Војвођанска лига – југ: Умало од готовог вересија

Подриње - Раднички (Ш) 3:2 (2:0)
fudbal lopta

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 300, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Ђурђевић у 14, Арсеновић у 45.и Мијаиловић у 63. за Подриње, Дерајић у 76. и Мијатовић у 83. за минуту Раднички. Жути картони: Теодоровић, Н. Радовановић (Подриње), Теофиловић, Апрлић, Дерајић, Перовић (Раднички).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Н. Радовановић 6, Пршић 6, Ђурђевић 7 (Владисављевић 6), Требовац 6 (Живковић 6),  Чокањаловић 7, Пантић 7, Арсеновић 7, Томић 7 (Рого 6), Мијаиловић 7.

РАДНИЧКИ: Козељац 8, Бимић 6 (Бошњаковић 7), Аперлић 6, Васић 6, Стојшић 7, Шуша 7, Дерајић 7, Крајновић 7, Н. Сарић 7, Перовић 7, Теофиловић 6 (Мијатовић 7).

Умало да играчи Подриње од готовог резултата скоро направе вересију, иако су почели добро. Плод такве игре је и два гола у првом полувремену. Изванредан гол је постигао Арсеновић из шута с 17 метара.

И у наставку почело је све добро за домаћине. Повели су са 3:0 и  имали су шансе да из најстроже казне поведу са четири гола разлике. Али је Требовац шутирао високо преко пречке. Све после тога било је у знаку гостију из Шида. Постигли су два гола, а имали су прилике и за бољи резултат.

М. Дрмановић

ЛСК - Слога (Т) 3:5 (1:3)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 120, судија Самац (Футог). Стрелци: Дронић у 17, Максимовић у 60. и Радић у 84. за ЛСК, а Ђорђевић у 22, 71. и 80, Бановић у 35. и Н. Томић у 41. минуту за Слогу.

ЛСК: Овшек 5, Вуколић 6, Врањешевић 7, Дронић 7, Максимовић 8, Лађевац 6, Босанчић 7, Вулетић 7,  Савић 6, Ненадовић 6 (Костадиновић 6), Шћурк 6.

СЛОГА: Боројевић 6, Пастор 7, Зелић 7, Д. Вукаљевић 7, Бановић 8, Свитић 7, Марковић 7 (Ћук), Ђорђевић 9 (Л. Томић 7), Н. Томић 8 (Ђукић) С. Вукаљевић 7, Пролић 7.

Добра игра у Лаћарку. Ривали су играли отворено и то је највећа драж ове утакмице. Гледаоци су уз то  могли да виде и лепих осам голова све из израђених акција. Гости заслужено однели бодове, јер су све своје шансе искористили.

Л. Вулетић

Подунавац - Хајдук (Б) 3:2 (2:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 200, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Петронијевић у 2. (из пенала), М. Живковић у 35. и М. А. Живковић у 90. за Подунавац, а Гавриловић у 61. и Суботин у 69. минуту за Хајдук. Жути картони: Зоговић (Подунавац), Орошић (Хајдук). Црвени картон. Цураковићч (Хајдук).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Челар 7, Ђурић 7, М. Живковић 7, Пауновић 7, Петронијевић 8, Зоговић 7, Балешевић 7 (Анђелковић 7), Качаревић 7, Иванковић 7 (М. А. Живковић 8), Мандић 8 (Пејчиновић 7).

ХАЈДУК: Радаковић 7, Суботин 7, Орошић 7, Ђорђевић 6, Ж. Митровић 6, М. Гавриловић 7, М. Митровић 7, Петровић 7, Милованчевић 6 (Михајловић 6), Цураковић -, Јованов 7.

И поред победе домаћина Бешчани се нису ни мало обрукали. У првом полувремену одиграли су нешто слабије, али у наставку играли су одлично иако су још од 25. минута остали са десет играча, јер је искључен Цураковић. У самом финишу утакмице домаћини су срећно постигли гол. М. А. Живковић је искористио смушеност у гостујућој одбрани и изблизине савладао Радаковића.

М. Радаковић

Слога (Е) - Хајдук (Д) 2:0 (1:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија Репчек (Врбас). Стрелци: Вуковић у 28. и Грковић у 80. минуту (из пенала). Жути картони: Ђурић, Смиљанић (Слога), Милојевић, Скорупан (Хајдук). Црвени картон: Пендо (Хајдук).

СЛОГА: Петровић 7, Ђуркић 7, Вуковић 7, Кобиљски 7 (Бојанић), Смиљанић 8, Грковић 7, Цвијић 6 (Дробац), Бајуновић 7 (Поважан), Грубиша 7, Ристић 7, Стојшић 7.

ХАЈДУК: Радић 7, А. Симић 6, Стевић 6, Халиловић 6 (Совиљ), Пендо 6, Лукић 6, Шућак 7 (Миленковић), Скорупан 7, Милојевић 6, Савићевић 7, Д. Симић 6.

А. Кузмић

Борац (Ш) - Сремац 3:0 (1:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија:Гачиновић (Нови Сад), стрелаци: Веселиновић у 1. и 60. (из пенала), Панић у 84. минуту. Црвени картон: Боснић (Сремац).

БОРАЦ: Војводић 7, Д. Рис 7 (Ђаковић), Макивић 8, Цвијић 7, Зечевић 7, Б. Рис 7, Проданов 7, Станковић 8 (Чолић), Панић 8, Веселиновић 9, Стојчић 7 (Миловановић).

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Скопљак 6 (Капуран), Ћатов 6 (Ђекић), Милојевић 6, Спалевић 6, Грујић 6, Боснић 5, Шакић 6, Коларов 6 (Павковић), Ђуричин 6, Качар 6.

Готово из првог напада екипа Борца стигла је до вођства. Пресекао је напад гостију Стојичић, упутио оштар центаршут, а на лопту је натрчао Стеван Веселиновић и Старчевић је био немоћан. Екипа из Војке остала је са играчем мање у 36. минуту, најпре је Боснић добио жути картон, а потом је жустро приговорио судији Гачиновићу који га је послао на „хлађење”. Домаћи су имали теренску иницијативу, стварали прилике, али је све до 60. минута одлични голман Старчевић одолевао, а онда је судија Гачиновић оправдано показао на пеналтик кога је погодак претворио Стеван Веселиновић. У финшу утакмице Данијел Панић је полу -  волејом оверио заслужену победу тренера Филиповића.

М. По.

Хајдук (Ч) - Јединство 0:2 (0:1)

ЧУРУГ: Иг ралиште Хајдука, гледалаца око 50. Судија Штумпф (Нови Сад). Стрелци: Вукмировић у 30.и  Тошић у 85. минуту.

ХАЈДУК: П. Сладојевић 8, Лазић 6 (Вујичић), С. Шарић 6, Мајски 6, Срећков 6, Самоловац 6, Сувајац 6, Максимовић 6 (Поповић), Макивић 6, М. Шарић 6, Д. Сладојевић 6.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић, Суботић 7, Булат 7 (Цветановић), Вукмировић 7, Ђуран 7, Играч 7, Тошић 7, Милановић 7, Михајловић 7, Бојић 7, Делић 7.

Пружили су фудбалери Хајдука снажан отпор фудбалерима Јединства из Старе Пазове којима је требало доста труда да уложе да забележе победу и освоје планиране бодове. Небојша Вукмировић на истеку пола сата игре донео је предност гостима, а Стефан Тошић дуплирао је вођство и  отклонио неизвесност о коначном исходу ове утакмице.

П. Бундало

ЕРДЕВИК: Слога - Хајдук (Д) 2:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Слога (Т) 3:5, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Хајдук (Б) 3:2, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње -Раднички (Ш) 3:2, ШАЈКАШ: Борац - Сремац (В) 3:0, КАЋ: Југовић - Први мај 0:0, ЧУРУГ: Хајдук - Јединство (СП) 0:2. Татра из Кисача је била слободна.

1. Први мај         22     15     4      3      44:16        49

2. Југовић           23     14     6      3      28:15        48

3. Подриње        23     13     5      5      40:16        44

4. Слога (Е)        22     11     4      7      40:25        37

5. Подунавац      23     12     1      10     36:29        37

6. Борац (Ш)       23     9      9      5      34:22        36

7. Сремац (В)      22     9      7      6      25:19        34

8. Слога (Т)         22     10     2      10     28:34        32