ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Каћани до бода  у последњем минуту

У појединим утакмицама 22. Кола Војвођанске лиге југ било је напето до самог краја, а на појединим је било правих голеада. Ево резултата:
lopta_u_mrezi_1

Сремац (В) - Југовић 1:1 (0:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 250, судија Меничан (Врдник).Стрелци: Бабић у 85. за Сремац, а Плавшић у  90. минуту за Југовић. Жути картони: Старчевић, Кубуровић, Грујин, Бабић (Сремац), Ћеран, Стојановић, Рис, Срдић, Милојевић (Југовић).Црвени картони. Драгановић, Милојевић (Сремац).

СРЕМАЦ: Старчевић 6, Кубуровић 7, Ј. Радивојевић 6, Милојевић 6, Драгановић 7, Грујин 7 (Грујић), Боснић 7, Бабић 7, Марковић 6 (Ћурчин), Качар 7, Спаловић 7.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Ћеран 6, Стојановић 7, Рис 7, Срдић 7, Јакшић 6, Терзић 6, Николић 7, Бубњевић 7 (Ђаковић) Плавшић 6.

Уместо да домаћини славе са пет, шест голова разлике гости су још ишчупали  бод у последњем минуту меча када је Плавшић искористио грешку одбране домаћина.

А Бабић је велемарсторски довео Сремац  у вођство.У контри добио је лопту на 16 метра, окренуо је двојицу гостујућих играча, и прецизним шутем погодио мрежу.   Л. Ковачевић

Хајдук (Д) - ЛСК 6:1 (3:1)

ДИВОШ: Игфралиште Хајдука, гледалаца 120, судија Р. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Д. Симић у 9, Скорупан у 18.и 25, Савићевић у 57.и Мандић у 64.и 80. за Хајдук, а Ненадовић у 20. минуту за ЛСК. Жути картони: А. Симић (Хајдук), Радић, Максимовић (ЛСК).

ХАЈДУК: Алексић 7, А. Симић 7, Стевић 7, Халиловић 7, Пендо 7, Лукић 7, Миленковић 7 (Шућак 7), Скорупан 7 (Мандић 7), Милојевић 7 (Драгојевић 7), Савићевић 7 (Вељковић 7), Д. Симић 7.

ЛСК: Овшек 6, Давогић 6, Ненадовић 7, Вуколић 6, Лађевац 6, Вукотић 6, Драгичевић 6, Савић 6, Радић 6 (Шћурк 6), Писаревић 6, Максимовић 6.

Добра игра у Дивошу. Ривали су играли отворено и то је највећа драж ове утакмице. А, што није било више голова главни кривци су стрелци који су били неспретни. Гледаоци су ипак видели седам голова, а најлепши је био погодак Ненадовића, из слободног ударца с 20 метара. Лопта је завршлила испод саме пречке. Р. Маричић

Раднички (Ш) - Борац (Ш)  2:2 (1:1)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 100, судија Граовац (Рума).Стрелци: Крајновић у 33.и Дерајић у 94.за Раднички, С. Веселиновић у 18.и Стојичић у 47. минуту за Борац. Жути картони: Матић, Илић, Н. Сарић (Раднички), Војводић, Стојичић, Милановић, С. Веселиновић, Проданов (Борац).Црвени картон: Н. Ђурић (Борац).

РАДНИЧКИ: Илић 7, Ј. Сарић 7, Аперлић 7, Васић 7, Стојшић 7, Дерајић 7, Крајновић 7, Мирчетић 7, Матић 7, Н.Сарић 7, Перовић 7.

БОРАЦ:  Војводић 7, Д. Рис 7, Панић 7, Цвијић 7, Н. Ђурић 7, Б. Рис 7, Ч. Веселиновић 7, Стојичић 7, Милановић 7, С. Веселиновић 7, Проданов 7.

Када су гледаоци напуштали стадион мислећи да су њихови љубимци претрпели нови пораз Дерајић  је изједначио резултат. У последњим секундама надокнаде времена преварио је целу одбрану гостији  свом тиму донео драгоцен бод.         Л. П.

Хајдук (Б) - Подриње 1:4 (1:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија Тодић (Врдник).Стрелци: М. Митровић у 5. за Хајдук, а Пантић у 52, Рого у 63, Требовац у 68.и Радовановић у 74. минуту за Подриње. Жути картони: Суботин, Милованчевић (Хајдук).

ХАЈДУК: Радаковић 6, Јованов 7, Суботин 7, Чича 6, Ђорђевић 6, Ж. Митровић 7 (Сич 6), М. Гавриловић 7, М. Митровић 6, Петровић 6 (Ранђеловић), Милованчевић 6, Мачак 6 (Михајловић).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 7, Радовановић 7, Пршић 7, Ђурђевић 8 (Живковић), Требовац 8, Чокањаловић 7 (Рого 7), Пантић 8, Арсеновић 7 (Ивић), Томић 7, Мијаиловић 7.

И поред убедљиве победе гостију, Бешчани се нису ни мало обрукали.У првом полувремену одиграли су одлично и брзо повели, после успешне акције коју је започео Гавриловић, а акцију је завршио М. Митровић. У 37.минуту повредио се “мозак” домаћег тима Жељко Митровић и то су гости у наставку искористили и за само 24.минута постили четири гола и дошли до убедљиве победе.

М. Батало

Први мај - Хајдук (Ч) 6:1 (3:0)

РУМА: Игралиште Првог маја, гледалаца 100, судија Чекићевић (Моровић).Стрелци: Крстић у 9, Тепић у 13, Ђокић у 21. и 62. и Остојић у 80. и 84. за Први мај, а Срећков у 71. минуту (из пенала) за Хајдук.

ПРВИ МАЈ: Шегавац 7, Стоисављевић 7, Бајић 7 (Стојчић 7), Станивуковић 7, Мачвански 7 (Остојић 7), Крстић 7, Ђукић 7, Тепић 7, Чупељић 7, Ђокић 7, Зец 7 (Иванковић 7).

ХАЈДУК: Његован 6, Поповић 6, Шарић 6, Станковић 6, П. Самоловац 6, Срећков 6, Сладојевић 6, Максимовић 6, Макивић 6, Јовић 6.

Гости из Чуруга допутовали са само десет играча. А, првомајци, у лаганом ритму, онако рутински,  постигли су  шест голова.

Ј. Ђорђевић

Јединство - Татра 1:0 (0:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион  Јединстрва, гледалаца 200, судија Грмуша (Петроварадин). Стрелац: Грубор у 55. минуту. Жути картони: Тошић, Вукмировић, Денић, Грубор (Јединство), Клајић, Муњас (Татра).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић -, Денић 7, Лукач 8, Грубор 8 (Вујичић), Вукмировић 8, Играч 7, Тошић 7,  Милановић 7, Живановић 8, Бојић 7 (Ђуран 7), Делић 7.

ТАТРА: Бузаyија 6, Зирић 7, Апић 7, Хорњак 7, Суботин 7, Поштић 6, Сапунyић 6, Граховац –(Клајић 6), Барић 7 (Перашиновић), Лукић 6 (Зељковић), Убовић 6.

У дуелу тимова испод црте, са минималним резултатом Старопазовчани су освојили драгоцене бодове.     М. Бзовски

Слога (Т) – Подунавац 3:1 (1:1)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Стојић (Нови Сад), стрелци: Ђорђевић у 22, Пастор у 58. и Нем. Томић у 80. за Слогу, Ђурић у 11. минуту за Подунавац. Жути картони: Марковић, Нем. Томић (Слога), Петронијевић, Марко С. Живковић (Подунавац).

СЛОГА (Т): Боројевић 7,5, Пастор 8, Нем. Томић 8, Зелић 8, Бановић 8, Д. Вукаљевић 7,5, Свитић 7,5 (од 90. Л. Томић - ), Марковић 7,5 (од 75. Ник. Томић 7,5), Ђорђевић 8,5, С. Вукаљевић 7,5 (од 87. Пролић - ), Туцаков 8.

ПОДУНАВАЦ: Кромпић 7,5, Челар 7, Ђурић 7,5, Вујасиновић 7, Пауновић 6,5, Петронијевић 7,5, Балешевић 7, Качаревић 6,5 (од 80. Анђелковић - ), Марко С. Живковић 7, Гавриловић 6,5 (од 68. Марко А. Живковић - ), Мандић 7. Одличан меч у Темерину, где домаћи нису имали право на грешку, док је Подунавац стигао на мегдан, осокољен серијом победа, као најуспешнија екипа пролећног дела. Гости из Белегиша, повели су у 11. минуту, преко Недељка Ђурића. За изједначење се побринуо Немања Ђорђевић.  У 44. минуту, одлични судија Урош Стојић досудио је пенал, али млади голман Бранислав Кромпић је прочитао намеру Дејана Вукаљевића. Капитен домаћих Роберт Пастор, у 58. дао је гол за вођство од 2:1. Завесу су спустила браћа Томић, старији Никола је извео корнер, док је Немања био највиши у скоку и закуцао лопту под пречку.

М. Менићанин

СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Татра 1:0, РУМА: Први мај - Хајдук (Ч) 6:1, ВОЈКА: Сремац - Југовић 1:1, ШИД: Раднички - Борац (Ш) 2:2, БЕШКА: Хајдук - Подриње 1:4, ТЕМЕРИН: Слога - Подунавац 3:1, ДИВОШ: Хајдук - ЛСК 6:1. Слога из Ердевика је била слободна.

12. Јединство             21     7      6      8      23:22                27

13. Татра                    22     6      6      10     19:20                24

14. ЛСК                      22     4      3      15     17:45                15

15. Хајдук (Ч)             22     0      0      22     2:70                  0