Војвођанска лига – Југ: Војчани прикочили Румљане

​​​​​​​Први мај - Сремац (В) 0:0
tatra

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 500, судија Субашић (Ветерник). Жути картони: Радишић, Станивуковић (Први мај), Спаловић, Марковић (Сремац).

ПРВИ МАЈ: Шегавац -, Бајић 7, Станивуковић 7, Крстић 7 (Мачвански 7), Ђукић 7 (Ристић 7), Тепић 7,  Радишић 7, Чупељић 7 (Стоисављевић 7), Ђокић 7, Стојчић 7, Зец 7.

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Кубуровић 7, Ћато 7 (Грујић 7), Милојевић 7, Драгановић 7, Грујин 7, Спаловић 7, Бабић 7, Н. Радивојевић 7 (Марковић 7), Качар 7, Шака 7 (Рајак 7).

У Руми се играо занимљив фудбал, али не баш квалитетан. Домаћини нису успели да реализују своје шансе. Имали су и две изванредне. У 75. минуту Мачвански је погодио стативу. И то из шута главом. У 90. минуту голман Старчевић је одбранио шут Радишића са око 25 метара. Уствари гости су дошли са намером да неприме гол да освоје бод и то су на крају и успели.

Ј. Ђорђевић

Јединство (СП) - Раднички (Ш) 0:2 (0:1)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 200, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Крајновић у 5. и Дерајић у 79. минуту. Жути картони: Тошић (Јединство), Козељац, Н. Сарић, Шуша (Раднички).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 6, Денић 6, Грубор 6, Суботић 6 (Делић 6), Петровић 7, Тошић 6 (Играч 6), Вукмировић 6, Живановић 6, Цветановић 7, Милановић 6, Михајловић 7.

РАДНИЧКИ: Комазец 7, Ј. Сарић 6 (Нонковић), Аперлић 7, Васић 6, Стојшић 8, Дерајић 7, Крајновић 7 (Теофиловић), Мирчетић 6 (Шуша 6), Матић 6, Н. Сарић 6, Перовић 6.

Играо се борбен и динамичан фудбал. После брзог вођсва Шиђана, домаћини су играли више пред голом ривала. И у првом полувремену пропустили неколико прилика, иако су играли слабије од очекиваног.

У наставку Старопазовчани нешто агилинији и сви на стадиону су очекивали изједначење. Промашили су играчи Јединства опет неколико повољних прилика. Онда је Дерјаћ искористио контру и тако су гости дошли до неочекиване, али заслужене победе.

М. Бзовски

Татра - Слога 0:3 (0:0)

КИСАЧ: Игралиште Татра, гледалаца 300, судија Стојић (Нови Сад), стрелци: Ђорђевић у 75. и 78. и  Вукаљевић у 63. минуту. Жути картони: Граховац (Татра) И И Томић(Слога)

ТАТРА: Бузаџија 6, Мацановић 6, Зирић 6, Суботин 6, Постић Боровница 6, Сапунџић 6, Граховац 6, Клаић 7, Насић 6. (Барић 7), Убовић 6.

СЛОГА: Боројевић 7, Пастор 6, Немања Томић 7, Зелић 6, Бановић 7, Вукаљевић 7, Свитић 7 (Пролић 6), Никола Томић7 (Марковић 7), Ђорђевић 8, Вукаљевић 7 (Ћук 7), Туцаков 6,

До 60 минута игра је била била равноправна без правих прилика. У финишу утакмице гости су преузели игру и са три ефектна гола обезбедили победу. Домаћи су играли безвољно, слабо су се кретали и у одбрани правили почетничке грешке.

П. Палик

Слога (Е) - Подриње 2:0 (1:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 300, судија Меничанин (Врдник). Стрелац: Кобиљски у 4. и 55. минуту. Жути картони: Цвијић, Вучетић, Ђуркић, Поважан (Слога), Требовац, Пршић, Радовановић, Мијаиловић, Ковачић (Подриње).

СЛОГА: Петровић 8, Вучетић 7, Ђуркић 7, Вуковић 8, Домчић 7, Бојић 7 (Смиљанић 7), Поважан 8 (Ђурковић),  Стојшић 7, Ристић 8 (Бојанић), Кобиљски 9, Цвијић 8.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 6 (Пршић 7), А. Радовановић 6, Рого 7 (Павловић), Живковић 7, Мијаиловић 7, Арсеновић 6, Пантић 7,  Томић 7, Требовац 7, Владисављевић 6 (Ковачић 7).

Лепа и отворена утакмица, а игру ривала кварио је несигурним одлукама главни судија Меничанин. Прву прилику за гол имали су гости. Након корнера Томић је главом погодио пречку. У наставку акције Стојшић је несебично упослио Кобиљског који је лако постигао гол. После вођства домаћина гости су имали две лепе прилике за преокрет.

У 15. минуту Владисављевић је промашио скоро немогуће-празан гол. Потом је Релић одбранио Поважану шут са три метра.

Одмах у наставку игре Стојшић је погодио из слободног ударца стативу. Резултат је повисио Кобиљски. Смиљанић је убацио лопту у казнени простор гостију, он је лопту дочекао главом и послао је у небрањени део мреже. Пантић је избацио лопту готово са гол линије и тако онемогућио Поважану да постане стрелац.

А. Кузмић

Борац (Ш) - Подунавац 2:0 (1:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Димоски (Нови Сад), стрелци: Ч. Веселиновић у 31. М. Ђурић у 57. минуту.

БОРАЦ: Војводић 7, Ђаковић 7, Макивић 7, Зечевић 8, Рис 7, М. Ђурић 7, Ч. Веселиновић 7 (Проданов 7), С. Веселиновић 8, Панић 7, Стојчић 8 (Милановић), М. Ђурић 8 (Цвијић).

ПОДУНАВАЦ: Кромпић 6, Мандић 6, Зоговић 6, Качаревић 6, Ма. Живковић 6 (Гавриловић 6), Пауновић 6, Ми. Живковић 7, Ђурић 7, Пејчиновић 6 (Челар 6), Петронијевић 7, Тинтор 6.

У првих пола сата чврста екипа Подунавца одолевала је нападалима домаћина, а онда је на повратни пас Панића Чедомир Веселиновић донео предност. И у наставку је екипа из Шајкаша диктирала темпо, стварала прилике и Стојчић је убацио лопту између одбране гостију, утрчао је Мирко Ђурић, заобишао голмана и оверио заслужену победу.

М. По.

Југовић - ЛСК 1:0 (1:0)

КАЋ: Спортски центар Сигет, гледалаца 300, судија: Гачиновић (Нови Сад), стрелац: Терзић з 27. минуту. Црвени картон: Савић (ЛСК).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Бабић 7 (Милојевић 7), Ћеран 7, Вучковић 8, Рис 6 (Стојановић 6), Антонић 7, Срдић 6 (Јакшић 7), Терзић 8, Николић 7, Бубњевић 8, Вулетић 7.

ЛСК: Шивољички 8, Даволић 6, Вулетић 6, Лађевац 7, Ненадовић 7, Савић 6, Босанчић 7, Вукотић 6, Дронић 6 (Максимовић), Вуколић 7, Плашвић 6 (Шћурка 7).

Екипа Југовића успела је после велике борбе и залагања да стигне до вредних бодова. Гости из Лаћарка нису бирали средства како да се одбране, па је судија Гачиновић често морао да зауставља игру због прекршаја. Да домаћи дођу до бодова потрудио се голом Терзић, а што се мрежа гостију још који пут није зањихала заслуге припадају голману Шивољачком.

М. По.

Хајдук (Ч) - Хајдук (Д) 0:6 (0:3)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца 250, судија: Секулић (Футог). Стрелци: Совиљ у 17. 27. и 70. Савичевић у 65. и 75. и Бојић у 30. минуту. Жути картон: Срећков (Хајдук Ч).

ХАЈДУК (Ч): Сладојевић, Лазић, Нађалин, Мајски, Срећков, П. Самоловац, Шарић, Максимовић (Његован), Р. Самоловац (Вујчић), Сувајац (Поповић), Макивић.

ХАЈДУК (Д): Ћурувија, Несторовић, Лукић (Вељковић), Вујановић, Бајат, Шућак, Миленковић (Драгојевић), Свићевић, Бојић (Мандић), Совиљ, Загорчић.

Чуружани су у последњем моменту успели да спасу клуб од гашења и да наставе такмичење у Војвођанској лиги са новим председником Синишом Јоцковим. Без правог тренинга, фудбалери домаћина дочекали су врло добар састав имењака из Дивоша чије су амбиције овог пролећа сам врх табеле.

Дивошани су одиграли таман колико треба и убедљиво савладали домаћина, а игру победника обележио је троструки стрелац и најбољи играч овог сусрета Душан Совиљ.

П. Бундало

РДЕВИК: Слога - Подриње 2:0, ШАЈКАШ: Борац (Ш) - Подунавац 2:0, КАЋ: Југовић - ЛСК 1:0, ЧУРУГ: Хајдук - Хајдук (Д) 0:6, КИСАЧ: Татра - Слога (Т) 0:3, СТАРА ПАЗОВА:Јединство - Раднички (Ш) 0:2, РУМА: Први мај -Сремац (В) 0:0. Хајдук из Бешке је био слободан.

1. Први мај          17     13     1      3      36:14        40

2. Југовић            17     11     3      3      21:12        36

3. Слога (Е)         17     9      3      5      31:17        30

4. Борац (Ш)        17     8      6      3      26:14        30

5. Подриње          17     8      5      4      25:12        29

6. Сремац (В)       17     8      5      4      18:13        29

7. Хајдук (Д)         16     9      0      7      31:11        27

8. Раднич. (Ш)      17     7      2      8      26:26        23