ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА -СЕВЕР: Градиштанцима дерби, Шмит одбранио пенал

Војводина (БГ) – Сента 1:0 (1:0)
с

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Yоја“, гледалаца: 150. Судија: Ждрња (Суботица). Стрелац: Б. Јелић у 12. минуту. Жути картони: Б. Ћулум, Фараго, Живковић (Сента). Црвени картон: Фараго (Сента) у 76. минуту.

ВОЈВОДИНА: Бабин 7, Хасичић 6,5, Наранчић 7, Петровић 7, Јелић 7,5, Јанковић 7,5, Д. Јелић 8, Топић 7, Стјепановић 6,5 (од 75. Пеленгић -), Б. Јелић 8, Кудрић 6 (од 86. Солдат -).

СЕНТА: Шмит 7,5, Н. Ћулум 6,5, Варга 6,5, Татић 6,5, Живковић 6, Вукетић 7, Мијић 7, Матић 6,5 (од 52. Димић 6,5), Б. Ћулум 6,5, Фараго 6, Фодор 6 (од 70 Зељковић -).

Дерби деветог кола војвођанског „севера“ оправдао је очекивања. Играло се врло борбено, било је добрих потеза и поред клизавог терена због кише. Истина, виђен је само један гол, који је Градиштанцима донео три бода, а стрелац је био високи Братислав Јелић, који је био виши у скоку са Николом Ћулумом и главом је спровео лопту крај изненађеног Шмита. Био је то 12. минут, када је Јанковић опалио по лопти, која је изблокирана и одбила се високо, а све је пратио спретни Јелка и са седам метара постигао гол, испиставило се касније, вредан три бода.

То као да је био додатни стимуланс домаћину да још жешће атакује ка голу Сенћана. У 16. минуту је Намања Јанковић шутирао искоса са 25 метара и Шмит је крајњим напором избио из левог горњег угла. Ненад Кудрић је у 23. минуту шутирао са двадесетак метара и лопта је уздрмала десну стативу.

У наставку нешто измењена слика. Сенћани су знали да чувају лопту у поседу на средини терена, али им је недостајао завршни пас пред голом домаћина, који је, пак, на момента контрама успевао да припрети. Братислав Јелић је у 54. минуту проиграо Стјепановића, који је дао себи фор и кад је ушао у казнени простор шутирао је крај истрчалог голмана и гола. Живковић је у 60. минуту играо руком у свом казненом простору и судија Огњен Здрња се није двоумио да досуди најстрожу казну. Ненад Кудрић је извео ударац са беле тачке, а Александар Шмит кратко одбио лопту, на коју је натршао поново Кудрић и главом је послао крај гола.

В. Јанков

Препород - Младост (БП) 2:0 (1:1)

НОВИ ЖЕДНИК: Игралиште Препорода, гледалаца 100, судија: Ракић (Апатин), стрелци: Ковач у 30. и 85. минуту.

ПРЕПОРОД: Вуковић, Дослов 7, Курушић 7, Милић 7 (Дамјановић 7)? Тумбас 7 (Тодић 7), Шашић 8 (Копоња 7), Котарош 7, Ковач 8, Вукелић 8, Бурсаћ 8, Терзија 7 (Чабрило 7).

МЛАДОСТ: Лења 8, Ожват 7, Бероња 6, С. Спох 7, Брајковић 7, Тејановић 7 (Антунић 6), Стојисављевић 6, Стојиловски 6, Сефдар 6, Зорић 6, А. Спох 7, Ђокић 6, Фабри 6.

Фудбалери Препорода су заслужено победили добром. У 30. минуту Милош Ковач је постигао леп гол на центаршут Тумбаса из корнера. У 65. минуту домаћи су имали пенал, али ударац Ковача одбранио голман Лења. У самом финишу Ковач се још једном уписо у листу стрелаца

С. Стојиљковић

Слога - Младост (Т)

1:4 (0:1)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца 50, судија: Радуловић (Врбас), стрелци: Стевановић у 62. за Слогу, а Марјанов у 25. Попадић у 48. Васић у 60. Гашић у 80. минуту за Младост. Црвени картони: Боснић, Делија (Слога), Секицки (Младост).

СЛОГА: Ђокић 5,5 (Бунчић 7), Гргић 5,5, Кајтез 5,5, Секулић 5,5 (Тодорић 6), Стевановић 7 (Минић), Никшић 5,5, Делија 5, Јевтић 6 (Крмар 6), Боснић 5, Ребић 6, Фуштар 5,5, (Томић 6).

МЛАДОСТ: Секицки 7, Јовичић 7, Мрђеновић 7, Петровић 7, Тешановић 7, Ефендић 7, Ивановић 7, Курјачин 6, Попадић 7 (Гашић 7), Васић 7, Бајић 6 (Марјанов 7), Адамек 6 (Бубања 7).

Слога је поново разочарала игром и доживела још један пораз у низу. Утакмица је била тврда, нервозна са много прекршаја и три црвена картона. Гости су повели лепим голом Марјанова већ у 25. минуту. Само што је почело друго полувреме Попадић је повећао резултат, а серију голова наставили су Васић и Гашић.

С. Ст.

Станишић - Младост (А) 3:1 (2:0)

СТАНИШИЋ: Игралиште Станишића, гледалаца 150, судија: Јурић (Сента), стрелци: Кнежевић у 5. Матијаш у 41. и Пљошта у 90. за Станишић, а Кнежевић у 77. минуту (аутогол) за Младост АПА.

СТАНИШИЋ: Јеличић 7, Басарић 7, Кнежевић 8, Матијаш 8, Пљошта 8, Плавшић 7, Митровић 8 (Асан), Ђукић 7, Вујин 7, Лазић 7 (Вулин 7), Вујишић 7.

МЛАДОСТ: Буловић 7, Дулић 7, Десница 6, Кемељ 6, Симић 6 (Вуковић 6), Вукадиновић 7 (Ђумић 6), Вемић 7, Рапајић 7 (Спасић), Златковић 6,5, Рајчанин 7, Милошевић 7.

Станишић је наставио серију победа и на сигурном је првом месту. После добре контре преко Кнежевића, домаћин је дошао у вођство. Четири минута пре краја првог полувремена Матијаш је постигао леп гол  на асистенцију Митровића.

Гости су смањили у 77. минуту аутоголом Кнежевића.  Кад су сви очекивали крај сусрета брзоноги  Пљошта је постигао трећи гол за своју екипу и ставио тачку на резултат.

С. Ст.

Бајша - Бачка (П) 2:0 (1:0)

БАЈША: Игралиште Бајше, гледалаца 150, судија: Д. Врана (Палић), стрелци: Марјановић у 41. и Шевић у 54. минуту.

БАЈША: Дамљановић 7, Нађ 7, Тресиглавић 7 (Варга), Шевић 8 (Митровић 7), Д. Рахић 7 (Дражић), Калуђеровић 7,5, Марјановић 8 (Вујошевић 7), Пантовић 7, Кривокапић 7, Лекај 7 (Да. Рахић 7), Иванов 7.

БАЧКА: Сабо 6, Кокљевац 7 (Мајлас 6), Гаврић 6, Панић 6, Њагрин 6, Кулунyић 7, С. Кркљајић 6 (Вуковић), Ђурановић 7, Шицар 7, Шијачић 7, Милијашевић 6 (Д. Кркљајић).

У комшијском дербију виђена је добра утакмица. Домаћин је био бољи. Четири минута пре краја првог дела Бајша је повела, после дубинске лопте Иванова ка Марјановићу који је проследио прецизан ударац са 18 метара. Само што је почело друго полувреме, Бајша је повећала резултат голом Шевића, после центаршута Иванова. Гости су имали пенал у 88. минуту, али Драган Шицар није био прецизан.

С. Ст.

Његош - Бачка (С)

1:3 (0:1)

ЛОВЋЕНАЦ: Игралиште Његоша, гледалаца 100, судија: пПлић (Кула), стрелци: Пејовић у 81. за Његош, а Ненадовић у 30. и 49. и Глишовић у 68. за Бачку.

ЊЕГОШ: Прибић 7, Варга 6,5 (Драгојловић), Савовић 6,5, Тешановић 6, Правиловић 6 (Милићевић 6), Којчић 6,5, Бугарник 6 (Керкез 6), Перуновић 7, Пејовић 7, Врањеш 7, Никић 6.

БАЧКА: Студен 7, Ђуровић 7, Симић 7 (Шојић), Мареничић 6,5 (Мијић), Аyић 8, Мезеи 7 (Габрић), Глишовић 8, Жижа 7, Ненадовић 8, Богојевић 7, Рајковача 8.

Чврста и борбена утакмица. До првог гола Суботичани су дошли из контре ,а стрелац је био Ненадовић.  На почетку другог дела у листу стрелаца се поново уписао  Ненадовић на центаршут Рајковаче. Све је решено у 68. минуту, Глишовић је био сам испред голмана, надмудрио неколико играча и послао лопту у мрежу.

Домаћини су смањили резултат у 81. минуту када је Пејовић савладао голмана Студена.

С. Ст.

Војводина (БГ) - Сента 1:0, Станишић - Младост АПА 3:1, Крила Крајине - Таванкут 3:2, Бајша - Бачка (П) 2:0, Слога - Младост (Т) 1:4, Препород - Младост (БП) 2:0, Његош - Бачка 1:3, Херцеговац - ЧСК Пивара 1:1.

1. Станишић      9      7      0      2               22:10       21

2. Бајша    9      5      3      1                       28:9         18

3. Бачка    9      5      3      1                       20:9         18

4. Војводина (БГ)       9      5      3      1      15:6          18

5. Сента    9      5      2      2                       17:5         17

6. Младост (Т)   9      4      4      1               13:5         16

7. Препород      9      4      3      2               12:9         15

8. К. Крајине     9      4      3      2               11:9         15