Војвођанска лига – север: Адорјанци држе корак

Тиса – Младост (БП) 2:1 (1:0)
adorjan

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 80. Судија: П. Воркапић Настасић (Сомбор). Стрелци: Плавшић у 13. и Мандић у 82. за Тису, а Илић у 80. минуту за Младост.

ТИСА: Тасић 7, Масловара 7, Миликић 7, Панић 7 (Мандић 7), Шицар 7, Живковић 8, Дамјановић 7, Боршош 7 (Вучковић -), Колунџић 7, Тодоровић 8, Плавшић 7 (Апро 7).

МЛАДОСТ: Лења 8, Нешковић 7, Бероња 6, Зељковић 7, Кобиларов 7, Илић 7, Спрох 6, Фабри 7 (Јовановић -), Валентин 8, Јакуш 7, Ђокић 6 (Ожвар -).

Победом над ривалом из Бачког Петровца Тиса држи корак за водећим Србобраном. У 13. минуту Саша Плавшић је са 25 метара неодбрањиво погодио под пречку, иначе одличног чувара мреже гостију Игора Лење. Гости су узвратили шутевима Василија Нешковића и Ненада Кобиларова у 17. минуту, али је Душан Тасић одлично интервенисао. Прилика се у 40. минуту указала Драгану Шицару, међутим, сигуран је био голман Лења, који је у другом полувремену зауставио неколико шутева Горана Живковића и Александра Миликића.

У 80. минуту шок за домаћине, када је по десној страни хитро прошао Кобиларов, а са десет метара Страхиња Илић погодио доњи угао. Већ у наредном минуту шут Шицара у корнер је избацио голман гостију,али је после ударца из угла ипак капитулирао, лопту је у мрежу убацио Миодраг Мандић.

М. Митровић

Препород - Бачка (П) 2:1 (2:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 100, судија: Милосавевић (Суботица), стрелци: Копоња у 19. и 42. (из пенала) за Препород, а Бабић у 85. минуту за Бачку. Црвени картони: М. Ковач, Иванишевић (Препород).

ПРЕПОРОД: Секулић 7, Недић 7, Ђорђевић 6 (Јалић 6), Чабрић 6, Иванишевић 6, У. Ковач 7, Папди 7, Н. Грбић 7 (Пл Грбић 7), Копоња 8 (Ждрња 7), М. Ковач 7, Поповић 7.

БАЧКА: Павасовић 7, Драгић 7, Никшић 6 (Ракић 6), Потурица 6 (Шотра 6), Трбовић 7, Ђукановић 7, Милес 6 (Стојковић 6), Миличић 7, Миловановић 6, Ћук 7, Бабић 7.

Тврда игра са доста прекршаја. Домаћи су у другом полувремену са деветорицом због црвених картона М. Ковача и Иванишевића. Стефан Копоња постигао је гол у 19. минуту да би три минута пре краја полувремена повисио резултат. У другом делу Бачка је кренула на све или ништа, домаћини су се бранили и одбранили и са девет играча остали непоражени.

С. Ст.

Полет - Задругар 0:0

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија: Штулић (Апатин). Жути картони: Дорословац (Полет), Симић, Пејић, Вујовић, Вуковић, Марковић (Задругар). Црвени картон: Марковић (Задругар)

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић 7, Миленковић 6 (Стојковић), Дорословац 7, Станковић 8, Анђелковић 8, Ристић 7, Цветковић 7, Јововић 7, Богдановић 7, Грубишић 6 (Стојшић).

ЗАДРУГАР: Марковић 8, Ланчужанин 7, Ранчић 7, Тасић 6 (Павков), Пејић 7, Павичевић 7, Вујовић 7 (Пјевић), Вуковић 8, Пековић 8, Симић 6, Бранковић 7.

Домаћин је створио велики број прилика које су остале нереализоване јер је Марковић бранио врло добро. Гости су великом борбеношћу освојили бод, а у финишу су имали идеалну прилику да однесу читав плен, када је Вујовић у 86. минуту погодио пречку. У неколико наврата домаћини су бурно протествовали због дељења „правде” судије Штулића из Апатина.

А. Чичић

Таванкут - Србобран 0:3 (0:1)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 200, судија: Мудринић (Бачка Паланка), стрелци: Шоровић у 43. Грабеж у 60. (из пенала) и 70. Минуту. Жути картони: Шимић, Г. Скендеровић (Таванкут), Пронек, Маријанов (Србобран).

ТАВАНКУТ: Ђурђевац 6, Г. Скендеровић 7 (Бедековић 6), Слобода 6, Гњатовић 7, И. Скендеровић 7, Пољаковић 6 (Плетикосић 6), Шимић 6, Визин 6, Сили 7, Н. Скендеровић 7 (Лебовић 6), Војнић.

СРБОБРАН: Кронић 7, Теановић 7, Пронек 6, Вујчић 7, Икрашев 6, Дашић 7, Косовић 7 (Сушић 6), Ђоровић 8 (Хађинац ), Бортник 7, Пејовић 7 (Маријанов 6), Грабеж 8.

Два минута пре краја првог пролувремена Пејовић је продро по левој страни, ниско центрирао до Ђоровића који је лопту пласирао у мрежу. Таванкућани су у другом полувремену ушли на све или ништа, гости су били сталоженији и у финишу постигли два гола преко Грабежа из пенала и из игре и сачували челну позицију на табели.

С. Стојиљковић

Препород - Бачка (П) 2:1, Тиса - Младост (БП) 2:1, Раднички (С) - Слога (Ч) 0:2, Таванкут - Србобран 0:3, Текстилац - БСК 2:0, Полет (К) - Задругар 0:0, Будућност (Г) - Младост АПА 2:1. Слободан је тим: Младост (Т).

1. Србобран             21     16     4      1      49:6  52

2. Тиса                      21     15     4      2      43:13        49

3. Млад. (БП)           21     12     5      4      45:18        41

4. Радн. (С)               21     10     4      7      33:29        34

5. Слога (Ч)               21     8      7      6      43:32        31

6. БСК                       21     9      3      9      45:43        30

7. Полет (К)              22     7      7      8      31:28        28

8. Будућ. (Г)             22     8      4      10     31:35        28