Војвођанска лига – Југ: Тополић изједначио у надокнади

Кабел - Индекс 1:1 (0:0)
kabel-index

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалац 150, судија: Пјевац (Темерин), стрелци: Тополић у 92. за Кабел, а Бањац у 83. минуту за Индекс. Жути картон: Митровић (Кабел).

КАБЕЛ: Сакић 7, Ђурић 6 (Митровић 6), Јоксимовић 6, Шијан 6 (Ђулић 7), Вучковић 7, Тополић 8, Тривуновић 6, Недић 6, Граховац 6, Попадић 7, Богавац 7 (Богданић 6).

ИНДЕКС: Бурзаџија 7, Косец 7, Сендерак 7 (Зирић 7), Ђекић 7, Бараћ 8, Покрајац 7 (Барга 7), Божић 8, Поштић 7 (Спасојевић 7), Бањац 8, Кисић 8, Мрђеновић 7.

У градском дербију већи део утакмице играо се између два шеснаестерца, а у првом делу без озбиљније прилике да се мрежа затресе. У наставку су гости имали преко Бањца две лепе прилике, а потом је и ударац Косеца голман Сакић успео да избије у корнер.

Двадесет минута пре краја Попадић се повредио, а пошто је тренер Милановић извршио све три замене играча морао је нападач Кабела да до краја меча статира. Искупио се центарфор Индекса Петар Бањац у 83. минуту када је из гужве пронашао пут ка мрежи. Чинило се у тим тренуцима да ће бодови отићи на Ђачко игралиште, а онда је у надокнади времена Ђулић извео ударац са угла, а најбољи у редовима домаћих Душко Тополић био је присебан и изједначио резултат.

М. Поповић

Хајдук (Ч) - Југовић 4:1 (1:1)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука гледалаца око 400. Судија: Матић (Нови Сад), Стрелци: Кобиљски у 25. и 50. Марић у 51. и 60. за Хајдук, а Вулетић у 45. минуту за Југовић. Жути картони: Калајyић и Симић (Хајдук), Николић (Југовић). Црвени картон: Сукара у 55. минуту (Југовић).

ХАЈДУК: Љ. Шарић 7, Зелић 7 (Кезија), Паповић 8, Чичак 7, Калајyић 8, Сувајyић 8, Стјепановић 7 (Марић 8), Томић 7, М. Шарић 7, Кобиљски 8, Симић 7 (М. Марков).

ЈУГОВИЋ: Мартиновић 6, Сукара 5, Пејаковић 6 (Јосимовић), Дуброја 6, Миљанић 6 (Срдић), Вулетић 6, Вукелић 6 (Бабић 6), Станковић 6, Веселиновић 6, Рис 6, Николић 6.

Играло се тврдо, али отворено, прштало је на обе стране али у границама дозвољеног. Стрпљивом игром домаћин је стигао први до предности, после прекида који је извео Никола Томић, а  најспретнији пред голом гостију био је Жаре Кобиљски.

Упорност гостију исплатила се после корнера у самој завршници овог дела игре који је извео Марко Рис најбоље се се снашао у гужви пред голом домаћина Милан Вулетић.

Одлука о исходу сусрета пала је  на почетку другог дела и то у размаку од два минута. Жаре Кобиљски све је урадио да дође у прилику коју је реализовао за нову предност домаћина, да би у следећем минуту резервиста Михаило Марић после шута са ивице казненог простора  удвостручио предност. А потом исти играч на истеку сата игре након лепо израђене прилике постигао је свој други гол и донео убедљиву предност фудбалерима Хајдука.

П. Бундало

Славија - Борац (Ш) 2:4 (1:3)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 150, судија: Илић (Нова Пазова), стрелци: Стојичић у 30. и 83. за Славију, а Крстевски у 3. и Јанков у 7. 37. и 57. минуту за Борац. Жути картони: Јашовић, Стојичић (Славија).

СЛАВИЈА: Вукић 6, Паунић 6 (Убипарип 6), Глинкић 6, Јашовић 7, Марков 6, Чича 6 (Вукосављевић 6), Асани 7, Радовановић 7, Стојичић 8, Јовановић 7, Прњић 6 (Стојановић 6).

БОРАЦ: Субашић 6, Стеванчевић 7, Макивић 8, Јањанин 6, Скоко 7, Крстевски 7, Мијић 7, Божић 7 (Гелић 7), Јанков 9 (Ђурић), Гргић 8 (Зечевић 7), Попин 7.

Повели су гости готово из првог напада, Макивић је након продора са леве стране у шеснаестерцу пронашао слободног Страхињу Крстевског и Вукић је био савладан. Најбољи актер меча Владимир Јанков успео је четири минута касније да по други пут савлада голмана Славије. Успео је Бојан Стојичић да казни слабу интервенцију голмана Субашића и смањи резултат. Да ће ово бити његов дан потврдио је Јанков када је из слободног ударца погодио сами угао. И у наставку када је акцију започео Лука Гргић, а центрирао Стефан Макивић Јанков је поново био на висини задатка за убедљиву предност. Успео је најбољи у редовима Славије Стојичић да другим голом ублажи неугодан пораз.

М. По.

Јединство (СП) - Борац (НС) 1:0 (1:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 200, судија Матић (Шид). Стрелац: Димитрић у 34. минуту. Жути картон: Јашовић (Борац). Црвени картон: Кочиш (Борац).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Живковић 7, Јеловић 7, Бођковић 7, Зарић 7, Миленковић 7, Кнежевић 6 (Цвејић), Димитрић 7 (Ивковић 7), Бајић 6, Милаковић 8, Галић 7.

БОРАЦ: Закарија 8, Гаћеша 7, Плавшић 7, Кочиш 6, Јашовић 8, Папрић 7, Стојшић 7 (Вујовић), Нинковић 7, Томић 6 (Шалић 7), Добрињац 6, Гојковић 7.

Намучили су Клисани фаворизоване, домаћине. Већ у 25. минуту домаћини су имали шансу утакмице. Али, је Јашовић са гол линије лопту избио у поље. Ипак, за минималну, победу побринуо се Димитрић. Он је одбијену лопту само вратио у мрежу.У наставку, домаћини су стално нападали, али су се гости одлично бранили.И у 57. минуту гости су из контре могли поравнати резултат, али се истакао голман Јовишић. А, у финишу утакмице прво, домаћини пропустзили одличне шансе, а онда, су гости могли казнити домаће промашаје. Из два узастопна корнера, пропустили су и две изузетне прилике за поравнање резултата. Шалић се могао уписати у листу стрелаца. Тако да, су гости, по игри и шансама, заслужили макар бод.

М. Бзовски

Хајдук (Д) - Слога (Т) 2:0 (0:0)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Димитријевић (Нови Сад). Стрелци: Мачвански у 58. и Новаковић у 61. минуту. Жути картони: Мандић, Муса, А. Симић (Хајдук), Туцаков (Слога).

ХАЈДУК: Д. Петровић 8, А. Симић 8, Муса 8, Марковић 8, М. Петровић 8, Мандић 8 (Павловић 8), Шућак 8, Савићевић 8, Совиљ 8, Мачванси 8 (Малиновић 8).

СЛОГА: Ивић 7, Вукаљевић 7, Пастор 7, Немања Томић 7, Шаренац 6, Масларушић 7, Секулић 6 (Никола Томић 7), Мијаиловић 7, Ђорђевић 7, Росић 8, Павловић 6 (Туцаков 6).

Доста, добра и садржајна утакмица, а домаћини су били бољи ривал. Целу утакмицу су играли нападачки, али домаћи стрелци су, у првом полувремену, потпуно затајили. Мачвански, је донео вођство, домаћину. Искористио је изврсно набацивање лопте, затим је кренуо према голу, и када је дошао до неких 12 метара, извео је прецизан шут. А, Новаковић је матирао Ивића са око 18 метара. Пре тога је поштено изломио гостујућу одбрану такозваним лажњацима лево-десно.

Р. Маричић

Подунавац - ЛСК 6:1 (3:0)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Пунишић у 25. и 56, Тинтор у 35, Лапчевић у 40. и 64. и Шолаја у 89. минуту за Подунавац, а Берић у 88. за ЛСК. Жути картон: Вуколић (ЛСК).

ПОДУНАВАЦ: Петковић 7, Пауновић 7, Вујасиновић 8, Шолаја 8, Тинтор 8, Пунишић 7, Јерковић 7, Јуришић 7 (Личанин 8), Балешевић 8, Лапчевић 8, Мандић 7 (Старчевић 7).

ЛСК: Васиљевић 6, Кљајић 6, Милошевић 6, Лађевац 5, Сремац 6 (Босанчић 6), Радуловић 6 (Ђилас 6),  Берић 6 (Јошић 6), Савић 6, Вуколић 6, Ђукић 6, Стојчић 6.

Домаћини се ни једног тренутка нису поигравали са нервима својих верних навијача. Да су домаћи, стрелци, били мало прецизнији, резултат би био засигурно двоцифрен.

М. Радаковић

Хајдук (Б) - Слога (Е) 0:2 (0:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Халиловић у 85. и Грковић у 88. минуту. Жути картони: Митровић, Суботин, Цураковић (Хајдук), Грковић, Халиловић (Слога). Црвени картон: Микић (Слога).

ХАЈДУК: Благојевић 6, Суботин 7, Митровић 6, Мутић 7, Звекан 7, М. Гавриловић 7, Живановић 7, Мачак 7, Орошић 6, Цураковић 7, Јањуз 7.

СЛОГА: Илић 7, Џибрић 6, Матић 6, Вуковић 7, Микић 5, Халиловић 6, Цвијић 8, Симеуновић 7, Грковић 6, Смиљанић 7, Докнић 7.

Бешчани су кренули одлично.У првом полувремену пропустили су чак и три зицера. Ердевичани су остали са дестет играч. Микић је зарадио и други жути картон.

У наставку домаћини су још жеће нападали, а Гавриловић, из изванредне прилике није погодио гостујућу мрежу. У јеку напада домаћина гости су извели две контре постигли два гола и освојили сва три бода. Али, мора се наспоменути, да је главни судија утакмице био наклоњег гостима.Просто није дозвољавао да Хајдукови играчи развију своју игру.

М. Батало

Купиново - Сремац (В) 1:2 (1:2)

КУПИНОВО: Стадион Купинова, гледалаца 50, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Јеремић у 25. за Купиново, а Џикнић у 23. и  Коларов у 35. минуту за Сремац. Жути картони: Јеремић, Тешић (Купиново), Кубуровић, Драгановић (Сремац).

КУПИНОВО: Старчевић 6, Ристивојевић 6, Недељковић 6, Ђуричић 6, Миљуш 6, Вујчић 6, Јеремић 6, Видаков 6, Лекић 6 (Красић 6), Тешић 6 (Матић 6), Јанковић 6.

СРЕМАЦ: Травица 7, Жежељ 7, Владисављевић 7, Драгановић 7, Грујин 7, Кубуровић 7, Рачић 7, Џикнић 7, Коларов 7, Гаћеша 7 (Миловановић 7), Врачев 7 (Ђурчин 7).

Н. Радановић

ДИВОШ: Хајдук - Слога (Т) 2:0, КУПИНОВО: Купиново - Сремац 1:2, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Борац (НС) 1:0, БЕШКА: Хајдук - Слога (Е) 0:2, НОВИ САД: Кабел - Индекс 1:1, Славија - Борац (Ш) 2:4, БЕЛЕГИШ: Подунавац - ЛСК 6:1, ЧУРУГ: Хајдук - Југовић 4:1.

1. Једин. (СП)                  6      5      1      0      15:5  16

2. Слога (Е)                      6      5      0      1      14:3  15

3. Хајдук (Ч)                     6      4      1      1      11:5 13

4. Хајдук (Д)                     6      4      1      1      9:6   13

5. Подунавац                   6      3      2      1      13:5  11

6. Борац (Ш)                    6      3      2      1      15:10        11

7. Кабел                           6      2      3      1      10:10        9

8. Индекс                         6      2      2      2      6:5   8