Војвођанска лига -Југ: Миловац матирао Дивошане

Хајдук (Д) - Борац (Ш) 1:2 (1:1)
с

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, судија Тошић (Нови Сад). Стрелци: Халиловић у 45. за Хајдук, Миловац у 8. и 90.  минуту за Борац. Жути картони: Симић, Халиловић, Стојшић, Балиновић  (Хајдук), Миловац (Борац).

ХАЈДУК: Јокић 7, Симић 7, Цветановић 7, Халиловић 7, Ђ. Симикић 7 (Цвијић 7), Балиновић 7, Ристић 7, Дерајић 7, Стојшић 7 (Савићевић 7), Атић 7, Босанчић 7 (Живковић 7).

БОРАЦ:  Студен 7, М,. Гавриловић 7, Кованyић 7, Станковић 7, Топић 7, С. Гавриловић 7 (Милетић 7), Гргић 7, Миловац 9, Зечевић 7, Н. Ђурић 7 (Митровић 7), Божић 7 (Рис 7).

У Дивошу се играо одличан фудбал. Домаћини су у првом полувремену, одиграли онако како се од њих и очекивало-нападачки и одлично у одбрани. Иако су гости повели преко Миловца до краја полувремена Халиловић је поравнао резултат.

У другом полувремену развила се велика борба. Ривали су се борили на сваком педљу игралишта. Било је шанси на обе стране, више за домаћине.Уствари, да је било спортске среће домаћин је требао да слави. Онда је био кажњен у самом финишу утакмице. И опет за госте стрелац је био спретни Миловац, када је готово цела одбрана домаћина закаснила да заустави акцију гостију што даље од њихове мреже.

Р. Маричић

Слобода - Сремац (В) 4:0 (1:0)

ДОЊИ  ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Јошић у 12, Драгојевић у 50. и 62. и Лазаревић у 75. минуту. Жути картони: Шивољицки, Мићић, Ђуричић, Вукотић (Слобода), Кубуровић (Сремац). Црвени картон: Антунов (Сремац).

СЛОБОДА: Шивољицки 7, А. Симић 7, Ђорић 7, Мандић 7 (Радошевић), Лазаревић 8, М. Симић 7( Богдан 7), Димитрић 7, Драгојевић 8 (Радошевић), Мићић 7, Вукотић 7, Јошић 7 (Ђорђевић).

СРЕМАЦ:  Травица 6, Кубуровић 6, Турчиновић 6, Радивојевић 6, Шашић 6 (Павковић), Видовић 6, Грујић 6, Спаловић 6 (Трајковић 6), Кнежевић 6 (Ранковић 6), Боснић 6, Антунов 6.

Домаћин је био много бољи ривал у току целе утакмице. Прокоцкали су Товарничани неколико добрих шанси за још убедљивију победу. Гости из Војке, иако су се поштено борили и спортски су примили пораз. Јошић је постигао погодак после центаршута. Само је на другој стативи лопту гурнуо у незаштићени део мреже. Драгојевић је први гол постигао после гужве главом. Био је највиши у скоку. Други гол, је постигао када је избио сам испред голмана Травице, и онда га изблизине лако матирао. Лазаревић је прекинуо акцију гостију, а потом, изненадим шутем, преварио истрчалог Травицу.

С. Сарић

Будућност - Црвена звезда 0:0

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, судија Јевтић (Будисава).Жути картони: Јевтић (Будућност),  Јокић, Апић, Докић (Црвена звезда).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Станивуковић 6 (Добо 7), Михајловић 7, Ненад Грујић 7, Радосављевић 7, Јевтић 7, Рого 7, Никола Грујић 7 (Павловић 7), Симеуновић 6 (Симовљевић 7), Владисављевић 7 (Станић 7), Петровић 7 (Јошић 7).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:  Војводић 8, Ерор 7, Јокић 7, Апић 7, Ненезић 7, Докић 6, Харизић 6, Бабић 6 (Марић), Боговац 7 (Тубић 6), Станковић 7 (Крповић), Звекан 7.

У фер и коректној игри, два стара ривала, а крајњи резултат није и најреалнији. Домаћини много бољи ривал у току целе утакмице. Посебно у другом полувремену када су промашили четири, пет изузетних шанси. У првом полувренену гости играли много боље него у наставку.

М. Симић

Слога (Т) – Подунавац 0:0

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, судија: Ранковић (Јарак), жути картони: резервни играч Никола Томић, Грујић, Пролић (Слога), Секулић (Подунавац).

СЛОГА (Т): Глишић 7, Немања Томић 7, Пастор 7, Краговић 7, Зелић 7,5, Мијић 7, Мијаиловић 7, Марковић 6 (од 78. Шепа - ), Грујић 7, Кувекаловић 6 (од 58. Ергарац 6), Топић 6 (од 75. Пролић - ).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Марко А. Живковић 7, Балетић 6,5, Бјелобрк 6,5 (од 65. Шобот - ), Секулић 7, Зоговић 7,5, Марко С. Живковић 7, Јоксовић 7, Божиновић 6,5 (од 76. Пејовић - ), Цветковић 6,5, Лабовић 7 (од 90. Цветојевић - ).

Евидентно истрошени после одличне игре у прошлом колу и победе против лидера Хајдука, фудбалери Слоге одиграли су чврсто у дефанзиви, али безидејно пред голом гостију из Белегиша, у чијем казненом простору су непремостива препрека били штопери Марко С. Живковић и Стефан Зоговић.

Током свих 90 минута водила се рововска борба на средини терена, обе екипе су имале периоде доминације, без подешеног нишана. Капитен домаћина Васо Зелић је добро чувао Феђу Балетића водећег стрелца лиге, а у укупном збиру утисака подела плена је реалан исход.

М. Менићанин

Јадран - Јединство (Р) 0:1 (0:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште  Јадрана, судија Деспотовић (Огар). Стрелац: Тепић у 80. минуту. Жути картони: Вуколић, Вукасовић (Јадран), Тепић (Јединство).

ЈАДРАН: Мартиновић 7, Којчиновић 7, Драгановић 7, Јакшић 7, Димић 7, Шестовић 7, Карна 7, Јуришић 7, Пекић 7 (Стоисављевић 7), Вукасовић 7 (Пуљиз 7).

ЈЕДИНСТВО:  Костуранов 7, Серић 7, Штефек 7, Јелић 7, Кања 7, Веселиновић 7, Зељковић 7, Влаисављевић 7, Скоко 7, Тришић 7, Тепић 7.

Домаћини су приказали игру која се очекивала, и у првом полувремену Димић и Вукасовић нису се уписали у листу стрелаца ни са пет метара, и то када је гостујућа мрежа била празна. Гости су играли, на контре. Тако су и постигли победоносни гол. Тепић је одбијену лопту сачекао на 16 метара и прецизним шутем сместио у само ћоше.

И. Маленчић

РФК Нови Сад - Слога (Е) 2:1 (0:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелци: Грковић у 79. и Пекић у 84. (из пенала) за Нови Сад, а Вујовић у 59. минуту за Слогу. Жути картони: Игњић, Пекић, Грковић (Нови Сад), Воларевић, Ивковић, Матић, Мачвански, Ристић, Вујовић и тренер Ловрић (Слога).

НОВИ САД: Ромић 7,5, Качавенда 7, Сувајџић 8, Игњић 7,5, Пекић 7,5, Смиљанић 7, Митровић 7, Леђанац 7, Вукобратовић 7 (Илијин), Кантарџић 7 (Грковић 8), Станчетић 7 (Бранковић 7).

СЛОГА: Тојагић 7,5, Воларевић 7 (Бојанић), Џибрић 7, Ивковић 7, Делић 6,5, Херцег 6,5, Матић 7, Стојчић 7,5 (Рукавина 6), Мачвански 6,5, Ристић 6, Вујовић 7,5 (Ђуркић).

У одличној представи неизвесног до самог краја Новосађани су успели да направе резултатски преокрет и укњиже бодове. У првом делу ривали су водили рововску борбу без озбиљнијих прилика. У наставку су одлични Ердевичани из једне полуконтре голом Бранка Вујовића дошли до предности. Улазак Грковића и Владимира Браковића утицао је на још квалитетније издање жутих. Кренули су домаћи у офанзиву која је уродила плодом. На пас Јована Пекића, Александар Грковић успео је да савлада Тојагића.

Нису се домаћи мирили ремијем, па су после центаршута најбоље актера Грковића стигли до пеналтика, лопту је руком захватио Малић. Судија Струмпф показао је на белу тачку, а сигуран реализато за најстроже казне био је Јован Пекић.

М. По.

Цемент - Младост (БЈ) 1:0 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, судија, С. Ивановић (Сремска Митровица), стрелац: Јовишић у 51. минуту. Жути картони: Мијановић, Лаковић, Јовишић, Попадић, Јакшић (Цемент), Вулетић, Ковачевић, Стојановић (Младост). Црвени картон: Ђурикин (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 8, Пековић 8, Лаковић 7, Јовишић 8 (Стојановић 6), Скендерак 7, Маријановић 7, Мандић 7, Крстић 8 (Гајић 6), Вилотијевић 8, Попадић 7, Миликић 7 (Буквић).

МЛАДОСТ: Боројевић 8, Ковачевић 7, Вулетић 7, Ловре 7, Стевановић 7, Ковачевић 6 (Ђукић 6), Шкавић 6 (Стојановић 6), Миловановић 6 (Вејин 6), Вучковић 7, Стојаковић 7, Куртиши 7.

Сусрет старих ривала и овога пута је био занимљив, приказан је одличан фудбал са много лепих акција и израђених  шанси са једне и друге стране.

Прво полувреме прошло је испитивачки, да би Цемент у самом почетку другог полувремена кренуо агресивније, а плод тога је погодак везисте Јовишића који се најбоље снашао у казненом простору Младости и послао лопту у мрежу.

После примљеног гола играчи Младости кренули су офанзивније, али без успеха. Важни бодови остали  су  у Беочину.

Б. Старчевић

Југовић - Подриње 1:4 (1:2)

КАЋ: ФЦ Сигет, судија: Секулић (Нови Сад), стрелци: Ђекић у 35. за Југовић, а Пршић у 7. и 53. Миражић у 30. и Лацковић у 87. минуту за Подриње. Жути картон: Арсеновић (Подриње).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 8, Макивић 6,5, Самарyија 6 (Брковић), Грбовић 6 (Сукара), Срдић 7, Томић 7, Чермељ 6 (Игњатовић), Бабић 6 (Дакић), Ђекић 6,5, Вукелић 6, Лакић 6,5 (Свитић).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Јанковић 7 (Давидовић), Пршић 8 (Симић), Ђурђевић 7 (Лацковић 7,5), Нижић 7,5 (Ћирић), Делић, Мијајиловић 7, Петровић 7, Арсеновић 7, Ивић 7,5,

Док су имали снаге фудбалери Југовића били су равноправан противник, мада су рано примили гол, већ у 5. минуту када је одбијену лопту Пршић спровео у мрежу. Ни погодак из контранапада Миражића није их спутао да до полувремена крену у офанзиву и успеју да голом Ђекића да смање резултат, али нису имали среће.

У наставку је била очита  супериорност екипе из Мачванске Митровице која је у меч ушла физички спремнија, што се на крају одразило на резултат.

М. По.

ТЕМЕРИН: Слога - Подунавац 0:0, ДИВОШ: Хајдук - Борац (Ш) 1:2, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Црвена звезда 0:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран -Јединство (Р) 0:1, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Индекс 4:1, НОВИ САД: Нови Сад - Слога (Е) 2:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Сремац (В) 4:0, КАЋ: Југовић - Подриње 1:4, БЕОЧИН: Цемент - Младост (БЈ) 1:0.

1. Јединство (Р) 19     13     4      2      34:12        43

2. Хајдук (Д)     19     13     1      5      41:18        40

3. Борац (Ш)     19     11     3      5      30:18        36

4. Нови Сад       19     10     6      3      32:21        36

5. Слобода        19     10     2      7      27:19        32

6. Слога (Е) (-3) 19     11     1      7      31:16        31

7. Цемент  19     8      6      5      30:22        30

8. Индекс  19     8      4      7      32:25        28