Војвођанска лига – југ: Јарачанима општински дерби

Општински дерби је одигран после шест и по година. Амбијент је био прави фудбалски, одзив навијача солидан, а на терену се водила фер и коректна борба.
Sloga-Mladost BJ/J. Grlic

Слога (Т) – Младост (БЈ) 1:2 (1:1)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 700, судија: Стојић (Нови Сад), стрелци: Свитић у 4. за Слогу, Тодоровић у 19. и Нинковић у 73. минуту за Младост, жути картони: Зелић, Марковић, Ђекић (Слога), Апић, Лолић, Стојаковић, Стојановић (Младост).

СЛОГА (Т): Пушкић 7, Ћук 6,5, Пастор 7, Бановић 7,5, Зелић 7,5, Свитић 7 (Ергарац 6), Икрашев 6 (Пролић 6), Вукаљевић – (Марковић 6,5), Ђекић 7, Ник. Томић 7, Туцаков 7.

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 7,5, Апић 7,5, Стојисављевић 7 (Веселиновић 7), Леђанац 8, Тодоровић 8, Боровница 7, Тривуновић 7 (Стојановић - ), Милош Ковачевић 7, Стојаковић 7,5, Нинковић 8,5, Милан Ковачевић 7 (Стеванчевић 7).

Домаћи нису могли да пожеле бољи почетак, јер је, после слободњака Николе Томића, имењак Свитић, са ивице казненог простора, ударцем главом преусмерио лопту у горњи угао. Два минута касније, штопер гостију Александар Леђанац је погодио пречку.  Јарачани су изједначили у 19. минуту, када је Милош Стојаковић извео корнер, а Дамјан Тодоровић био највиши у скоку, казнивши статичност дефанзиваца Слоге.

Ритам црвено-белих, пореметиле су повреде везиста Срђана Вукаљевића и стрелца Николе Свитића, у смирај првог полувремена. Јарачани су играли са више жара, уласком двојице најискуснијих Лазара Веселиновића и Ђуре Стеванчевића, добили су додатну дозу адреналина. Давид Нинковић је од почетка уносио пометњу, трчао је као навијен и за труд је награђен у 73. минуту.

Искоса са 25 метара, одапео је стрелу у супротан угао, мајсторију не би спречила ни двојица голмана. Минут касније, Растко Ђекић је погодио стативу и то је био последњи трзај недоречених Темеринаца.

М. Менићанин

Раднички (НП) - Подунавац 1:0 (0:0)

НОВА ПАЗОВА: Градски стадион, гледалаца 75, судија Ранковић (Бачки Јарак), стрелци: Сарачевић у 73. минуту. Жути картони: Балешевић, Миросављевић, Богдан и Трифуновић (Раднички), а Мандић (Подунавац).

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Богдан 6, Миросављевић 6, Комазец 6 (Цветковић-), Бурсаћ 7, Балешевић 7, Шавија 7, Сарачевић 8, Јосиповић 6, Мемаровић 6, (Петошевић 7), Зорић 6 (Грујић-).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Мастелица 6 (Зоговић -), Гавриловић 6 (Качаревић -), Вујасиновић 7, Пауновић 6, Ђурић 7, Петронијевић 7, Пејчиновић 6, Ђуричић 6 Мирић 6 ( Марко Живковић-), Мандић 6.

После више од 50 година постојања ова два клуба одигран је први првенствени сусрет. Обе екипе имале су по неколико повољних прилика за гол, али су се стрелци поштено испромашивали. Раднички је у 23 минуту погодио пречку, а на другој страни је у 43 минуту Ђуричић неометан са десетак метара пребацио гол.

Друго полувреме је настављено у истом ритму, најпре је Подунавац пропустио прилику, да би из контре након прецизно изведеног слободног ударца Сарачевић утрчао поред збуњене одбране Подунавца и затресао мрежу гостујуће екипе. Неки минут касније Петошевић је сам испред голмана лопту посла изнад пречке.

Гости су после неколико брзих акција били у прилици да изједначе, али им то није дозволио спремни голман Трифуновић.

Ј. Вуковић - М. Паприца

Јадран - Црвена звезда 1:0 (0:0)

ГОЛУБИНЦИ:  Стадион Јадрана, гледалаца 400, судија Граовац (Рума).Стрелац: Марковић у 73. минуту. Жути картони: Ракићевић, Милић, Томић, Мастило, Матић, Вуковић (Црвена звезда).

ЈАДРАН: Нешић 8, Вукчевић 8, Булатовић 8, Лукач 8, Наглић 8, Бранковић 8, Живановић 7 (Грубор 7), Ј. Којчиновић 8 (Шестовић 7), Ђуран 8 (Раденков 7), Пекић 8, Марковић 9.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 7, Караћ 7, Томић 7, В. Костић 7 (Сапунџић 7), Кисић 7 (Л. Костић 7), Ракићевић 7, Мастило 7, Матић 7, Милић 7, Пурић 7, Вуковић 7.

Водила се жестока борба, у току целе утакмице.А, победоносни гол за домаће постигао је Марковић. Била је то права бомба с 30 метара. Голман гостију Митровић није ни стигао да интервенише. Све се одиграло у јакој брзини.

И. Маленчић

Слога (Е) - Сремац (В) 1:0 (0:0)

ЕРДЕВИК:  Стадион Слоге, гледалаца 200, судија Р. Петровић (Семска Митровица).Стрелац: Вуковић у 95. минуту. Жути картони: Ђуркић, Барић, Стојшић, Тојагћ, Томичић, Цвијић (Слога), Рудић, Бабић, Старчевић, Пејчић, Богојевић, Морача (Сремац).Црвени картон: Домчић (Слога).

СЛОГА: Тојагић 8, Ђуркић 8, Вуковић 8, Домчић 8, Стојшић 8, Томчић 8, Цвијић 8, Бајуновић 7 (Стојчић), Дробац 8 (Поважан), Мачвански 8, Барић 8.

СРЕМАЦ: Старчевић 8, Бабић 6, Богојевић 6, Раковић 7, Спаловић 7 Грујун 7, Петковић 7 (Рајак), Рудић 7, Свиленковић 6 (Пејчић), Штетић 6, Коларов 7 (Морача).

Гости су почели одлично, први су направили шансу, али тандем Петковић-Коларов замало није успео.Затим је шансу пропустио Домчић. Цвијић и Томшић су покушали да изненаде Старчевића кроз пас игру. Потом Барић није са пет метара погодио гостујућу мрежу..

И у наставку иста слика.Домаћини ређају шансе, а гости, срећно чувају своју мрежу, све дои 95. минута када Вуковић са десене стране шутирао у леви угао и лопта се закопрцала у мрежи гостију.

А. Кузмић

Подриње - Младост (НС) 3:0 (1:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалац а 400, судија Митровић (Нови Сад).Стрелац: Требовац у 31, 71. и 72. минуту. Жути картони: Петрић (Подриње), Зорић (Младост).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Петрић 7, Станић 7 (Теодоровић 7),  Савановић 7 (Вукотић 7), Радовановић 7, Пршић 7 (Ђурђевић 7), Требовац 9, Џибрић 8, Томић 7 Арсеновић 7, Мијаиловић 7.

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић 6, Вукаљевић 7, Хајризи 6, Л. Слијепчевић 6, Вилотијевић 6 (Зорић), Кнежевић 7, Керекеш 7, Гојковић 7, Ђорђевић 7, Ренић 7 (Милетић), Вујовић 7 (Каурин).

Од гостију се много, много, више очекивало.И, у игри и ефикасности.А, у домаћем тиму блистао је Требовац, стрелац сва три гола. Први погодак постигао је после школске акције, а остала два после изванредних центаршутева Џибрића.

М. Јефтић

Јединство (СП) - Цемент 2:0 (0:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 200, судија Чекичевић (Моровић).Стрелац: Живановић у 58. и 90. минуту. Жути картони: Качар, Пањак (Јединство), Балетић, Пековић, Унгар (Цемент).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Делић 6 (Суботић 6), Цвијановић 7 (Играч 7), Љубевић 6 (Пањак 6), Ж. Митровић 7, Цветановић 6, Живановић 8, Гавриловић 6, Милановић 6, М. Митровић 6, Качар 6.

ЦЕМЕНТ: Ђуркин 7, Пековић 6 (Хорњак), Унгар 7, Зоговић 7, Бајић 7 (Васић), Вујошевић 6, Балетић 7, Секулић 6, Јовишић 6 (Маријановић), Томић 7, Скоко 7.

Утакмица са доста лепих акција гостију. Фудбалери Цемента, играли су одлично, али нису искористили многобројне шансе. А, домаћини своју прву у 58. минуту претворили у гол. Живановић је подио мрежу гостију из прецизног шута с 16 метара. Мало је код шута Скоко пипнуо лопу и тако преварио свог голмана Ђурикина. Гости потом наставили да играју одлично, да стварају шансе.

У последњем минуту Живановић је поново ступио на сцену.Лако је изиграо гостујућу одбрану и изблизине још једном матирао Ђурикина.

М. Бзовски

Хајдук (Д) - Борац (Ш) 0:3 (0:2)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Гаћиновић (Нови Сад).Стрелци: Станојев у 6. и Грковић у 33. и 90. минуту. Жути картони: Халиловић, Петровић, Михајловић, Стевић (Хајдук), Васин (Борац).

ХАЈДУК: Петровић 6, Лукић 6, Стевић 6, Халиловић 6, Мандић 6, Михајловић 6, Радман 6 (Симић 6),  Совиљ 6, Стојановић 6, Трнинић 6 (Атић 6), Требовац 6.

БОРАЦ: Бузаџија 7, Ћук 6,  Макивић 7, Живанов 6, Станојев 7, Јовић 7, Станчетић 7, Грковић 7, Ракић 7 (Рахић 7), Васин 7 (Краговић), Миловац 6 (Зечевић).

Дивошани у првом полувремено игралислабо, што су искусни гости искористили и повели са 2:0.У другом полувремену домаћини много бољи.И имали су две сјајне прилике. Обе је промашио Радман.

У самом финишу искусни Грковић је још једном  надмудрио домаћу одбрану.Постигао свој други гол изблизине и поставио коначан резултат.

Р. Маричић

Резултати:

КАЋ: Југовић - Слобода 4:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње -Младост (НС) 3:0, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Цемент 2:0, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Подунавац 1:0, ТЕМЕРИН: Слога - Младост (БЈ) 1:2, ДИВОШ: Хајдук - Борац (Ш) 0:3, ЕРДЕВИК: Слога - Сремац (В) 1:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Црвена звезда 1:0.