Војвођанска лига – север: Чонопљани славили

Три бода освојила је екипа која је направила једну грешку мање, јер је наводни дерби био далеко од очекиваног.
Fudbalski savez Vojvodine

Младост (А) - Слога (Ч)  2:3 (1:2)

АПАТИН: Стадион Младости, гладалаца око 200, судија: Горан Тешановић (Србобран). Стрелци: Милановић у 45.  Басарић у 65. за Младост,а Н. Милошевић у 19. Кемењ у 43.  и Лучић у 89. минуту за Слогу Жути картони: Петреш, Бурсаћ и Милановић (Младост)

МЛАДОСТ: Рашета 6,5, Кнежевић 5,5, Петреш 6, (Марин),Кунтић 6,5, Зорић 5,5, (Басарић 7), Глигоријевић 5,5, Милановић 6, Фабер 6, Рапаић 6, Мишковић 6, (Ожеговић)

СЛОГА: М.Милошевић 5, Штрбац 6, Кемењ 7, Н. Милошевић 5,5, Мијатовић 6, (Хосциеславски), Нинковић 6,5, (Владетић), Митровић 6, Коњовић 6, Лучић 7,5 (Видовић), Стојшић 6,5, Пурић 6

Истини за вољу било је узбуђења, резултатске неизвесности, а све остало треба брзо заборавити, као и арбитра Горана Тешановића из Србобрана који је својом чудном одлуком у 80. минуту одлучио победника. Наиме у том тренутку, код резултата 2:2, Тешановић је имао чисту ситуацију да покаже на белу тачку, јер је један од гостујућих играча у свом шеснаестерцу руком зауставио лопту која је ишла према голу.

Милановић савладао голмана Слоге постигавши погодак директно из корнера, а резултатска неизвесност дошла је у 65. минуту након што је Басарић изједначио на 2:2.. Казна за промашаје дошла је два минута пре истека регуларног тока када је Страхиња Лучић успео да искористи конфузију у одбрани домаћина и савлада Рашету.

Ј. Бањац

Будућност (М) - Бачка (П) 1:0 (1:0)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца:200, судија: С.Ковач (Врбас), стрелац: Ралевић у 41. минуту, жути картони: Ралевић, Ковачевић (Будућност), а Ђуровић, Колак (Бачка).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Медић, Радичић, Антонић, Ралетић, Илеш (Шатора), Ђумић, Тасић (Копања), Ковачевић, Вигњевић (Бањац), Прошић.

БАЧКА (П): Маровић, Дошлов, Никшић (Бијелић), Ђуровић, Колак , Гњатовић, Дражић (Бореновић), Станаћев, Миловановић, Миличић, Шотра.

Забележили су Младеновљани минималну, али потпуно заслужену победу у дуелу са солидним Пачирцима. Гол одлуке постигао је вижљасти Владимир Ралевић, главом са десетак метара, после врло добро изведеног корнера. До краја утакмице фудбалери Будућности држали су ситуацију на терену под контролом.

Ђ. Шт.

Младост (БП) – Раднички (СТ)(1:2 (0:1)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца око 300, судија Васиљевић (Оџаци). Стрелци: Кања у 47. за Младост, а Матијашевић у 21. и Антунић у 65. минуту за Раднички. Жути картони: Шпрох (Младост), Радмановић и Бортник (Раднички).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват (Плавшић), Шпрох, Бабјак, Познановић (Јакуш), Бероња, Кања, Павлис, Северињи (Попадић), Фабри, Ђокић.

РАДНИЧКИ: Павасовић, Баљак, Вујичић (Остојић - Сазданић), Матијашевић, Радмановић, Ђоровић, Шћепановић (Кобиљски), Бошковић, Бортник, Богуновић, Антунић.

Сомборци су оправдали улогу фаворита. Од почетка су заиграли нападачки, њихов најбољи стрелац Матијашевић је трипут непрецизно шутирао изнад и поред гола. Четврти Марков покушај у 21. минуту  био је успешан после акције Ђоровића и Антунића,  када је из близине савладао Лењу.

Домаћи су у другом полувремену кренули силовито. После продора Павлиса са леве стране и одличног центаршута у 47. минуту, Кања је погодио доњи десни угао гола Павасовића. У 65. минуту Ђокић је пао о шеснаестерцу Сомбораца и док су домаћи тражили једанаестерац од судије Васиљевића, лопту је прихватио брзоноги и опасни Антунић, претрчао добар део терена и са десне стране погодио супротни угао гола домаћих. Тако је обезбеђена очакивана победа фаворита.

У 78. минуту Фабри је добро шутирао, али је Павасовић чврсто пригрлио лопту.

Ј. Пуцовски

Тиса - Таванкут 1:2 (1:1)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100, судија: Милосављвић (Суботица), стрелци: Шицар у 26. за Тису, а Н. Скендеровић у 4. и Плавшић у 49. минуту за Таванкут.

ТИСА: Тасић 6, Панић 6, Шицар 7, Живковић 6,5, Аражина 6 (Таћи), Боршош 6 (Лазић 6), Чабрило 6, Ђурановић 6, Чанади 6 (Вујаклија), Тодоровић 7, Шијачић 6.

ТАВАНКУТ: Сабо 7, И. Скендеровић 7,5, Слобода 7, Темуновић 7, Балажић 7,5, Годар 7, Симић 7, Визин 7,5, Пејић 7 (Францишковић), Н. Скендеровић 7 (Кујунyић), Плавшић 7.

Дебакл домаћина најавило је рано вођство гостију из Таванкута, кад је у четвртом минуту киксирала одбрана, а Небојша Скендеровић са 20 метара поред истрчалог голмана Душана Тасића погодио циљ. Тиса је имала игру и седам шанси, а би у 26. минуту на набачену лопту реговао Драган Шицар и изједначио.

Почетком другог дела Саша Плавшић је ефектним голом донео предност Таванкућанима.

М. Митровић

БСК - Црвенка 1:1 (0:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија: Латиновић (Бачка Паланка), стрелци: Ђођић у 70. за БСК, а Шакић у 17. минуту за Црвенку. Жути картони: Јовановић, Бојић, Савић, Бачић (БСК), Ивић, Шакић (Црвенка).

БСК: Маринковић 7,5, Станић 7, Јовановић 6,5 (Бељански 7), Ђођић 7,5, Бојић 7, Дивјак 7, Агбаба 7,5, Кулић 6,5 (Бачић 7), Медић 7, Савић 7, Данојевић 7.

ЦРВЕНКА: Ђуришић 7,5, Ковачевић 7, Булатовић 7, Драговић 7, Бабић 7,5, Суботић 7,5, Ивић 6,5 (Фаћол 7), Вујовић 7, Фуртула 7 (Кулић 6,5), Манојловић 7, Шакић 7,5.

Екипе су прижиле просечну игру без много шансу и према приказаној игри резултат утакмице је реалан. Обе екипе пропустиле су по две веома повољне прилике, јер су голмани одлично интервенисали. Утакмица је протекла фер и коректно, а најбољи играч ове утакмице је гостујући нападач Шакић.

А. Чичић

Полет - Бајша 1:1 (1:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 100, сдуија: Чапко (Руски Крстур), стрелци: Богдановић у 33. (из пенала) за Полет, а Лаћак у 13. минуту за Бајшу. Жути картони: Марковић, А. Стошић (Полет), Сакач (Бајша).

ПОЛЕТ: Марковић 7 (Ивановић 7), Милуновић 8, Станојковић 7, Ж. Станковић 7, С. Станковић 7, К. Јововић 7,5, М. Стошић 6 (Стојковић ,5), Златковић 7,5, А. Јововић 7,5, Богдановић 7,5, А. Стошић 6 (Малиновић 6,5)

БАЈША: Дамјановић 7,5, Маријановић 7, Борош 7,5, Лаћак 7,5, Хорват 6,5 (Тот 6,5), Мајорош 7,5, Жембери 7,5, Мајкић 7, Кривокапић 7, Сакач 6 (Кочиш 6,5), Михалец 7.

У Каравуково је виђена динамична и борбена игра. Гости су били нешто бољи у првом делу и у 13. минуту повели су лепим голом из слободног ударца. Домаћин је изједначио у 33. минуту после оправдано досуђеног пенала.

Други део утакмице донео је нешто бољу игру на обе стране и обе екипе су промашиле по три изузетно повољне прилике. Ову утакмицу карактерише изузетно добро суђење младог судије Ивана Чапка из Руског Крстура који је стриктно примењивао правила и доносио праведне одлуке.

А. Чичић

Врбас - Младост (Т) 5:0, Младост (БП) - Раднички (Ст) 1:2, Полет (К) - Бајша 1:1, Будућност - Бачка 1:0, Тиса - Таванкут 0:1, Младост (А) - Слога (Ч) 2:3, БСК - Црвенка 1:1, Раднички (С) - Текстилац 3:2.