Војвођанска лига - Север: Оџачани на деоби првог места

Текстилац - Херцеговац 3:0 (2:0)
т

ОЏАЦИ: Градски стадион, судија: Шћепановић (Крушчић), стрелци: Галић у 16. и 63. Симић у 32. минуту. Жути картони: Стевановић (Текстилац).

ТЕКСТИЛАЦ: Брач 7,5, Симовић 7,5, Станковић 7,5, Павловић 7 (Анђелковић 7), Поткозарац 7 (Ђокић 7,5), Галић 8 (Пешић 7), Лишчевић 7,5, Јаблан 7 (Јовановић 7), Стокић 7, Симић 8, Стевановић 7 (Пиваров).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Дураковић 6,5, В. Хрњез 6,5, Бајић 6, Андесилић 7 (Јањић 6,5), Тривуновић 7, Илеш 6 (Зеленац 6), Рачић 7, Дмитровић 7, С. Хрњез 6,5, Хорватић 6,5 (Добранић 6).

Већ у уводним минутима меча домаћи су наговестили гостима да немају шта да траже. Младен Галић, вођа навале Текстилца већ у 16. минуту довео је своју екипу у вођство. У 30. минуту гостујући нападач Лука Андесилић је са десне стране ушао у противнички шеснаестерац, оштро шутирао, али се одличном интервенцијом истакао голман Бојан Брач.

Два минута касније на асистенцију Младен Галића омалени Милош Симић постигао је други погодак. Трећи гол за домаћина је дело Младена Галића и то након одличног продора Вука Ђокића који му је лепо асистирао.

С. Јовин

ЧСК Пивара - Врбас 2:1 (0:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пивара, судија Мартиновић (Сомбор). Стрелци, Темуновић у 60 и Крстановић у 84. за ЧСК Пивару, а Маројевић у 65. минуту за ОФК Врбас. Жути картони, Ракић, Крстановић, Миланов, Темуновић, Радмановић (ЧСК Пивара), а Којичић (ОФК Врбас).

ЧСК ПИВАРА: Крндија 7, Вујић 7,5, Ладишић 7, Ракић 7, Облаковић 7, Јованић 7, Радмановић 7, Срнка 7 (од 70. минута Андрић 7), Крстановић 8, Миланов 7 (од 80. минута Шовен -), Темуновић 7,5,

ВРБАС: Лугоња 6,5,Поповић 6,5, Варга 7, Којичић 6,5, Козомора , Цицмил 7, Живкуцин 6,5 (од 86. минута Копривица -), Мушикић 6,5 (од 61. минута Поповић 6), Васиљевић 6,5 (од 86. минута Зековић -), Срдановић 7, Авдаловић 6,5 (од 50. минута Маројевић 7).

Током првог полувремена играло се углавном између два шеснаестерца, па правих прилика за постизање голова и није било.

У другом полувремену слика на терену се променила. Играчи обеју екипа су играли су агресивно, стваране су прилике пред оба гола. Миланов је покушао у 49. минуту главом, али се Лугоња није дао изненадити.

Челаревљани су у вођство од 1:0, дошли у 60. минуту. Ракић је с леве стране убацио лопту у шеснаестерац гостију, а Темуновић је главом са шест седам метара убацио у мрежу. Пет минута касније, гости су дошли до изједначења. Резервиста Маројевић је са двадесетак метара шутирао, а голман Крндија није успео да заустави шут.

Коначан резултат поставио је најбољи појединац Слободан Крстановић. Нападач Челаревљана је добро прошао по десној страни и са свега неколико метара  погодио леви горњи угао гола Врбашана.

М. Ђ. Кременовић

Младост (Т) – Обилић 8:0 (1:0)

ТУРИЈА: Игралиште  Младост, судија: Дудок. Стрелци: Икрашев у 9. и  62, Јовић у 49, Ефендић у 54, Васић у 60. и 65, Комленић у 68, Бубања у 81. минуту. Жути картони: Хађинац и Јовић (Младост). Вида, Јанковић (Обилић).

МЛАДОСТ: Ађански -, Хађинац 7 (Миловановић 7), Ефендић 8, Радуловић 8, Синиша Гашић 7, Губаш 7, Јовић 8 (Бубања 7.5), Срданов 8 (Видовић 7), Васић 9 (Обрадовић 7), Икрашев 9, Комленић 7.5 (Срђан Гашић ).

ОБИЛИЋ: Лазић 5, Ђурђев 5, Нађ 5 (Пантелин 5), Вида 5, Красин 5 (Мракић 5), Дражић 6, Јанковић 5, Ранков 5 (Касаш 5), Шоћ 5, Бошков 5 (Станковић 5), Вуковић 5 (Итаји 5).

У Турији кишовито време, али и киша голова. У првом делу Кнежевчани су још како тако одолевали, али у наставку домаћи тим је оправдао високо место на табели. Ређале су се шансе  и голови као на траци. Свакако је највредније истаћи еврогол Васића у 60. минуту, када је прецизним шутем са ивице шеснаестерца очистио паучину у углу гола  Лазића.

Св. Срданов

Раднички (С) – Црвенка 1:3 (0:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, судија: Милешевић (Нови Сад)  Стрелци: Жижић у 61. за Раднички,  а Божичић у 35. Бабић у 91. и Шакић у 93. минуту за Црвенку.Жути картони: Лилић, Лакић, Лукић, Н. Тевановић, Ковачевић, С. Тевановић, Јосић, Жежељ (Раднички), Бешић, М. Суботић, Бабић, Ма. Керекеш. Црвени картон: Лилић, Смиљановиски (Раднички)

РАДНИЧКИ: Везмар 7, Шомођварац 6 (Јосић),  Лилић 6, Лакић 6, Лукић 6, Мартиновић 6, Н. Тевановић 6 , Ковачевић 6 (Мијовић), Жежељ 7, С. Тевановић 6, Петковић 6 (Вукелић)

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Бешић 7, Ивић 7, Ми. Керекеш 7, Зелић 8, Бошковић 7, Шакић 7,5 (Тодоровић), М. Суботић 7,5 (Трифуновић), Бабић 7,5, Божичић 7 (Ј. Суботић 7 ), Ма. Керекеш 7 (Н.Кончар -)

Фудбалери  Радничког из Сомбора угостили су Црвенчане у Б. Брестовцу и претрпели су други узастопни пораз у наставку пролећног дела првенства. Повели су гости у 35. минуту након добре асистениције Бабића који је главом лопту на петерецу послао Божичићу а овај био бржи од голмана домаћих Везмара и постигао погодак.  Након сат времена игре „домаћини“ су изједначили. Гостујућа одбрана је помало хаотично интервенисала, након напада Сомбораца а Жежељ је успео да ударцем, искоса са леве стране лопту пошаље у супротан угао  која се одбила од стативе и улетела у мрежу.

Црвенчани су у судијској надокнади постигли два поготка, прво је Бабић из гужве погодио мрежу, а да би само два минута касније и Шакић са леве стране неодбрањиво шутирао.

По окончању сусрета, који је био веома фер и коректан, потпуно неочекивано дошло је до немилих сцена. Песнице су користили и играчи Радничког и Црвенке. Слика ружна и непотребна али на сву срећу све се брзо смирило.

Т. Ј.

Таванкут - Војводина (Т) 3:1 (1:1)

ТАВНКУТ: Стадион Таванкута, судија: Пилић (Кула), стрелци: Визин у 45. Бореновић у 53. и 82. за Таванкут, а Фамилић у 28. минуту за Војводину.  Жути картони: И. Скендеровић, Бурсаћ, Бореновић (Таванкут), Јованов, Цвијић, Станчић (Војводина).

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, Шафрањ 6 (Вујић 7), Б. Кујунyић 7, Гњатовић 7 (Саулић), И. Скендеровић 7, Бурсаћ 8, Визин 8 (Д. Кујунyић 6), Бореновић 8, Шимић 8, Војнић 8, Н. Скендеровић 7, Спремо 6.

ВОЈВОДИНА: Бурагрски 7, Јованов 6, Рамић 6, Цвијић 6 (Тури 6), Тончић 6, Миличевић 6 (Ранисављевић 6), Убипарип 7, Вулић 7, Фамилић 7 (Николић 6), Кузмановић 7, Ненадић 6 (Милованов 6).

Добра утакмица, играло се борбено за сваку лопту.  Гости су повели у 28. минуту голом Фамилића после грешке домаће одбране, да би пред одлазак на одмор Визин изједначио на асистенцију Небојше Скендеровића.

У наставку Таванкућани су додали гас.

С. Ст.

Младост (Т) - Обилић 8:0, Крила Крајине - Његош 0:0, Младост (БП) - Бачка (П) 0:4, Текстилац - Херцеговац 3:0, Младост (А) - Бајша 1:0, Таванкут - Војводина (Т) 3:1, ЧСК Пивара - Врбас 2:1, Раднички (С) - Црвенка 1:3, Србобран - Војводина (БГ) 2:1.

1. Војвод. (БГ)   19     13     2      4      43:13        41

2. Бајша    19     12     5      2      39:13        41

3. Текстилац     19     12     5      2      38:14        41

4. Младост (Т)   19     12     2      5      47:21        38

5. Младост (А)   19     8      9      2      33:19        33

6. Млад. (БП)    19     10     2      7      43:23        32

7. Таванкут       19     8      5      6      25:18        29

8. Херцеговац   19     7      5      7      28:26        26  9.