Војвођанска лига – Југ: Пушкић однео бод у Темерин

Renic Mladost

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: Димоски (Нови Сад).

БОРАЦ: Бузаџија, Ћук 5, Васин 5, Макивић 6,5, Живанов 6,5, Станојев 7, Јовић 7, Станчетић 6, Рахић 5, Грковић 7 (Зечевић 6,5), Ракић 6,5, Веселиновић (Миловац 6,5).

СЛОГА: Пушкић 8, Ћук 6,5, Пастор 7, Зелић 7, Бановић 6,5, Вукаљевић 7 (Ђукић 6,5), Свитић 6, Ђекић 6,5, Томић 7 (Тергарац), Икрашев 6,5 (Пролић 6,5), Туцаков 7.

Сва настојања домаћих да дођу до бодова против одлично организоване екипе Слоге из Темерина завршавале су се у рукама младог, талентованог голмана Ранка Пушкића, па се може рећи да је уз велик допринос саиграча Пушкић одбранама однео бод у Темерин. Играли су домаћи доста нервозно и неповезано, па су често приговарали судији Марку Димовском, а по њиховом сазнању били су три пута оштећени за недосуђени једанаестерац.

М. По.

Младост (БЈ) – Раднички (НП) 1:0 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 150, судија: Тошић (Нови Сад), стрелац: Веселиновић у 87. минуту, жути картони: Апић (Младост), Комазец, Миросављевић, Богдан, Ивановић, Балешевић (Раднички).

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 7, Апић 7, Стојисављевић 7 (Веселиновић 8), Леђанац 7,5, Тодоровић 7, Милош Ковачевић 7, Тривуновић 8, Боровница 7, Стојаковић 6,5 (Марцикић - ), Нинковић 7,5, Милан Ковачевић 6,5 (Стеванчевић 7).

РАДНИЧКИ (НП): Трифуновић 8, Богдан 6,5, Грујић 6 (Сарачевић - ), Миросављевић 7, Комазец 7, Бурсаћ 6,5, Балешевић 7, Шавија 7, Јосиповић 7 (Стојановић - ), Ивановић 7, Зорић 6,5.

Лазар Веселиновић, некадашњи играч Војводине, Хајдука из Куле, Инђије, Биг була, ЧСК Пиваре и Пролетера, са интернационалним искуством у Белорусији, Мађарској и Јужној Кореји, деби у дресу Младости, украсио је голом и решио питање победника у двобоју бивших српсколигаша. Три минута пре краја, у паду, успео је да захвати лопту и да је закуца у мрежу, крунисавши центаршут запаженог Стефана Тривуновића. То је био сигнал за ерупцију радости... Испоставило се да је тренер Ненад Церовић, повукао одличан потез, када је у 58. минуту, у игру убацио Веселиновића и Ђуру Стеванчевића, јер је њихово искуство и знање, донело превагу. Пазовчане је у игри држао сјајни голман Мијат Трифуновић. До одласка на одмор, осујетио је два покушаја Нинковића и Стојаковића, а у наставку опасне ударце Милоша Ковачевића, Леђанца и Тривуновића. Упорни домаћини су, у смирај меча, успели да реше ребус и да направе одличну увертиру за суботњи комшијски дерби у Темерину.

М. Менићанин

Цемент - Подриње 0:3 (0:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 150,судија: Митровић (Нови Сад), стрелци: Станић у 14. и 57. Томић у 68. минуту. Жути картони: Ивановић, Бековић (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 6, Пековић 7, Унгар 7, Томић 6 (Васић), Зоговић 6, Ивановић 6, Вујошевић 6 (Маријановић 6), Балетић 6, Секулић 6, Јовишић 6 (Ранков 6).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Станић 8, Вукотић 7, Савиновић 7 (Илић 6), Радовановић 7, Пршић 7, Рого 7 (Живковић 6), Требавац 7 (Томић 8), Цибрик 7, Арсеновић 8, Мијајиловић 7.

Фудбалери Цемента су затајили пред својим навијачима који су очекивали да овере бодове са гостовања од прошле недеље. То је знала да искористи искусна екипа Подриња и сасвим заслужено носе бодове кући. Слабог играча у тиму гостију није било, стрелци су знали да казне грешке Цемента. И домаћин је имао своје шансе, међутим, чврста одбрана Подиња предвођена голманом Ненадом Релићем није се дала изненадити.

Б. Старчевић

Црвена звезда - Слога (Е) 0:0

НОВИ САД: Игралиште Црвене звзеде, гледалаца 100, судија: Радић (Ириг). Жути картони: Л. Костић (Црвена звезда), Вуковић, Дончић (Слоба).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 8, Караћ 7, Томић 7, В. Костић 8, Сапунчић 7,5 (Курић), Л. Костић 7 (Кисић 7), Мастило 7, Матић 7, Милић 7 (Новаковић), Ракичевић 7, Вуковић 8.

СЛОГА: Тојагић 7, Ђуркић 7, Вуковић 7, Дончић 7, Вукановић 6 (Бајуновић 7), Стојшић 7 (Грушића), Томчић 8, Цвијић 8, Мачвански 7, Барић 7 (Поважан 7), Стојчић 6.

Успели су Новосађани великом борбеношћу и залагањем да остану непоражени против лидера који је пре овог меча имао стопостотни учинак. У другом минуту капитен Матић нашао се у изгледној позицији, али је голман Тојагић успео да спречи најгоре. Посебно је за одбрану домаћих био опасан Мачански, али је голман Ненад Митровић одлично интервенисао.

И на почетку другог полувремена момци тренера Шипке имали су прилику да поведу, али је Милић шутирао крај гола. Опасно су припретили Ердевичани преко Стојшића, али је лопта погодила спољни део мреже.

У 60. минуту искусни Чедомир Томчић припремио је идеалну прилику Мачванском, али је његов ударац завршио на пречеки. До краја утакмице мреже на обе стране су мировали уз шансу Милића коју је Тојагић осујетио.

М. По.

Младост - Слобода 4:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Мијановић (Адашевци), стрелци: Ренић у 2. и 89. Вујовић у 62. Ђорђевић у 80. за Младост, Мркајић у 88. минуту за Слободу. Жути картони: Керекеш (Младост), Митрови, Нинић (Слобода).

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић 7, Вукаљевић 7, Хајризи 8, Л. Слијечевић 7, Вилотијевић (Зорић 7), Кнежевић 7, Керекеш 7 (Фачол 7), Гојковић 7,5, Ђорђевић 8, Ренић 8,5, Вујовић 7,5 (Каурин 7).

СЛОБОДА: Радосављевић 6, Радастовац 6 (Гачеша 6),. Митровић 7, Нинић 7, Ђуричић 6, Кордолуп 7, Ристић 6 (Мркајић 7), Божиновић 7,5, Кубуровић 6, Вукасовић 6 (Јерковић 6), Драгојевић 6.

Већ у другом минуту домаћи су повели, Ђорђевић је са леве стране упослио Ренића, а овај је са угла петерца погодио супротан угао. До краја полувремена гости су били равноправни имали су и неколико шанси.

Друго полувреме друга прича. У 62. минуту Ренић је шутирао искоса са десне стране Радосављевић је одбио лопту, натрчао је Војовић и погодио мрежу. У 80. минуту Ђорђевић је са угла шеснаестерца из слободног ударца сместио лопту поред прве ставиве. Два минута пре краја Божиновић је набацио са леве стране, Мркајић је у паду са пет метара постигао почасни погодак за госте.

Само што су кренули са центра Ренић је по други пут сместио лопту у мрежу.

Д. Иванић

Јадран - Југовић 1:1 (0:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште  Јадрана, гледалаца 400, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Видовић у 58. за Јадран, а Терзић у 82. мионуту (из пенала) за Југовић. Жути картони: Бајић, Видовић, Наглић, Шестовић (Јадран), Рис, Јакшић, Милојевић, Д. Срдић, Николић (Југовић). Црвени картон: Николић (Југовић).

ЈАДРАН: Нешић 7, Лукач 7, Бајић 7, Бранковић 7, Живановић 7, Грубор 7, Ј. Којчиновић 7 (Шестовић 7), Наглић 7 (Вуколић 7), Видовић 7, Пекић 7, Марковић 7.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Карас 7, Вучковић 7, Рис 7, Јакшић 7, Терзић 7, Николић 7, Дракулић 7 (Д. Срдић 7), Поповић 7 (С. Срдић 7), Милојевић 7, Ђаковић 7.

Водила се жестока борба, Гости су могли у првом полуврему водити са 3:1, али у другом полувремену домаћини су имали чак шест зицера, а само је један искористио Видовић.

И. Маленчић

Сремац (В) - Хајдук (Д) 0:1 (0:1)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 200, судија Стојић (Нови Сад). Стрелац: Радман у 44. минуту. Жути картони: Грујин (Сремац), Михајловић, Стевић, Стојановић (Хајдук).

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Богојевић 6, Кубуровић 6, Раковић 6, Драгановић 6, Грујун 6 (Петрић), Пејчић 6, Бабић 6, Морача 6, Петковић 6 (Рајак), Спаловић 6 (Станковић).

ХАЈДУК: Петровић 7, Давогић 7, Халиловић 7, Пендо 7, Мандић 7, Михајловић 7, Радман 8 (Симић 7), Стевић 7 (Совиљ 7), Стојановић 7 (Савићевић 7), Трнинић 7, Атић 7.

Дивошани су почели одлично, и у финишу полувремена, чак су постигли и гол преко Радмана. У  наставку, очекивало се да ће домаћини играти боље,  али, од тога ништа.Дивошани су играли борбено и чврсто у одбрани  и на крају су заслужено славили.

Л. Ковачевић

Подунавац - Јединство (СП) 1:1 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 300, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Ђурић у 29.за Подунавац, М. Митровић у 90. минуту за Јединство. Жути картони: Анђелковић, Петронијевић, Марко Живковић (Подунавац), Качар, Живановић, Љубеновић (Јединство).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Добројевић 7, Јовановић 7, Пауновић 7, Н. Ђурић 8, Петронијевић 7, Анђелковић 7 (Пејчиновић 7), Ђуричић 7 (М. А. Живковић 7), Милош Живковић 7, Качаревић 7 (Мандић 7), Марко Живковић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Суботић 6, Делић 7, Цвијановић 7 (Пањак), Љубеновић 7, Ж. Митровић 7, Живановић 6, Гавриловић 7, Милановић 6 (Цветановић), М. Митровић 7, Качар 6 (Играч 7).

Утакмица са доста лепих акција и гол шанси.Али, играчи Подунавца нису искористили многобројне прилике. Само у последњих десетак минута Панајотовић је промашио два зицера, а потом су домаћини били кажњени.Милан Митровић је поравнао резултат из шута са десетак метара и тако су гости освојили непланирани бод.

М. Радаковић

ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Југовић 1:1, НОВИ САД: Црвена звезда - Слога (Е) 0:0 ВОЈКА: Сремац - Хајдук (Д) 0:1, ШАЈКАШ: Борац - Слога (Т) 0:0, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Раднички (НП) 1:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац -Јединство (СП) 1:1, БЕОЧИН: Цемент - Подриње 0:3, НОВИ САД: Младост -Слобода 4:1.

1. Младост (НС) 5      4      1      0      12:2  13

2. Слога (Е)         5      4      1      0      11:1  13

3. Хајдук (Д)        5      4      0      1      10:6  12

4. Једин. (СП)     5      3      2      0      8:4    11

5. Подриње         5      3      1      1      12:4  10

6. Борац (Ш)       5      2      2      1      5:2    8

7. Подунавац      5      2      1      2      8:8    7

8. Цемент            5      2      1      2      5:9    7