Војвођанска лига – југ: Новосађани силни у наставку

​​​​​​​Младост - Јединство 3:0 (0:0)
Mladost

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелци: Ренић у 59. Керекеш у 60. и Милетић у 63. минуту. Жути картони: Вукаљевић, Ренић (Младост), Живановић (Јединство).

МЛАДОСТ: Слијепчевић 7, Вукаљевић 7, Хајризи 8, Докић 7, Вилотијевић 8, Вујовић 7 (Кнежевић 7), Керекеш 7 (Фачол 7), Гојковић 7, Ђорђевић 8, Ренић 8, Милетић 8 (Грујић).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 6, Суботић 6, Цијановић  6 (Милојевић 5), З. Митровић 6, Пањак 7 (Вјичић 6), Играч 6, Цветановић 7, Живановић (Бртка), Милановић 6, Гавриловић 6, М. Митровић 6.

У првом полувремену домаћи су више нападали, али је голман гостију Јовишић лако је хватао набачене лопте. Најбољу прилику домаћи имали су у 26. минуту, Ренић је одлично упослио Ђорђевића, а његов добар шут Јовишић је одбранио.

У 59. минуту Ренић је прошао по левој страни и са корнер линије оштро шутирао, лопта је погодила Јовишића у леђа и завршила у мрежи. Није прошао ни минут Ђорђевић се стуштио у шеснаестерац и успео да упосли Керекеша који је погодио леви доњи угао. Пет минута касније борбени Ђорђевић је опет био асистент. Набачену лопту главом је спустио на ивицу шеснаестерца севнула је левица Милетића и лопта се забила у сам леви доњи угао.

Д. Иванић

Борац - Слога (Е) 4:0 (3:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Радић (Ириг), стрелци: Миловац у 9. Рахић у 16. Грковић у 19. и Јовић у 62. минуту. Жути картони: Макивић, Живанов, Рахић (Борац).

БОРАЦ: Бузаџија 7, Ћук 6,5 (Краговић 7), Макивић 7, Живанов 7, Станојев 7, Јовић 8, Станчетић 8, Рахић 8, Грковић 7,5 (Ракић 7), Васин 7 (Зечевић 7), Миловац 8.

СЛОГА: Илић 6, Ђукић 6, Вуковић 6, Вукановић 7 (Дробац 6), Стојшић 7, Цвијић 7 (Ристић), Бајуновић 6, Грубиша 6, Мачвански 6, Барић 6, Стојчић 7.

Екипа Борца заслужено је у дербију савладала госте из Ердевика. Искусни Миловац је након центаршута зналачки лопту проследио у мрежу. Желели су домаћи да што пре постигну и други гол, што је пошло за ногом Рахићу, а три минута касније и убојитом центарфору Грковићу. Чиме је дерби већ у првих 45 минута био решен, Покушавали су Ердевичани да постигну барем почасни гол, али нису успели. С друге стране у 62. минуту Јовић савладао Илића за убедљиву победу.

М. По.

Младост (БЈ) – Хајдук (Д) 0:2 (0:1)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, гледалаца: 150, судија: Митровић (Нови Сад), стрелац: Трнинић у 7. и 67. минуту, жути картони: Тодоровић, Тривуновић, Леђанац, Лолић, Боровница (Младост), Бојић, Трнинић, Савичевић (Хајдук).

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 7, Апић 6, Стојисављевић 6 (Веселиновић 6), Леђанац 6, Тодоровић 6, Боровница 6 (Стеванчевић - ), Тривуновић 6, Милош Ковачевић 7, Стојаковић 6, Нинковић 7, Милан Ковачевић 6 (Марцикић - ).

ХАЈДУК (Д): Петровић 7, Давогић 6 (Совиљ 7), Халиловић 8, Пендо 7, Мандић 7, Радман 7, Симић 7, Стојановић 7, Трнинић 8, Атић 6 (Савичевић - ), Бојић 7 (Ристић - ).

На Ливадици, радовали су се гости из Дивоша, упркос жељи фудбалера Младости да ударе печат на бодове освојене у комшијском дербију у Темерину. У веома борбеној утакмици, фудбалери Хајдука, повели су у уводним минутима, пошто се Милош Трнинић убацио из другог плана и искористио неуспелу офсајд замку. Јарачани су имали одличне шансе преко Стојаковића и Нинковића, али лопта није хтела у мрежу. Средином првог полувремена, домаћи су тражили пенал, због прекршаја над Стојаковићем. Капитен гостију Ален Халиловић, погодио је пречку, док је расположени Милош Трнинић, у 67. минуту, успео да пребаци лопту преко линије, иако је голман Драган Лолић, у истом нападу, одбранио два шута.

М. Мен.

Црвена звезда - Југовић 2:1 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 150, судија: Секулић (Футог), стрелци: Матић у 8. и Сапунџић у 72. за Црвену звезду, Терзић у 20. минуту (из пенала) за Југовић. Жути картони: Митровић, Караћ, Матић (Црвена звезда), Ћеран, Рис (Југовић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 8, Караћ 7 (Сапунџић 7), Томић 7, Костић 7, Черњак 6,5, Мастило 7,5, Матић 8, Милић 7 (Бургић), Ракичевић 6,5 (Берић), Вуковић 8, Кисић 7.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Карас 6,5, Вулетић 6,5, Ћеран 7, Рис 6,5, Блажић 7, Јакшић 6,5 (Пекез), Терзић 6,5, Николић 6,5, Поповић 7, Милојевић 7 (Дракулић 7).

Екипа Југовића изненадила је домаћина нападачком игром па је на почетку меча пропустила две колосалне прилике. У 2. минуту Терзић је упослио Јакшића, а овај из идеалне прилике шутирао поред гола. Покушао је из соло продора Терзић, али је голман Митровић правовремено истрчао.

Прву прилику домаћини су имали у 8. минуту када је Матић шутирао са 18 метара и погодио стативу. Натрчао је Ракичевић, а голман Младеновић кратко је одбио лопту. У следећем нападу Матић је био прецизан погодивши из волеја на центаршута Марка Мастила сами угао. Нису момци тренера Гојка Перишића одустајали од напада и после соло продора Терзића Каћани су изборили пенал. Терзић је био  прецизан са 11 метара.

У наставку су први прпретили домаћи преко Мастила и Милића, али је Младеновић спасао мрежу. Прилику да донесе вођство Каћанима на пас Дракулића имао је Јакшић, али је голман Митровић поново феноменално интервенисао. Успео је Милић у 69. минуту након слободног ударца да погоди пречку, а онда је поново на сцену ступио капитен Црвене звзеде Срђан Матић, заобишао је и голмана, упутио је ударац према голу, притрчао је Сапунџић и послао лопту у мрежу.

М. По.

Цемент - Раднички (НП) 1:2 (0:2)

БЕОЧИН: Игралиште Цемента, гледалаца 150, судија: Самац (Нови Сад), стрелци: Васић у 56. за Цемент, Бурсаћ у 21. Комазец у 34. минуту за Раднички. Жути картони: Балетић (Цемент), Ивановић, Петошевић, Шавија (Раднички).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 6, Пековић 7, Унгар 7, Томић 6 (Васић 7), Зоговић 7, Ивановић 7, Бајић 6, Вујошевић 6, Секулић 6 (Јовшић 7), Скоко 7, Балетић 7.

РАДНИЧКИ: Трифуновић 8, Богдан 7, Мемаревић 7 (Кнежевић 7), Комазец 8 (Грујић 7), Бурсаћ 8, Балешевић 7, Сарачевић 7, Петошевић 7, Цветковић 7, Јосиповић 7 (Шавија 7), Ивановић 7.

Опет се поновила иста прича, фудбалери Цемента играли се и надигравали, а гости су давали голове. Када се томе дода да су у 1. минуту промашили пенал, онда има за чим да жале.Судија је оправдано показао на белу тачку, али је ударац Секулића  голман гостију Трифуновић одбранио.

У другом делу утакмице Беочинци су били бољи,  успели су преко  Васића да смање резултат, а пред сам могли су и да изједначе, али је голман гостију одличним  интервенцијама сачувао своју мрежу.

Б. Старчевић

Подунавац - Слога (Т) 1:2 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Радић (Инђија). Стрелци: Ђуричић у 12. за Подунавац, а Никола Томић у 64. и Бановић у 87. минуту за Слогу. Жути картони: Јовановић (Подунавац), Туцаклов, Никола Томић (Слога).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 6, Јовановић 6, Вујасиновић 5, Пауновић 6, Ђурић 6, Пејчиновић 5, Зоговић 6 (Гавриловић 6), Анђелковић 6 (Петронијевић 5), Ђуричић 5, Мирић 6, Мандић 5.

СЛОГА: Пушкић 7, Ћук 7 (Егарац 7), Пастор 8, Немања Томић 7, Зелић 7, Банмовић 9, Марковић 7 (Л. Томић 6), Икарашев 7, Ђукић 6, Ниукола Томић 7, Туцаков 7.

Домаћини почели добро, повели, и у првом полувремену пропустили неколико добрих прилика да увећају вођство. Гости у наставку много бољи ривал, и плод такве игре је два гола у мрежи домаћег голмана Младеновића. И на крају сасвим заслужена победа.

М. Радаковић

Слобода - Подриње 1:3 (0:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 200, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Мркајић у 75. за Слободу, а Мијаиловић у 26, Ђурђевић у 50. и Рого у 57. минуту за Подриње.

СЛОБОДА: Радосављевић 6, Рагастовац 6, Зељко 6, Нинић 7, Ђуричић 6, Кордолуп 6, Божиновић 6 (Мркајић 7), Пазарски 6, Босиљков 6 (Јерковић 7), Драгојевић 7, Јеж 6, Вукасовић 6..

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Петрић 7, Станић 7, Теодоровић 7, Савановић 7, Радовановић 7, Ђурђевић 8 (Пршић 7), Џибрић 7 (Рогои 7), Томић 7 (Арсеновић 7), Ивић 7, Мијаиловић 7.

Играчи Подриња показали су Доњем Товарнику да су далеко најбољи тим, у овој лиги.

С. Сарић

НОВИ САД: Црвена звезда - Југовић 2:1, ВОЈКА: Сремац - Јадран 2:1, ШАЈКАШ: Борац - Слога (Е) 4:0, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Хајдук (Д) 0:2, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Слога (Т) 1:2, БЕОЧИН: Цемент - Раднички (НП) 1:2, НОВИ САД: Младост - Јединство (СП) 3:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода -Подриње 1:3.

1. Подриње           7      5      1      1      18:5  16

2. Младост (НС)    7      5      1      1      15:5  16

3. Слога (Е)           7      5      1      1      12:5  16

4. Хајдук (Д)          7      5      0      2      12:9  15

5. Борац (Ш)          7      4      2      1      12:2  14

6. Јединство         7      4      2      1      10:7  14

7. Раднички          7      3      1      3      9:8    10

8. Цр. звезда        7      2      3      2      8:9    9