после повратне лопте Јовановића. Ушао је са лоптом у 16 метара гостију, а затим прецизним шутем савладао голмана гостију Ђурикина. Други, када је лопту примио, на груди, спустио је на ногу, и са 40 метра веома јаким шутем, погодио саме рашље.

Д. Крмар

Слобода - Јединство (Р) 2:0 (2:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 100, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Кобиљски у 6. и Павловић у 43. минуту. Жути картони: Барић (Слобода), Сендерак (Јединство).

СЛОБОДА: Кромпић 7, Барић 7, Кубуровић 7, Лазаревић 7, Калајџић 7, Ђуричић 7, Глишић 7, Димић 7, Павловић 8, Кобиљски 8, Матић 7.

ЈЕДИНСТВО: Видаковић 6, Малиновић 7, Рац 7, Зирић 7 (Поштић 7), Радека 7, Самарџић 7, Илић 7, Петковић 7, Јовишић 7, Сендерак 7, Јелић 7.

Комотна и отворена игра ривала. У тој игри домаћин се много боље снашао. Постигао два гола, и остварио планирану и сигурну победу. Гости су оставили добар утисак. У неким тренуцима, играли су баш добар фудбал. Имали су и неколико повољних прилика.