ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Бајмочани изненадили Петровчане

Младост (БП) - Раднички (Б) 0:1 (0:0)
fudbal lopta

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Стадион Младост, гледалаца 300, судија. Десница (Апатин), стрелац. Петровић у 84. минуту. Црвени картони: Куртиши (Младост).

МЛАДОСТ: Дудор 7 (Лења 7), Живанов 7, Штефек 7, Шприх 7, Брајковић 7, Стојисављевић 6,5 (Станић 6,5), Лаћарак 7, Кања 7,5, Кулпинац 7, Фабри 6,5 (Бероња 6,5), Бајић 7 (Куртиши 6).

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 8, Д. Тосенбергер 7 (Маревић 7,5), Колак 7 (Петровић 8), Кујунyић 7 (Ф. Тосенбергер), Стојановић 7,5, Л. Лебовић 7, Бабић 7 (Милић 7), Љубојчић 7, Лукић 7 (Орчић 7), Вукелић 7,5, Маринковић 8.

Играло се отворено од самог почетка утакмице са доста шансе на обе стране. Гости су били опаснији и у 30.минуту је Кања запретио, али је голман Стефан Лебовић његов ударац са 18 метара избацио у корнер. У 38.минуту Бајмочани су имали прилике преко Бабића, али је шутирао преко гола.

Гол одлуке постигнут је  у 84. минуту. Младен Петровић је после лепог продора Маревића погодио мрежу.

С. Ст.

Ђурђин - Слога 0:1 (0:1)

ЂУРЂИН: Игралиште Ђурђина, гледалаца 400, судија: Падај (Суботица),  стрелац. Лакић у 4. минуту

ЂУРЂИН: Д. Сарић 7, Хорватски 6,5, Величковић 6,5, А. Билбија 7, Половина 7 (Михајловић 6,5), Вуковић 6,5 (Пејић 6,5), Панић 6,5 (Балаћ 6,5), Видовић 7, Станић 7, Орчић 6,5 (Кујунyић 6), А. Сарић 7, И. Билбија 6.

СЛОГА: Зорић 7,5, Ердељи 7, Рашковић 7 (Продановић 6,5), Милошевић 7, Лакић 8 (Нинковић 7), Рајчањин 7, Вукас 7,5, Вемић  (Швељо 8), Митровић 7, Карталија 7 (Коњовић 7), Пруић 7,5.

Фудбалери Слоге су наставили са победема. Овога пута су славили против Ђурђина. Само што је почела утакмица већ у раној фази Слога је постигла гол преко младог Михајла Лакића на асистенцију Вукаса.

Ово је био трећи пораз Ђурђинаца. Гости су били агилни, нападали су и стварали шансу али су само на почетку меча успели да погоде мрежу домаћег тима.

С. Ст.

Бачка - Препород 2:1 (0:0)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 350, судија: Вукановић (Соботица9, стрфелци: Матијашевић у 57. и 79. за Бачку, Об лаковић у 77. за Препород.

БАЧКА: Сабо 7, Живина 6,5 (Кујунyић 6,5), Врана 6,5 (Павковић 7), Радмановић 7 (Киш), Шијачић 7, Милијашевић 7, Вујошевић 7,5, Мезеи 7,5, Капетановић , Матијашевић 7,5, Ни. Бурсач 7.

ПРЕПОРОД: Не. Бурсаћ 7, Гњатовић 7, Ђакић 6,5, Брзуловић 7, Момчилов 6,5 (Слобода 6,5), Фејеш 6,5, Терзија, Станић 6,5 (Чабрило 6,5), Бабић 6,5 (Шашић 6,5), Облаковић 7,5, Ђурђевац 7 (Ковач).

Прво право узбуђење је вишено у 55. минуту када је Живина погодио пречку. Дугу лопту је примио Матијашевић и успео да савлада Бурсаћа. Одговор је уследио брзо. Препород је преузео иницијативу, али гола за изједначење је стигао у 77. минуту преко Облаковића. Имали су мало среће и у 79. минуту после добре акције један одбитак је стигао до Матијашевића који је шутирао за нову предност Суботичана за 2:1 и за велика три бода.

С. Стојиљковић

Војводина - Хајдук  2:4  (2:1)

БАЧКО ГРАДИШТЕ:  Игралиште у СЦ „Ђорђе Тапавица Yоја“, гледалаца 100, судија: Ждрња (Нови Жедник). Стрелци: Јанковић у 13. и Ердељан у 26. (из пенала) за Војводину, а Стојшић у 19, Агбаба у 52. Ковачев у 56. и Куцурски у 84 минуту за Хајдук. Жути кртони: Дражић и Сикимић (Војводина), Агбаба, Ковачев, Јанчић, Бајчев (Хајдук).

ВОЈВОДИНА: Шмит, Илић, Дражић, Марковић, В. Новаковић (од 57. Сикимић)), Дабижљевић, Кораћ,  Селић (од 38.Радосављевић), Јанковић (од 88 Копре), Ердељан, Киш (од 57. Марјанов).

ХАЈДУК: Рашета, Ступар (од 82. Дујаковић), Лазић, Агбаба, Стојшић, Н. Ковачев, Вујин (од 42. Манчић), Јанчић, Басарић, Куцурски,Ф. Ковачев.

Лош дан Градиштанаца и Стапарци су заслужено однели цео плен. Истина, домаћи су повели голом Јанковића на асистенцију Ердењана, већу 13.минуту, али су гости поравнали резултат у 19. преко Стојшића.  Илија Ердељан  је у 26. минуту  довео домаћине у вођство.

Гости с боље отварили наставак утакмице и у 52. минуту прво анулирали вођство домаћина, који потом падају у игри, што су гости искорстли и са нова два гола стигли до три бода. Тако су Градиштанци на време добили „шамар“ и сада се окрећу гостовању у Бајмоку, где ће покушати да се искупе за кикс пред својим навијачима

В. Јанков

Младост (А) - Обилић (З) 2:1 (1:1)

АПАТИН: Стадион Младост, гледалаца 200, судија: Н. Јакић (Бач), стрелци: Јововић у 29. Ј. Бачић у 64. за Младост, а Марковић у 28. минуту за Обилић.

МЛАДОСТ: Јеличић 7,5, Десница 7, К. Јововић 7,5, Веиновић 7,5, Мајсторовић 7, Ожеговић 6,5, (Ј. Бачић 8), Ђукић 8, А. Јововић 8, Рапајић 7,5, Штрбац 8 (Арсенов 6,5), Узелац 7,5.

ОБИЛИЋ: Вучетић 6, Јушковић 6,5, Пековић 6,5, Радић 7, Крстић 7, Н. Кобиларов 7,5 (Пилиповић 6,5), Ћетковић 7, Марковић 7, Узелац 6, Креман 6 (Кнећевић 6), Поповић 6 (М. Кобиларов 6), Симић 7.

Фудбалери Младости наставили су са добрим играма. Гости су повели у 28. минуту голом Марковића, да би минут касније А. Јововић изједначио резултат.

Апатинци су у наставку кренули на све или ништа и у 64. минуту резервиста Јован Вачић постигао је леп гол за три бода.

Раванград - Херцеговац 2:1 (1:0)

СОМБОР:  Игралиште Раванграда, гледалаца 200, судија: Јакић (Бач), стрелци: Ћурђез у 5. и Мандић у 89. за Раванград, а Милованов у 67. минуту за Херцеговац.

РАВАНГРАД: Пехељ 7, Стевановић 7, Лазић 7, Матијаш 7, Ћурђез 7,5, Видаковић 7 (Делија), Павић 7 (Мандић 7), Басарић 7 (Андрић 7), Ибишић 7, Самопозниченко 7, Узелац 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Ефендић 7, Губаш 6,5 (Хрњак 6,5), Глишић 7, Тадић 6,5 (С. Хрњак 6,5), Николић 7, Пепчек 7, Скотић 7, Пелечек 6,5, Милованов 7,5, Рајевац 7.

Домаћини су боље почели и  већ у петом м инуту Ћурђез јне погодио мрежу. У наставку меча гости су успели да изједначе. Хрњак је асистирао, а Милованов је са десет метара изједначио резултат. Кад су сви очекивали да ће се меч завршити без одлуке Андрић је центрирао, а Мандић погодио мрежу.

Гости и поред велике жеље нису више имали времена за преокрет.

С. Ст.

Раванград - Херцеговац 2:1, Младост (А) - Обилић 2:1 , Младост (БП) - Раднички (Б) 0:1, Војводина (БГ) - Хајдук 2:4, Бајша - Младост (Б) 2:2, Бачка - Препород 2:1, Врбас - Солунац 5:2, Ђурђин - Слога 0:1.

1. Слога    3      3      0      0      9:4   9

2.  Младост (А)  3      2      1      0      6:3   7

3. Раднички (Б) 3      2      1      0      5:2   7

4. ОФК Врбас    3      2      0      1      9:4   6

5. Обилић  3      2      0      1      8:3   6

6. Војвод. (БГ)   3      2      0      1      9:6   6

7. Хајдук   3      2      0      1      6:4   6

8. Бајша    3      1      2      0      5:3   5