Војвођанска лига – Север: „Лавови” прогутали „јелене”

​​​​​​​ЧСК Пивара – Младост (А) 2:1 (2:0)
fudbalska lopta

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледала око 100, судија Ковач (Врбас). Стрелци, Ивковић у 25 и 28. за ЧСК Пивару, а Пешић у 77. минуту из пенала за Младост. Жути кратони, Јелић, Јевтић (ЧСК Пивара), а Пешић, Рапаић, Бурсаћ (Младост).

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 8, Томовић 7, Плавшић 7, Мршић 7, Балиновић 7, Јевтић 7, Милкићевић 7 (Плавански -), Тасић 7 (Зорић ), Ивковић 8 (Илеш -).

МЛАДОСТ: Јеличић 7, Дулић 7 (Кнежевић), К. Јововић 7, Басарић 7, Бурсаћ 7, А.Јововић 7, Пешић 7,5, Рапаић 7, Златковић 7 (Митровић 7,5), Вујин 7, Бачић 7 (Мишковић 7,5).

Првих петнаестак минута утакмице припало је гостима. Међутим, након тога домаћи су заиграли знатно боље, па су преко најбољег играча утакмице Ивковића, за свега три минута, постигли два гола и прво полувреме решили у своју корист.

У другомк полувремену, Апатинци су преко Пешића са беле тачке успели да смање вођство домаћих на 2:1, што је био и коначан резултат утакмице, Пешић је са пенала шутирао по средини гола, а лопта је завршила у мрежи Танкосића.

М. Ђ. Кременовић

Младост (Т) – Младост (БП) 0:2 (0:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 200. Судија: Тановић (Суботица). Стрелци: Лешков у 15. и Бероња  у 20. минуту. Жути картони: Мрђан, Козомара,  Младост (Младост, Турија). Плавшић, Станић, Малиџан, Шпрох (Младост, Бачки Петровац). Црвени картон: Филиповић (Младост, Турија).

МЛАДОСТ (Т): Ађански, Икрашев, Стајки (Живановић), Гашић, Мрђан, Цигановић, Адамовић (Лаушев), Козомара, Иван, Срданов, Тривић (Филиповић).

МЛАДОСТ (БП): Лања, Ожват (Станић), Лешков, Шпрох, Ђаковић, Малиџан, Плавшић (Чиеп), Иветић, Фабри, Бероња, Валентик (Северињи).

У Турији антипропаганда фудбалске игре. Гости таман толико бољи да однесу бодове. Момци из Бачког Петровца су имали иоле осмишљенију игру, по неки прецизан пас из ког су се изродила два гола у мрежи крајње незаинтересоване и индиспониране екипе туријске Младости.

Св. Срданов

Стари град  -  Црвенка 6:0 (3:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин Вава“, гледалаца 150. Судија Врачар (Сомбор). Стрелци: Влајић у 8. и  60. Крајиновић у 14. и 32. Пајкановић у 71.  и Батиница у 75. минуту. Жути картони, Радић, Ђекић (Стари град), Ј. Суботић, Трифуновић, Шакић и Суботић (Црвенка).

СТАРИ ГРАД: Стојчевић 7,5, Батиница7, Влајић 8, Крајнивић 7,5, Новевски 6,5 (Субошић 6), Ђекић 6,5, Радић 6,5, Глувић 7, Живић 7, Крстић 7 (Пајкановић 7,5), Ковачевић 6,5.

ЦРВЕНКА: Дринчић 6,5, Латиновић 6, Ј. Суботић 6 (Петрић -), Ракочевић 6, Костић 6, Шакић 6, М. Суботић 6, Бабић 6, Бошковић 6, Ивић 6 (Бакић -), Трифуновић 6 (Јовић 6).

Праву катастрофу доживели су Црвенчани на гостовању у Бачкој Паланци. Мрежу гостију први је начео најбољи појединац утакмице Влајић. Након тога голови су се ређали као на траци, па је голман Црвенке Миљан Дринчић, био принуђен да још пет пута вади лопту из мреже.

Бачкопаланачани су били супериорни током целе утакмице, па се мрежа Црвенеке још који пут могла затрести.

Таванкут - Врбас 2:0 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 200, судија: Крнета (Бачка Паланка), стрелац: Н. Скендеровић у 43. и 82. минуту.

ТАВАНКУТ: Габрић 7, И. Скендеровић 7,5, Кухтин 78, Гњатовић 7, Облаковић 7, Д. Пољаковић 7, Шимић 7,5, Визин 7 (Годар 7), Спремо 7 (Тумбас 7), Н. Скендеровић 7, Војнић 8.

ВРБАС: Кронић 7, Рогановић 7, Сакач 6,5 (Докнић 6), Анђеловић 6,5, Носовић 6,5, Тешановић 7, Крајиновић 7, Фејса 6,5 (Јовичић 6,5), Којчић 7, Пурић 6,5, Тепановић 7.

Добра и борбена утакмица са доста шанси. Два минута пре краја првог полувремена на асистенција Спрема Небојша Скендеровић је постигао погодак.

У другом делу Таванкут је појачао гас, играо још боље, гости су се бранили и покушавали да дођу до поготка. Међутим, Небојша Скендеровић је у 82. минуту постигао и други гол за свој тим.

С. Ст.

Крила Крајине - Слога (Ч) 0:4 (0:2)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште УСР „Тиквара“, гледалаца око 200, судија Крушић (Кањижа). Стрелци , Ћовин у 5, Ђоровић у 15.  Ремић 76 и 89. минуту. Жути картони, Ступар, Пилиповић, Марковић (Крила Крајине),

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дражић 7, Вигњевић 5, Ступар 6, Дувњак 6, Пилиповић 6, Зелинчевић 6, Чешљевић 6 (Марио Гајдобрански -), Марковић 6, Пандуров 6, Марко Гајдобрански 6 (Тома 6), Дукић 6 (Лоначеревић 6).

СЛОГА: Буловић 7, Гргић 7, Бајчев 7 (Нинковић  7), Видовић 7, Ћовин 9 (Рајчањи 7), Перуничић 7, Ремић 8, Коњовић 7, Пурић 7, Ђоровић 7, Бојић 8 (Веселиновић 7.

Након боље игре током целе утакмице, гости из Чонопље заслужено су однели бодове из Бачке Паланке. Већ у четвртом минуту, Слога је повела са 1:0, голом најбољег поједонца на утакмице Александра Ћовина. Када су гости у 15. минуту преко Ђоровића дошли у вођство од 2:0, већ тада је било јасно да ће бодови отићи у Чонопљу. У другом полувремену Ремић је са два постигнута гола у 76 и 89. минуту, само потврдио високу победу гостујуће екипе.

Занимљиво је да је међу присутним гледаоцима, било више гостујућих него домаћих навијача, који су аплаузом на крају утакмице испратили гостујуће фудбалере.

Бајша - Војводина 2:2 (2:1)

БАЧКА ТОПОЛА: Стадион Академија фудбала, гледалаца 150, судија: Рауковић (Суботица), стрелци: Лекај у 10. и Рахић у 30. за Бајшу, а Кудрић у 40. и 68. минуту за Војводину. Црвени картони: Пинтер (Бајша), Н. Јанковић (Војводина).

БАЈША: Ерег 7, Тресиглавић 7, Борош 7, Јерковић 6,5 (Ковач 6,5), Рахић 7, Лекај 7, Марјановић 7, Кривокапић 7, Вујачић 6,5, Михалец 7, Пинтер 6,5.

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Марковић 7, Билбија 7, Јелић 6,5 (Илић 6,5), Н. Јанковић 6,5, Кудрић 8, Бубоња 7, Вејин 6,5 (Шаколи 6,5), Пеленгић 7, Стефанов 7, Пећановић 7 (Михајловић 6,5).

Чврста и тврда утакмица . Бајша је повела преко Лекаја  који је шутирао са 18 метара и погодио мрежу.  У 30. минуту предност је удвострућио Рахић а десетак минута касније из слободног ударца Ненад Кудрић је смањио резултат.  Потом је Никола Марјановић тукао с 10 метара, али голман Миланов лопту избацио у корнер.

У 68. минуту гости су изјендачили преко Кудрића, а последњу шансу имао је Билбија, али је штуирао поред гола.

С. Ст.

ТисаБачка (П) 2:2 (0:0)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100. Судија: А. Милосављевић (Суботица) . Стрелци Шицар у 48.  и Жмукић у 64- (из једанаестерца) за Тису, а Тодоровић у 80 и М. Колунџић у 90.минуту за Бачку. Жути картони: Тасићм Шијачић (Тиса), М. Колунџић, Дослов и Јосиповић (Бачка).

ТИСА: Тасић 7, Милијашевић 6, (Панић -), Бјелобрк 7, Киш 7, Шицар 8, Жмуки 7, Живковић 7, Арежина 7, Боршош 7, Ђурановић 7(Тачи -), Шијачић 6 (Мандић 7).

БАЧКА (П): Јосиповић 7, Вукелић 6, Лебовић 7, Ковач 6, Тодоровић 8, М. Колунџић 7 (Шабан -), Павичевић 6 (Векоњ -), Шопеа 7, Миловановић 7, К. Којунџић 6 (Дослов), Глоговац 7.

Домаћини су се разиграли почетком другог дела па је Шицар успео у 48.минуту да надмудри одбрану, на центаршут Боршоша. Предност домаћина је удвостручио је Жмукић из једанаестерца који је досуђен због прекршаја над Шицаром у казненом простору.У финишу утакмице гости из Пачира су извели неколико напада и изједначили.

М. Митровић

Текстилац - Раднички (С) 4:0 (2:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Кисин (Бач), стрелци: Божичић у 41. и 44. Дакић у 65. Ђокић у 85. минуту. Жути картони: Дакић, Огњеновић, Прелић (Текстилац), Олујић, Коларић, Мартиновић (Раднички). Црвени картони: Ђукановић, Олујић (Раднички).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 8, Илић 7,5 (Стевановић 7,5), Гостовић 8, Дакић 8, Божичић 9, Огњеновић 8 (Р. Миленковић 7), Прелић 8, Н. Миленковић 8, Митровић 7,5 (Ђокић 7,5), Дивљак 8,5, Агбаба 7,5.

РАДНИЧКИ: Зорић 6, Н. Тевановић 6, Олујић 5,5, С. Тевановић 6 (Добре 5,5), Коларић 5, Ердеи 6, Мартиновић 5 (Асан 5), Ђукановић 5,5, Лукић 6, Павин 6, Митровић 6 (Зорица 6).

. Већ од првог судијског звиждука домаћи фудбалери су наговестили гостима да иду на победу у овом сусрету. У 31. минуту гостујући фудблер Ђукановић је ударио противничког играча у једном дуелу и судија Кисин из Бача му је показао директан црвени картон.  Први погодак постигао је Дарио Божичић у 41. минуту када је са десетак метара погодио мрежу голмана Зорића. Три минута касније капитен Оџачана искоса са десне стране оштрим ударцем погађа супротан угао и доноси нову радост својим суиграчима. У наставку Оџачани су постигли још два гола и забележили сигурну победу.

С. Јовин

Тиса - Бачка 2:2, ЧСК Пивара - Младост (А) 2:1, Младост (Т) - Младост (БП) 0:2, Таванкут - Врбас 2:0, Бајша - Војводина 2:2, Крила Крајине - Слога 0:4, Текстилац - Раднички (С) 4:0, Стари град - Црвенка 6:0.

1. Слога             5      4      1      0      17:4  13

2. С. град            5      3      1      1      14:4  10

3. Младост (А)   5      3      1      1      7:3    10

4. Таванкут        5      3      1      1      7:5    10

5. Текстилац      5      3      0      2      9:5    9

6. Војводина      5      2      3      0      5:2    9

7. Тиса               5      2      3      0      6:4    9

8. Бајша             5      2      2      1      11:9  8