Војвођанска лига – Север: Оџачани славили у надокнади

Војводина (БГ) – Текстилац 0:1 (0:0)
gradiste

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“.  Судија: Немања Кузмановић (Врбас). Стрелац: Галић у 95. минуту. Жути картони: Стефанов, Илић, Марковић, Проданов, Ђекић, Пецарски и тренер Дабижљевић (Војводина), а Свитић, Поткозарац и Лишчевић (Текстилац). Црвени картони: Тренер Лазар Дабижљевић у 20. и Илић у 33. минуту (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Бабин 7, Илић 6, Марковић 6,5, Проданов 6,5, Н. Ћулум 6, Ђекић 6,5 (од 87. Кудрић -), Пејовић 6 (од 55. Пецарски 6), Дабижљевић 6 (од 68. Џигурски -), Пеленгић 6,5, Б. Ћулум 6, Стефанов 6 (од 87. Д. Јелић -).

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ -, Свитић 6,5, Јаблан 6,5, Симовић 6,5, Стевановић 6,5, Станковић 7, Лишчевић 7, Поткозарац 7 (од 65. Симић -), Галић 7,5, Пешић 6,5, Божичић 7.

Текстилац је освојио кључне бодове у трци за титулу првака војвођанског „севера“ поготком у петом минуту надокнаде дербија у Бачком Градишту. Али, ваља нагласити да је домаћин Војводина од 20 минута остала без тренера Лазара Дабижљевића, а од 33. минута  и без играча Илића, па је, имајући у виду да је играно седам минута надокнаде, више од сат времена играла са играчем мање. Само то је било довољно да домаћин с разлогом буде незадовољан дељењем (не)правде, а било је и других параметара.

Гол одлуке постигао је Младен Галић, који се најбоље снашао пред голом домаћина и прецизним ударцем главом, материјализовао центаршут Божичића са десне стране. Свитић је у 68. минуту, такође после шута главом, уздрмао пречку и то је све што се тиче озбиљних прилика, а све остало су само били безуспешни покушаји.

В. Јанков

Херцеговац - Бачка (П) 0:0

БАЧКА ПАЛАНКА : Стадион Херцеговца, судија: Берењи (Суботица).

ХЕРЦЕГОВАЦ:  Лукач 7, Дујаковић 7, Бајић 7, В. Хрњез 7, Бабић 7, Бајат 7, Добранић 7, Рачић 7, Дмитров 7, Тривуновић 7, Хорватић 7 (С. Хрњез 6,5).

БАЧКА: Сабо 7, М. Кујунџић 7 (Бачич 6,5), К. Кујунџић 7, Панић 7 (Препалаз 6,5), Чабрило 7, Нагрин 8, Котарош 7, Ђурановић 7, Шицар 7, Шијачић 7, Милијашевић 7 (Д. Караклајић 6,5).

Чврста и борбена утакмица. Било је доста шанси на обе стране. Домаћи су имали неколико прилика у првом полувремену као и гости у наставку.

С. Ст.

СрбобранМладост (А) 0:0

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, судија: Ћерановић (Ловћенац), жути картони: Петровић, Марјанов, Кемењ, Кењи (Србобран), Вејновић, Крунић ( Младост).

СРБОБРАН: Јоргић 7, Кењи 7, Кемењ 7, Петровић 7,5, Павићевић 7,5, Адамовић 7, Марјанов (од 77. Дукић - ), Рајчањи 7,5, Јовановић 7, Клипић 6,5 (од 69. Тривић - ), Тешановић 6,5 (од 68. Б. Живановић - ).

МЛАДОСТ: Јеличић 7, Дулић 7, Симић 6,5, Јововић 7,5, Ђумић 7, Рапаић 7,5, Златковић 7, Крунић 6,5, Ђери 6 (од 35. Солаћ 6,5), Мишковић 7, Вејновић 7,5. По учинку у пролећном делу трке, Србобранци су четвртопласирани, а одличну форму момци тренера Душана Медића, потврдили су и у двобоју са чврстим гостима из Апатина. За највишу оцену, недостајали су голови, мада домаћину ни бод није безвредан у пловидби ка луци спаса.

М. М.

ВрбасКрила Крајине 1:0 (1:0)

ВРБАС: Стадион крај Шлајза. Судија: Васиљевић (Нови Сад) 7.Стрелац : Цицмил у 45. минуту . Жути картони: Медан, Вјештица (Крила Крајине).

ВРБАС: Лугоња 7, Поповић 7, Макаји 7, Варга 7, Којичић 7, Јовановић 7, Козомора 7, Поповић 7,(од 78. Срдановић -) Маројевић 7, Цицимил 8, (од 89. Мушикић -), Авдаловић – (од 55. Копривица 7)

КРИЛА КРАЈИНЕ : Стојчевић 6, Вигњевић 6, Ступар 6, Медан 6, Јевтић 6, Вјештица 6, Батиница 6, М. Гајдобрански 6 (од 77. Париповић -),Чешљевић 6 (од 46. Пандуров -), Загорчић 6 (од 46. Лончаревић  6 ), Аћић 6 (од 77. Д. Гајдобрански - )

Врбашани су доминирали су током целе утакмице,  а резулта је мога бити и уверљивије да ударац Поповића у 63. минуту није зауставила статива.

Т. Ј.

Обилић - ЧСК Пивара  0:5 (0:5)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Игралиште Обилића. Судија: Н. Шћепановић (Крушчић). Стрелци: Тасић у 17, 20. и 44, Радмановић у 30. и Крстановић у 40.минуту. Црвени картон: Красин (Обилић).

ОБИЛИЋ: Лазић 6, Касаш 5,5, Ђурђев 6, Итаји 5,5 (Чехак -), Нађ 5,5, Красин 5,5, Дражић 6, Јанковић 5,5, Ранков 6, Пантелин 5,5, Бошков 6.

ЧСК ПИВАРА: Крндија 7, Вујић , Андрић 7, Шовен 7, Облаковић 7,5 (Антуновић - -), Јованић 7 (Срнка -), Миланов 7,5 (Зорић -), Радмановић 7,5, Тасић 8,5, Крстановић 8,5 (Н. Ћулибрк -), Николаш 8 (Сарачевић -).

Све је решено већ у првом делу утакмице, када су гости из Челарева стекли убедљиву предност.

М. Митровић

ЦрвенкаМладост (БП) 0:3 (0:0)

ЦРВЕНКА:  Стадион „Милорад Џомба“. Судија: Милешевић (Нови Сад) 7. Стрелци: Терзић (из пенала) у 49. Мркаић у 82.  и Лешков (из пенала) у 87. минуту. Жути картони: Јокић, Ми. Керекеш, Зелић, Бешић, Трифуновић (Црвенка), Лења, Шпрох, Терзић (Младост)

ЦРВЕНКА: Јокић 6, Ивић 7, Ј.Суботић 6, Ми. Керекеш 6 (од 67. Кончар -), Шакић 6, Ј.Суботић 6, Божичић 6, Ма. Керекеш 6, Бошковић 6, Зелић 6 (од 85. Трифуновић -), Бешић 6

МЛАДОСТ: Лења -, Ожват 7, Бероња 7, Шпрох 7, Станић 7, Брајковић 7, Лешков 8, Мркаић 8 (од 88. Ђокић -), Стаменковић 7 (од 53. Плавшић 7 ), Јакуш 7, Терзић 8 (од 80. Стојисављевић 7)

Фудбалери Црвенке нанизали су и четврти узастопни пораз у пролећном делу првенства и предстоји им грчевита борба за опстанак..

Све је било одлучено у наставку другог дела утакмице. Гости су до водећег гола дошли у 49. минуту након што је голман домаћих Јокић оборио Јакуша и судија Милешевић је оправдано досудио најстрожу казну. Сигуран и прецизан  био је искусни Терзић. У завршници су уследила још два поготка разиграних гостију. Осам минута пре краја утакмице Мркајић је дуплирао вођство свог тима након корнера са десне стране па је прецизним ударцем главом лопту погодио у доњи десни угао Јокића.

Коначан резултат поставио је Лешков из једанаестерца у 88.минуту.

Т. Јововић

Бајша - Његош 5:0 (4:0)

БАЈША: Стадион Бајше, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелци: Тресиглавић у 8. 25. и 70. Лекај у 30. и 40. минуту.

БАЈША: Дамјановић 7, Дер 7 (Жембери 7), Вујошевић 7, Манојловић 7 (Мајкић 6,5), Боро 7, Рахић 7 (Фењфароши 7), Лекаји 8, Калуђеровић 7 (Рушак 6,5), Шавија 7, Тресиглавић 9 (Стевановић), Кривокапић 7,

ЊЕГОШ: Рибић 7, Варга 7, Савовић 7, И. Кочиш 6, мит 6,5, Марковић 6, Тешановић 6, Бурсаћ 6, С. Кочиш 6, Никић 6, Мрваљевић 7 (Бугарник 6).

Домаћи су били надмоћнији током целе уткамице и решили утакмицу у првом полувремену.

С. Ст.

Раднички (С) - Таванкут 1:1 (1:1)

ОЏАЦИ: Стадион Текстилца, судија: Латиновић (Бачка Паланка), стрелци: Лучић у 43. за Раднички, Шимић у 38. минуту за Таванкут.

РАДНИЧКИ: Везмар 7, Н. Тевановић 7, Лукић 7, Мартиновић 7, Зорић 7 (Вукелић 6,5), Мијовић 6,5, Минић 6,5, Лучић 7,5, Ђукановић 7, Ковачевић 7, С. Тевановић 7 (Зорић 6,5).

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, Шафран 8, Кујунџић 7, Богојевић 7, М. Кујунџић 6,5 (Тумбас 6,5), Бурсаћ 7,5, Визин 7, Спремо 7, Шимић 7,5, Војнић 7, Скендеровић 7.

С. Ст.

Обилић - ЧСК Пивара 0:5, Раднички (С) - Таванкут 1:1, Србобран - Младост АПА 0:0, Војводина (БГ) - Текстилац 0:1, Црвенка - Младост (БП) 0:3, Врбас - Крила Крајине 1:0, Војводина (Т) - Младост (Т) 1:5, Бајша - Његош 5:0, Херцеговац - Бачка (П) 0:0.

1. Текстилац      24     16     6      2      48:15        54

2. Бајша    24     14     6      4      49:17        48

3. Млад. (Т)       24     15     3      6      56:26        48

4. Војв. (БГ)       24     15     2      7      51:19        47

5. Млад. (А)       24     12     10     2      46:24        46

6. Млад. (БП)     24     12     3      9      51:28        39

7. Бачка (П)       24     10     5      9      43:36        35

8. ЧСК Пивара    24     10     5      9      36:30        35