Војвођанска лига – Југ: Шајкашани и даље у трци за прво место

Борац (Ш) - Цемент 1:0 (1:0)
Indeks-Sremac

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, судија: Б. Граховац (Рума), стрелац: Гргић у 45. минуту.

БОРАЦ: Студен 7, М. Гавриловић 7, Кованушић 7, Топић 7, Милетић 7 (Рис), Бановић 7, С. Гавриловић 7, Гргић 8 (Митровић), Миловац 7, Зечевић 7, Божић 7.

ЦЕМЕНТ: Миљановић 7, Пековић 6,5, Попадић 6,5, Јовишић 6 (Лаковић 6), Јефтић 6, Марјановић 6 (Вукашиновић), Мандић 6,5, Јакшић 6, Крстић 6, Буквић 6 (Стојановић 6), Вилотијевић 6.

Фудбалери Борца после велике борбе савладали су Беочинце и остали у трци за прво место у Војвођанској клиги, груопа Југ. Шајкашани су одигракли добар меч, створили безброј прилика, али су само једном погодили мрежу изванредногг Мијановића. који је успео да одбрани и пенал.  Шајкашани су два оута погодили пречку, па стативу, да би у 45. минуту Милетић извео корнер, са друге стативе Кованушић је главом вратио лопту пред гол, а најбоље се снашао Лука Гргић и погодио мрежу одличног Миљановића.

У другом делу домаћини су имали и пенал, али је шут Миловца са беле тачке зауставио Миљановић.

М. Д.

Јединство Подриње 2:0 (1:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелац: Веселиновић у 35. и 55. минуту. Жути картон: Делић (Подриње).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 7, Берић 7 (Моравац 7), Штефек 8, Ђекић 8, Кања 7 (Зељковић 7), Гаџић 7,5, Веселиновић 8,5 (Петровић), Тришић 7,5, Влаисављевић 7 (Стојановић 7), Тепић 8, Заов 7 (Скоко).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Мартиновић 6, Ивић 6,5, Теодоровић 7,5, Пршић 6,5 (Лацковић 7), Ђурђевић 7, Миражић 6,5 (Лукић 6,5), Делић 6, Мијајиловић 7,5, Арсеновић 7, Томић 6 (Одиковић 6,5).

Стигла је екипа Јединства до вредних бодова у борби за виши ранг. Коначно је прорадио и Стевица Веселиновић. На почетку меча имао је две лепе прилике које је голман Релић осујетио, а онда је на Веселиновић из трећег покушаја савладао Релића. У том периду и солидни гости неколико пута су припретили ударцима из даљине уз видну непрецизност и одбране голмана Костуранова.

У наставку из најлепше акције коју је започето Тепић, који се ослободио чувара, упутио је центаршут а на правом месту био је Стеван Веселиновић и лопту закуцао у мрежу. У финишу меча у првом додиру са лоптом  Петровић нашао се очи у очи са голманом Релићем, али је искусни чувар успео да надмудри младог играча.

М. По.

Слога (Т) – Југовић 4:0 (3:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, судија: Бошковић (Салаш Ноћајски), стрелци: Д. Грујић у 41. и 45, Зелић у 44. и Грубовић у 64. минуту.

СЛОГА (Т): Глишић 7, Пастор 7, Немања Томић 7, Зелић 8, Краговић 7 (од 70. Пролић - ), Мијић 7,5 (од 70. Туцаков - ), Грубовић 7,5 (од 65. Ергарац - ), Н. Грујић 7,5, Д. Грујић 8,5 (од 68. Кувекаловић - ), Марковић 7,5, Топић 7 (од 65. Никола Томић - ).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 6 (од 68. Срдановић - ), Милетић 6, Самарџија 6 (од 70. Радмановић - ), Черњак 6, Срдић 6, Лакић 6 (од 46. Јелић 6), Бабић 6 (од 68. Сукара - ), Николић 6,5, Вукелић 6,5, Ђекић 6.

Рутински су фудбалери Слоге дописали бодове на конто, истовремено потврдивши одличну форму, јер су нанизали седам мечева без пораза, па је и поглед на табелу све лепши. Премашили су и јесењи учинак, с обзиром да су из дванаест пролећних мечева освојили 24 бода, пет више него пре одласка на зимску паузу.

Каћани су одолевали до финиша првог полувремена, када је најбољи појединац Дарко Грујић постигао два гола. Између његова два ефектна потеза, уписао се у стрелце и капитен Васо Зелић, одбијену лопту од голмана Младеновића, послао је у мрежу.  Са три поготка, за четири минута, Темеринци су широм отворили пут ка победи, чиме је наставак утакмице био прилика да већу минутажу добију играчи са клупе.

Коначан резултат, поставио је Милан Грубовић, најбољи стрелац у пролећном делу.

М. Менићанин

Црвена звезда - Младост (БЈ) 3:1 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Докић у 40. Кисић у 48. и Богавац у 90. за Црвену звезду, Стојковић у 15. минуту (из пенала) за Младост. Жути картон: Дринић (Младост).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 8, Ћелић 7, Јокић 7, Ерор 7, Докић 7,5, Хајризи 7, Кисић 8, Крповић 6,5 (Николић), Богавац 7,5, Тубић 7 (Јеремић), Звекан 7,5 (Ненезић 7).

МЛАДОСТ: Боројевић 6, Ловре 6,5 (Субашић), Шкавић 6 (Стојисављевић 6,5), Вулетић 7, Стеванчевић 6,5, Дринић 6,5, Стојаковић 6,5, Вучковић 6, Ковачевић 6, Стојковић 7 (Миловановић 6), Антонић 6 (Куртиши 7).

Остварили су вредну победу играчи Црвене звезде, продужили наду у борби за опстанак. Успели су после вођства Јарачана који су из оправдано досуђеног једанаестерца стигли до вођства.

Од тог тренутка домаћи су кренули агресивније, а плод такве игре био је изједначење. Докић је из слободног ударца са преко 30 метара савладао неопрезног Боројевића, па се на одмор отишло нерешеним резултатом. За само три минута у наставку домаћи су успели да преокрену меч у своју корист, а за то се потрудио најбољи актер утакмице Кисић. Прихватио је лопту и сместио је у небрањени део мреже.

Покушавали су гости да дођу до поравнања резултата, што је оставило пуно простора за домаћина који се определио за контранападе. Из таквих акција једном је погођена статива,  а у 90. минуту је Богавац побегао чуварима, постигао гол за коначну победу.

М. По.

Индекс  - Сремац 2:0 (1:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, судија: Ранковић (Сремска Митровица), стрелци: Клајић у 1. и Нађ у 53. минуту. Жути картони: Каурин, Бањац, Клајић, Капларски (Индекс).

ИНДЕКС: Субашић 7, А. Ћук 7, Лулеђија 7,5, Каурин 7, Кнежевић 7, Зорић 7 (Недић 7), Стојановић 8, Бањац 7 (Влајић), Клајић 8 (Адамек 7), Нађ 8 (Капларски), Ј. Ћук 7.

СРЕМАЦ: Травица 7, Кубуровић 7, Маринковић 6 (Турчиновић 7), Антунов 6,5 (Станишљевић 6,5), Шашић 6, Грујин 6,5, Видовић 7 (В. Ранков), Ковачевић 6, Кнежевић 7 (Спаловић), Боснић 7,5, Грујић 6,5 (Б. Ранков 6).

Након победе у претходном колу и у овом против екипе Сремца момци тренера Дејана Вулетића заслужено су славили. Одлично су „студенти” отворили меч, готово из првог напада  у коме је учествовао Стојановић, из центаршута Филип Клајић је утрчао и ударцем главом савладао Травицу. Расположен је био Филип Клајић када је са своје половине прихватио лопту, у слслому заобишао неколико чувара и варком тела покушао да се ослободи и голмана гостију, али је овај врховима прстију лопту одбио и спречио Клајића да се по други пут упише у стрелцеи. Једину прилику за изједначење екипа из Војке имала је преко Гојка Кнежевића који је са неколико метара лопту послао крај стативе. У наставку је Филип Клајић гаџао сами угао, а Травица скренуо лопту у корнер. За потврду победе домаћих потрудио се капитен Кристофер Нађ. Заобишао је неколико препрека и прецизним ударцем погодио је мрежу.

М. Ковачевић

Хајдук (Д) - Слобода 3:4 (2:1)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, судија Чекичевић (Моровић).Стрелци: Халиловић у 5, Цвијић у 13. и Савићевић у 90. за Хајдук, Мандић у 24, Салкунић у 55, Богдан у 71. и Вукотић у 73. минуту за Слободу. Жути картони: Симикић, Тривуновић (Хајдук), А. Симић, Мандић, М. Симић, Богдан, Вукотић (Слобода).

ХАЈДУК: Ракић 7, Симић 7, Халиловић 7, Симикић 7 (Балиновић), Цвијић 7, Тривуновић 7 (Савићевић 7), Дерајић 7 (Денковић), Стојшић 7, Совиљ 7, Живковић 7, Атић 7.

СЛОБОДА: Крампић 7, Стевић 7, Ђорић 7, Мандић 7 (Салкунић 7), Лазаревић 7, М. Симић 7, А. Симић 7, Вукотић 8 (Драгојевић), Кубуровић 7 (Пармаковић), Мићић 7 (Димитрић), Јошић 7 (Богдан).

У веома зинимљивој игри, домаћини су прокоцкали, многе шансе, још у првом полувремену. Једноставно, већ тада су могли водити са више голова разлике.  У наставку, гости су казнили домаће промашаје и сваку своју шансу претворили су у гол. И победа, на крају није изиостала.

Р. Маричић

Јадран - Раднички (НП) 0:2 (0:1)

ГОЛУБИНЦИ: Стадион Јадрана, судија Деспотовић (Огар).СтрелцИ: Миловчевић у 8. и Симић у 59. минуту.Жути картони: Шестовић, Марковић (Јадран).

ЈАДРАН: Антић 7, Пуљиз 7, Драгановић 7, Јакшић 7, Којчиновић 7, Шестовић 7, Марковић 7, Наглић 7, Комненовић 7 (Којчиновић), Вукасовић 7,  Димић 7.

РАДНИЧКИ: Танасић 7, Новевски 7 (Суботић), Бртка 8, Зорић 7, Девић 7, Симић 7, Цоневски 7 (Микић 7), Миловчевић 7 (Стикић), Бојић 7, Балешвић 7 (Чортановачки), Шавија 7 (Ђуран).

Домаћини, су играли мало боље, али нису успели да реализију ни једну шансу.А, гости су имали две праве прилику и обе су реализовали.Прво је Миловчевић био бржи од обране домаћина. А, у наставку, сличан гол постигао је и Симић.

И. Маленчић

Будућност - Нови Сад 0:1 (0:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, судија Секулић (Футог). Стрелац: Грковић у 65. минуту. Жути картони: Рого, Добо (Будућност), Станчетић, Иван, Катарџић (Нови Сад).Црвени картон: Чупић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Чупић 5, Станивуковић 6, Ненад Грујић 6, Радосављевић 7, Никола Грујић 6, Ђукић 6, Рого 6, Павловић 6 (Симовљевић), Добо 6 (Симеуновић), Станић 6 (Ђорђић), Јошић 7.

НОВИ САД: Ромић 7, Бранковић 7, Качавенда 7, Кавчић 7, Иван 7 (Сувајџић 7), Игњић 7 (Катарџић), Пекић 7 (Грковић 8), Смиљанић 7, Митровић 7, Леђанац 7 (Вукобратовић), Станчетић 7.

Веома добра утакмица. Гости били бољи ривал, али имали, су помоћ у главном судији Секулићу. Баш непотребно.

М. Симић

Слога (Е) - Подунавац 2:1 (1:0)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, судија Р. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Матић у 10. (из пенала) и Воларевић у 73. за Слогу, а  Балтић у 93. минуту за Подунавац. Жути картони: Тојагић, Матић, Рукавина, Раичевић, Пендо (Слога), Балетић, Секулић, Зоговић, Милош Живковић (Подунавац). Црвени картон: Ђуркић (Слога).

СЛОГА: Тојагић 8, Џибрић 8,  Пендо 8, Ловрић 8, Раичевић 7 (Бајуновић 7), Вујовић 7 (Ристић), Херцег 7 (Галечић), Ђуркић 7, Воларевић 7 (Ковачић), Рукавина 8, Матић 8 (Белић 7).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, М. А. Живковић 7, Шобот 7 (Балетић), Бјелобрк 6, Секулић 7 (М. С. Живковић), Сарачевић 6, Зоговић 8, Милош Живковић 7 (Солдатовић), Јоксовић 6, Божиновић 7 (Стојановић), Цветковић 7.

Играло се нападачки и отворен фудбал. А, победио је храбрији и срчанији тим. Тако су после седам неуспешних кола, играчи Слоге осетили сласт победе. Почело је са шансама Цветковића, па је Пендо послао лопту главом тик преко пречке. После повлачења руком, Матића, у свом казненом простору, гости су кажњени најстрожом казном. Са пеналика је био сигуран Матић. Божиновић је имао велику прилику да поравна резултат. Онда при крају полувремена Раичевића је поодила лопта у руку, а Бјелобрк је са пеналтика шутирао два метра преко пречке.

У 73. минуту Пендо је надскочио голмана гостију Трифуновића, главом је лопту вратио до Џибрића, који је пронашао Воларевића, који је скоро из лежећег положаја послао лопту у мрежу.У надокнади времена Балтић је остао за тренутак сам испред гола домаћина и лагано угурао лопту у небрањени део мреже.

А. Кузмић

ЕРДЕВИК: Слога - Подунавац 2:1, НОВИ САД: Индекс - Сремац (В) 2:0, РУМЕНКА: Јединство - Подриње 2:0, НОВИ САД: Црвена звезда - Младост (БЈ) 3:1, ШАЈКАШ: Борац - Цемент 1:0, ТЕМЕРИН: Слога - Југовић 4:0, ДИВОШ: Хајдук - Слобода 3:4, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Нови Сад 0:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Раднички (НП) 0:2.

 1. Јединство (Р)        29     19     6      4      51:19        63

 2. Борац (Ш)    29     19     4      6      58:27        61

 3. Хајдук (Д)    29     19     1      9      59:32        58

 4. Нови Сад      29     16     9      4      49:28        57

 5. Слобода       29     17     3      9      44:29        54

 6. Цемент 29     14     6      9      45:33        48

 7. Индекс 29     13     5      11     45:39        44

 8. Слога (Т)      29     12     7      10     27:25        43