ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ: Лидер се провукао у Темерину

Слога (Т) – Хајдук 0:0
с

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 250, судија: Радић (Ириг), жути картони: Томић, Клаић, Б. Пролић, Буквић (Слога), Н. Симић, Крмар, Нађ, Скопљак (Хајдук).

СЛОГА: Војводић 7, Борић 7, Пастор 8, Томић 7,5, Унгар 8, Бановић 7 (од 54. Б. Пролић 7), Милетић 7,5, Буквић 7, Јакшић 7 (од 90. Радонић - ), Клаић 7, Марјановић 7,5.

ХАЈДУК: Тркуља 8,5, Крмар 7, Николић 7 (од 80. Томић - ), Скопљак 7, Јевић 7, Игњић 7, А. Симић – (од 25. Мандић 7,5), Н. Симић 6,5, Нађ 6, Галић 6,5, Ерак 6,5 (од 80. Савићевић - ). Захваљујући сјајном голману Марку Тркуљи, лидер је избегао први пораз у првенству и без примљеног гола на гостовањима окончао јесењу етапу. Чувар мреже гостију из Дивоша чинио је чуда, а када би сви већ видели лопту иза његових леђа, успевао је изађе као победник, током налета Темеринаца, десеткованих повредама.

Највише је недостајао први стрелац Бошко Паповић, због повреде ложе, при чему у његовом одсуству нико није успео да преузме улогу гол мајстора, иако су кандидатуру били истакли Филип Клаић, Ненад Марјановић, Зоран Јакшић и Милутин Милетић. Њихове покушаје на велемајсторски начин, осујетио је Тркуља. Од гостију се више очекивало, на расквашеном терену, нису показали много из свог репертоара, уз опаску да им је маневарски простор сузила храбра игра чете Мирка Давидовића, која је према свему виђеном заслужила три бода. Једину озбиљну шансу гости су имали у 64. минуту, када Младен Галић, на аситенцију Александра Игњића, није успео да савлада Душана Војводића, ударцем искоса са 12 метара.

М. Менићанин

Индекс - Славија 4:1 (2:1)

НОВИ САД: Стадион Борца са Клисе, гледалаца: око 100, судија: Самац Саша (Футог), стрелци: Илић у 37, Ренић у 39. и 82. и Ивеља у 67. за Индекс, сани у 16. минуту за Славија. Жути картони: Б. Гајић (Индекс), Батинић (Славија).

ИНДЕКС: Секицки 7, Стојановић 7 (Боровница), Качавенда 7 (Јованов), Кнежевић 7, Бабић 8, Б. Гајић 7, Топић 8 (Новевски), Радмиловић 8, Илић 8, Ивеља 8 (Марић), Ренић 8 (Белић).

СЛАВИЈА: Завиш 6, Заов 6 (Жакула), Гајић 6, Стајић 7, Батинић 7, Јанић 6 (Грубовић), Асани 7, Богојевић 6 (Стојановић 6), Тубић 6, Кућенић 6 (Бркић 6), Папрић 6 (Ферати).

Славија се добро држала у првом делу меча, високом одбраном су удаљавали нападаче Индекса од гола али су посустали пред крај. Повели су Салајчани у 16. минуту када је Батинић додао лопту десно до Асанија који је шутирао из близине и лопта је преварила Секицког. У 21. минуту Индекс је запретио после одличног продора Радмиловића по десној страни, центаршутом је пронашао Стојановића који је тукао главом преко пречке. У 26. минуту Тубић је шутирао из даљине а Секицки био на месту. У 37. минуту Радмиловић, Топић и Ивеља извели су напад по десној страни, проигран је Илић који је шутем изједначио резултат. Само два минута касније Ренић је прецизним шутем по земљи са ивице шеснаестерца погодио мрежу.

У другом делу меча у 50. минута прву прилику имао је Асани за изједначење али је изблокиран. Илић је покушао шутем под пречку са дистанце. У 67. минуту свиран је фаул за Индекс који је Ренић брзо извео, проиграо је Ивељу а овај шутем искоса са десне стране погодио малу мрежу. У 75. минуту Стојановић је преварио голмана Славије али је са гол линије лопту избацио Заов. У 82. минуту после грешке одбране Славије на натопљеном терену, Ренић је украо лопту и лобовао Завиша. Асани је у 90. минуту могао да смањи резултат али је тукао поред стативе.

М. Ковачевић

Шајкаш - Дунав 2:1 (1:1)

КОВИЉ: Игралиште у Ади,  Гледалаца 100. Судија: Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Поповић у 21. и Малешевић у 58. за Шајкаш. а Чолић у 36. минуту за Дунав. Жути картони: Алемпић, Павков (Шајкаш), Ђорђиевски (Дунав).

ШАЈКАШ: Глишић 7, Живанов 7, Павков 7, Алемпић 8, Гојков 8, Карас 8, Шишљагић 7 (од 73. Шепа 7), Моравац 8, Играчев 7 (од 81. Ковачевић -), Поповић 8 Малешевић 8 (од 87. Учур-).

ДУНАВ: Јагодић 7, Ивановић 7, Ђорђиевски 7 ( од 63. Радановић 7), Николић 7, Будимир 6 (од 81. Басрак -), Зоговић 6 (од 46. Цекић 7), Мирковић 7, Сремчевић 7, Бабић 7, Бошњак 6, Чолић 6.

Успела је екипа Шајкаша да забележи вредну победу у борби за опстанак. Теренску иницијативу од почетка утакмице крунисао је Поповић пославши лопту поред истрчалог Јагодића. Недуго затим гости су дошли до своје игре и указану прилику пред голом Глишића икористио је Чолић и изједначио резултат.

У наставку утакмице један од најмлађих играча на терену Василије Малешевић успео је да ефектним поготком донесе свом тиме вредну победу.

Сл. Симић

Ветерник - Раднички (НП) 6:0 (3:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 250, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Чалија у 11, Грујић у 17, Лепојевић у 20. и Печић у 50, 71. и 81. минуту.

ВЕТЕРЕНИК: Ивић -, Швоња 8 (Огњановић 7), Чалија 8, Печић 9, Радаковић 8 (Турало 7), Китић 8, Грујић 8 (Миловановић 7), Вуковић 8, Вилотијевић 8 (Вукотић 7), Лепојевић 8 (Ђурић 7), Секулић 8.

РАДНИЧКИ: Петровић 6, Миљевић 6, Перовић 7, Суботић 6, Јаворац 7, Видаковић 6, Конестабо 7 Дујић 6, Шавија 7, Јојевић 6 (Баришић 6), Стевановић 6 (Косановић 6).

Окршај на игралишту Ветерника био је веома занимљив. Већ у 11. минуту Чалија је искористио смушеност у гостујућој одбрани, и довео свој тим у вођство. После тога домаћини су нападали, желели да удвоструче вођство.И  17. минуту Грујић је побегао гостујућој одбрани и удвостучио жељено вођство.

Три минута касније у листу стрелаца уписао се и Лепојевић. Гостујућа одбрана, се потпунпо распала. Али, до краја полувремена домаћи стрелци, и поред добрих прилика  нису успели да матирају  солидног голмама Петровића, који је баш неколико пута добро интервенисао.

У другом полувремену Ветерничани су одмах на почетку неколико добрих шанси. Онда је на сцену ступио Душан Печић и са три гола решио све дилеме.

И. Г. - Б. Р.

Железничар - Младост (БЈ) 5:2 (2:1)

ИНЂИЈА: Игралиште СРЦ Леје, гледалаца 200, судија Скакавац (Рума). Стрелци: Милојевић у 17, Каурин у 39. Веселиновић у 54. и 80. и Бубало у 86. за Железничар, а Митровић у 20. (из пенала) и Акик у 50. минуту за Младост. Жути картони: Суyум (Железничар), Ђукић, Ковачевић, Папак, Марковић (Младост). Црвени картон: Осман у 25. минуту (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 8, Бранковић 8, Веселиновић 9 (Бубало 8), Радишић 8, Бајић 8, Осман -, Милојевић 8, Трбовић 8, Каурин 8 (Грковић 8), Суџум 9, Шахурић 8 (Боснић 8).

МЛАДОСТ: Ромић 7, Ђукић 7, Акик 7, Вејин 7, Папак 7, Марковић 7, Шкавић 7, Митровић 7, Ковачевић 7, Ратић 7, Станић 7.

Мрежа гостију је била под сталном опсадом. У 17. минуту домаћи су повели. Трбовић је упутио лопту према Милојевићу и уместо да гости пресеку пут лопти, на њу је кренуо голман Ромић и сударио се са својим саиграчем, лопта је на крају дошла до Милојевића, који ушао у казнени простор и са десетак метара је пласирао у мрежу.

Три минута касније гости после контре гтости су преко Ковачевића, у дошли до пенала. Митровић је био сигуран извођач најстроже казне.

У 25. минуту Инђијци су остали с десеторицом фудбалера, судија је искључио Османа. Али то није утицало на игру Железничара.

У наставку права рапсодија играча у плавим дресовима. Међутим,   гости су успели преко Акика, после контре, да матирају голмана Благојевића. У 54. м инујту Суyум, је надмудрио гостујућу одбрану, а лопта је дошла и до Веселиновиоћа који прецизним шутем погодио мрежу.

Потом је у игру ушао Боснић, који је са својим луцидним потезима и одлучио меч, па су Инђијци на крају славили сигурну победу.

М. Ђумић

Раднички (Ш) - Јединство (Р) 0:1 (0:0)

ШИД: Градски стадион, гледалаца 150, судија Марковић (Панчево).Стрелац: Јањић у 58. минуту.Жути картони: М. Субић, Крајновић, Ђачанин (Раднички).

РАДНИЧКИ: Николић 7, Радић 7, Дрча 7, Стојшић 7, Јовановић 7, Смиљанић 7, Крајновић 7, Добројевић 7, М. Субић 7, Ђачанин 7 (Мијатовић 7), Боројевић 7.

ЈЕДИНСТВО: М. Марковић 8, Рац 8, Пантић 8 (Тришић), Јелић 8, Радека 8, Самарyић 8 (О. Марковић Ивановић 8, Јањић 8, Иван 8 (Ђекић), Јовишић 8 (Ковачевић), Сендерак 8.

Иако судобро  играли  Шиђани опет су изгубили. Имали су и неколико добрих прилика да затресу гостујућу мрежу, али голман гостију Марковић је у неколико наврата добро интервенисао.

И у наставку, да су домаћи стрелци били мало прецизнији, могли су постићи погодак.  Онда следи грешка домаће одбране, и Марко Јањић, је погодио мрежу Николића.

И. П. - Р. Б.

Слога (Е) - Слобода 3:2 (2:1)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија О. Митровић (Рума).Стрелци: Воларевић у 17. и Угљешић у 44. и 49. за Слогу, Вукотић у 15. и 68. минуту за Слободу.Жути картони: Вуковић, Раичевић, Стојшић, Томац (Слога), Петровић, Павловић, Вукотић, Делић  (Слобода).

СЛОГА: Веселиновић 8, Вуковић 8, Томац 8, Раичевић 7 (Ђуркић 7), Воларевић 7, Херцег 8 (Рукавина), Бајуновић 8 (Стојчић), Ћирић 7 (Живковић 7), Крстић 8, Барић 8, Угљешић 8 (Стојшић).

СЛОБОДА: Петровић 7, Делић 7 (Ћорић), Кубуровић 6, Јосимов 8, Лазаревић 7, Ђуричић 7, Аћимовић 7, Н. Павловић 7, Миленковић 6 (Јошић 7), Вукотић 7, Пилиповић 7.

Заслужено славље Ердевичана. Успели су да   сломе отпор гостију, а предњачио је Угљешић, који је био незадржив.

А. Кузмић

Доњи Срем - Словен 0:5 (0:3)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 350, судија Кампић (Нови Сад).Стрелци: Б. Илић у 11. (из пенала), 26. и 88, Цвијић у 24. и Видивић у 76. минуту.Жути картони: А, Љубојевић, Перишић (Доњи Срем).

ДОЊИ СРЕМ: Јалача 6, Крнета 6, Перишић 6 (Ђурић 6), Кокир 6, Јуришић 6, Јешић 6 (Ђорђев 6), Радивојевић 6, В. Љубојевић  6 (Л. Девић 6), Вукмановић 6 (Марковић 6), А. Љубојевић 6, Рудан 6 (Максимовић 6).

СЛОВЕН: Шегавац 9, Симић 9 (Марин 7), Савиновић 8, Јандрић 8 (Видовић 7), Пузић 9 (Мандић 7), Б. Илић 9, Живковић 9 (Дамјановић 7), Стојисављевић 8, Батало 8, Ступар 8, Цвијић 8 (Пармаковић 7).

Очекивали, су љубитељи фубала из целог Срема, једну занмљиву утакимцу комшија. На, жалост на терену, популарне Суваче, била је само једна екипа - Словен.

Гости су повели преко искуног Бране Илића, већ у 11. минуту, из пенала. Предходно је Пузић заустављен недозвољеним стартом у казненом простору домаћина. У 24. минуту Румљани су дуплирали вођство. Цвијић је добио поклон лопту, од Крнете, негде на средини игралишпта, побегао је домаћој одбрани, и рутинским шутем погодио мрежу. Затим још једну кардиналну грешку домаће одбране је искористио Илић.

У  наставку игре фудбалери  Доњег Срема кренули су нешто одлучније. Али, то није било довољно ни за почасни гол. До краја утакмице, гости су постигли још два гола. Прво је Видовић изблизне матирао Јелачу, а потом и Илић.

ЖРадивојевић

НОВИ САД: Индекс - Славија 4:1, ИНЂИЈА: Железничар - Младост (БЈ) 5:2, КОВИЉ: Шајкаш - Дунав (СБ) 2:1, ШИД: Раднички - Јединство (Р) 0:1, ЕРДЕВИК: Слога - Слобода 3:2, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Словен 0:5, ВЕТЕРНИК: Ветереник - Рднички (НП) 6:0, ТЕМЕРИН: Слога - Хајдук (Д) 0:0.

1. Хајдук (Д)     15     10     5      0      26:2  35

2. Словен  15     10     2      3      38:15        32

3. Слога (Е)       15     10     1      4      28:18        31

4. Јединство (Р) 15     8      4      3      31:7  28

5. Индекс  15     9      1      5      27:20        28

6. Железничар   15     8      3      4      29:14        27

7. Слобода        15     6      5      4      25:19        23

8. Слога (Т)       15     7      2      6      22:18        23