Војвођанска лига – југ: Матић срушио Темеринце

​​​​​​​Црвена звезда - Слога (Т) 2:1 (2:1)
zvezda-sloga

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Гаћиновић (Нови Сад). Стрелци: Матић у 5. и 31. за Црвену звезду, а Туцаков у 23. минуту за Слогу. Жути картони: Томић, Пурић, Новаковић, Вуковић, В. Костић (Црвена звезда), а Бановић, Свитић, Жегарац (Слога).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 8, Караћ 7, Радаковић 7, Черњак 6,5 (Милић 7), Томић 7, Пурић 7, Мастило 7,5, Матић 8, Новаковић 8 (Кисић 7), Сапунџић 6,5 (В. Костић 7), Вуковић 7.

СЛОГА: Пушкић 8, Пастор 7 (Жегарац 6,5), Не. Томић 6, Зелић 6, Бановић 6, Свитић 6,5, Марковић 6, Вукаљевић 7,5, Икрашев 6,5, Туцаков 7, Ни. Томић 6,5.

Након два старта ремија момци тренера Драгана Шипке дошли су до прве јесење победе. Била је то победа у режији двоструког стрелца Срђана Матића коме је код гола асистирао Душан Новаковић. Већ у 5. минуту Новаковић је идеално упослио Матића, а овај прецизним ударцем савладао  Пушкића. Нису се Темеринци предавали успели су да поравнају резултат након набачене лопте у шеснаестерац Туцаков је надвисио одбрану домаћих и Митровић је био немоћан.  Поново су црвено-бели дошли до вођства, на истоветан начин Новаковић је припремио шансу Матићу, а овај био неумољив. Испоставило се да је то био гол вредан прве победе. Што се мреже нису затресле до краја утакмице, заслуге припадају голманима Ненаду Митровићу и Ранку Пушкићу.

М. По.

Цемент - Младост (НС) 1:1 (0:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалца око 200, судија: Тодић (Врдник). Стрелци: Секулић у 50. за Цемент, а Ђорђевић у 32. минуту за Младост. Жути картони: Јовишић, Секулић, Вујошевић (Цемент). Црвени картон: Павловић (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 7, Унгар 7, Томић 7 (Васић 6), Зоговић 7, Ивановић 7, Павловић -, Јовишић 7, Балетић 7, Секулић 8, Вујошевић 7.

МЛАДОСТ: Барабић 7, Хајризи 7, Слијепчевић 7, Вилотијевић 7, Вујовић 6 (Фаћол 6), Керекеш 6, Гојковић 6 (Зорић 6), Ђорђевић 8, Ренић 7, Милетић 7 (Кнежевић 6), Вукаљевић 7.

Бледу партију пружили су фудбалери Цемента, поготово се то односи на прво полувреме, што су знали да искористе гости и добијају у вођство. У другом делу домаћи играчи кренули су агресивније, иако су играли са десеторицом играча и успели да изједначе. Екипа из Новог Сада представила се беочинској публици у врло добром издању.

Б. Старчевић

Борац (Ш) - Јединство 0:1 (0:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: Мијановић (Адашевци). Стрелац: Живановић у 75. минуту.

БОРАЦ: Бузаџија 7, Макивић 7 (Радин 7), Живанов 7, Станојев 7 (Ђурић), Јовић 7, Станчетић 6, Рахић 6,5, Грковић 6,5, Миловац 7, Краговић 7, Варга 6 (Цвијић).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Суботић 6,5, Делић 7, Цвијановић 6,5 (Цветановић 7), Љубевић 6 (Пањак 7), Ж. Митровић 7, Гавриловић 6,5, М. Митровић 7, Живановић 8 (Играч), Милановић 7, Качар 7.

У дербију кола екипа из Старе Пазове је голом Живановића однела цео плен из Шајкаша. Нападали су домаћи, стварали шансе, али је на голу гостију био расположени Јовишић. Гости су се определили за контра -  нападе, и из једне такве акције Данило Живановић је после контра напада искоса са десне стране погодио супротни угао немоћног Бузаџије.       М. По.

Слога (Е) - Југовић 3:1 (3:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија Неговановић (Сремска Митровица).Стрелци: ;Мачвански у 9. и 33. и Барић у 16. за Слогу, а Терзић у 89. минуту за Југовић.

СЛОГА: Тојагић 8, Ђуркић 8, Вуковић 7, Домчић 7, Вукановић 7 (Бојанић), Стојшић 7, Томчић 7, Цвијић 8, Мачвански 9 (Грубиша), Ристић 7, Барић 8 (Бајуновић).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Павловић 6, Вулетић 6, Ћеран 6 (Карас), Вучковић 6, Рис 6 (Блажић), Јакшић 7, Терзић 7, Николић 7, Поповић 6, Милојевић 6 (Дракулић 7).

Лепа и допадљива утакмица у Ердевику. И заслужена победа играча Слоге. Практично све је било решено у неште више од пола сата игре. После паса Томчића, Мачвански прецизним шутем начео мрежу гостију. И у следећем минуту Мачвански је могао бити стрелац. Ипак, код другог гола, домаћина Мачвански је учествоцвао. Упослио је Барића као на тацни. У 33. минуту било је 3:0. Ђуркић је започео акцију, продужио лопту до Ристића, који је пронашпао Мачванског на првој стативи, који је прецизним шутем послао лопту у мрежћу.

У наставку, улазак Дракулића, препородио је игру гостију.Али, недовољно  било за преокрет. Терзић је био само стрелац за почасни гол.

А. Кузмић

Јадран - Хајдук (Д) 1:2 (1:1)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 400, судија Стојић (Нови Сад). Стрелци: Д. Марковић у 45. (из пенала ) за Јадран, а Радман у 42. и 69. минуту за Хајдук. Жути картони: Бајић, Денић (Јадран), Петровић, Симић, Совиљ (Хајдук).Црвени картон: Лукач (Јадран).

ЈАДРАН: Нешић 6, Живановић 6, Лукач 7, Шестовић 6, Раденков 7, Ј. Којчиновић 6, Видовић 7, Наглић 6 (Вуколић), Денић 6 (Бајић), Пекић 7, Марковић 6 (Ђуран).

ХАЈДУК: Петровић 7, Ристић 7 (Атић), Халиловић 7, Пендо 7, Мандић 7, Марковић 7 (Михајловић), Радман 8, Симић 7, Совиљ 8, Стојановић 7 (Лукић), Требовац 7.

Дившани су почели одлично и у финишу полувремена су повели. Радман је заобишао домаћег голмана и лако послао лопту у мрежу. Голубинчани су изједначили са пенала. Голман Петровић је зауставио непрописно Пекића у свом казненом простору.

У наставку, домаћа публика је очекивала преокрет.Онда је на сцену ступио поново Радман, и после центаршута Михајловића, главом је послао лопту у незаштићени део мреже.

И. Маленчић

Подунавац - Слобода 3:0 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 200, судија Радић Ириг). Стрелци: Н. Ђурић у 9, Јовановић у 57. и Петронијевић у 67. минуту.

ПОДУНАВАЦ: Секулић 7, Добријевић 7 (Зоговић), Јовановић 7 (Ремић), Гавриловић 8, Пауновић 7, Милош Живковић 7,  Ђурић 8 (Петронијевић 8), Анђелковић 7, Ђуричић 7, Марко Живковић 8, Мандић 7.

СЛОБОДА: Шљукић 6, Рагастовац 6, Митровић 6, Ђуричић 6 (М. Радошевић 6), Божиновић 6 (С. Радошевић), Босиљков 6 (Ристић 6), Кубуровић 6, Мркајић 6, Вукасовић 6, Јерковић 7, Драгојевић 7.

Утакмица са доста лепих акција и гол шанси. Ђурић је начео мрежу гостију из шута са око 16. метара.  Гавриловић је два пута изврсно упослио прво Јовановића, па потом и Петронијевића, а ови су потом лако решетали мрежу гостију.

М. Радаковић

Сремац (В) - Раднички (НП) 3:2 (1:1)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 200, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Коларов у 42. и 90. (из пенала) и Пејчић у 76. за Сремац, а Јосиповић у 13. и Богдан у 60. минуту за Раднички. Жути картони: Драгановић, Богојевић, Морача, Кубуровић (Сремац), Цветковић, Зорић, Фишић (Раднички).

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Богојевић 6, Кубуровић 7, Раковић 7, Драгановић 7, Грујин 7, Петрић 6 (Пејчић 7), Бабић 7 (Морача), Штетић 7, Петковић 6, Коларов 8.

РАДНИЧКИ: Фишић 6, Богдан 6, Миросављевић 6, Бурсаћ 7, Комазец 6, Балешевић 6, Шавија 6,  Цветковић 7, Јосиповић 7, Ивановић 6 (Грујић), Зорић 6.

Војчани су у првом полувремену имали бар пет заиста лепих прилика. Постигли су само један гол. Гости из Нове Пазове успели су зато да два пута поведу са 1:0 и 2:1. Потом су Војчани опасно запретили после вођства гостију од 2:1.И на крају су успели да преокрену резултат, после боље и коначно ефијкасније игре.Могли су на крају домаћини да славе и убедљивије, само да су стрелци били мало прецизнији.

Л. Ковачевић

Младост (БЈ) – Подриње 3:2 (1:2)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 200, судија: Субашић (Ветерник), стрелци: Нинковић (из пенала) у 31, Тривуновић у 52. и Милош  Ковачевић у 60. за Младост, Петрић у 17. и Требовац у 36. минуту за Подриње, жути картони: Стојисављевић, Тривуновић, Леђанац, Апић, Милан Ковачевић (Младост), Џибрић, Мијаиловић, Савиновић (Подриње), црвени картон: Теодоровић (Подриње) у 84. минуту.

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 7, Леђанац 7,5, Стојисављевић 7 (од 72. Стеванчевић - ), Апић 8, Тодоровић 7,5, Милош Ковачевић 8, Стојановић 6,5 (од 46. Боровница 7), Тривуновић 8, Стојаковић 7,5 (од 90. Марић - ), Нинковић 8, Милан Ковачевић 7,5.

ПОДРИЊЕ: Релић 6,5, Петрић 7,5, Станић 6,5 (од 62. Рого - ), Теодоровић 7, Савиновић 7, Радовановић 7, Ђурђевић 7,5, Требовац 8, Џибрић 6,5 (од 53. Томић 6,5), Ивић 6,5 (од 78. Живковић - ), Мијаиловић 7,5.

У садржајном мечу на Ливадици, чета тренера  Ненада Церовића, смогла је снаге да режира преокрет против једне од најбољих екипа у лиги.  После акције Ђурђевића и Радовановића, у 17. минуту, лопту је преко линије пребацио Никола Петрић. У казненом простору, непрописно је заустављен Милош Стојаковић, док је Давид Нинковић преузео одговорност и био прецизан, иако је голман Ненад Релић имао лопту на руци – 1:1. Пет минута касније, на одбитак је натрчао Томислав Требовац, најбољи играч Подриња, а парада Драгана Лолића је само улепшала мајсторију. Стефан Тривуновић је погодио за 2:2, крунисавши асистенцију расположеног Милоша Ковачевића. Лавовски се борио Младен Апић, почео је као штопер, касније је прекомандован на бека, а у 58. минуту, ударцем главом је погодио стативу. Славље је наручио Милош Ковачевић, повратник из Словачке, натрчао је на одбитак од голмана и лопту спаковао у мрежу. Претходно су акцију креирали Нинковић и Тривуновић. У 70. минуту, гости су, незадовољни суђењем, поседали на траву, меч је настављен после краћег прекида, а искусни Мирко Теодоровић је, због старта над Нинковићем, шест минута пре краја, добио црвени картон.

М. Менићанин

ЕРДЕВИК: Слога - Југовић 3:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Хајдук (Д) 1:2, НОВИ САД: Црвена звезда - Слога (Т) 2:1, ВОЈКА: Сремац - Раднички (НП) 3:2, ШАЈКАШ: Борац - Јединство (СП) 0:1, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Подриње 3:2, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Слобода 3:0, БЕОЧИН: Цемент - Младост (НС) 1:1.

1. Слога (Е)         3      3      0      0      7:1    9

2. Младост (НС)  3      2      1      0      6:1    7

3. Јединс. (СП)    3      2      1      0      6:3    7

4. Подунавац      3      2      0      1      6:3    6

5. Хајдук (Д)       3      2      0      1      6:5    6

6. Цр. звезда      3      1      2      0      5:4    5

7. Раднич. (НП)  3      1      1      1      6:4    4

8. Подриње        3      1      1      1      5:3    4