Војвођанска лига – југ: Ренић одлучио градски дерби

Младост (НС) - Црвена звезда 2:0 (0:0)
Mladost - Slepcevic

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 200, судија: Гаћиновић (Нови Сад), стрелац: Ренић у 60. и 68. минуту (из пенала). Жути картони: Л. Слијепчевић (Младост), Митровић, Костић, Мастило, тренер Новаковић (Црвена звезда). Црвени картон: Кисић (Црвена звезда).

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић 7, Вукељевић 7, Кнежевић 7 (Зорић), Л. Слијепчевић 7, Вилотијевић 7, Вујовић 7 (Хајризи), Керекеш 7 (Каурин 7), Гојковић 7, Ренић 8, Милетић 7, Фаћол 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 6, Караћ 7 (Черњак), Радаковић 6, Костић 6 (Буркић), Берић 6, Томић 6, Пурић 6 (Сапунџић), Мастило 6, Матић 7, Мирић 7, Кисић 6.

У градском дербију борбени гости са Најлона одолевали су у првом полувремену. Имали су гости једину праву прилику у 16. минуту, Пурић се нашао очи у очи са Слијепчевићем, али је голман Младости врховима прстију пребацио лопту преко гола. У 60. минуту Ренић је са ивице шеснаестерца погодио ближи десни горњи угао. У 68. минуту Милетић је срушен пред голом гостију, сигуран са 11 метара био је Ренић.

После пенала играчи Звезде окупили су се око клупе за резервне играче, прекид је трајао око осам минута, утакмица је ипак настављена без икаквих узбуђења.

Д. Иванић

Младост (БЈ) – Југовић 4:3 (2:1)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 100, судија: Субашић (Ветерник), стрелци: Милош Ковачевић у 15, Нинковић у 34, Тривуновић у 52. и Тодоровић у 68. за Младост, Рис у 42, Терзић у 75. и 86. минуту за Југовић, жути картони: Ћеран, Грбовић (Југовић).

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 8, Апић 7, Стојисављевић 7 (Кнежевић 7), Леђанац 7 (Антонић 7), Тодоровић 8, Милош Ковачевић 7, Стојановић 7, Тривуновић 8, Стојаковић 7 (Мрђеновић 7), Нинковић 8, Милан Ковачевић 8.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 6, Грбовић 6, Вулетић 6, Ћеран 7, Вучковић 7, Рис 7, Блажић 6, Јакшић 7, Терзић 8, Поповић 6, Ђаковић 6.

Чета тренера Ненада Церовића ове јесени практикује да кроз надигравање тражи пут ка позитивном резултату, а то најбоље илуструје гол-разлика  (26:24). На Ливадици, виђена је садржајна представа, украшена ватрометом голова. Повели су домаћини, у 15. минуту, када је 18-годишњи Милан Ковачевић постигао гол на другом узастопном мечу. Минут касније, голман Драган Лолић потврдио је да је специјалиста за пенале, јер је прочитао намеру Слободана Терзића. Најбољи актер Давид Нинковић је повисио на 2:0, а неизвесност је улио Марко Рис, пред одлазак на одмор.  До убедљивог вођства (4:1), Јарачани су дошли головима Стефана Тривуновића и штопера Дамјана Тодоровића, али ту није био крај узбуђењима. Финиш је обележио Слободан Терзић, најбољи стрелац Југовића, два пута се уписао у листу стрелаца.

М. Мен.

Раднички (Н) - Слога (Т) 2:1(2:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, глчедалаца око 200, судија: Тодић (Врдник), стрелци: Богдан у 6. и Петошевић у 33. за Раднички, а Икрашев у 53. минуту за Слогу.

РАДНИЧКИ: Трифуновић, Симић, Милосављевижћ, Богдан (Цветковић), Бурсаћ, Б алашевић, Сарачевић, Витас, Петошевић, Кнежевић, Ивановић.

СЛОГА: Пушовић, Прегорац, Пастор, Томић, Туцаков, Бановић, Марковић, Икрашев,  Ђекић, Н. Томић (Миљановић), Рогић.

Фудбалери Радничког кренули су жестоко, у првом делу сусрета господарили су тереном и успели су да постигну два поготка.

У наставку меча Темеринци су се пробудили, успели су да смање резултат, међутим, бодови су ипак остали у Пазови.

М. В.

Цемент - Сремац 2:0 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 150, судија: Секулић (Футог), стрелци: Бајић у 33. и Секулић у 61. минуту. Жути картони: Јовишић, Пековић (Цемент).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 8, Стојановић 7, Вујошевић 7, Скоко 8, Бајић 8, Јовишић 7, Васић 7 (Хорњик 6), Секулић 8, Томић 7 (Павловић 6), Зоговић 8.

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Бабић 6 (Перић 6), Богојевић 7, Драгановић 7, Спалевић 6, Шака 7, Петковић 7 (Рудић), Давидовић 7, Штетић 6, Кумуровић 6, Коларов 6 (Црњеновски).

Фудбалери Цемента наставили су са серијом победа и остаје им жале за пропуштеним приликама на старту првенства. Против  гостију из Војке од првог минута су кренули агресивно и било је питање када ће постићи погодак. Серију је отворио млади Бајић, да би тачку на врлу добру фудбалску представу ставио најбољи актер утакмице искусни Секулић.

Што није било више голова у мрежи Сремца главни „кривац” је искусни голман гостију Старчевић.

Б. Старчевић

Подунавац - Борац (Ш) 1:1 (0:1)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 300, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Тинтор у 56. (из пенала) за Подунавац, Грковићу 44.за Борац. Жути картони: Вујасиновић, Ђурић, Мандић, М. А. Живковић (Подунавац), Ћук, Макивић, Миловац (Борац). Црвени картони: Зоговић (Подунавац), Живанов (Борац).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Добријевић 7, Ђуричић 6, Анђелковић 7 (Вујасиновић), Тинтор 7, Ђурић 7 (Пауновић), Зоговић 7, Марко А. Живковић 7, Јовановић 7, Марко С. Живковић 8 (Милош Живковић 7), Мандић 7.

БОРАЦ: Бузаџија 7, Краговић 7, Макивић 7, Живанов 7 (Зечевић), Станојев 7, Јовић 6, Ћук 6, Рахић 7 (Ракић 7), Грковић 7, Васин 6, Миловац 6.

Белегишани су играли одличан фудбал, али тек у другом полувремену.Пропустили су и победу у 85. минуту Ђурић је избио сам испред Бузаџије, али, се спетљао и лопту није послао већ у празну мрежу.

У првом полувремену фаворизовани гости су одиграли онако како се од  њих очекивало. Из неколико добрих прилика,  гости су повели преко Грковића у самом финишу полувремена. У наставку домаћини бољи ривал, и плод такве игре и поравњање резултата.Тинтор је преварио Бузаџију са пеналтика.

М. Радаковић

Слобода - Јадран 3:3 (2:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 200, судија С. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Драгојевић у 12. и 45.(из пенала) и Мркајић у 75. минуту за Слободу, а Живановић у 56. и Марковић у 85. (из пенала) и 90. минуту за Јадран. Жути картон: С. Нинић, В. Нинић, Кубуровић, Босиљков, Радошевић (Слобода).

СЛОБОДА: С. Нинић 7, Рагастовац 6 (Гаћеша 6), Кубуровић 6, В. Нинић 7, Ђуричић 6, Кордолуп 6, Пазарски 6, Босиљков 7, Ристић 6 (Мркајић 7), Драгојевић 8, Радошевић 6 (Ашћерић).

ЈАДРАН: Нешић 7, Шестовић 7, Ј. Којчиновић 7, Денић-(Грубор 7), Ђуран 7 (М. Којчиновић), Пекић 7, Марковић 8, Раденков 6 (Ковачевић 7), Наглић 7, Живановић 7, Вуколић 7.

Гости из Голубинаца, су тек у другом полувремену, односно у финишу утакмице, показали све шта знају. Било је ту и мало спортске среће. Данило Марковић је тада ступио на сцену и прво је из пенала смањио резултат на 3:2, а онда је у последњим секундама меча изграо домаћу одбрану и поравнао резултат из прецизног шута изблизине. Домаћини су два пута водли са два гола разлике, са 2:0 и 3:1. И то им није било довољно за славље.

С. Сарић

Јединство (СП) - Хајдук (Д) 3:1 (3:1)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 200, судија Грмуша (Петроварадин). Стрелци: М. Митровић у 6.и 30.и Живановић у 17. (из пенала) за Јединство, Трнинић у 44. минуту за Хајдук. Жути картон: Симић (Хајдук).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Тошић 8, Делић 8, Цвијановић 8 (Играч 7), Пањак 7 (Милановић), Ж. Митровић 8, Миловчевић 8, Цветановић 8, Живановић 8, Качар 8, М. Митровић 9.

ХАЈДУК: Петровић 7, Давогић 5 (Совиљ 6), Халиловић 6, Пендо 5, Михајловић 6, Радман 5, Симић 6, Стевић 5, Трнинић 6, Атић-(Савићевић 6), Бојић-(Стојановић 6).

Ово је било пријатно изнанеђење за најверније домаће навијаче-домаћини су одиграли најбољу утакмицу ове јесени. Уистину, али гости су одиграли најслабије у одбрани ове јесени. И нису примили више од три гола.

Да су домаћи стрелци били мало прецизнији и озбиљнији могли су водити још у првом полувремену са двоцифреним резултатом.

У другом полувремену Дивошани су много бољи, али, и даље су играли слабо у одбрани, али домаћи стрелци опет нису били прецизни. Бар пет пута, из близине, нису погодили гостујућу мрежу.

М. Бзовски

Подриње - Слога (Е) 1:1 (1:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца 450, судија Митровић (Рума). Стрелци: Томић у 2.за Подриње, Бајуновић у 40. минуту за Слогу. Жути картони: Петрић, Станић, Мијаиловић, Ђурђевић, тренер Милошевић (Подриње), Ђуркић, Томчић, Стојчић, Грубиша (Слога).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Петрић 7, Савиновић 7, Пршић 7 (Рого), Мијаиловић 8, Требовац 8, Пантић 6, Томић 7, Ивић 7,  Џибрић 8 (Теодоровић 7), Станић – (Ђурђевић 7).

СЛОГА: Тојагић 8, Ђуркић 7, Домчић 7, Стојшић 7, Цвијић 9, Бајуновић 8, Дробац 7 (Бојанић 8), Мачвански 7, Ристић 7 (Томчић 7), Барић 8 (Поважан).

Дерби јесте опрадао очекивања. Играо се добар фудбал, али очекивања домаћих навијача, да ће Подриње тријуфовати нису испуњена.Код резултата 1:0, Требовац није постигао гол ни са пет метара. У 34. Џибрић је имао такође велику шансу, после центарушта Станића, из близине, али је и он шутирао лопту поред саме десне стативе. Потом је уследила казна. Бајуновић је после добрих проигравања својих саиграча, само акцију крунисао голом. За поравнање резултата.

У другом полувремену, скоро равноправна игра, без изгледних, правих шанси, на обе стране.

М. Ковач

БАЧКИ ЈАРАК:  Младост - Југовић 4:2, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Борац (Ш) 1:1, БЕОЧИН: Цемент - Сремац (В) 2:0, НОВИ САД: Младост - Црвена звезда 2:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Јадран 3:3, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Слога (Е) 1:1, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Хајдук (Д) 3:1, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Слога (Т) 2:1.

1. Борац (Ш)       13     9      3      1      26:5  30

2. Подриње        13     9      2      2      32:8  29

3. Млад. (НС)     13     9      2      2      31:9  29

4. Слога (Е)       13     8      2      3      24:11        26

5. Хајдук (Д)      13     8      0      5      18:15        24

6. Једин. (СП)    13     7      2      4      20:19        23

7. Млад. ( БЈ)     13     7      0      6      26:23        21

8. Цемент           13     6      2      5      14:10        20