Војвођанска лига-југ: Темеринци се најзад пробудили

Одлично издање Темеринаца, кренули су по такту Предрага Ђурђевића (17), најмлађег на терену, јер је нациљао доњи угао, ставивши тачку на акцију Бранислава Туцакова и Немање Томића.
М. Менићанин/ Дуел Васе Зелића (Слога) и Александра Ђорђевића (Слобода)

Слога (Т) – Слобода 3:1 (2:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, судија: Јевтић (Будисава), стрелци: Ђурђевић у 8, Немања Томић у 42. и Пожарев у 81. за Слогу, а Вукотић у 76. за Слободу. Жути картони: Ник. Томић (Слога), Салкунић, Лазаревић, Аћимовић (Слобода).

СЛОГА (Т): Боројевић 7,5, Пастор 7,5, Немања Томић 8,5, Зелић 8, Туцаков 8, Мијаиловић 8, Ђурђевић 8 (од 62. Ергарац – ), Грујић 7 (од 84. Пролић - ), Пожарев 8, Свитић 7,5, Никола Томић 7 (од 55. Марковић 7).

СЛОБОДА: Шивољицки 7, Стевић 6,5, М. Симић 7, Лазаревић 6,5, Салкунић 7, Аћимовић 6,5, Вукотић 7, Нинић 6,5 (од 46. Јаворац 7), Шобот 6,5 (од 46. Драгојевић 6,5), Штулић 6,5, Ђорђевић 6,5 (од 83. Ристић).

Статива је, у 31. минуту, била савезника гостију из Доњег Товарника, после шута Васе Зелића, док је, пред одлазак на одмор, Немања Томић одапео праћку са 25 метара, при чему је парада Дејана Шивољицког само улепшала мајсторију. Гости су запретили у 60. минуту, када је Салкунић са десног крила изградио простор за ударац, а голман Боројевић је мирном реакцијом затворио ближи угао. Ергарац је, десет минута касније, изашао испред голмана, дозволивши му да се истакне у ситуацији која ја мирисала на нову радост домаћих. Слободан ударац је извео Марко Симић, а на другој стативи се прикрао голгетер Славко Вукотић и неометан лако погодио мету – 2:1. Два минута касније, после играња руком Лазаревића, досуђен је пенал за домаће, али Немања Грујић је нишанио поред стативе. Филип Пожарев је био расположен, ударцем главом је закуцао лопту под пречку, после корнера Грујића.

М. Менићанин

Црвена звезда - Цемент 1:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Бабић у 85. за Црвену звезду, Вилотијевић у 75. минуту за Цемент. Жути картони: Ненеизић, Докић (Црвена звезда), Пековић, Унгар, Балетић, Зељковић, Миликић (Цемент).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 6,5, Кисић 7, Јокић 7, Апић 7, Ненезић 7, Докић 7, Марић 7 (Звекан 7), Поштић 6,5 (Адамек), Тубић 6,5, Миловановић 7, Станковић 7 (Бабић 7).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 8, Пековић 7, Томић 7, Јелић 6,5 (Лаковић), Унгар 7 (Маријановић 7), Буквић 7 (Миликић 6,5), Балетић 7 (Сендерак), Секулић 6,5, Зељковић 7, Вилотијевић 7, Зоговић 7.

Ривали су поделили плен на равне части. У првом полувремену игра се одвијала између два шеснаестерца па се на одмор отишло најнепопуларнијим резулатом, без праве прилике. У наставку су се играчи обе екипе утркивалиу промашајиима, алки је и голман гостију Немања Ђурикин истакао.  У 75. минуту упорни гости дошли су голом Вилотијевића до предности. Десет минута касније после контранапада домаћих Зељковић је неопрезно стартовао над Миловановиће, а судија Кампић је показао на белу тачку. Ударац Жељка Јокића са беле тачке голман  Ђурикин је успео да одбије, али на несрећу по Беочинце на њу је натрчао резервиста Бабић, и погодио мрежу.

М. По.

ИндексПодриње 0:2 (0:1)

НОВИ САД: Ђачко игралиште“. Судија: Ивановић (Сремска Митровица). Стрелци: Јанковић у 37. и Мијаиловић у 93. минуту.  Жути картони: Целин, Вучковић (Индекс),Томић (Подриње).

ИНДЕКС: Субашић 6, А. Ћук 6 (Вуковић -), Бараћ 6, Целин 6, Вучковић 6,5, Ј. Ћук 6, Нађ 6,5, Недић 7 (Вукеља -), Бањац 6,5, Клаић 6, Лулеџија 6 (Губеринић 6).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Теодоровић 8, Ђурђевић 7 (Давидовић), Лукић 7 (Миглинци -), Делић 7, Симић 7, Јанковић 8,Мијаиловић 8, Томић 7 ( Адамовић), Ивић 7,5, Петровић 7

Још једну горку пиллу попили су „студенти“у сусрету са одличном екипом из Мачванске Митровице. Од екипе која се у првим колима борила за највиши пласман Новосађани су стигли до само просечне екипе. Деловали су “студенти” као раштимовани оркестар без правог диригента нису могли да зауставе нови суноврат.

Да се припрема изненађење најавио је млађани Митар Јанковић у 16. минуту. Био је бржи од Ђорђа Целина упутио  ударац, голман Милош Субашић успео је крајњим напором да одбије лопту до Јанковића, а овај уместо празне мреже погодио пречку. Имали су домаћи две лепе прилике, прву Вучковића уз одбрану Релића, а потом је Бањац шутирао високо преко гола.

Упорни гости стигли су до вођства. Иван Ивић је са левог бока упутио центаршут, на супротној страни Јанковић је измакао пажњи одбране и савладао Субашића. Пет минута пре одласка на одмор један од бољих у редовима Петар Бањац  пробио је по десној страни упутио центаршут у петерац, а Клаић промашио лопту која је дошла до Лулеџије, а Релић је био несавладив. И у наставку су „студенти“ имали јалову иницијативу припретили су преко Бањца и Клаића уз одбране голмана Подриња. Када се чинило да ће се меч завршити слатким минималцем  у трећем минуту судијске надокнаде на испуцану лопту из шеснаестерца домаћих на половини терена натрчао је Ненад Мијаиловић, шутирао је из прве  а голман Субашић и поред великог труда није успео да спречи гол.

М. Ковачевић

Слога (Е) - Сремац (В) 2:1 (1:1)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, судија Тошић (Нови Сад).Стрелци: Угљешић у 23. (из пенала) и Џибрић у 93. за Слогу, Боснић у 14. минуту за Сремац.

СЛОГА: Тојагић 7, Дробац 7, Ђуркић 7 (Воларевић), Џибрић 8, Рукавина 6 (Галечић), Угљешић 6, Бојанић 6 (Стојшић), Херцег 6, Стојчић 6, Мачвански 6, Ристић 7.

СРЕМАЦ: Травица 7, Кубуровић 7, Турчиновић 6, Радивојевић 6, Ковачевић 6, Грујин 7, Божиновић 7, Спаловић 5, Кнежевић 6, Боснић 7, Бојић 6 (Станишљевић).

Домаћин је био много бољи ривал, а славио је минималним езултатом, поготком који је постигао Џибрић,  који је био и најбољи појединац утакмице.

Традиционално неугодни ривал из Војке и сада је био „жилав залогај“. У 14 минути Божиновић се одлично пробио по левој страни, затим и идеално центрирао лопту у казнени простор домаћина. Боснић је остао сам, није био блокиран од домаће одбране, и мирно је и прецизно погодио небрањени део мреже. У 23. минуту у казненом простору гостију непрописно је заустављен Џибрић, а сигуиран извођач најстроже казне био је Угљешић. Коначан резултат поставио је Џибрић у 93. минуту.

А. Кузмић

Хајдук (Д) - Нови Сад 1:1 (0:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, судија Тепић (Шајкаш).Стрелци: Халиловић у 72. за Хајдук, а Игњић у 59. минуту за Нови Сад. Жути картони: Халиловић, Тривуновић (Хајдук), Пекић, Зекић, Вујовић, Кантарџић (Нови Сад). Црвени картон: Тривуновић (Хајдук).

ХАЈДУК: Лековић 7,5, Симић 7,5, Цветановић 7,5, Халиловић 7,5, Ђ. Симикић 7,5, Цвијић 7,5, Балиновић 7,5 (Савићевић 7,5), Дерајић 7,5, Р. Ивковић 7,5 (Н. Симикић 7,5), Совиљ 7,5 (Живковић 7,5), Тривуновић 7,5.

НОВИ САД: Ромић 7,5, Бранковић 7,5, Качавенда 7,5 (Велковски 7), Игњић 7,5 (Зекић 7), Пекић 7,5, Вујовић 7,5, Леђанац 7,5, Вукобратовић 7,5, Кантарџић 7,5, Лешков 7,5.

Дивошани, јесу били бољи ривал, и имали су више шанси, али њихови стрелци су били брзоплети. И зато Новосађани заслужено носе бод.Чак су први и повели. А

До краја сусрета домаћини су свашта покушавали да постигну, још један победоносни гол, али гости су смелом и борбеном игром изборили реми.

Р. Маричић

Јадран - Подунавац 2:2 (1:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, судија Штрумпф (Нови Сад).Стрелци: Димић у 30. и Пекић у 92. за Јадран, а Љубевић у 65. и Рауковић у 86. минуту (из пенала) за Подунавац. Жути картони: Иванчевић, Вуколић, Стојсављевић (Јадран), Мирчетић (Подунавац).

ЈАДРАН: Антић 7, Грубор 7, Пуљиз 7, Тривић 7, Вуколић 7, Шестовић 7, Димић 8, Иванчевић 7, Вукасовић 7, Пекић 8, Стојсављевић 7.

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Филиповић 7, Марчетић 7, Марко А. Живковић 7, Пауновић 7 (Солдатовић 7), Љубевић 7, Рауковић 7, Цветојевић 7 (Марко С. Живковић), Зоговић 7, Јовановић 7, Лабовић 7.

Домаћини били бољи у току целе утакмице, а искористили су само две своје повољне шансе од многобријних. Гости из две полушансе постигли исто толико голова, па заслужено носе бод у Белегиш.Иначе, играо се добар фудбал, у фер и коректној игри.

И. Маленчић

Будућност (СН) - Раднички (НП) 1:0 (0:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, судија Митровић (Рума). Стрелац: Симовљевић у 66.минуту.  Жути картони: Ђукић (Будућност), Девић (Раднички).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Грујић 7, Станивуковић 7, Радосављевић 8, Д. Павловић 7, Ђукић 7, Рого 8, Симовљевић 8 (М. Павловић 7), Владисављевић 7 (Петровић 7), Станић 7 (Ђорђић 8), Добо 7 (Михаиловић 7).

РАДНИЧКИ: Танасић 8, Бјелобрк 6 (Играч), Ивановић 6, богдан 7, Чортановачки 6 (Цвјетиновић), Цветковић 6, Балешевић 6, Шавија 7 (Драганић), Сарачевић 6, Девић 6, Кубуровић 6.

У Салашу Ноћајском се играо само борбен фудбал. Домаћини су, ипак, када се све узме у обзир, заслужили сва три бода.Ђорђић је изврснои асистирао Симовљевићу, који је остао сам за трен када је добио лопту, што је било довољно да превари голмана Танасића, и да угура лопту у мрежу.

М. Симић

Резултати:

ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Подунавац 2:2, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност -Раднички (НП) 1:0, ДИВОШ: Хајдук - Нови Сад 1:1, ТЕМЕРИН: Слога - Слобода 3:1, ШАЈКАШ: Борац - Југовић 4:0, НОВИ САД: Црвена звезда -Цемент 1:1, РУМЕНКА: Јединство - Младост (БЈ) одложено, НОВИ САД: Индекс - Подриње 0:2, ЕРДЕВИК: Слога - Сремац (В) 2:1.