Војвођанска лига – југ: Румљани учврстили вођство

У Шиду се играо занимљив фудбал, уз лоше суђење. Домаћини, нису успели да реализују, своје шансе.
Hajduk Divos-Tatra

Раднички (Ш) - Први мај 0:1 (0:0)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија Гаћиновић (Нови Сад).Стрелац: Тепић 68. минуиту. Жути картони: Ј. Сарић, Перовић, Аперлић, Илић (Раднички), Ђукић (Први мај).

РАДНИЧКИ: Илић 7, Ј. Сарић 7, Апрелић 7, Васић 7, Стојшић 7, Дерајић 7, Крајновић 7, Мирчетић 7 (Шуша 7), Матић 7, Н. Сарић 7, Перовић 7.

ПРВИ МАЈ: Шегавац 7, Бајић 7, Станивуковић 7 (Добић), Радишић 7,  Мачвански 7 (Новаковић), Крстић 7 (Тепић 7), Ђукић 7, Ристић 7,  Чупељић 7, Ђокић 7, Стојчић 7.

У првом полувремену имали су чак три изванредне прилике.На другој страни гости из Руме играли су добро само одбрани.

У наставку гости су  ипак, искористили једну прилику, после грешке целе домаће одбране. Дозволи су Тепићу да остане сам, а овај је успео да матира голмана Илића.

Б. Р. -  П. Л.

Хајдук (Б) - Јединство (СП) 3:2

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Граовац (Рума).Стрелци: М. Митровић у 44. и 68.и Цураковић у 62. (из пенала) за Хајдук, а Суботић у 47. и Бојић у 92. минуту за Јединство. Жути картони: Петровић, Орошикћш (Хајдук).

ХАЈДУК: Благојевић 7, Јованов 7, Суботин 8, Цураковић 8, Ђорђевић 7, Ж. Митровић 8 (Михајловић), М. Гавриловић 7, М. Митровић 8 (Милованчевић), Н. Петровић 6 (Сич), Мачак 7, Орошић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Милановић 6, Грубор 6, Суботић 7, Петровић 7, Тошић 7 (Играч), Живановић 7,  Цветановић 7, Бајић 7 (Ђуран),  Бојић 7, Вукмировић 7.

Играо се борбен и динамичан фудбал. Бешчани су у првом полувремену пропустили низ прилика, а водећи гол су постигли тек у финишу полувремена. Гавриловић и Ж. Митровић су прошетали поштено гостујућу одбрану.У завршници акције М. Митровић се докопао лопте и лако изблизине матирао Јовишића.

У наставку Старопазовчани нешто агилинији, и плод такве игре је и изједначење.Одмах, затим, домаћини, су кренули нешто агилније, и после слободног ударца Суботић је играо руком. Цураковић је био сигуран извођач најстроже казне за ново вођство Хајдука. Само шест минута касније било је 3:1.Браћа Митровић су извела дупли пас, а Милан је потом избио сам испред Јовишића, који није могао одбранити прецизан шут.

У надокнади времена Петровић је пронашао Бојића у казненом простору домаћина, који лако  постижће погодак.

М. Батало

Хајдук (Д) - Татра 1:0 (0:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајука, гледалаца 250, судија Димоски (Нови Сад).Стрелац: Скорупан у 64. минуту. Жути картони: Миленковић, Савићевић (Хајдук), Суботин, Апић (Татра).

ХАЈДУК: Алексић 7, Несторовић 6, Лукић 6 (Вукановић 6), Мандић 6, Бајак 6, Шућак 6, Скорупан 7, Миленковић 7 (Вујановић), Бојић 6, Вељковић 7 (Савићевић 6), Милојевић 6.

ТАТРА: Бузаџија 6, Зирић 6, Мацановић 6, Апић 6, Суботин 6 (Сапунџић), Лукић 6 (Настић), Поштић 6, Грлица 6 (Боровница), Клаић 6, Убовић 6.

Дивошани, су нападали целу утакмицу, а гости су се само бранили. и то с десет играча. Ипак, искусни стрелац домаћих Скорупан, је успео да побегне гостујућој одбрани  и постигн вредан погодак.

У самом финишу гости су могли из контре изједначити, али је голман Алексић одбранио шут изблизине.

Р. Маричић

Сремац - Слога (Е) 1:0 (0:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 200, судија Пјевац (Темерин).Стрелац: Павковић у 65. минуту. Жути картони: Белак, Павковић, Милојевић, Драгановић, Шака (Сремац), Вучетић, Стојшић, Ристић (Слога).

СРЕМАЦ: Старчевић 9, Кубуровић 8, Милојевић 8, Белак 7, Драгановић 7, Грујин 8, Спаловић 9, Бабић 8 (Рајак), Н. Радивојевић 7, Шака 8 (Марковић 8), Ј. Радивојевичћ 7 (Павковић 8).

СЛОГА: Петровић 8, Ђуркић 7, Домчић 7, Ристић 7, Смиљанић 6 (Цвијић), Грковић 7 (Бојић 6), Стојшић 7, Бајуновић 7 (Б. Поважан 6), Кобиљски 6,  Вучетић 7, Ловрић 5.

Чврста и борбена утакмица, у којој су Војчани, били бољи ривал и заслужено су славили.Гости су у више наврата запретили, у првом полувремену, али у наставку били су нешто слабији, готово без праве шансе. Победоноси гол за домаћине постигао је Павковић после дубинске лопте.Прво је заобишао одличног Ловрића, па је потом резантним шутем савладао и голмана Петгровића.

А, најбољи појединац сусрета био је Михајло Спалевић, који је сјајно играо у домаћој одбрани.

М. Инђић

Подриње - Борац  (Ш) 2:2 (0:2)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 300, судија Тошић (Нови Сад).Стрелци: Ковачић у 66. и Релић у 98.за Подриње, а Ч. Веселиновић у 20. и М. Ђурић у 44. минуту за Борац. Жути картони: Ковачић, Ђурђевић, Павловић (Подриње), Рис, Радин, Макивић (Борац).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, А. Радовановић 7, Пршић 5, Рого –(Ковачић 6), Ђурђевић 5, Живковић 6, Требовац 6, Чокањаловић 5 (Павловић 5), Арсеновић 5 (Брус 5), Ивић 6, Мијајловић 5.

БОРАЦ: Војводић 8, Д. Рис 7, Макивић 7, Живанов 7 (С. Веселиновић 6), Н. Ђурић 6, Радин 7, Ч. Веселиновић 8, Д. Зечевић 7 (Цвијић 7), Панић 7, Стојичић 7, М. Ђурић 7.

Слабо издање домаћина и у другом колу наставка првенства. Јесете да су домаћи фудбалери на почетку сусрета имали више од игре, али су сувише, компликовали у завршним акцијама.То су гости вешто искористили и из две успеле контре повели.

У наставку игре, нешто, боља игра, фудбалера Подриња, резултирала је голом Ковачића.А, поравнао је резултат голман Релић, и то главом, у осмом минуту надокнаде игре.

Гости су одуговлачили игру, чак 28 пута је физитерапеут улазио на терен. Питање је јасно, колико се играло у овом мечу-ефективно.

М. Дрмановић

Подунавац - Југовић 1:0 (0:0)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Тодић (Врдник).Стрелац: Пејчиновић у 60. минуту. Жути картони: Балешевић, Зоговић, Качаревић Ђурић, Пејчиновић (Подунавац), Бубњевић, Рис, Николић, Терзић (Југовић).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Мандић 8 (Тинтор), Зоговић 7, Анђелковић 7 (Челар), Вујасиновић 8, Качаревић 7, Живковић 7, Балешевић 8, Пејчиновић 8, Ђурић 7, Петронијевић), Иванчевић 7

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Бабић 7 (Макевић), Вулетић 7, Вучковић 7, Рис 7, Антонић 7, Срдић 7 (Јакшић), Терзић 7 (Милојевић), Николић 7, Бубњевић 7, Павловић 7.

Веома занимљива утакмица. И, поред тога, што су гости, били фаорити у овом мечу, играчи Подунавца су били много бољи ривал. И, могли су славити и убедљивије.А, победоносни гол за Белегишане постигао је Пеђа Пејчиновић и то главом са десетак метара, на центаршут Зоговића.

С. Мајкић

ЛСК - Хајдук (Ч) 4:0 (2:0)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 200, судија Субашић (Ветерник).Стрелци: Вукотић у 4, 60. и 89. и Вулетић у 25. минуту. Жути картон: Сладојевић (Хајдук).

ЛСК: Шивољицки 7, Вулетић 7, Максимовић 7 (Писаревић), Милошевић 7 (Радић), Ненадовић 7, Савић 7 (Шћурк), Босанчић 7, Вукотић 7, Донић 7, Вуколић 7, Плавшић 7

ХАЈДУК: Санковић 6 (Станковић), Лазић 6, Нађалин 6, П. Самоловац 6, Мајски 6, Срећков 6, Максимовић 6 (Његован), Сладојевић 6, Р. Самоловац 6, Сулајац 6, Макивић 6.

Млађани, гости из Чуруга, нису се могли супроставити, далеко искуснијим домаћинима.Јесте да су играли гости борбено, али то није било довољно ни за бод.

М. Плавшић

ШИД: Раднички - Први мај 0:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње -Борац (Ш) 2:2, ВОЈКА: Сремац - Слога (Е) 1:0, БЕШКА: Хајдук - Јединство (СП) 3:2, ДИВОШ: Хајдук - Татра 1:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Хајдук (Ч) 4:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Југовић 1:0. Слога из Темерина је била слободна.