ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА–ЈУГ Општински дерби без победника

Младост (БЈ) – ТСК 1:1 (0:0)
с

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, гледалаца: 600, судија: Тошић (Нови Сад), стрелци: Ердељан (из пенала) у 98. за Младост, Радичић у 92. за ТСК, жути картони: Јокић (Младост), Свитић, Петар Марковић, Недељковић, Влаисављевић (ТСК), црвени картон: Јокић (Младост) у 75. минуту.

МЛАДОСТ: Пајфер 7, Ковачевић 7, Јокић 7, Кнежевић 6,5, Јаковљевић 7, Дринић 7, Ђумић 7,5, Митровић 6,5, Ердељан 7, Антонић 6,5 (од 76. Вејин - ), Станић 7.

ТСК: Недељковић 7, Петар Марковић 7, Влаисављевић 7, Остојић 7,5, Радичић 7, Свитић 7, Стјепановић 7 (од 90. Пашка - ), Илеш 6,5, Прибић 6,5 (од 60. Ергарац 6), Јовановић 7 (од 90. Бјелановић - ), Предраг Марковић 6 (од 90. Ковачевић - ) Општински дерби, добио је прелазну оцену, захваљујући узбуђењима у надокнади времена. После прекршаја над Благојем Стјепановићем, слободан ударац је извео Милан Јовановић, док је штопер Душко Радичић, ногом променио смер лопти, довољно да одседне у мрежи домаћина.

Дарко Пушкарић, наследник Саве Ковачевића за кормилом Младости, тражио је од својих играча да све карте баце на офанзиву. У једном од последњих налета, пожртвовани Димитрије Вејин је кренуо главом на лопту, док је Душко Радичић високо подигао ногу, па је дошло до контакта за казнени ударац. Одговорност је преузео Илија Ердељан, спречивши четврти узастопни пораз Јарачана.

Приметна је била жеља домаћина, ослабљених неиграњем Александра Ерака, Немање Вукмановића и Милана Ковачевића, да напишу победнички сценарио, али одбраном комшија је одлично дириговао Владимир Остојић, бивши играч Младости. После акције Дејана Митровића и бонуса Милоша Ђумића, капитен Мирко Дринић је циљао доњи угао, али Растко Недељковић је изашао као победник. Лука Антонић је ударцем главом гађао директно у голмана, а лукав покушај Милоша Ковачевића завршио крај стативе.

Милан Јовановић је био међу запаженијима код Темеринаца, којима је недостајао повређени капитен Јово Пуповац. У 59. минуту, из слободњака са 30 метара, уздрмао је пречку, док је десетак минута касније његову намеру, поново после прекида, прочитао млади Немања Пајфер.

М. Менићанин

Јединство (Р) – Хајдук (Д) 0:1 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца: 300. Судија: Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелац: Цвијић у 59. минуту. Жути картони: Трпчевић (Јединство), Мандић, Јуришић, Угљешић, Нађ, Радаковић, Живковић, Херцег, Ђурић (Хајдук).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан 6,5, Шавија 7, Јелић 7, Балаш 6,5, Топић 6,5, Паповић 6,5, Петровић 6,5 (од 71. Самарyић -), Јањић 6,5, Иван 7, Бошњак 6,5, Трпчевић 7.

ХАЈДУК: Тојагић 7, Џибрић 6,5, Радаковић 6,5, Јевић 7,5, Мандић 7, Цвијић 8 (од 89. Томац -), Нађ 7, Ђурић 6,5, Јуришић 6,5 (од 46. Зељковић 7), Херцег 7,5, Кудрић 7 (од 90+2. Угљешић -).

Дивошани су славили у дербију и преузели прво место на табели Војвођанске лигем, југ. Кренуло је шансама за Јединство, у два наврата Јањић је био за мало непрецизан. У четвртом минуту, после центаршута Петровића, дефанзивци гостију слабо су реаговали, а испред Тојагића нашао се Бошко Паповић и погодио само пречку. Узвратили су играчи Хајдука, Ненад Кудрић у паду, избацио је Ђурића пред гол, који је слабо шутирао покрај мете.

Расположен за игру био је Стефан Цвијић, у 56. минуту распалио је са 25 метара, пречка је била Тојзанов савезник,али само три минута касније голман домаћих није успео да заустави његов снажан шут.  Покушали су Руменчани у финишу меча да изједначе, али искусан голман гостију Тојагић је бранио врло добро.

Р. Д.

Цемент - Индекс 0:2 (0:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 150, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Марић у 39. и Клајић у 67. минуту. Жути картони: Н. Сапунyић, Пековић (Цемент), Богојевић, Качавенда, Радмиловић, Секицки, Клајић, Зоговић (Индекс). Црвени картон: Лукаја (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Студен 6, Пековић 6, Мијајиловић 6, Вукобратовић 6, Јеремић 6, Бакош 5 (В. Сапунyић 5), Вучковић 6, Ружин 5 (Н. Сапунyић 6), Каписода 6 (Полумента 5), Вукотић 6, Хорват 6 (Лукаја).

ИНДЕКС: Бураџија 8, Качавенда 7, Богојевић 7, Акик 7, Стојановић 7 (Рађеновић 7), Радмиловић 8, Вујић 7 (Стојаковић 6), Варга 6, Марић 8 (Чолајић 7), Зоговић 8, Грубовић 7 (Барбул 6).

Само првих 30 минута Цементаши су имали иницијативу и неколико  шанси. После тога је дошло до пада у игри и гости су преко Марића дошли су у вођство.

Почетком другог полувремена Цементаши кренули су агресивније, али су стрелци затајили. Одбрана Цемента је још једном направио грешку, то је искористо Клајић и увећао вођство. У самом финишу Цементаши су кренули на све или ништа али безуспешно.

Б. Старчевић

Доњи Срем - Слога (Т) 1:1 (1:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Пуача, гледалаца 200, судија: Скакавац (Рума), стрелци: Крнета у 18. за Доњи Срем, а Пролић у 65. минуту за Слогу. Жути картони: Љубојевић (Доњи Срем), а Бановић, Пролић, Буквић, Пастор, Папак, Јованов (Слога).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Ребић, Вукчевић, Стојановић, Плавшић (Вукомановић), Крнета, Кокир (Шавија), Суботић, Вуковић (Конестабо), Зељковић.

СЛОГА: Војводић, Марић (Маријановић), Томић, Бановић, Крајиновић, Ђ. Пролић (Б. Пролић), Буквић (Папак), Пастор, Борић (Богавац), Радонић (Јованов), Јаковљевић.

У доброј утакмици фудбалери Доњег Срема и Слоге из Темерина одиграли су нерешено. Домаћи су повели у 18. минуту преко Крнете. Међутим, средином другог дела Полић је изједначио, а Темеринци су могли стићи и до победе.

Б. Р.

Слобода - Раднички (Ш) 3:2 (1:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Радничког, гледалаца 250, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелци: Кубуровић у 13. Пилиповић у 64. и Јосимов у 87. за Слободу, а Стојановић у 22. (аутогол), Грумић у 83. минуту за Раднички. Жути картони: Стојановић, Перовић, Пилиповић (Раднички), а Пурић, Шуша, Влаисављевић (Раднички).

СЛОБОДА: Степановић, Човић, Кубуровић, Јосимов, Барић (Милинковић), Петровић, Јанковић, Ђорђевић (Миливојевић), Ђуричић, Стојановић, Перовић (Висојчић).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Боројевић, Аперлић, Дрча, Курић, Мијатовић, Шуша, Грумић, Влаисављевић, Субић, Малић (Стојчић).

У комшијском дербију славили су фудбалери Слободе који су се боље снашли по тешком терену. Додуше, пред крај меча Шиђани су успели да изједначе преко Предрага Грумића, али четири минута касније Грумић је успео да савалда Степановића и свом тиму донесе важну победу.

А. П.

Раднички (НП) - Ветерник 2:0 (1:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Бјелобрк у 5. и Грујић у 75. минуту. Жути картони: Рогановић, Цветковић, Дујић (Раднички), а Галић, Вуковић, Секулић, Турало (Ветерник).

РАДНИЧКИ: Трифуновић, Ромац (Витас), Живковић, Вујановић, Цветиновић (Бошњак), Рогановић, Шормаз, Смиљанић, Крстић, Цветковић, Бјелобрк.

ВЕТЕРНИК: Ђурикин, Швоња, Зличић (Зељковић), Ћалија, Чворо, Галић, Грујић (Радосав љевић), Вуковић, Виулотијевић, Секулић, Турало.

Новозапарчани су наставили са добрим играма и без већег проблема савладали Ветерник. Добро су се бранили али је ипак Ђурикин два пута савладан.

Р. Д.

Хајдук (Б) - Дунав 1:0 (0:0)

БЕШКА:  Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија: Ердељан (Рума), стрелац: Матић у 61. минуту. Жути картони: Гавриловић, Смиљанић (Хајдук), Ивановић, Марковић (Дунав).

ХАЈДУК: Слијепчевић, Гавриловић, Грубјешић, Тодоровски, Вујовић (Мрђеновић), Јокић (Прица), Матић (Марковић), Милосављевић, Десанчић, Смиљанић.

ДУНАВ: Петровић, Рађеновић (Николић), Ивановић, Загорац, Николић, Пердух (Милетић), Марковић (Петровић), Павловић, Стокић, Мачинковић, Лабовић.  Тешком муком фудбалери Хајдука успели су да дођу до три бода, једини погодак постигао је Матич после лепе комбинације.  Бановлчани су могли у фиунишу меча да изједначе резултат.

М. Б.

Славија - Јадран 2:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије у Салајки, гледалаца: 150. Судија:  Граовац (Рума). Стрелац: Миловац у 50. и 80. минуту. Жути картони: Дражић (Славија), Булат (Јадран). Жути картони: Мајурић, Веселиновић (Шајкаш), Петровић, Проданов (Сириг).

СЛАВИЈА: Завиш 7, Ерор 7, Лазаревић 7, Гајић 7,5, Стајић 7, Дражић 7,5, Малеш 7 (од 46. Миљковић 7), Ђаковић 7 (од 75. Батинић – ), Ферати 7 (од 82. Цекић – ), Миловац 8, Тришић 7,5 (од 87. Ђокић -).

ЈАДРАН: Јовишић 7, Продановић 6 (од 46. Чича 6), Суџум 6,5, Балешевић 7, Булатовић 7, Ракар 6,5, Милаковић 7, Јеловић 7, Булат 6,5, Пејић 7, Умићевић 6 (од 46. Тривић 6).  Фудбалери Слчавије сигурном игром стигли су до нове победе и то захваљјујући Марку Миловцу. Искусни нападач, после центаршута Игора Миљковића, ударцем главом у ближи угао, преварио је голмана Лазара Јовишића.   А десетак минута пре краја, је са 25 метара пчогодио мрежу. Мало је недостајало да Миловац постигне и трећи погодак после корнера Милоша Тришића, али је за мало главом промашио оквир гола.

Најбољу прилику гости из Голубинаца, имали су у 25. минуту, када нападач Лука Булат из одличне позиције није успео да савлада младог Игора Завиша.

Г. К

Доњи Срем - Слога 1:1, Славија - Јадран 2:0, Јединство - Хајдук (Д) 0:1, Младост - ТСК 1:1, Слобода - Раднички (Ш) 3:2, Хајдук (Б) - Дунав 1:0, Цемент - Индекс 0:2, Раднички (НП) - Ветерник 2:0.

1. Хајдук (Д)    9      7      2      0      20:4  23

2. Јединство      9      7      1      1      23:7  22

3. Слобода        9      7      1      1      19:8  22

4. Славија 9      5      1      3      15:9  16

5. Раднички (НП)       9      4      1      4      10:6  13

6. Јадран   9      4      1      4      12:11        13

7. Доњи Срем    9      4      1      4      9:11  13

8. Хајдук (Б)     9      4      0      5      12:15        12