ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Румљани протутњали Клисом

Индекс - Словен 0:5 (0:4)
2

НОВИ САД: Стадион Борца на Клиси, гледалаца: око 300, судија: Тошић Владимир (Нови Сад), стрелци: Пузић у 27. Б. Илић у 28. 35. и 55, Цвијић у 42. минуту. Жути картон: Илић (Индекс).

ИНДЕКС: Перишић 6, Д. Рађеновић 6, Качавенда 6, Новевски 5, Ј. Гајић 5, Стојановић 5, Радмиловић 6, Ивеља 5 (Веселиновић), Марић 5 (Ф. Рађеновић 5), Белић 5 (Илић 6), Клаић 5.

СЛОВЕН: Шегавац 7 (Јокић), Маловић 7 (Јовановић 7), Јандрић 8, Пузић 8 (Вукмановић 7), Б. Илић 9 (Дамјановић 7), Батало 7 (Добријевић 7), Савић 7, Дујић 7, Г. Илић 7, Стевановић 7, Цвијић 8.   Фудбалери Индекса а само на моменте су показивали да знају да играју фудбал, с друге стране Румљани су показали да се са правом  налазе на врху табеле Војвођанске лиге, југ.

Искусни Брана  Илић је у 21. минуту наговестио догађаје одличним шутем који је Перишић одбранио. У 26. минуту Ивеља је срушио Г. Илића и судија Тошић је досудио пенал. Б. Илић је са пенала погодио стативу а Пузић је натрчао и главом погодио мрежу. А у  28. минуту Б. Илић је главом спровео лопту у мрежу након центаршута са десне стране.

Индекс је запретио шутем млађаног Белића са леве стране, лопта је од одбитка била опасна али је Шегавац био на месту. У 31. минуту Јандрић је главом био опасан, а Перишић се истакао на голу. У 35. минуту нови погодак постигао је Брана Илић. У 42. минуту Б. Илић је проиграо Цвијића који је био стрелац.

У другом делу опао је темпо игре. У 55. минуту Цвијић је сјајно проиграо Б. Илића после контранапада и било је 0:5. У 73. минуту гости су имали неколико шутева на гол али је Перишић ипак успео да одбрани гол.

М. Ковачевић

Шајкаш - Хајдук 1:4 (0:1)

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца 200. Судија: Радић (Ириг). Стрелци: Моравац у 80. за Шајкаш, а Галић у 23. 53. 67. и Богдан у 75. минуту за Хајдук. Жути картони : Алемпић ( Шајкаш), Богдан, Николић  (Хајдук).

ШАЈКАШ: Ранђеловић 6, Гојков 7, Котуљач 6, Учур 6, Петровић 6, Карас 6 ( од 78. Панков 6), Малешевић 6 ( од 78. Станковић 6), Алемпић 7, С. Веселиновић 7, Савић 6 ( од 62. Загорчић 6), Моравац 7.

ХАЈДУК: Тркуља 7, Томић 7, Скопљак 8, Јевић 8, Николић 8, Крмар 7 ( од 68. Богдан 8), Крчмаревић 8 ( од  76. Халиловић 8), Мандић 7 ( од 62. Симић 8), Галић 9, Ерак 8 ( од 76. Миленковић 8), Мисојчић 7 ( од 46. Ракић 8).

Екипа Хајдука из Дивоша представила се у набољем светлу публици у Ковиљу и истакла кандидатуру за висок пласман. У првом полувремену после неколико пропуштених шанси на обе стране , гости су дошли у вођство голом Галића. У наставку утакмице најбољи играч утакмице Младен Галић је још два пута матирасо Ранђеловића, а четврти гол дело је резервисте Радише Богдана. Почасни гол за Шајкаш  постигао је Ранко Моравац пославши лопту поред Марка Тркуље.

Сл. Симић

Младост (БЈ) – Слобода 1:3 (1:2)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица. гледалаца: 150. Судија: Кампић (Нови Сад). Стрелци: Митровић у 8. за Младост, а Аћимовић у 14. Перовић у 17. и Пилиповић у 96.  минуту за Слободу. Жути картони: Вукобратовић, Јаковљевић, Кнежевић, Ковачевић (Младост), Аћимовић, Глишић, Кромпић (Слобода). Црвени картони: Антонић (Младост), Кромпић (Слобода).

МЛАДОСТ: Родић 6,5, Ковачевић 6, Акик 6, Кнежевић 6, Јаковљевић 6,5, Дринић 6, Радовановић 6 (од 69. Зец -), Антонић 6, Плавшић 6 (од 46. Дмичић 6), Митровић 7, Вукобратовић 6.

СЛОБОДА: Кромпић 7,5, Стојановић 7, Кубуровић 7,5, Јосимов 7, Степановић 7, Аћимовић 8 (од 63. Пилиповић 7,5), Милојевић 8, Милинковић 7,5 (од 73. Грујић -), Ђуричић 7, Мандић 7 (од 44. Глишић 7), Перовић 7,5.

Агонија Јарачана се наставља, иако су повели голом Митровића на старту, када је Плавшић извео прекид, а хитроноги офанзивац нациљао доњи десни угао гостујућег гола. Пораз је био неизбежан. Два напада била су довољна да Товарничани окрену резултат. Право ниоткуда распалио је Урош Аћимовић са 25 метара, лопта је била неухватљива за Родића завршивши у малој мрежи. Три минута касније контру је повукао Милинковић, док је егзекутор био Ненад Перовић. Умало да се играчи Слободе осладе и трећи пут за полувреме, након комбинације из корнера, Милојевић је био за мало непрецизан.

Родић је измамио аплаузе осујетивши резервисту Пилиповића, а са друге стране прославио се Кромпић, парадом, на ударац Стеве Дмичића, уз помоћ стативе.

Коначан резултат поставио је Милош Пилиповић крунисавши додавање Стефана Милојевића у шестом минуту надокнаде. После поготка уследило је кошкање, а дебљи крај извукли су нападач Младости Антонић и голман гостију Кромпић.

М. М.

Дунав (СБ) - Јединство (Р) 0:1 (0:1)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 150, судија О. Митровић (Рума). Стрелац: Топић у 21. минуту. Жути картони: Цекић, Милетић, Ромац (Дунав), Иван, Пантић, Шавија (Јединство).

ДУНАВ: Петровић 7, Цекић 7, Стојаковић 7 (Лукач), Дубајић 7, Марковић 7, Стокић 7, Ромац 7 (Милетић 7), Зоговић 6 (Дражета), Мирковић 7 (Басрак), Милановић 6, Павловић 7.

ЈЕДИНСТВО: Марковић 7, Шавија 7 (Зекић), Јелић 7, Топић 7, Тркуља 7 (Јовишић), Петровић 7 (Самарџић), Пантић 7 (Радусин), Рондовић 7 (Зирић 7), Трпчевић 7, Иван 7, Странић 7.

Играчи Јединства на крају и поред свега заслужено су освојили сва три бода. Били су ипак бољи ривал у току целе утакмице. Пре гола Топића у 21. минуту домаћи нападачи су пропустили две сјајне прилике тако нису успели да преокрену резултат и освоје важне бодове у грчевитој борби за опстанак.

С. С. - Б. Р.

Железничар - Раднички (НП) 1:0 (1:0)

ИНЂИЈА: Игралиште СЦ Леје, гледалаца 250, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелац: Вучковић у 30. минуту. Жути картон: Унгар (Раднички).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милановић 7, Матијевић 7, Вучковић 8 (Суџум), Смиљанић 7 (Бубало 7), Бајић 7, Осман 7, Радман 7 (Десанчић 7), Трбовић 7, Живановић 7, Шахурић 7 (Грковић 7), Сарачевић 7.

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Миљевић 7, Јаворац 7, Унгар 7, Балешевић 7, Поповић 7, Цвјетиновић 7, Смиљанић 7 (Јојевић 7), Живковић 7 (Видаковић 7), Зоговић 7, Кркобабић 7 (Јовић 7).

Од првог минута игре домаћин је имао теренску иницијативу.први је запретио Матијевић. Након тога Вучковић је из окрета шутирао и милиметри су делили да лопта уђе у противничку мрежу. Коначно после сјајне контре и дуге лопте Трбовића ка Смиљанићу, који је шутирао у даљи угао. Лопта се одбила до Радмана који је несебично проиграо Вучковића на петерцу. Уследио је прецизан шут и то је било 1:0. Потом је Вучковић поново из сличне ситуације погодио пречку. А, Радман је изблизине погодио спољни део мреже.

Унгар је затим играо руком.Био је чист пенал, али, шут Живановића са беле тачке голман гостију Трифуновић је одбранио. У самом финишу утакмице гости су могли поравнати резултат.После центаршута Поповићу су требали сантиметри да угура лопту у домаћу мрежу.

И. Ђумић

Раднички (Ш) - Слога (Т) 6:1 (2:1)

ШИД: Игралиште Радничког , гледалаца 200, судија Чурчић (Тител). Стрелци: С. Субић у 11. и 22. (из пенала), Смиљанић у 70. и 92, Влаисављевић у 77. и Дрча у 78. за Раднички, а Буквић у 36. минуту за Слогу. Жути картони: Смиљанић (Раднички), Крајновић , Борић (Слога).

РАДНИЧКИ: Петровић 7, Боројевић 7, Ерор 7, Дрча 8, Стојшић 7, Радека 7 (Смиљанић 8), Мијатовић 7 (Рајшић), Влаисављевић 8 (Сороћко 7), С. Субић 8 (Радосављевић 7), М. Субић 7, Ђачанин 7.

СЛОГА: Миличевић 6, Марић 7, Пастор 7, Томић 6, Буквић 7, Крајновић 6, Ђ. Проле 6 (Чампар), Марјановић 7, Караћ 7, Радонић 6 (Баштић 6), Б. Проле 7.

Од првог минута игре играчи Радничког су нападали. С. Субић је у 11. минуту био бржи од гостујуће одбране и погодио мрежу. У 22. минуту С. Субић је удвостручио вођство Шиђана.И то са пенала. Буквић је смањио  резултат после изузетно брзе контре.

У наставку прво су припретили гости, а затим домаћини су преузели у иницијативу и постигли четири гола.

Д .Ћ.

Доњи Срем - Славија 1:2 (1:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 250, судија Ковач (Мокрин). Стрелци: Видић у 5. за Доњи Срем, а Асани у 7. и 85. минуту за Славију. Жути картони: Калајџић, Видић (Доњи Срем), Батинић, Ђаковић (Славија).

ДОЊИ СРЕМ: Н. Девић 7, Вујасиновић 7, Кокир 7, Шавија 7, Калајџић 7, Јешић 7, Крнета 7 (Перишић 7), Радивојевић 7 (Халазен), В. Љубојевић 7, Конестабо 7, Видић 7 (Л. Девић 7).

СЛАВИЈА: Чавић 7, Вукаљевић 7, Жакула 7, Стојић 7, Батинић 7 (Јанић 7), Асани 8, Богојевић 7, Ђаковић 7 (Грубовић 7), Ферати 7 (Убовић 7), Папрић 7, Миловац 7.

Била је то права првенствена утакмица. Победио је срећнији гост. А, творац славља гостију био је двоструки стрелац: Елимир Асани.

М. Гмизић

Слога (Е) - Ветерник 0:2 (0:1)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија Граовац (Рума). Стрелци: Китић у 36. (из пенала) и Радосављевић у 47. минуту. Жути картони: Рукавина, Раичевић (Слога), Китић, Вилотијевић, Лепојевић (Ветерник).

СЛОГА: Веселиновић 7, Белић 7, Вуковић 7 (Нешковић), Раичевић 7, Рукавина 7 (Томац), Воларевић 7, Херцег 7, Ђорђевски 7 (Живковић), Чубрило 7, Требовац 7, Барић 7.

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 7, Швоња 7, Чалија 7, Радосављевић 8 (Бањац 7), Китић 8, Ђурић 7, Грујић 7 (Лаловић 7), Вилотијевић 7, Лепојевић 7, Секулић 7, Турало 7.

Доминираи су домаћини целу утакмицу, али то није било довољно ни за бод. Гости играли доста борбено. Уствари гости су на време постигли голове и то је и одлучило коначног победника.