Војвођанска лига – Север: Дерби решен с пенала

Војводина  – Младост (А)   1:0 (0:0)
obilic backa

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, судија: Рауковић (Суботица). Стрелац: Б. Јелић у 82. минуту (из пенала). Жути картони: Д. Јелић, Стефанов и Б. Ћулум (Војводина), а Вејновић (Младост). Црвени картон: Дулић (Младост) у 10. минуту.

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Н. Ћулум 6 (Живановић 6,5), Д. Јелић 7, Билбија 6,5, Стефанов 6,5, Месарошки 6 ( Марковић 6,5), Дабижљевић 7, Пеленгић 7, Врањеш 6,5 (Џигурски -), Б. Јелић 7,5, Б. Ћулум 6 (Кудрић -).

МЛАДОСТ: Јеличић 7, Басарић 6,5, Дулић -, Вејновић 6,5, Рапаић 7, Бурсаћ 7, Митровић 6 (Солаћ 6), Мишковић 6, Вукадиновић 6,5, Јововић 7, Репац 6 ( Диљкан-).

Први „снајпериста“ војвођанског „севера“ Братислав Јелић је решио победник дербија кола. У 82. минуту Дабижљевића је у казненом простору Апатинаца оборио Мишковић и врло добри судија Рауковић досудио је најстрожу казну. Сигуран егзекутор са „беле тачке“ био је Јелић. Лидер из Бачког Градишта је „минималцем“ задржао челну позицију, али игром није одушевио. Напротив, поготово ако се зна да су, готово, целу утакмицу играли са играчем више.

Играо се 10. минут, када је Дулић као последњи играч своје одбране оборио Врањеша у продору испред самог казненог простора и судије је досудио слободан ударац, а Дулића послао у свлачионицу. Иако су Апатинци наставили са играчем мање, то се није осетило на терену.

Додуше, домаћи су имали инцијативу и неколико лепих прилика. а ваља издвојити шут Врањеша са десетак метара, али је голман гостију био на месту. У надокнади времена умало да дође до изједначења, али је после шута Диљкана са ивице казненог простора лопта за мало прелетела пречку.

В. Јанков

СрбобранТаванкут 1:1 (0:0)

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, судија: Ракић (Апатин), стрелци: Ходоницки у 86. за Србобран, Гњатовић у 59. минуту за Таванкут, жути картони: Гленџа, Зељић, Петровић (Србобран), Спремо, Пејић-Тукуљац, Војнић, Гњатовић (Таванкут).

СРБОБРАН: Бабин 6, Зељић 7 (од 80. Видаковић - ), Петровић 6,5, Секулић 6,5 (од 46. Ходоницки 7), Гленџа 6,5, Јовановић 6,5, Кењи 6,5, Радојковић 6,5, Тешановић 6,5 (од 67. Јоргић - ), Марјанов 7, Павићевић 6,5 (од 67. Клипић - ).

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, И. Скендеровић 6,5, Слобода 6,5, Масалушић 7, Облаковић 6,5, Гњатовић 7, Вујић 6 (од 46. Кујунџић 6,5), Пејић-Тукуљац 6 (од 46. Бурсаћ 6,5), Н. Скендеровић 6,5 (од 67. Војнић - ), Шимић 6,5, Спремо 6,5 (од 80. Тумбас - ).

Праведан исход у мечу коректних тонова, уз одлично суђење скројен је у наставку, када су гости први дошли у вођство, пошто је Марко Гњатовић, из слободњака, са 32 метра, изненадио младог голмана Боривоја Бабина. Тргли су се домаћини, па је после асистенције Александра Марјанова, у казненом простору најбоље реаговао Ервин Ходоницки. Покушали су Србобранци да искористе преостало време за преокрет, али ударци Зељића и Ходоницког нису пронашли пут ка мрежи.

М. Мен.

Обилић - Бачка (П) 1:1 (1:1)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића. Судија:  Врачар (Сомбор). Стрелци: Дражић у 18. за Обилић, а Милијашевић у 44.минуту за Бачку. Жути картони: Шибул и Момчилов (Обилић).

ОБИЛИЋ: Чанади 8, Ал Сади 6,5, Никшић 7, Момчилов 6,5, Терзин 7, Ђукић 7 (Шибул 7), Красин 7,5 (С. Вуковић -), Дражић 7,5 (Р. Вуковић -), Глоговац 7, Савић 6,5 (Ранков 6,5 ), Мијић 7 (Бореновић 7).

БАЧКА: Сабо 7, 5, Драшковић 6,5, Кујунџић 7,5, Панић 7,5, Чабрило 7, Колунџић 7, Мајлс Џошуо 6,5 (Прекпалај -), Ђурановић 7, Кркајлић 7, Шијачић 7 (Иванишевић -), Милијашевић 7,5.

После три стопостотне прилике гостију из Пачира и добрих одбрана Данијела Чанадија, у 18. минуту за вођство домаћина Александар Дражић је из другог покушаја на одбијену лопту погодио десни доњи угао. У 35. минуту Чанади је зауставио шут Михајла Шијачића, а пред одлазак на одмор у 44. минуту после грешке одбране Обилића,  Милан Матијашевић нашао се очи у очи са Чанадијем и овог пута био прецизан.

У другом делу пиштаљка судије Петра Врачара у три наврата није се огласила у приликама које су мирисале на најстрожу казну, два пута за домаћине када је у казненом простору гостију у 53. минуту оборен Андреја Красин и десет минута касније на играње руком, али ни у корист гостију када је Драган Бореновић оборио Славишу Кркајлића.

У 76. минуту на центаршут Драгана Шибула са десне стране прилика се указала Красину, али је голман гостију Игор Сабо био на висини задатка.

М. Митровић

Црвенка - Текстилац 0:2 (0:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, судија: Балша Ћерановић (Ловћенац), стрелци: Симић у 84. (из пенала), Божичић у 90. минуту. Жути картони: Ивић, Ј. Суботић, Шакић, Трифуновић, Керекеш (Црвенка), Стокић, Прелић (Текстилац). Црвени картон: Ј. Суботић (Црвенка).

ЦРВЕНКА: Гостовић 6, Бошковић 6, Ивић 6, Ј. Суботић 6, Зелић 7, Шакић 6, М. Суботић 6, Трифуновић 7 (Ђуриђковић), Божичић 6 (Максимовић), Керекеш 6, Бабић 6.

ТЕКСТИЛАЦ: Стокић 7, Гостовић 7, Ђокић 7, Симић 8, Божичић 7, Пешић 7 (Кулић), Поповић 7, Митровић 7 (Дакић), Јовановић 7 (Прелић), Стевановић 7.

Још једно бледо и неефикасно издање Црвенчана допринело је да гости из Оџака, головима у завршници сусрета, крунишу своју сталну теренску надмоћност и забележе заслужену победу. Најпре је Симић, иначе најбољи играч ове утакмице, у 84. минуту из оправдано досуђеног пенала, након прекршаја Ј. Суботића над Пешићем, донео вођство за своју екипу, а потом се Божичић у 90. минуту нашао сам испред Гостовића и рутинским ударцем потврдио успех гостију.

Т. Јововић

Бајша - Младост 3:1 (1:1)

БАЈША: Стадион Бјаше, судија: Л. Латиновић (Бачка Паланка), стрелци: Лекај у 27. Маријановић у 82. Калуђеровић у 93. за Бајшу, Срдановић у 43. минуту за Младост. Жути картони: Калуђеровић, Кривокапић, Батори (Бајша), Козомора, Јовић, Икрашев (Младост).

БАЈША: Дамјановић 7, Дери 7, Тресиглавић 7, Калуђеровић 7,5, Лекаји 8, Маријановић 7, Кривокапић 7,5 (Жембери 7), Стојановић 6,5 (Д. Рахић 6,5), Батори 7 (Да. Рахић 6,5), Борош 7 (Рушак 6,5), Иванов 7.

МЛАДОСТ: Ађански 6,5, Козомора 6,5, Адамовић 6,5, Радуловић 7, Гошић 6,5, Бубош 6,5, Јовић 6,5, Срданов 7, Васић 6,5, Икрашев 7, Комљеновић 6,5 (Миловановић 6,5).

Домаћини су дошли у вођство у 27. минуту голом Лекајија, да би гости два минута пре краја првог полувремена изједначили преко Срданова.

У другом полувремену Бајша игра агресивније, имала лопту у поседу, и у финишу успела да постигне два поготка.

С. Ст.

Раднички (С) - ЧСК 0:0

СОМБОР: Градски стадион, судија: Берењи (Суботица). Жути картони: Мазињанин, С. Тевановић, Кнежевић, Коларић и Чуљак (Раднички), а Радаковић, Тасић (ЧСК).

РАДНИЧКИ: Зорић 7, Н. Тевановић 7, Мазињанин 7, Коларић 7 (Јосић 6,5), Кнежевић 7, Ожеговић 7, Ђукановић 7, Лучић 7, Жежељ 7 (Радека 6,5), Чуљак 7, С. Тевановић 7 (Крунић 6,5)

ЧСК: Влајић 7, Владишић 7, Б. Плавшић 6,5 (Митровић 6,5), Котарош 7, Радаковић 7, Јованић 7, Поткозарац 6,5 (И. Плавшић 6,5), Зирић 6,5, Тасић 7, Ракић 7, Крстановић 6,5 (Андрић 6,5).

Пропустили су Сомборци прилику да савладају фаворизованог ривала из Челарева. Нису реализовали најмање четири изгледне прилике, а 15. минуту је  Стефан Ожеговић с беле тачке погодио пречку.     С. Ст.

Обилић - Бачка (П) 1:1, Херцеговац - Његош 2:0, Бајша - Младост (Т) 3:1, Војводина (Т) - Крила Крајине 1:1, Врбас - Младост (БП) 1:3, Црвенка - Текстилац 0:2, Војводина (БГ) - Младост (А) 1:0, Србобран - Таванкут 1:1, Раднички (С) - ЧСК Пивара 0:0.

1. Војводина (БГ)       6      6      0      0      13:2  18

2. Младост (БП) 6      4      1      1      20:5  13

3. Младост (А)   6      4      1      1      10:2  13

4. ЧСК Пивара    6      4      1      1      10:4  13

5. Младост (Т)    6      4      0      2      10:8  12

6. Бајша    5      3      2      0      9:3    11

7. Раднички (С)  6      3      1      2      11:9  10

8. Таванкут       6      2      3      1      5:3    9