Војвођанска лига – север: Градиштанци без бодова и у Петровцу

После неуспеха у Апатину и код куће са Текстилцем, јесењи првак из Бачког Градишта је остао без плена и у петровачкој Врбари.
Ј. Пуцовски/ Терзић постиже једини погодак на утакмици у Бачком Петровцу

Младост (БП) – Војводина (БГ) 1:0 (1:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари. Судија: Стојчевић (Сомбор). Стрелац: Терзић у 24. минуту. Жути картони: Кудрић, Пеленгић, Дабижљевић и Ђекић (Војводина).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Бероња, Стојисављевић (Петеј), Станић, Брајковић, Лешков, Плавшић (Ђокић), Стаменковић, Јакуш, Терзић.

ВОЈВОДИНА: Бабин, Стефанов (Томић), Проданов, Б. Ћулум, Б. Јелић, Пеленгић (Пеленгић), Н. Ћулум, Пејовић, Ђекић, Кудрић (Џигурски), Дабижљевић.

У 24. минуту на 20 метара од гола фаулиран је Лешков. Слободан ударац извео је капитен домаћих Ожват , гађајући преко живог зида, младом голману Бабину клизава лопта испала је из руку, притрчао је Терзић и погодио мрежу.

Друго полувреме донело је много више узбуђења пред оба гола. Наговестили су то играчи Војводине, који у првом полувремену нису упутили ни један шут ка голу Лење. У 65. минуту драма пред голом Младости. Резервиста Џигурски шутирао је из близине, Лења је феноменално одреаговао ногом, да би на крају Бероња избацио лопту клизећим стартом.. Четири минута касније нова колосална шанса Градиштанаца.Бојан Ћулум  је погодио пречку.

До краја утакмице Терзић је имао још две шансе, први пут успешнији је био Бабин, док се у 77. минуту лопта одбила од стативе. Победу је могао да потврди  Лешков, али му је побегла лопта.

Ј. Пуцовски

Таванкут - ЧСК Пивара 3:1 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, судија: Јурић (Сента), стрелци: Визин у 16. (из пенала), Н. Скендеровић у 49. Пејић у 87. за Таванкут, а Тасић у 55. минуту за ЧСК Пивару. Жути картони: Бурсаћ, Богојевић (Таванкут), Јовановић

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, Шафрањ 8, Б. Кујунџић, Богојевић 7, И. Скендеровић 8, Бурсаћ 8, Визин 8 (Саулић), Бореновић 7 (Пејић 7), Шимић 7, Војнић 7, Н. Скендеровић 7 (Спремо 7).

ЧСК ПИВАРА: Крндија 6, Вујић 6,5, Андрић 6 (Томовић 6), Шовен 6, Здравковић 7, Јованић 7, Ракић 6 (Милованов 6), Радмановић 7, Тасић 7, Крстановић 8, Николаш 6.

Домаћи фудбалери су голом Визина с пенала дошли до предности у 16. минуту. У казненом простору срушен је Војнић, а судија је показао на белу тачку. Лепу прилику пропустио је Крстановић у 20. минуту када је искоса са леве стране шутирао поред стативе голмана Лебовића.

Почетком другог дела Небојша Скендеровић је погодио мрежу, гости су смањили преко Тасића,а чпотом Тасић имао још једну прилику, али није био прецизан.  Све дилеме решио је резервиста Пејић.

С. Ст.

Бачка (П) - Бајша 1:1 (1:1)

ПАЧИР: Игралиште Бачке, судија: Дудак (Руски Крстур), стрелци: Мајлас у 38. за Бачку, Шавија у 19. минуту за Бајшу. Црвени картони: Кркљајић (Бачка), тренер Ото (Бајша).

БАЧКА: Сабо 8, Мајлас 7, К. Кујунџић 7, Панић 7 (Јекнић), Чабрило 7, Њагрин 7, С. Кркљајић 6,5, М. Кујунџић 7, Шицар 7, Шијачић 7, Котарош 7 (Милисављевић 7).

БАЈША: Дамњановић 7, Манојловић 7, Дер 7, Тресиглавић 7, Рушак 7 (Д. Рахић 6,5), Лекај 7 (Н. Рахић 6,5), Кривокапић 7, Шавиља 8, Батори 7, Борош 7, Вујошевић 7.

Комшијски дерби је завршен ремијем. Гости су повели преко Шавија, Домаћи су из брзе акције изједначили преко Мајсласа. Било је шанси је резултат остао исти.

С. Ст.

Крила Крајине Црвенка 0:1 (0:1)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште УСР „Тиквара“. Судија: Врачар (Сомбор), Стрелац ; Шакић у 43. минуту. Жути картони, Вјештивца, М. Гајдобрански (Крила Крајине), Милош Керекеш, Божичић, Јован Суботић (Црвенка).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић 6,5, Вигњевић 7, Ступар 6,5 (Чешљевић 6,5). Јевтић 6,5, Вјештица 6,5, Зелинчевић 6,5, Батиница 7, М. Гајдобрански 6,5 (Лончаревић -), Аћић 6,5 (Париповић 6,5), Загорчић 6,5 (Вујановић 6,5), Д. Гајдобрански 6,5 (Будисављевић 6,5).

ЦРВЕНКА: Јокић 7,5, Бешић 7,5, Ивић 7, Милош Керекеш 7, Шакић 8 (Бабић -), М.Суботић 7 (Трифуновић -), Божичић 7, Марко Керекеш 7, Бошковић 7, Кончар 7, Зелић 7,5, (Ј. Суботић).

Гости из Црвенке однели су потпуно заслужено бодеве из Бачке Паланке. Једини гол на утакмици, постигао је најбољи појединац сусрета Никола Шакић. Нападач гостију је у 43. минуту, добро порошао по деној страни ушао у шеснаестерац домаћих и са седам – осам метара  испод Стојчевића сместио лопту у мрежу.

Након постигнутог гола, тачније у 44. минуту, Црвенчани су покушали преко Марка Керекеша да увећају своје вођство, али је лопта погодила оквир гола.

Бачкопаланчани су у другом полувремену, настојали на све начине да стигну до изједначења, али у њиховим редовима, једноставно није било играча који су могли то да постигну.

М. Ђ. Кременовић

Његош - Војводина (Т) 2:0 (0:0)

ЛОВЋЕНАЦ:: Игралиште Његоша, судија: Бачановић (Сента), стрелци: Тешановић у 78. (из пенала), С. Кочиш у 87. минуту.

ЊЕГОШ: Прибић 7, Варга 7, Савовић 8, И. Кочић 7, Шмит 7, Тешановић 7, Бурсаћ 7, Бојовић 7, С. Кочиш 7 (Бугарник), Мрваљевић 7, Бичкеи 7.

ВОЈВОДИНА: Бугарски 8, Ненадић 6 (Цвијић 6), Рамић 6, Мустафић 6, Тури 6, Николић 7 (Јованов 7), Стојанов 7, Вулић 6 (Миланов), Убипарип 7, Милићевић 7, Кузмановић 7.

Његош је тешком муком дошао до победе против солидне екипе из Товаришева. У првом полувремену обе екипе су пропустиле по неколико шанси. У 78. минуту у шеснаестерцу гостију оборен је Дејан Савковић, реализатор пенала је био Тешановић. Три минута пре краја сусрета коначан резултат поставио је Срђан Кочиш.

С. Ст.

Младост (Т) - Врбас 3:2 (1:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, судија: Кузмановић (Врбас). Стрелци: Срданов у 3. Комленић у 50. и Икрашев у 78. за Младост. а Цицмил у 10. (из пенала) и Којичић у 80.минуту за Врбас  Жути картони: Бубања, Радуловић, Гајић, Ађански,  Миловановић (Младост), Којичић, Јовановић, Маројевић, Авдаловић (Врбас).

МЛАДОСТ: Ађански, Гајић, Бубања, Ефендић, Радуловић, Губаш, Хађинац (Миловановић), Срданов, Васић, Икрашев, Комленић (Синиша  Гашић).

ВРБАС: Лугоња, Поповић Александар (Маројевић), Макаји, Копривица, Варга, Којичић, Јовановић (Срдановић), Козомора, Поповић Вукан (Мушикић), Цицмил, Авдаловић.

У узбудљивој и до самог краја неизвесној утакмици Туријци су, по свему приказном ипак заслужено стигли до новог тријумфа. Већ на самом старту, у 3. минуту, голом Срданова домаћини су повели. Након неспретног играња руком Ефендића гости су из панала изједначили  резултат.

Друго полувреме је било динамичније, најпре је млађани нападач Младости Комленић искористио смушеност гостију и мајсторским лоб ударцем погодио мрежу. Након тога Врбашани су преузели инцијативу, али је у 78. минуту Икрашев после грешке одбране Врбаса постигао погодак, а само два минута касније након корнера, Којичић је смањи резултат.

Св. Срданов

Резултати:

Херцеговац - Обилић 5:0, Бачка (П) - Бајша 1:1, Његош - Војводина (Т) 2:0, Младост (Т) - Врбас 3:2, Крила Крајине - Црвенка 0:1, Младост (БП) - Војводина (БГ) 1:0, Текстилац - Србобран 3:0, Младост АПА - Раднички (С) 4:0, Таванкут - ЧСК Пивара 3:1.