Војвођанска лига – југ: Терзић чува Каћане

Југовић - Слога (Т) 1:0 (0:0)
tatra

КАЋ: СЦ „Сигет”, гледалаца 300, судија: Тошић (Нови Сад), стрелац: Терзић у 85. минуту.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Вулетић 7, Рис 7 (Антонић 7), Макивић 7, Срдић 7 (Павловић 7), Терзић 8 (Ђаковић), Николић 7, Бубњевић 7, Стојановић 7, Милојевић 7, Јакшић 7.

СЛОГА: Боројевић 7, Пастор 7 (Пролић), Томић 6, Зелић 6, Бановић 6, Д. Вукаљевић 7, Свитић 6, Марковић 6, Ђорђевић 7, С. Вукаљевић 7, Туцаков 7.

Екипа из Каћа голом најбољег играча и стрелца Терзића наставила је трку за Српску лигу. Пред солидно попуњеним трибинама домаћи су диктирали темпо и заслужено стигли до победе. Пет минута пре краја Темеринцима је пресудио Слободан Терзић. Осим јединог гола домаћин није искористио неколико прилика уз погођену пречку и стативу.

М. По.

Борац - Хајдук (Д) 1:1 (0:1)

ШАЈКАШ: Игралште Борца, гледалаца 300, судија: Граовац (Рума), стрелци Б. Рис у 88. за Борац, а Бајат у 14. минуту из Хајдук.

БОРАЦ: Војводић 7, Д. Рис (Проданов 7, Станковић), Ђаковић 7, Радин 6 (Милановић 7), Б. Рис 8, Н. Ђурић 7, Ч. Веселиновић 7, Зечевић 7, Н. Ђурић 7, С. Веселиновић 7, Панић 7.

ХАЈДУК: Радић 7, Несторовић 7, Халиловић 7, Лукић 7, Шућак 7, Миленковић 8 (Савичевић), Совиљ 7, Вељковић 6 (Вукановић 8), Милојевић 7, Симић 6 (Скорупан), Бајат 8.

Госте из Дивоша делило је само два минута да однесу бодове из Шајкаша. Успели су домаћини да голом најбољег актера Бранислава Риса на крају ишчупају бод.

Фудбалери Хајдука у 14. минуту изборили су пенал. Ударац Бајата, голман Војводић је одбио, али  је Бајат притрчао и ипак постигао погодак.  Имали су гости након вођства неколико прилика да овере победу, нису их искористили па је онда на крају их стигла казна.

М. По.

Татра - Раднички (Ш) 2:0 (1:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 250, судија Грмуша (Петроварадин), стрелци Клаић у 29. и 49. минуту. Жути картони: Настић, Суботин (Татра), а Теофиловић (Раднички) Црвени картон: Дерајић (Раднички).

ТАТРА: Бузаџија 7, Зирић 6, Мрђеновић 7, Апић 8, Убовић 7, Суботин 7, Поштић 6, Сапунџић 6, Настић6(Грлица7), Барић 7 (Боровница 6), Клаић 9 (Лукић 7).

РАДНИЧКИ: Илић 6, Аперлић 6, Бошњаковић 6, Васић 6, Стојшић 6, Суша 6 (Теофиловић 6), Дерајић 7, Краиновић7, Мирчетић 6, Никола Матић 6, Перовић 6

Домаћи су имали више од игре и већ на почетку су имали две лепе  прилике а у финишу првог дела и почетком другог дела постигли су голоцве за прву пролећну победу и прве голове после 450 минута) а реализатор  оба поготка био је Дејан Клаић. Победа домаћих је у потпуности заслужена.

П. Палик

Хајдук (Ч) - Хајдук (Б) 0:2 (0:0)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, гледалаца око 150. Судија Штумпф (Нови Сад). Стрелци: Петровић у 55. и Суботин у 85. минуту (из пенала). Жути картони: Максимовић (Хајдук, Ч), а Ж. Митровић (Хајдук, Б).

ХАЈДУК (Ч): Сладојевић 8, Лазић 6, Нађалин 6 (Макивић), Мајски 7, П. Самоловац 7, Срећков 7, Вујичић 6, Сувајац 6, Р. Самоловац 7 (Поповић), Шарић 6, Максимовић 6 (Његован).

ХАЈДУК (Б): Благојевић 7, Милавчевић 7 (Сич), Суботин 7, Чича 7, Ђорђевић 7, Ж. Митровић 7, Гавриловић 7, М. Митровић 7 (Свјетлановић), Петровић 7, Мачак 7, Орошић 7.

Сусрет имењака у Чуругу протекао је у иницијативи гостију из Бешке који су морали доста труда да уложе да би стигли до бодова, што им је на крају и успело. Домаћин је одиграо најбоље овог пролећа. Никола Петровић је донео предност гостима, коју је голом са пенала дуплирао капитен Драган Суботин.

П. Бундало

Слога (Е) - Подунавац 1:4 (0:2)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 500, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Грковић у 54. за Слогу, а Челар у 16, Мандић у 31. и Петронијевић у 81.и 83. нминуту за Подунавац.Жути картони: Кобиљски (Слога), Мандић, Балошевић, Петронијевић (Подунавац).

СЛОГА: Петровић 7, Вучетић 7, Ђуркић 7, Вуковић 7, Бојић 7 (Смиљанић 7), Кобиљски 7 (Поважан 7), Грковић 7, Стојшић 7, Ристић 7, Ловрић 7, Цвијић 7 (Ранкић).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Челар 7 (Пејчиновић), Ђурић 7, Пауновић 7, Петронијевић 7, Зоговић 7, Балешевић 7, Иванковић 7 (Тинтор 8), М. С. Живковић 7, Гавриловић 7 (Ма. Живковић), Мандић 7.

Бледо издање домаћина. После корнера гостију Челар је одбијену лопту само вратио у мрежу домаћина. Гости су удвостричили вођство после слободног ударца.Мандић је извео слободан ударац. Лопта, је ударила у живи зид, променила правац и преварила голмана Петровића. Нешто бољу игру дамаћина Грковић је претворио у гол. Међутим у финишу утакмице на сцену је ступио брзоноги Петронијевић, који, је са два гола, потврдио да је његов тим бољи ривал.

А. Кузмић

Јединство (СП) - Први мај 1:1 (1:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 350, судија Димоски (Нови Сад). Стрелци: Грубор у 31. за Јединство, а Добић у 80. минуту за Први мај. Жути картони: Михајловић, Играч, Бојић (Јединство), Ђокић (Први мај).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Тошић 8 (Бајић), Лукач 8, Грубор 8 (Ђуран), Играч 6 (Ђуран), Живановић 7, Цветановић 7, Милановић 7 (Суботић), Михајловић 8, Делић 8.

ПРВИ МАЈ: Шегавац 8, Стисављевић 6 (Ђукић), Бајић 7, Станивулковић 6 (Добић 7), Ристић 6, Мачвански 6, Крстић 6 (Чупељић 7), Тепић 6, Радишић 6, Ђокић 7, Зец 7.

Играо се, тактички, борбен и динамичан фудбал.Домаћин је  препустио иницијативу гостима, који су, стално нападао, али доста стихијски, а домаћини се успешно бранио и вешто нападали и тако могли неколико пута да добро угрозе гол Румљана.И једном су и успели да матирају Шегавца. Грубор је био бржи од одбране гостију.Одмах после тога Грубор је био у прилици да удвостручи вођство свог тима али је промашио зицер.

И у наставку Старопазовчани игрују као и у првом делу.Бране се добро и играју на контре и имају још две прилике. А, гости, после тога, нешто агилинији, и, плод такве игре је и гол.Добић је искористио контру и тако су гости дошли до  бода.

М. Бзовски

Подриње - ЛСК 3:0 (2:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 300, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Рого у 8, Пршић у 12. и Чокањаловић у 65. минуту. Жути картони: Ковачић, Н. Радовановић (Подриње), Лађевац, Дронић, Босанчић, Радић (ЛСК).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Ковачић 6, Н. Радовановић 7, Пршић 8. Рого 7 (Брус 6), Требовац 6 (Ђурђевић 6), Чокањаловић 7, Пантић 6 (Павловић 6), Владисављевић 6, Ивић 7, Мијаиловић 7.

ЛСК: Овшек 5, Давогић 5, Дронић 6, Ненадовић 6, Лађевац 6, Вуколић 6, Плавшић 5 (Радић 6), Вулетић 6, Савић 7, Босанчић 6, Вукотић 5.

После низа неуспеха у наставку првенства, чинило се да су домаћини превазишли кризу. Повели су брзо. Једну дубинску лопту сустигао је Рого и лоб ударцем савладао истрчалог голмана Овшека. Само четири минута касније избијену лопту из казненог простора гостију Пришић је изузетно оштрим ударцем, са око 30 метара сместио у мрежу гостију. И онда, су домаћини почели по старом да много комбинују, што није представљало опасност по гол гостију.

Ипак у наставку, Чокањаловић је после контре, са неких 17 метара одлично шутирао и голман Овшек је био трећи пут савладан.Једину шансу Лаћарци су имали с пенала, али је голман Релић одбранио шут са беле тачке.

М. Дрмановић

ЕРДЕВИК: Слога - Подунавац 1:4, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - ЛСК 3:0, ШАЈКАШ: Борац - Хајдук (Д) 1:1, КАЋ: Југовић - Слога (Т) 1:0, ЧУРУГ: Хајдук - Хајдук (Б) 0:2, КИСАЧ: Татра -  Раднички (Ш) 2.:0, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Први мај 1:1.Сремац из Војке је био слободан.

1. Први мај         19     13     3      3      37:15        42

2. Југовић           19     13     3      3      24:12        42

3. Подриње        19     9      5      5      28:13        32

4. Слога (Е)        19     9      4      6      32:21        31

5. Борац (Ш)       19     8      7      4      27:17        31

6. Сремац (В)     18     8      5      5      18:14        29

7. Хајдук (Д)       18     9      1      8      32:14        28

8. Подунавац     19     9      1      9      29:23        28