Војвођанска лига – Север: Сомборци лако до победе

Текстилац - Раднички (СТ) 0:2 (0:1)
Tisa Buducnost IMG_4618

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Кузмановић (Кула), стрелци: Ђоровић у 23. и Кнежевић у 55. минуту.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 8, Радојчић 6 (Стевановић 6), Латиновић 6, Гостовић 7, Дакић 7, Јосовић 6, Ђокић 6 (Милутинов 6), Огњеновић 6, Спасић 6 (Илић 6), Миленковић 6, Дрпљанин 6.

РАДНИЧКИ: Павасовић 7, Чордашић 8, Славуљица 8, Кнежевић 8, Ћовин 8 (Сапозниченко 7), Ђоровић 8 (Бошковић 7), Шћепановић 8 (Радев), Радмановић 8, Горанић 8, Богуновић 8, Антунић 7.

Искусна екипа сомборског Радничког је рутинском игром стигла до победе. Прву прилику имали су домаћи играчи и то већ у 8. минуту када је млади Урош Дакић избио испред противничког голмана, али је Павасовић правовременом интервенцијом спречио сигуран погодак. Гостујући играчи су пропустили да реализују три стопостотне шансе. У 23. минуту лепу акцију гостију крунисао је  Марко Ђоровић.

У 55. минуту гостујући нападач Давид Кнежевић повећао предност свог тима. Један од лепших момената на утакмици догодило се у 85. минуту када је Бошковић оштро шутирао са ивице шеснаестерца а голман Игњатовић правовременом интервенцијом спречио сигуран погодак.

С. Јовин

Тиса - Будућност 2:0 (0:0)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100. Судија: Г. Тешановић (Србобран). Стрелци: Боршош у 64. и Тандари у 86. минуту. Жути картони: Живковић, Боршош (Тиса) и Ловре (Будућност).

ТИСА: Тасић 7, Станишић 8, Панић 7 (Шијачић -), Шицар 7, Жмукић 6 (Таћи 7), Живковић 7, Тандарти 8, Боршош 7, Ђурановић 7 (Чабрило -), Тодоровић 8, Нађ 7.

БУДУЋНОСТ: Лугоња 7, Вићентијевић 6, Ловре 7, Радишић 6, Ралевић 7, Секулић 6, Јурчевић 7, Вулић 6 (Ђумић 6), Васић 7, Јосимовић 6 (Дујаковић -), Суботић 6.

Гости из Младенова добро су парирали домаћину у првом делу, у коме су вредне помена само две прилике, које нису реализовали Драган Жмукић на убачену лопту Миодрага Панића у 34. минуту и пречка Драгана Шицара у 40.минуту. У другом делу Тиса је кренула агресивније, а у 54.минуту пројектил Ненада Тодоровића са 18 метара из прекида, голман Радивоје Лугоња избија у корнер. Четири минута касније лепа је била акција Горана Живковића и Анди Таћија по левој страни, али је Золтан Нађ са седам метара шутурао изнад пречке.

Вођство и радост домаће екипе уследила је у 64.минуту, након слободног ударца који је са 17 метара извео Петар Станишић, на одбијену лопту са пет метара Марк Боршош је полувисоко погодио циљ. У 80.минуту на центаршут Таћија, у прилици је био Шицар, али је главом погодио стативу. Победу је потврдио Жолт Тандари, након грешке одбране гостију. Неко од одбрамбених играча је ненадано вратио лопту голману, хитро се у казнени простор убацио Тандари  био бржи од Лугоње и са пет метара затресао мрежу.

М. Митровић

БСК - Младост (ББ) 0:1 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-,а, гледалаца: 200, судија: Воркапић (Сомбор), стрелац: Кања у 81. минуту. Жути картони: Владетић (БСК), Докић, Северињи, Лења (Младост). Црвени картни: Милановић, Медић, Живкуцин (БСК), Познановић (Младост).

БСК: Молнар 7,5, Станић 6,5, Божић 6,5, Владетић 7, Живкуцин 6,5, Пековић 7, Милановћ 6,5, Сушић 6, Медић 6, Бојић 6,5, Агбаба 7.

МЛАДОСТ: Лења 8, Ожват 7,5, Фабри 7, Познановић 6, Кања 8, М. Адамек 6,5 (С. Адамек), Северињи 6,5 (Глувић 7), Шпрох 7, Докић 6 (Бероња 7), Јакуш 6,5, Шкрбић 6,5.

Домаћину је припао први део у коме је промашене четири повољне прилике. Из тих ситуација као победник изашао је одлични голман госитју Лења. У другом делу домаћин је мало попустио, а гости успоставили теренску иницијативу. У неколико наврата слаби судија Воркапић грубо је оштетио домаћина не досудивши неколико прекршаја, гости су то искористили. Утакмица је одлучена у 81. минуту веома лепим голом Кање из слободног ударца са 20 метара.

А. Чичић

Слога - Бачка (П) 4:3 (1:2)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Латиновић (Бачка Паланка), стрелци: Вукас у 26. 68. Рајчанин у 60. и Штрбац у 63. за Слогу, а Миловановић у 30. 33. и 87. минуту за Бачку. Жути картон: Вемић (Слога).

СЛОГА: Лебовић 7, Вемић 6 (Рајчанин 7), Вукас 8, Видовић 7, Милошевић 7, Штрбац 8, Коњевић 7, Стојшић 7 (Јајић 7), Митровић 7, Пураћ 7, Сазданић 6 (Нинковић 7).

БАЧКА: Ђурђевац 6, Живина 7 (Бјелић), Никшић 7, Трбовић 8, Гњатовић 7, Момчилов 7, Станачев 6, Миличић 6, Миловановић 8, Шабан 7, Вујаклија 6.

Повели су домаћини у 26. минуту преко Вукаса на асистенцу Штрпца. Гости су за седам минуту головима Миловановића направили преокрет.

У наставку домаћи су појачају гас и преко Вукаса су изједначили, а потом везаним погоцима резервисте Рајчанина и три минута Штрпца стекли велику предност.Миловановић је потом постигао свој трећи погодак, али је на крају Слога ипак освојила важне бодове.

С. Стојиљковић

Црвенка - Бајша 1:0 (1:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, гледалаца 300, судија: Рауковић (Суботица), стрелац: М. Суботић у 34. минуту (из пенала). Жути картони: Керекеш (Црвенка), Тресиглавић, Борош (Бајша).

ЦРВЕНКА: Дринчић 7, Булатовић 8, Радмановић 7, Шакић 7 (Ј. Суботић), М. Суботић 7, Керекеш 7 (Фуртула), Фаћол 7 (Ковачевић), Ивић 8, Вујовић 7, Ђачић 7, Бабић 7.

БАЈША: Дамјановић 7, Котараш 6, Тресиглавић 6, Борош 6, Лаћак 6, И. Кочиш 7 (Чагаљ), Маријановић 6, Ф. Кочиш 6, Кривокапић 7, Михалец 7, Манојловић 6 (Мајкић).

Први изазов у години јубилеја, век постојања клуба, фудбалери Црвенке су успешно савладали. Реванширали су се гостима из Бајше за јесењи пораз и тако наговестили успешну борбу за остварење циља, а то је опстанак у овом рангу такмичења. Гол одлуке постигао је Милан Суботић у 34. минуту из оправданог досуђеног пенала, када је срушен Бабић у одличном продору по десној страни.

У наставку су гости заиграли нешто агресивније, нарочито у завршници сусрета, али су домаћини, предвођени искусним Радошем Булатовићем, успешно одолели свим њиховим покушајима.

Т. Јововић

Младост (Т) - Таванкут 1:1, Слога (Ч) - Бачка 4:3, Црвенка - Бајша 1:0, Текстилац - Раднички 0:2, Раднички (С) - Врбас 0:0, БСК - Младост (БП) 0:1, Младост (А) - Полет (К) 3:0, Тиса - Будућност 2:0.

1. Раднички         16     15     1      0      44:4  46

2. Слога (Ч)         16     13     2      1      41:19        41

3. Бајша              16     8      5      3      23:7  29

4. Тиса                 16     8      3      5      29:19        27

5. Младост (А)    16     8      3      5      25:21        27

6. Врбас              16     8      3      5      26:25        27

7. Раднички (С)   16     6      3      7      19:28        21

8. Бачка               16     5      4      7      34:27        19