Војвођанска лига – југ: Шајкашани избушили мрежу Сремаца

Борац (Ш) - ЛСК 8:0 (5:0)
index-duel pokrajca i lalica

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: Тодић (Врдник), стрелци: Живанов у 8. Попин у 18. 34. и 40. Гргић у 20. и 58. Божић у 55. и Јашић у 85. минуту.

БОРАЦ: Субашић, Стеванчевић 7 (Проданов 7), Макивић 7 (С. Зечевић 7), Живанов 8, Скоко 7 (Јашић 7), Кнежевић 7, Мијић 7, Божић 7, Д. Зечевић 7, Гргић 8, Попин 9.

ЛСК: Васиљевић 5, Даворић 5 (Булетић 5), Трубић 5, Радуловић 5, Дабић 5, Бараћ 5, Ђукић 5, Бојић 5, Бронић 5, Ђилас 5, Стојчић 5.

Претедент за највиши пласман до врха је напунио мрежу слабе екипе из Лаћарка. Већ у 8. минуту оштар шут Стеванчевића кратко је одбио Васиљевић, а на правом месту био је Живанов.

Утркивали су се играчи Борца који ће постићи лепши гол, па је до краја утакмице голман Васиљевић још седам пута вадио лопту из мреже. Посебно су се у тим намерама истицали капитен Попин са три постигнута и Гргић који се два пута уписао у стрелце, па се на крају уз голове Божића и у финишу Јашића цифра зауставила на чак осам лопти у мрежи слабе екипе ЛСК-а.

М. По.

Купиново - Хајдук (Б) 1:3 (0:2)

КУПИНОВО: Стадион Купинова, гледалаца 100, судија Матић (Нови Сад). Стрелци: Вујчић у 71. за Купиново, а М. Митровић у 4. и 45. и Цураковић у 75. минуту (из пенала) за Хајдук. Жути картони: Ољача, Најдановић, Боснић, Рашковић, Недељковић (Купиново), Суботин, С. Гаврловић (Хајдук).

КУПИНОВО: Адровић 6, Ристивојевић 6, Јеремић 6, Боснић 6, Недељковић 6 (Ђуричић), Најдановић 6, Јерковић 7, Јуришић 6, Рашковић 6, Драча 6 (Вујчић 7), Ољача 6 (Лекић).

ХАЈДУК: Шовљански 7, Блануша 7 (Петровић 7), Суботин 7,  М. Гавриловић 7, Ж. Митровић 7, М. Митровић 8 (Георгиев), Мутић 7, Живановић 7, Мачак 7 (Орошић), Цураковић 7, С. Гавриловић 6.

Могла је победа, Бешчана, бити још убедљивија, али умногоме и уз помоћ судије Матића. Осим три постигнута гола, имали су гости још  неколико изузетних прилика. Живановић и М. Митровић су били носиоци игре гостију. Играли су одлично гости и у одбрани и у нападу.

Н. Радановић

Борац (НС)- Подунавац 2:1 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија: Меничанин (Врдник), стрелци: Томић у 57. и Бичкеи у 79. за Борац, а Шолаја у 44. минуту за Подунавац. Жути картони: Шолаја, Мандић (Подунавац).

БОРАЦ: Закарије 6, Ћук 7, Кнежевић 7, Томић 7, Јашовић 7, Вујовић 7, Субашић 7, Ђукановић 7 (Бичкеји 8), Крајновић 6, Самарџија 7, Богавац 6 (Стојановић 7).

ПОДУНАВАЦ: Ћировић 8, Шолаја 8 (Радаковић 7), Вујасиновић 7, Јефтић 7 (Поповић 7), Јакшић 7 (Каназир 6), Пауновић 6, Милановић 7, Травица 7, Неоричић 7, Паклар 6, Мандић 7.

У веома важној утакмици у борби за опстанак екипа Борца након вођства гостију успела је у наставку да преокрене резултат и укњижи вредну тројку. Први је у прилици био Самарџија, али је шутирао крај гола. До полувремена је два пута Петар Шолаја на муке ударцима из даљине ставио голмана Луку Закарију, а минут пре краја ретко виђеним лобом довео је екипу из Белегиша у вођство.

У наставку су домаћи кренули агресивније, али су све до 57. минута се прописно испромашивали уз одличне одбране голмана Стефана Ћировића. Труд момака тренера Орловића се исплатио када је Томић из непосредне близине пронашао пут ка мрежи. Гол вредан победе дело је резервисте Марка Бичкеиа, који је прецизним ударцем са ивице казненог простора савладао одличног чувара мреже гостију.

М. Поповић

ИндексЈуговић 0:3 (0:3)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца 100. Судија: Гаћиновић (Нови Сад). Стрелци: Лалић у 15. Рис у 28. и Чичак у 35. минуту. Жути картони: Божић (Индекс), Мартиновић (Југовић).

ИНДЕКС: Опарница 5, Прентовић 6, Сендерак 6, Апић 6, Ђекић 6, Божић 6, Зирић 5 (Варга 7), Покрајац 6, Златковић 6 ( Пешевић 7), Станковић 5, Кисић 6 ( Мрђеновић 7).

ЈУГОВИЋ: Мартиновић 7, Дуброја 7, Лакић 7,Вулетић 7 (Радосављевић -), Чичак 8, Рис 7, Веселиновић 8, Срдић 7 (Маговчевић 7), Николић 8, Макивић 7 (Новевски -), Лалић 8.

„Студенти“ су поновили грешке које су их коштале новог пораза.  Зналачки су искусни играчи тренера Светозара Совиља у првом делу кажњавали  сваку грешку неискусног састава, па су гости на одмор отишли убедљивим вођством. У наставку су га зналачки сачували и дошли до вредних бодова у борби за опстанак. Већ у 15. минуту на асистенцију Николића млади Лалић је маниром расног стрелца погодио мрежу.

Тринаест минута касније након центаршута Николића и слабе процене Опарнице Рис је повећао резултат. Тачку на ефикасну игру ставио је Чичак. Оштар ударац упути је Веселиновић, Опарница је крајњим напором уз помоћ пречке спасао мрежу, а на одбијену лопту натрчао  је Чичак и погодио угао.

У наставку нешто боља игра домаћина који су имали лепу прилику да барем постигну почасни гол. Дуел у казненом простору Варге и голмана Мартиновића судија Гаћиновић окарактерисао је за најстрожу казну, али је ударац Станковића са „креча“ голман Мартиновић успео да одбрани.

М. Ковачевић

Слога (Т) – Кабел 0:1 (0:0)

ТЕМЕРИН: Игралиште Слоге, гледалаца: 120. Судија: Матић (Нови Сад). Стрелац: Вучковић у 65. минуту (из пенала).  Жути картони: Радаковић, Новаковић (Слога),

СЛОГА (Т): Станивук 6, Д. Вукаљевић 6 (од 46. Пастор 6), Ловрић 6, Немања Томић 7 (од 64. Пролић 6), Радаковић 6, Бајић 6, Бабић 6, Свитић 7, Новаковић 7, Л. Томић 6 (од 60. Мијаиловић 6), С. Вукаљевић 6.

КАБЕЛ: Сакић 7, Тадић 7 , Зорић 7, Вучковић 7, Бараћ 6, Клаић 7, Остојић 7, Граховац 6, Богданић 6, Ђурић 6 (од 54. Малиџан 6), Петровић 6. Серијом од 16 мечева без пораза, Новосађани држе корак у трци за пласман на српсколигашку сцену. Нису се оклизнули ни у Темерину, где је превагнуо њихов већи мотив дошавши до победе голом Вучковића из пенала, док су некомплетни домаћини, са седморицом бонуса међу стартерима, наставили са ‘’шареним’’ пролећним резултатима, демонстрирајући несталност форме, али упркос томе су безбрижно ушушкани при врху табеле.

М. М.

Слога (Е) - Хајдук (Ч) 4:1 (0:1)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија Димитријевић (Нови Сад). Стрелци: Џибрић у 49, 80. и 85. и Цвијић у 54. за Слогу, а Јовановић у 39. минуту за Хајдук. Жути картони: Ђуркић, Џибрић (Слога), Докић, Поповић, Јовановић, Кобиљски (Хајдук). Црвени картони: Поважан (Слога), Калајџић, Радановић (Хајдук).

СЛОГА: Николић 6, Ђуркић 8, Вуковић 7, Џибрић 9 (Ковачевоић), Халиловић 6 (Ђурић 7), Смиљанић 7, Грковић 7, Цвијић 9, Ловрић 7, Докнић 8, Шарић 7 (Бојанић).

ХАЈДУК: Шарић 6, Поповић 6, Бубоња 6 (Јовић), Докић 6, Калајџић 6, Бајат 6, Стјепановић 7 (Д. Марков), Симић 7, Дејановић 7 (Марић), Јовановић 7, Кобиљски 6.

Гледаоци, су могли да виде пет лепих голова, а најлепши је био Цвијићев из слободног ударца. Иначе, утакмицу је обележило велико невреме и слабо суђење. Кошкање играча предходило је намерно ударање Калајџића лактом у лице Цвијића. Настао је велики метеж на терену, мало, је фалило да избије општа туча, и на крају ривали су зарадили само три црвена картона.Иначе први део утакмице гости су решили у своју корист. Јовановић је казнио домаће промашаје.

У наставку, Ердевичани су били бољи ривал. Цело половреме било је у њиховом знаку. Постигли су и четири гола  и заслужено славили.

А. Кузмић

Јединство (СП) - Хајдук (Д) 2:0 (0:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединство, гледалаца 150, судија Пјевац (Темерин). Стрелци: Ивковић у 55. (из пенала) и Зарић у 73. минуту. Жути картони: М. Петровић, Којић, Савић (Хајдук).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Живковић 6 (Беговић 8), Ребић 8, Јеловић 8, Бојбаша 7, Матовић 8, Миленковић 6 (Вуковић 7), Ивковић 8, Стојановић 7, Зарић 7, Мрдаковић 6 (Ђорђевић 6).

ХАЈДУК: Д. Петровић 8, Симић 6, Шућак 6, Мандић 8, Јефтић 7, М. Петровић 7, Ристић 6 (Ветеха 6), Савићевић 7 (Новаковић), Савић 7, Којић 6 (Совиљ 6), Мићуновић 6.

У дуелу Старопазовчана и Дивошана виђен је динамичан и борбен фудбал. Гости су издржали прво полувреме не примвши гол. Иначе домаћини су кренули од прве минуте, у другом полувремену, агресивно, опседајући гостујући гол и брзо су повели, али из најстроже казне.

У 68. минуту гости су могли да изједначе, али Мандић је са пет метара набио лопту високо преко пречке.

М. Бзовски

Сремац - Славија 4:2 (2:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 200, судија Матић (Шид). Стрелци: Кубуровић у 17, Матић у 26. (из пенала) и 83.и Грујин у 63.за Сремац, а Терзић у 46 .и Стојчић у 77. минуту  (из пенала) за Славију. Жути картони: Кубуровић, Драгановић, Грујин, Бабић, Матић (Сремац), Јашовић, Стојчић, Секулић (Славија). Црвени картон: Секулић (Славија).

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Кубуровић 7 (Антунов), Милојевић 7, Драгановић 7, Грујин 7, Бабић 7, Поповић 7, Штетић 7, Матић 7, Рачић 7, Белак 7.

СЛАВИЈА: Мандић 7, Стојановић 6 (Чичић), Марков 6, Рис 6, Јашовић 6, Марковић 6, Стојичић 6, Терзић 6, Секулић 7, Бубњевић 6, Радивојевић 6.

Војчани у току целе утакмице су били бољи ривал. А, гости из Новог Сада само су покушали да пруже достојан отпор фаворизованим домаћинима.

Л. Ковачевић

СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Хајдук (Д) 2:0, КУПИНОВО: Купиново - Хајдук (Б) 1:3, ТЕМЕРИН: Слога - Кабел 0:1, ВОЈКА: Сремац - Славија 4:2, НОВИ САД: Борац - Подунавац 2:1, ЕРДЕВИК: Слога - Хајдук (Ч) 4:1, НОВИ САД:: Индекс - Југовић 0:3, ШАЈКАШ: Борац - ЛСК 8:0.

1. Слога (Е)       25     17     6      2      53:14        57

2. Борац (Ш)      25     17     6      2      61:28        57

3. Јединство      25     15     10     0      52:15        55

4. Кабел             25     16     6      3      43:22        54

5. Слога (Т)       25     11     5      9      30:32        38

6. Хајдук (Д)      25     10     5      9      31:30        35

7. Хајдук (Ч)      25     10     4      11     44:38        34

8. Подунавац     25     9      5      11     40:41        32