ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Победа после 810 минута

Младост (БП) – Хајдук 3:0 (1:0)
с

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 200; судија: Ждрња (Нови Жедник). Стрелци: Илић у 31. Ренић у 62. и Стојисављевић у 88. минуту. Жути картони: Глувић, Илић и Шпрох (Младост), Ердеи (Хајдук).

МЛАДОСТ: Лења, Милош Ковачевић  млађи (Шпрох), Штефек, Милош Ковачевић старији, Глувић (Фабри), Илић (Страцински), Ренић, Кања (Стојисављевић), Вјештица (Плавшић), Милан Ковачевић, Јакуш.

ХАЈДУК: Рашета, Басарић (Пекез), Јанчић, Лазић (Лукић), Манчић, Стојшић, Куцурски (Агбаба), Сретић, Жежељ (Н. Ковачев), Ердеи (Дујаковић), Ф. Ковачев.

После осам утакмица без победе, Петровчани су у борби за опстанак убедљиво и заслужено савладали врло добре Стапарце. Најпре је одлични голман Лења спречио Жежеља и Ф. Ковачева да га савладају. У 31. мин. експлозија радости на терену и трибинама у Врбари. Ренић је са десне стране упослио Илића а овај је погодио десни доњи угао гола Рашете. Голман Хајдука у последњим тренуцима првог дела скинуо је зицер Вјештице. Повисио је Ренић луцидним шутем,а коначан резултат поставио је резервиста Стојисављевић.

Ј. Пуцовски

Врбас - Слога 1:1 (0:9)

ВРБАС: Стадион крај Шлајза, гледалаца 250, судија: М. Нешић (Суботица), стрелци: Краиновић у 73. за Врбас, а Милошевић у 47. минуту за Слогу. Жути картони: Миличковић, Вујошевић, Краиновић (Врбас), Ердељ, Вукас, Пурић, Ерор (Слога).

ВРБАС: Дамјановић 7, Миличковић 7, Ђурковић 7, Шћепановић 8, Вујошевић 7, Живкуцин 7, Бајић 7, Мићуновић 8, Краиновић 8, Хрњачки 7 (Васић 7), Клисарић 7 (Тепавчевић).

СЛОГА: Зорић 7, Продановић 7 (Рашковић 7), Ердељ 7, Андрић 7, Радосављевић 7, Милошевић 7, Антунић 7, Вукас 7, Вемић 7 (Нинковић), Митровић (Рајчањи 7), Пурић 7.

У првом делу домаћини су имали три зреле прилике, али их нису искористилии, На почетку другог полувремена повели су гости, у гужви, после корнера најбоље се снашао капитен Милошевић и са десет метара кроз шуму ногу, лопту сместио у гол. У јеку доминације Врбашани су изједначили. Неспретна интервенција последње линије одбране гостију била је довољна да искусни Краиновић, са десетак метара пошање лопту у ближи угао за бод, тако се дерби завршио без победника.

М. Ј.

Бачка - Солунац  2:2 (0:2)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 100, судија: Н. Кузмановић (Кула), стрелци: Матијашевић у 84. и Ф. Башић Палковић у 90+3. за Бачку, а Будинчевић у 6. и Богичевић у 32. минуту за Солунац. Жути картони: Ивковић, Бурсаћ, Шијачић, Матијашевић (Бачка), Самарџија, Богичевић, Колунџија (Солунац). Црвени картони: Бурсаћ (ачка), Кулунџија (Солунац).

БАЧКА: Сабо 7, Гњатовић 6,5, Матијашевић 7, Ивковић 6,5 (Шијачић 7), Арежина 6,5, Врана 6,5 (. Башић Палковић 7), Радмановић 6,5 (Ненадовић 7), Чакић 6,5 (Темуновић 6,5), Милијашевић 6,5, Глишовић 6,5, Бурсаћ 6,5.

СОЛУНАЦ: У. Слијепчевић 6,5, Марјановић 6,5, Колунџија 6,5, Богичевић 7, Миликић 6,5 (Кустудић), Д. Слијепчевић 6,5, Косовац 6,5, Божовић 6,5, Будинчевић 7 (Беговић).

Два рзаличита полувремена, у првом гости су били знатно бољи, а у  наставку црвено-бели су били агилнији. Када су гости већ почињали да славе, у 84. минуту лепу акцију крунисао је Матијашевић, а  у надокнади  млади Филип Башић Палковић је изједначио резултат.

Младост (А) - Радн. (Б) 2:0 (1:0)

АПАТИН: Стадион Младости, гледалаца 200, судија: Н. Јакић (Бач), стрелац: Мајсторовић у 20. и 48. минуту.

МЛАДОСТ: Јеличић, Десница 7,5, К. Јовић 7, Веиновић 7, Мајсторовић 8, Бачић 7 (Поповић), Ђукић 7,5, Рапајић 7, Штрбац 7 (Арсовић), Родић 7,5 (Вујин), А. Јовић 7.

РАДНИЧКИ: С: Лебовић 7, Маринковић 7, Милетић 6 (Маревић 6,5), Л. Лебовић 6,5, Бабић 6,5 (Митић), Љубојчић 6, Милић 6 (Петровић), Шимић 6,5 (Оричић 6), Вукелић 6,5, Колак 6, А. Тосенбергер 6 (Стојановић 6). Младост је повела у 20. минуту лепим голом Марка Мајсторовића на асистенцију Ђукића. Бајмочани су пропустили неколико шанси, што су искористили домаћини и Мајсторовић се у 48. минуту када га је Јовић идеално послужио, а он послао лопту у гол. У 79. минуту  ударац Ђукића с пенала одбранио је Лебовић.

С. Ст.

Раванград - Обилић (З) 0:3 (0:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Д. Земко (Б. Топола), стрелци: Копривица у 47. Марковић у 60. и Вујошевић у 71. минуту.

РАВАНГРАД: Пехељ 7, Басарић 6 (Марјановић 6), Бједов 6, Калуђеровић 6, Ибишић 7, Ђуров 6, Видаковић (Позниченко 6), Ловрић 6 (Крмар 6), Лазић 6 (Вулетић 6,5), Бајић 6,5 (Милотијевић 6,5), Мандић 6,5.

ОБИЛИЋ: Вучетић 7, Копривица 7, Јушковић 7,5 (Г. Лазић), Крстић 6 (Козак), Кобиларов 6,5, Марковић 7, Узелац 6,5, С. Лукић 6,5, Авдаловић 7, Родић 6,5, Вујошевић 7 (Пековић).

Обилић је у другом делу био много бољи и стигао до три бода

С. Ст.

Ђурђин - Херцеговац 0:0

ЂУРЂИН:  Игралиште Ђурђина, гледалаца 200, судија: А. Шипош (Србобран).

ЂУРЂИН: Кључик 7, Хрвацки 6,5 (Пејић 6,5), Костић 7 (А. Билбија 6,5), Шомођи 7, Половина 7,5, И. Билбија 6,5 (Скендеровић 6,5), Вуковић 7, Панић 7 (Михаиловић 6,5), Стантић 7,5, Видаковић 7 (Кулунџић 6,5), Балаћ 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Дражић 8, Ђорђевић 6,5, Бајат 6,5, Милованов 6,5 (Тешановић), Адамовић 7, Суџум 7, Рачић 7, Бојин 6,5 (Сакач 6,5), Ђукановић 7 (Пејовић 6,5), Лаковић 7, Трифуновић 7,5.

С. Ст.

Бајша - Препород 5:1 (3:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200, судија: Д. Трифуновић (Сомбор), стрелци: Крмар у 1. Моровић у 12. и 64. Н. Тамаш у 30. Маринковић у 75. за Бајшу, а Бабић у 60. минуту за Препород. Црвени картон: Курушић (Препород).

БАЈША: Шмит 7, Шевић 7, Стевановић 6,5, Варга 7,5, Крмар 8, Н. Тамаш 7,5 (Да. Рахић 6,5), Павићевић 7,5, Маринковић 7,5 (Вучковић 6,5), Савин 7,5, Моровић 8,5.

ПРЕПОРОД: Вуковић 7, Брновац 6, Курушић 6, Докић 7,5, Јухик 6 (Недељковић 6), Чабрило 7,5, М. Ковач 7, Копуновић 6, Бабић 7, Ђуровић 6 (У. Ковач 6), Тодоровић 6 (Копоња 6).

У првом минуту на асистенцију Моровића, Крмар је погодиомрежу. Бајша је појачала темпо и до одмора стлига до 3:0.

У другом полувремену у 60. минуту Бабић је смањио резултат, а Моровић се други пут уписао у листу стрелаца, да би Маринковић у 75. минуту поставио коначан резултат.

С. Ст.

Ђурђин - Херцеговац 0:0, Врбас - Слога 1:1, Бачка - Солунац 2:2, Бајша - Препород 5:1, Војводина (БГ) - Младост (Т) 0:0, Младост (БП) - Хајдук 3:0, Младост АПА - Раднички (Б) 2:0, Раванград - Обилић 0:3.

1. Слога    17     12     3      2      52:19        39

2. Врбас    17     10     6      1      43:18        36

3. Бајша    17     9      6      2      32:20        33

4. Млад. (А)      17     9      4      4      35:19        31

5. Обилић  17     10     0      7      31:18        30

6. Радн. (Б)       17     8      6      3      29:16        30

7. Војвод.  17     8      2      7      34:31        26

8. Хајдук   17     7      4      6      23:25        25