Војвођанска лига – север: Сенћанима само бод у мечу с Таванкутом

Гости су повели у 22. минуту голом Бедековића, а изједначио Матић.
lopta1

Сента - Таванкут 2:2 (1:1)

СЕНТА: Градски стадион, гледалаца 200, судија: П. Врачар (Сомбор), стрелци: Мартић у 43. Ђерић у 65. за Сенту, а Бедековић у 2. и Милетић у 86. минуту за Таванкут.

СЕНТА: Томашев 6, Ђерић 7, Варга 7, Радуловић 7, Дражић 6 (Вулетић 6), Мандић 7, Рушак 7 (Симић 6), Мартић 7 (Савић 6), Живковић 8, Жмукић 7, Фодор 6 (Фараго 6).

ТАВАНКУТ: Тасић 7, Душанић 7, Вујић 7, Гњатовић 8, Скендеровић 7, Бедековић 7, Дери 7 (Јухас), Бореновић 7, Милетић 8, Темуновић 7 (Тумбас).

Само што је почео друго поовремену Ђери је постигао погодак за Сенту. Четири минута пре краја Страхиња Милетић је постигао погодак за 2:2.

С. Ст.

ЧСК ПивараБајша 2:1 (2:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца:300, судија: В. Филиповић (Суботица), стрелци: Панић (из једанаестерца) у 38. и Поповић у 43. за ЧСК Пивару, а Лекај у 57. минуту за Бајшу, жути картони: Милојевић, Поповић (ЧСК Пивара), а Дамјановић, Тресиглавић, Жембери(Бајша), црвени картони: Јованић (ЧСК Пивара), а тренер Ото Пири, Лекај, Кривокапић(Бајша).

ЧСК ПИВАРА: М. Танкосић, Ладишић, Сиљановски (Кончаревић, Крстановић), Шовен, Панић, Јованић, Цицмил (Сарачевић), Милојевић, Поповић, Ерор, Новаковић.

БАЈША: В. Дамјановић, Нађ (Симовић), Тресиглавић (Јовановић), Шевић, Варга, Д. Рахић (Дер), Лекај, Марјановић, Жембери, Дуганџија, Кривокапић.

Изузетно важна три бода,у борби за опстанак у лиги,освојили су челаревски ‘пивари’. Фудбалери тренера Владимира Каракаша били су таман толико бољи од гостију са севера Бачке,колико то показује и крајњи резултат. Свој првенац у црно-белом дресу постигао је млађани дефанзивац Никола Панић,који је минуле зиме међу Челаревљане стигао из новосадског Индекса. Био је Панић сигуран извођач пенала. А,минималац домаћем тиму осигурао је агилни и предузимљиви Вукан Поповић,који је затресао мрежу голмана гостију Владимира Дамјановића.

Ђ. Штрбац

Бачка (П) - Младост (А) 0:1 (0:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 50, судија: Радуловић (Црвенка), стрелац: Крунић у 86. минуту.

БАЧКА: Славнић 6, Бакић 6, Гаврић 7, Лазаревић 6, Д. Кркљајић 6 (Вуковић), Јекнић 6 (Цурновић), С. Кркљајић 6, Кокљевац 6, Шицар 7, Милијашевић 7, Плавшић 7.

МЛАДОСТ (А): Марковић 7, Дулић 6, К. Јовић 7, Праштало 6, Десница 6, Мајсторовић 6, Ђери 6, Крунић 8, Милошевић 6, У. Јованић 7, Рапајић 7.

Домаћа екипа имала је теренску иницијативу у првом полувремену и створила је неколико шанси, али их није искористила. У другом полувремену водила се изједначена игра, а одлука о победнику решена је  у 86. минуту. Гости из аута убацили лопту у петерац, уследио је повратни пас до Крунића, који је неометан снажним ударцем послао лопту у мрежу иза голмана Славнића.

С. Ст.

Младост (Т) – Војводина (БГ) 1:0 (0:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца:  120. Судија: Берењи (Суботица). Стрелац: Немања  Јовић 87. минуту.  Жути картони: Савин (Младост), Радојковић, Малић, Ачаи и тренер Барта(Војводина).

МЛАДОСТ:  Шмит, Мрђеновић, Петровић, Ефендић, Савин, Бубања, Гашић Синиша, Губаш, Јовић, Бајић, Гашић Срђан (Курјачки).

ВОЈВОДИНА: Бабин, Малић (Проданов), Јанковић, Петровић, Б. Јелић  Солдат (Рондовић), М. Јелић (Ачаи), Радојковић, Д. Јелић, Хасичић, Ћирић (Миловановић).

У комшијском дербију Туринци су минималним резултатом успели да савладају борбене госте и тако забележе прву победу у пролећном делу сезоне.

Св. Срданов

Бачка (С) - Крила Крајине 1:1 (1:1)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 50, судија: Д. Бечановић (Бечеј), стрелци: Анђић у 13. за Бачку, а Ивковић у 37. минуту за Крила Крајине. Жути картон: Ђекић (Крила Крајине).

БАЧКА: Станчић 7, Кујунџић 7, Бједов 7, Киш 7, Мезеи 7, Ђуровић 7, Маленчић 7 (Ненадовић 6), Анђић 7 (Симић 6), Рајковача 7, Војнић 7, Глишовић 6.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Крндија 7, Вигњевић 7, Ступар 6, Балиновић 6, Медан 7, Абаџић 6 (Станић 6), Вуковић 6 (Будисављевић), Ађић 7, Ивковић 7, Вијановић 7, Ђекић 7 (Кљајић 6).

С. Стојиљковић

Његош - Препород 0:3 (0:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, гледалаца 60, судија: Јурић (Сента), стрелци: Бурсаћ у 55. и Ковач у 70. и 87. минуту.

ЊЕГОШ: Попин 6 (Дашић 6), Теофиловић 6, Савовић 7, Тешановић 6, Козомора 6, Новићевић 6, Перуновић 6, Пејовић 6, Којчић 6, Јовановић 6, Фејса 6.

ПРЕПОРОД: Грбић 7, Дослов 7, Крушић 7, Цакић 7, Мијић 7, Богојевић 7, Николаш 8, Шашић 7, Котарош 7, Ковач 8, Вурсаћ 7.

С. Ст.

Херцеговац - Слога 1:2 (0:1)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца 100, судија: Ћерановић (Ловћенац), стралци: Срданов у 50. за Херцеговац, а Нинковић у 30. Петровић у 60. минуту за Слогу.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Јањић 6 (Добранић 6), В. Хрњез 6, Трифуновић 7, Бајат 7, Батинић 6, Рачић 7, Срданов 7, Зелић 6 (Тешановић 6), С. Хрњез 6, Радовић 6.

СЛОГА: Зорић 7, Кемењ 7, Кнежевић 7 (Чивчић 6), Стевановић 6, Ребић 7, Рајчанин 7, Бука 7 (Делија 6), Петровић 8, Матић 7 (Секулић 6, Крмар 7, Нинковић 8.

Врло динамична и борбена утакмица. У 30. минуту погодак је постигао Нинковић за госте. Само што је почело друго полувреме Херцеговац је изједначио голом Срданова. Гости су нападали и стварали шансу и у 60. Петровић је из слободног ударца посгитао погодак за победу.

С. Ст.

Резултати:

Сента - Таванкут 2:2, Бачка (П) - Младост АПА 0:1, Младост (Т) - Војводина (БГ) 1:0, Младост (БП) - Станишић 1:2, Бачка (С) - Крила Крајине 1:1, ЧСК Пивара - Бајша 2:1, Херцеговац - Слога 1:2, Његош - Препород 0:3.