Војвођанска лига – југ: Румљани зауставили лидера

Покушали, су гости из Каћа, као и увек, када играју на страни, да се излежавају, по трави, играју, оштрије него дозвољеног и одуговлаче са игром.
Fudbal

Први мај - Југовић 2:0 (0:0)

РУМА: Стадион Првог маја,гледалаца 500, судија Тодић (Врдник).Стрелци: Милојевић у 70 .и Мачвански у 76. минуту. Жути картони: Ристић, Зец, Милојевић (Први мај), Ћеран., Младеновић, Гроздић (Југовић).

ПРВИ МАЈ: Шегавац -, Новаковић 8, Станивуковић 8 (Стојчић 7), Пендо 8, Ристић 8, Мачвански 8 (Крстић 7), Лацковић 8 (Милојевић 8),  Радишић 8, Чупељић 8, Ђокић 8, Зец 8.

ЈУГОВИЋ:  Младеновић 6, Гроздић 6, Ћеран 6, Д. Рис 6, М. Рис 5, Антонић 6 (Гашић), Срдић 7 (Павловић), Терзић 6, Николић 6, Плавшић 6, Бабић 6 (Томовић).

То, су успели, и у Руми, у првом полувремену. А, онда је у игру ушао брзоноги Милојевић, који је донео преокрет у игри домаћина. Играло се брже и организованије. Тако су првомајци своју бољу игру и крунисали вођством.Мачвански је идеално послао лопту пред гол гостију.А, на другој стативи, се нашао, Милојевић, који је главом спровео лопту у небрањени део мреже. Само шест минута касније Милојевић се реванширао Мачванском. Сада је Милојевић лопту главом пребацио на другу стативу, ту се нашао, Мачванси, дочекао лопту главом, и спровео је, такође, у небрањени део мреже.Заслужена победа Првог маја.

А, играчи Југовића, су имали само једну, једину шансу, у току утакмице, још, у првом полувремену, али је Терзић лопту послао поред гола.

Ј. Ђорђевић

Хајдук (Б) - Подунавац 0:1 (0:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Неговановић (Сремска Митровица).Стрелац: Вујасиновић у 71. минуту. Жути картони: С. Гавриловић (Хајдук), Вукмировић (Подунавац).

ХАЈДУК: Благојевић 6, Суботин 6, С. Гавриловић 6, М. Гавриловић 6, Грковић 5, М. Митровић 6,  Живановић 5, Мачак 5, Орошић 6 (Петровић), Цураковић 6, Ж. Митровић 6.

ПОДУНАВАЦ: Адровић 7, Вујасиновић 6, Петронијевић 7, Тинтор 7 (Милановић), Јакшић 6, Балашевић 6, Анђелковић 7, Ђуричић 6, Вукмировић 7, Бртка 6, Мандић 6 (Поповић).

У овом мечу домаћини су били много бољи ривал, али победу су  однели гости јер су искористили своју једну, једину, шансу.Вујасиновић је матирао Благојевића са неких осам метара.

А, домаћини, су пропустили низ зицер шанси још у првом полувремену.У таквим шансама били су Ж. Митровић у првом полуврену, у другом, С. Гавриловић, М. Митровић, па поново Ж. Митровић.

М.  Батало

Хајдук (Д) - Слога (Е) 0:1 (0:1)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 400, судија Тошић (Нови Сад).Стрелац: Грковић у 31. минуту. Жути картони: Совиљ, Скорупан (Хајдук), Грубиша, Халиловић, Грковић (Слога).

ХАЈДУК: Радић 6, Радиновић 6 (Остојић 6), Стевић 6, Шућак 6, Лукић 6, Кременовић 6, Пушкаш 6 (Бакош), Скорупан 6, Миленковић 7, Савићевић 5, Совиљ 6.

СЛОГА: Петровић 7, Ђуркић 6, Халиловић 7, Росић 7, Ристић 7, Смиљанић 6, Грковић 7 (Бајуновић), Б. Поважан 6 (Симеуновић), Грубиша 6, Микић 6, Шарић 6 (Докнић).

Одлична игра Дивошана, у другом полувремену, али нису успели да погоде мрежу Ердевичана. Имали су чак три зицера.а бодови су ипак отишли, у Ердевик.А, те бодове, гостима, донео, је гол Грковића. И то ретко виђен.Лопту је прихавтио Грковић и из волеј ударца, приморао је голмана Радића на капитулацију.

Р. Маричић

Раднички (Ш) - Подриње 0:0

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија С. Петровић (Сремска Митровица). Жути картони: Н. Сарић (Раднички), Теодоровић, А. Радовановић (Подриње).Црвени картон: А.Радовановић (Подриње).

РАДНИЧКИ: Томашевић 7, Мијатовић 7 (Балашко 7), Ј. Сарић 7, Бошњаковић 7, Васић 7 (Нонковић 7), Стојшић 7, Дерајић 7, Крајновић 7, Матић 7, Н. Сарић 7, Перовић 7.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Томић 7, Гачић 7 (Ивић), Теодоровић 7, А. Радовановић 7, Пршић 7 (Павловић 7), Рого 7 (Живковић 7), Ђурђевић 7, Арсеновић 7, Пантић 7, Требовац 7.

Фаворизовани гости из Мачванске Митровице само су у првом  полувремену имали неке прилике које нису искористили, док, су у наставку домаћини, имали пуну иницијативу, и прегршт шанси. Прилике за Шиђане нису искористили Дерајић, Блашко, па поново Дерајић, Матић, а Крајновић је у финишу Дерајићу набацио лопту на главу, али овај је опет био, за мало, непрецизан изблизине.

Б. Р. - П. Л.

Јединство (СП)- Хајдук (Ч) 4:0 (2:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 100, судија Димовски (Нови Сад).Стрелци: Михајловић у 18. и 90, М. Рудић у 38. и Живковић у 65. минуту. Жути картони: Тошић (Јединство), Нинковић, Хорњак (Хајдук).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић -, Цветановић 7, С. Рудић 7 (Играч 7), Живковић 8, Зоговић 7, Тошић 7, Михајловић 8, М. Рудић 7 (Ђуран 7), Зарић 7, Вујичић 7 (Грубор 7), Бојбаша7.

ХАЈДУК: Племић 7, Зељко 6, Срећков 6, М. Марков 6, Убовић 6, Станишић 6, Дамјановић 6 (Вујчић),  Д. Марков 6, Нинковић 6, Стјепановић 6, Хорњак 6 (Лазић).

Коначно су прорадили стрелци Јединства, и то после четири сушна кола.А, „жртва“ су били играчи Хајдука из Чуруга. А, Михајловић, је начео мрежу гостију, и голом је затворио, високу победу свог тима.

М. Бзовски

Сремац (В) - Борац (Ш) 0:0

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 150, судија Гаћиновић (Нови Сад).Жути картони: Белак, Бабић, Радивојевић, Грујин, Антунов (Сремац), Асани, Попин, Д. Зечевић (Борац).

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Кубуровић 7, Белак 7, Шака 7, Драгановић 7, Грујин 6, Поповић 6, Бабић 6, Марковић 6 (Грујић 6), Радивојевић 6 (Антунов 6), Спаловић 7.

БОРАЦ: Бузаyија 7, Јашић 6, Макивић 6, Живанов 6, Д. Зечевић, Ивановић 6, Божић 6, Гргић 6, Асани 6 (Панић), Веселиновић 6 (С. Зечевић), Попин 6.

У веома, лепој, али тврдој, и надалеко фер игри, гости су откинули бод бољем домаћину.Имали, су и гости, неке прилике, али, домаћини су били баш непрецизни, и изблизине, а и голман гостију Бузаџија, је два пута, смелим интервенцијама, спасавао је своју мрежу, и он, је и најзаслужнији што Борац, носи, велики бод у Шајкаш.

Л. Ковачевић

ТЕМЕРИН: Слога - ЛСК 1:0, ШИД: Раднички - Подриње 0:0, ВОЈКА: Сремац - Борац (Ш) 0:0, РУМА: Први мај - Југовић 2:0, ДИВОШ: Хајдук - Слога (Е) 0:1, БЕШКА: Хајдук - Подунавац 0:1, СТАРА ПАЗОВА: Јединство -Хајдук (Ч) 4:0.Татра из Кисача је била слободна.