Војвођанска лига – север: Преокрет Сомбораца у финишу

​​​​​​​Таванкут - Раднички (С) 2:3 (0:0)
tavankut

ТАВАНКУТ: Игралиште Таванкута, гледалаца 250, судија Ковач (Врбас), Пољаковић у 50. Плавшић у 57. за Таванкут, Ресановић у 58. 60. (из пенала) и 89. минуту а Раднички.

ТАВАНКУТ: Хорвацки 7, И. Скендеровић 7 (Перић), Слобода 7, Пољаковић 7,5, Лазић 7, Шимић 7, Визин 7, Пејић 6 (Н. Пољаковић 7), Францишковић 6, Плавшић 7, Н. Скендеровић 7, Кујунџић 6.

РАДНИЧКИ: Иличић 7, Дулић 7, Хрњак 6,5, Лакић 6,5, Ердеи 7, Вукадиновић 7, Вуковић 7, Стевановић 6 (Жежељ 6), Радев 6,5 (Сабокњачев 6), Редановић 8, Мартиновић 8.

Фудбалери Таванкута изгубили су иако су водили са 2:0, али нису успели да сачувају предност. Ресановић је у 58. минуту смањио а затим изједначио из пенала. Када су сви очекивали да ће се утакмица завршити нерешеним резултатом набољи играч гостуји Ресановић је постигао и трећи погодак.

С. Ст.

БајшаМладост (А) 0:0

БАЈША: Игралиште  Бајше, гледалца 300, судија: Чапко (Руски Крстур). Жуити картони: Борош, Лаћак (Бајша), Ђери (Младост).

БАЈША: Дамјановић 7, Маријановић 8, Борош 7, Лаћак 7, Манојловић 7, Хорват 6 (Кочиш 7), Мајорош 6, Жембери 8, Мајкић 6, Кривокапић 7, Михалец 7.

МЛАДОСТ: Рашета 7, Кунтић 6,5, (Ожеговић 6,5), Басарић 7, Глигоријевић 6, Рапајић 7, Марин 6,5, Мишковић 7, Миловановић 7, Ђери 6,5 Мандић 6,5, Петеш 6.

Борбена утакамица, али се играло  на средини терена са врло мало шанси са обе стране.

С. Ст.

Раднички Тиса 4:1 (1:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 500, судија: Ракић (Апатин), стрелци: Матијашевић у 19. Кобиљски у 75. Остојић у 85. Митровић у 89. за Раднички, а Ђурановић у 79. минуту за Тису. Црвени картон: Тачи (Тиса).

РАДНИЧКИ: Павасовић, Баљак 7, Кобиљски 7, Матијашевић 7,5, Радмановић 6,5, Ђоровић 6,5, Шћепановић 6,5 (Остојић 7,5), Бошковић 7,5, Гороњић 7,5, Бортник 6,5, Антунић 7,5 (Митровић 7).

ТИСА: Тасић 7, Панић 6, Апро 6 (Арежина), Мандић 6,5, Шицар 6,5, Тачи 5,5, Живковић 6,5, Боршош 6 (Чанади), Чабрило 6, Ђурановић 6, Шијачић 6,5.

У 19. минуту најбољи стрелац домаћина Матијашевић уписао је још један погодак на одличну асистенцију Антонића који је побегао по десној страни.

Гости су једину прилику пропустили у 56. минуту када је Тачи шутирао далеко изнад гола. Узвратили су Матијашевић и Радмановић, голман Тасић био је сигуран. У 75. минуту Кобиљски је погодио. Гости су смањили у 78. минуту преко Ђурановића који је постигао погодак главом са пет метара. До краја сусрета домаћини су преко резервиста Остојића и Митровића постигли још два поготка.

С. Ж.

Бачка - БСК 6:1 (3:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Кзмановић (Кула), стрелци: Станачев у 7. и 90. Живин у 13. Ђуровић у 25. Миличић у 58. Миловановић у 89. за Бачку, а Савић у 65. минуту са БСК.

БАЧКА: Маровић (Ђурђевац), Станачев 9, Никша 7, Ђуровић 7, Ковач 7, Трбовић 7,5, Дражић 6,5 (Бјелић), Миличић 7 (Дослов 7), Миловановић 7, Живин 7, Недић 7.

БСК: Н. Косовић 6, Трифуновић 6, Ђорђић 6, Бачић 6, Агбаба 7, М. Косовац 6, Медић 7, Божић 6, Данојевић 7, Павковић 6, Савић 6.

Фудбалери Бачке већ су у првом полувремену решили питање победника.

С. Ст.

Слога - Текстилац 2:0 (0:0)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца око 100. Судија: Мрђеновић (Врбас). Стрелци: Пурић у 71. и Јајић у 75. минуту за Слогу.

СЛОГА: М. Милошевић, Штрбац, Кемењ, Н. Милошевић (Видовић), Вукас, Владетић, Хосциеславски, Нинковић, Коњовић, Лучић (Јајић), Пурић.

ТЕКСТИЛАЦ: М. Спасић, Чутурило, И. Спасић, Игњатовић, Илић, Миленковић, Милутинов, Митровић, Радојичић (Крстић), Стевановић, Ђокић.

Држали су се гости из Оџака све до 70. минуту. Међутим, за само четири минута, фудбалери Слоге срушили су ривала. Головима Николе Пурића у 71. и талентованог Аљоше Јајића у 75. минуту Чонопљанци су стигли до заслуженог тријумфа. Слога је у серији од десет мечева без пораза.

С. М.

Младост (Т) - Црвенка 2:2, Слога (Ч) - Текстилац 2:0, Таванкут - Раднички (С) 2:3, Бачка - БСК 6:1, Бајша - Младост АПА 0:0, Раднички - Тиса 4:1, Врбас - Будућност 2:1, Младост (БП) - Полет (К) 2:0.

1. Раднички         12     11     1      0      34:4  34

2. Слога (Ч)         12     10     1      1      28:11        31

3. Бајша               12     6      4      2      15:6  22

4. Младост АПА  12     6      3      3      20:17        21

5. Врбас               12     6      1      5      20:21        19

6. Текстилац        12     5      3      4      15:13        18

7. Тиса                  12     5      2      5      19:17        17

8. Раднички (С)    12     5      1      6      17:26        16