ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР Петровчани коло воде

У првом првенственом колу Младост из Бачког Петровца савладала је Бачку (П) са 4:0 (3:0).
lopta_u_mrezi_1

Већ у првом нападу Кања је упутио центаршут са десне стране, али су Плавшић и Загорчић замало закаснили а лопту је неко избацио у корнер.

Ударац из угла извео је Плавшић а Ђаковић је из гужве погодио мрежу . Играо се само минут и 15 секунди!

Био је то шок за Пачирце који се нису предавали и у 27. минуту  су били близу изједначења, али два играча из близине нису успела савладају Лењу. Финиш првог полувремена је опет припао Петровчанима. Голман Жужо је најпре у 27. минуту укротио шут Кање. Пет минута касније било је 2:0 после прецизног шута Лешкова. Кања је у 43. минуту повисио резултат.  Практично већ тада је било решено питање победника, тим пре што је Недић у 45. минуту  сасвим заслужено после другог жутог картона морао ван терена.

Ослабљени Пачирци су имали у 59. минуту лепу прилику, Дошлов је из добре позиције шутирао преко пречке. Само минут касније Кања је лепо упослио Ожвата, но овај је шутирао по земљи поред десне стативе. У 67. минуту Малиџан је са леве стране утрчао у казнени простор и када су сви очекивали његово проигравање саиграча у средини, он је зналачки шпицом по земљи погодио леви доњи угао гола Бачке.

Ј. Пуцовски

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 250; судија Чапко (Руски Крстур). Стрелци: Ђаковић у 1. Лешков у 35., Кања у 43. и Малиџан у 67. минуту. Жути картони: Иветић, Лешков, Лења (Младост), Дошлов (Бачка), црвени картон: Недић у 45. мининуту (Бачка). .

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Иветић, Шпрох, Загорчић (Малиџан), Ђаковић (Миленковић), Кања, Плавшић, Лешков, Фабри (Валентик), Јакуш.

БАЧКА: Жужо (Станчић), Вукелић, Дошлов, Ковач, Колунџић, Кујунџић, Миркоњи (Лебовић), Момчилов (Шотра), Миловановић, Недић, Шабан.

ЧСК Пивара - Слога 2:2 (0:2)

Плавшић је у 6. минуту добро прошао по левој стран, убацио лопту пред гол, али је голман Лапчић ухватио лопту. Домаћи фудбалери су у десетом минуту извели слободна ударац. Учинио је то Тривуновић, након чега је Мршић покушао главом, али је Лапчић сјајано реаговао. Након корнера са леве стране, Перуничић је у 17. минуту ударцем главом са 6-7 метара сместио лопту у мрежу. На други гол није се дуго чекало. Ћовин је кренуо сам ка голу Танкосића и са  14 – 15 метара, погодио леви доњи угао голмана домаћих.

У другом полувремену, домаћи фудбалери су у 52. минуту преко Балиновића смањили вођство гостију. Балиновоћ је ударем главом са пет – шест метара матирао одбрану гостију и голмана Лапчића. Домаћи фудбалери су након гола Балиновића нападали, како би стигли до изједначења. Коначан резултат поставио је Ивковић у 90. минуту. Нападач допмаћих се најбоље снашао у гужви пред голом Слоге, након слободног удасрца кога је извео Крстановић и са свега неколико метара убацио лопту у мрежу.

М. Ђ. Кременовић

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пивара, гладалаца око 300. Судија Теашановић (Србобран). Стрелци, Балиновић у 53. и Ивковић у 90.минуту за ЧСК Пивару, а Паруничић у 17 и Ћовин у 29. минуту за Слогу. Жути картони, Балиновић, Зирић, Плавански (ЧСК Пивара), Видовић, Стојшић, Пурић (Слога).

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 7, Д. Зирић 6, Јевић 6,5 (Кртстановић 7), Мршић 7,5, Балиновић 7,5, Н.Зирић 6,5 (Јефтић -), Плавански 7 (Ђумић -), Тасић 7, Тривуновић 7,5, Плавшић 7,5, Ивковић 7,5.

СЛОГА: Лапчић 7, Трикић 6,5 (Веселиновић -), Бајчев 6,5, Видовић 6,5, Ћовин 7,5 (Вемић -), Перуничић 7,5, Ђоровић 7 (Нинковић 6,5), Коњовић 6,5, Стојшић 6,5, Пурић 7, Бојић 7.

Младост (А) - Врбас 3:0 (1:0)

Апатинци су заслужено остварили премијерну победу над слабашним Врбасом. Домаћин је након неколико изгледних прилика повео у 39. минуту када је Кронић оборио Пешића. У другом делу домаћин је наставио са бољом игром и головима Аљоше Јововића у 58. и Пешића у 84. из још једног једанаестерца славио.

Иначе, на клупи Младости у улози првог тренера дебитовао је Александар Кесић који може у потпуности бити задовољан издањем својих изабраника.

Ј. Бањац

АПАТИН: Стадион Младости, гледалаца око 50, судија: Васиљевић (Оџаци), стрелци: Рапаић у 39. (из пенала),  А. Јововић у 58 и Пешић у 86. минуту (из пеналча), Жути картони: Дулић, Бурсаћ и Вујин (Младост)

МЛАДОСТ: Јеличић -, Дулић 7, (Кнежевић), К. Јововић 7,5, Басарић 7, Бурсаћ 7, (Мишковић), А. Јововић 8, Пешић 8, Рапаић 7,5, Златковић 7,5, Вујин 7, Бачић 7

ВРБАС: Кронић 7,5, Рогановић 6, Сакач 6, Авдаловић 6, Новићевић 6,5, Тешановић 6,5, Крајиновић 6, Фејса 6,5, Јакић 6, Којичић 6, Кулић 6

Бајша - Стари град 3:2 (1:0)

На отварању јесење сезоне Бајша је дошла до победе и у 8. минуту вођством лепим голом Лекаја. Гости су изједначили у 50. минуту преко Ковачевића, али су домаћини узвратили напад и поново повели преко Тресиглавића. Неколико минута касније гости су из пенала изједначили на 2:2 у 65. минуту голом Влајића. Када су сви очекивали да ће резултат остати нерешен, екипа Бајше је извео брз напад и у 90. минуту постигла погодак преко Лекаје, и тако освојили три велика бода.

С. Ст.

БАЧКА ТОПОЛА: Стадион Академија, гледалаца 100, судија: Тановић (Суботица), стрелци: Лекај у 8. и 90. Тресиглавић у 62. за Бајшу, а Ковачевић у 50. и Влајић у 65. (из пенала) минуту за Стари град. Жути картони: Рахић, Лаћак, Ерег, Кривокапић (Бајша), М. Глувић, Ковачевић (Стари град). Црвени картон: М. Глувић ( Стари град).

БАЈША: Ерег 7, Тресиглавић 7, Борош 7, Лаћак 8, Кочиш 6, Рахић 6 (Боговић), Лекај 8, Маријановић 7, Мајкић 7, Кривокапић 7 (Пинтер), И. Михалец 8.

СТАРИ ГРАД: Стојчевић 7, Новески 6 (Кнежевић 6), Радаковић 7 (Радић 6), М. Глувић 7, Батиница 7 (Живић 6), Влајић 7, Криновић 7, Ђекић 6, Б. Глувић 6, Крстић 7, Ковачевић 7.

Крила Крајине - Текстилац 0:1 (0:0)

Фудбалери Крила Крајине остали су празних шака, у премијерној утакмици, у вишем рангу такмичења. Пулени тренера Душана Бељанског, у већем делу сусрета, имали су теренску иницијативу. И, створили су шест стопостотних шанси, које отишле су у неповрат.

С друге стране, Оџачани у два наврата озбиљно припретили су голману домаће екипе Дејану Дукићу. Луцидни нападач гостију Петар Агбаба казнио је Бачкопаланчане за све њихове промашаје.      Ђ. Штрбац

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца: 200, судија: С. Коваћ(Врбас), стрелац: Агбаба у 57. минуту.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дејан Дукић, Вигњевић, Ступар, Дувњак, Будисављевић, Зелинчевић, Чешљевић (Пандуров), Марковић, Лончаревић, Зец, Дане Дукић (Тома).

ТЕКСТИЛАЦ (О): Игњатовић, Илић, Гостовић, Дивјак, Дакић (Вукобратовић), Божичић, Огњеновић, Прелић, Миленковић, Митровић, Агбаба (Ђокић).

Таванкут – Црвенка 2:1 (1:0)

Таванкућани су повели голом Младена Визина пет минута пре краја полувремена, оштро је шутирао у угао голмана Дринчића. Неколико минута касније шансу је имао Војнића који је шутирао преко пречке. Гости су заиграли боље у другом полувремена и преко Шакића су дошли до изједначњеа, када је одбрана погрешила. Стопостотну шансу имао је Лука Костић када је био сам испред голмана, али је шутирао преко гола.

У 72. минуту досуђен је пенал за домаће, Војнић је био срушен у казненом простору, реализатор је био Визин.

С. Ст.

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 500, судија: Кисин (Бач), стрелци: Визин у 40. и 71. (из пенала) за Таванкут, Шакић у 58. минуту за Црвенку. Жути картони: Визин, Шимић, Годар (Таванкут), М. Суботић, Латиновић (Црвенка). Црвени картон: М. Суботић (Црвенка).

ТАВАНКУТ: Габрић 7, И. Скендеровић 7, Куктин 7, Гњатовић 8, Пољаковић 7, Годар 7, Шимић 8, Визин 8,5 (Облаковић), Спремо 7 (Слобода 7), Н. Скендеровић 7 (Кујунџић 7), Војнић 8.

ЦРВЕНКА: Дринчић 7,5, Ј. Суботић 6,5, Латиновић 7, Костић 7, Шакић 7,5, М. Суботић 6,5, Бошковић 7, Бабић 6,5, Ивић 6,5, Фекете 6,5 (Ракочевић), Фуртула 7,5.

Младост (Т) - Раднички (С) 3:0 (3:0)

Домаћи су кренули жестоко и  већ у 1. минуту искусни Филиповић шутирао, али је погодио само стативу. Ударац капитена Срданова искоса са десне стране у 12. минуту завршио је тик изнад пречке, потом је  Филиповић из изгледне прилике  траљаво шутирао у руке голмана Радничког.

Недуго затим Срданов је после контре имао сјајну прилику, али је и његов шут лако укротио Зорић. И коначно у 33. минуту Филиповић лако прошао по левој страни, лепо пронашао новајлију Ивана Тонија, који је погодио мрежу. Два минута касније Иван је поново био у главној улози, са неколико дриблинга преварио је гостујућу одбрану, прецизно упослио Икрашева, који резантним ударцем донео Младости предност од два гола. Да је оправдана аквизиција руководства туријске екипе Иван потврђује у 40. минуту лепим шутем са 20 метара који завршава у мрежи недоречене сомборске екипе.

У другом полувремену темпо утакмице је опао. У 60. минуту неопрезан старт Козомара у шеснаестерцу домаћих, судија Вукановић оправдано је показао на белу тачку. Павин је  са пенала погодио оквир гола.

С. Срданов

ТУРИЈА: Игралиште Младости,гледалаца 200. Судија: Вукановић  (Суботица). Стрелци: Иван у 33. и 40. и Икрашев 35. минуту. Жути картони: Срђан Гашић (Младост), Ердеи и Павин (Раднички).

МЛАДОСТ: Ађански 7 , Икрашев 7.5 (Лаушев 7),  Живановић 7.5, Синиша Гашић 7, Мрђан 8, Цигановић 7, Иван 8.5, Козомара 7, Филиповић 7 ( Срђан Гашић 7), Срданов 7, Тривић 7 (Балинт 7).

РАДНИЧКИ: Зорић 7, Тевановић 6, Мазињанин 6, Ердеи 6, Јосић 5 (Олуић 6), Мартиновић 5.5, Павин 6, Ђукановић 5.5, Ковачић 5.5 (Зорица 6), Бубања 5 (Драча 5.5), Лукић 5.5.

Тиса - Војводина (БГ) 0:0

На премијерном наступу у вишем рангу гости из Бачког Градишта су се представили као чврста екипа, пруживши снажан отпор домаћину, па су се радовали првом боду.

У утакмици која није за памћење било је свега неколико прилика, али нападачи су пуцали ћорцима и промашивали, а сигурно су мреже чували голмани обе екипе.

А у  самом финишу утакмице у 87.минуту вредан помена је снажан  пројектил Момчила Арежине са 18 метара, који је завршио тик поред стативе гостију, а два минута касније из прекида шут Арежине одбранио је голман гостију Жарко Козарски.

М. Митровић

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100. Судија: М. Мартиновић (Кљајићево). Жути картони: Тачи, Живковић, Мандић (Тиса), Бубања, Илић, Гудрић, Стефанов (Војводина).

ТИСА: Тасић 7, Милијашевић 6 (Мандић 7), Бјелобрк 6, Шицар 6, Живковић 7, Арежина 7, Боршош 6 (Киш -), Чабрило 7, Ђурановић 7, Тачи 6 (Жмукић -), Шијачић 6.

ВОЈВОДИНА: Козарски 7, Гудрић 7, Билбија 7, Јелић 6 (Марковић -), Стефанов 6, Вејин 6, Бубања 7, Пеленгић 6, Бранков 6 (Вендер -), Бечановић 6, Илић 6 (Шоколи 7).

РЕЗУЛТАТИ:

Младост (БП)-  Бачка 4:0, Младост (А)А - Врбас 3:0, Тиса - Војводина 0:0, ЧСК Пивара - Слога 2:2, Младост (Т) - Раднички 3:0, Таванкут - Црвенка 2:1, Бајша - Стари град 3:2, Крила Крајине - Текстилац 0:1.