Војвођанска лига – југ: Студенти прескочили Јарак

Више шанси током првог полувремена, створили су фудбалери Индекса, али је Немања Ромић, дебитант на голу Младости, одбранио ударце Жељка Јокића, Милана Самарџића и Јована Ћука.
М. Менићанин/Самарџић (Индекс) и Стојановић (Младост) у једном од дуела

Младост (БЈ) – Индекс 1:2 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 200, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Куртиши у 77. за Младост, а Нађ у 47. и Клаић у 73.минуту за Индекс, жути картони: Дринић, Куртиши, Ковачевић (Младост), Ј. Ћук (Индекс).

МЛАДОСТ: Ромић 7, Борислав Бајић 7 (од 65. Кнежевић - ), Ђукић 7, Дринић 6, Остојић 6, Куртиши 7,5, Стојановић 7, Борић 6,5 (од 46. Шкавић 7), Грковић 6,5 (од 80. Радонић - ), Зукић 7 (од 65. Антонић - ), Растко Бајић 6 (од 46. Ковачевић 7).

ИНДЕКС: Субашић 7, Александар Ћук 7 (од 83. Панић - ), Јокић 7,5 (од 68. Миловановић - ), Вуковић 7,5, Иван 7,5, Боровница 6,5 (од 46. Поштић 7), Јован Ћук 7, Стојановић 6,5 (од 65. Гаћеша - ), Самарџић 7,5, Клаић 7, Нађ 8.

Само што је почео други део, штопер Момчило Вуковић је послао дубинску лопту, прелетела је Мирка Дринића и пала испред Кристофера Нађа.

Први покушај капитена гостију, осујетио је голман Јарачана, али одбитак је спаковао у мрежу. У 58. минуту, на центаршут Александра Грковића, добро је реаговао Милан Ковачевић, док је голман Милош Субашић још боље затворио угао.

Грешку штопера Владимира Остојића на средини терена, искористио је Јован Ћук, проиграо је Филипа Клаића, а нападач Индекса је изашао испред Ромића и дуплирао капитал.  Дозу неизвесности, унео је Адис Куртиши, најсветлија тачка плаво-белих. Из слободњака, са 20 метара, мајсторски је погодио угао – 1:2. У финишу, Куртиши је имао одличну прилику да ишчупа бод, али Субашић је био будан, док је на другој страни Ромић парадом спречио погодак Миловановића.

М. Менићанин

Цемент - Доњи Срем 1:1 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 200, судија: Радић (Ириг), стрелци: Грујић у 48. за Цемент, а Јуришић у 83. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Крстић, Јевић, Вукашиновић, Попадић, Ђурикин (Цемент), Вукомановић, Перишић (Доњи Срем).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 7, Пековић 7, Унгар 7, Јевић 8, Вукашиновић 7 (Мандић 6), Јакшић 6 (Поповић 6), Крстић 6 (Маријановић 6), Станковић 7, Зељковић 6, Вилотијевић 7 (Попадић 6), Мијајиловић 7, Грујић 8.

ДОЊИ СРЕМ: Ристић 7, Јелишић 7, Манце 7, Јуришић 8, Николић 6 (Перишић 6), Кокаи 7, Вукомановић 6 (Љубисављевић  6), Секулић 6 (Бојић 6), Зорић 6, Ђуковић 6 (Пејчиновић 6), Зеић 7.

Фудбалери Цемента имају и те како за чим да жале. Имали су победу у рукама, водили су све до пред крај меча.  У првом полувремену  су доминирали, имали неколико сјајних прилика, али су стрелци затајили.

Већ на почетку другог полувремена после једне брзе акције Беочинци су повели преко Грујића.  Наравно после примљеног гола гости су преузели инцијативу, али одбране Цемента је б ила на месту све до финиша уткамице када је најискуснији играч гостију Јуришић  постигао изједначујући погодак.

Б. Старчевић

Јединство - Ветерник 3:0 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 200, судија: Тошић (Нови Сад). Стрелци: Андесилић у 50. Гаџић у 66. и Швоња (аутогол) у 90. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 7, Берић 7 (Петровић), Штефек 7,5, Ђекић 7,5, Зирић 7 (Димитријевић), Гаџић 8 (Сендерак), Батос 8, Илић 8, Андесилић 7,5 (Кања), Тепић 7,5, Миленковић 7 (Стојановић 7).

ВЕТЕРНИК: Ивић 6,5, Кисић 6 (Зекић), Качавенда 6 (Вукаљевић), Швоња 6,5, Огњановић 7, Чалија 7, Срдановић 7, Тубић 6,5 (Чичић), Миловановић 7 (Ђурић), Секулић 6,5, Агбаба 7 (Ушћумлић 7).

Кадровска ситуација у Јединству је и даље далеко од идеалне, али екипа тренера Владимира Шпоње издигла се изнад свих недаћа и уписала важну победу.

Неспоразум у одбрани гостију, икористио је Страхиња Илић, а после његовог центаршута Лука Андесилић је лако погодио празан гол. Ветерничани су оставили добар утисак, али поново су се радовали домаћини, јер је Борис Гаџић крунисао асистенцију Богдана Тепића. У жељи да избаци у корнер, Горан Швоња је клизећим стартом лопту спровео у сопствену мрежу.

М. Мен.

Хајдук (Д) - Дунав 5:0 (2:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Радиновић (Беочин).Стрелци: Требовац у 17, Савиновић у 40, Живковић у 56, Шућак у 76. и Савићевић у 77. минуту.

ХАЈДУК: Тркуља 7, Д. Симић 7, Савиновић 7, Хлиловић 8, Николић 7, Делић 7, Станић 7 (Атић), Совиљ 8, Томић 7 (Стојковић), Живковић 8 (Гуџић), Требовац 9 (Шућак 7), Перовић 7 (Савићевић 7).

ДУНАВ: Рајковић 6, Росић 6 (Р. Николић 6), Васиљевић 7 (Субашић 6), Сремчевић 7, Бабић 6, Жиловић 6,   Димитријевић 6 (Крамер), Милисављевић 6, Милошевић 6, Суботић 6 (Родић 6), У. Николић 6 (Басрак).

Расположени Дивошани, забележли су још једну победу.Овога пута убедљиву.А, могло је бити још голова у мрежи голмана Рајковића, да су Требовац, Совиљ, Савићевић и Живковић, били баш мало прцизнији. Овако, гости могу бити и срећни крајњим резултатом.

Р. М.

Слобода - Слога (Т) 0:1 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 150, судија Цвитак (Панчево).Стрелац: Паповић у 86. минуту.

СЛОБОДА: Јагодић 7, Ђорић 7 (Салкунић 7), Бојић 7 (Јошић), Лазаревић 7, Мандић 7, Богдан 7, Димић 7, Мићић 7, Глишић 7, Кубуровић 7 (Матовић), Комазец 7 (Петровић).

СЛОГА: Војводић 7, Марковић 7 (Бараћ), Пастор 7, Томић 7, Вујовић 7, Стојшић 7, Паповић 8, Боагавац 7 (Зелић), Кочиш 7 (Дервиши), Павићевић 7 (Еграрац), Краговић 7.

Гости су се орјентисали на одбрану и контре преко крила.А, домаћини су покушавали свим силама да постигне гол преко Глишића, Богдана и брзоногог Комазеца. Гостујућа одбрана је све издржала.И када су сви очекивали да ће се меч завршити без победника  Стојшић је извео слободан ударац са више од 20 метара. Некао је Паповић, променио смер лопти и голман домаћих Јагодић је био преварен.

С. Сарић

Раднички (Ш) - Подунавац 0:1 (0:1)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 200, судија Ранковић (Јарак).Стрелац: Павловић у 19. минуту. Жути картони: Утвић (Раднички), Сарачевић, М. А. Живковић (Подунавац).

РАДНИЧКИ: Николић 7, Утвић 7, Аперлић 7, Дрча 7, Стојшић 7 (Мијатовић), Шуша 6 (Добројевић), Крајновић 6 (Влаисављевић), Сарић 7, Грумић 7, Субић 7, Старовлас 6 (Павловић).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Весели (Ковачевић), М. А. Живковић 7 (Митровић), Јанковић 7, Милетић 8, Балетић 7, Павловић 7 (Шобот), Вукобратовић 7, Сарачевић 7, М. С. Живковић 7, Бјелобрк 7.

Утакмица је била тврда,  и било је мало правих шанси. Домаћини, су у првом полувремену, играли, нешто боље, али само у пољу. Једну праву прилику искористили су гости у 19. минуту. Прво је одбрана домаћих пустила олако да М. А. Живковић изврсно убацио лопту пред њихов гол, а затим су остравили Павловића самог, који је неометан са једанаест метара лако савладао голмана Николића.

У наставку домаћини су на све начине покушавали, да макар поравнају резултат, било је и неких шанси, али гостујућа одбрана се није дала изненадити.

М. Г.

Будућност (СН) - Слога (Е) 0:4 (0:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности гледалаца 150, судија Јевтић (Нови Сад). Стрелци: Ивковић у 50, Џибрић у 70, Мачванскји у 89. и Воларевић у 90. минуту. Жути картон: А. Јанковић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Чупић, Станивуковић, Ђилас, Чоњагић, А. Јанковић, Ђукић, Милошевић, Симовљевић (Пријић), Рого (Влајић), Пармаковић, М. Јанковић (Симеуновић).

СЛОГА: Илић, Џибрић, Ђуркић, Пендо, Раичевић, Ивковић, Вујовић (Мачвански), Воларевић, Бјуновић (Рукавина), Херцег (Сртојчић), Угљешић (Ковачић).

Домаћини играли, добро и без шесторице, стандарних играча, све док су имали снаге.А, када им је то понестало, гости из Ердевика лако су, постигли четири гола, и заслужено славили.

М. Симић

Резултати:

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Слога (Е) 0:4, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Нови Сад 1:1, БЕОЧИН: Цемент - Доњи Срем 1:1, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Индекс 1:2, РУМЕНКА: Јединство - Ветерник 3:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Слога (Т) 0:1, ДИВОШ: Хајдук - Дунав (СБ) 5:0, ШИД: Раднички -  Подунавац 0:1.