Војвођанска лига – север: Празне мреже у Бајши

kobilarov

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 150, судија: Јурић (Сента).

БАЈША: Дмјановић 7,5, Тот 7, Борош 8, Сакач 7 (Хорват 6,5), Маријановић 7, Жембери 7,5, Кочић 7, Мајкић 7, Кривокапић 7, Михалец 7, Манојловић 7.

РАДНИЧКИ: Јеличић 7, Мартиновић 7, Рњак 7, Ердељи 6,5 (Радев 6,5), Ћуљак 7 (Матијевић 6,5), Вуковић 7, Жежељ 7, Ресановић 7,5, Веселиновић 7, Сапожњачев 7, Лакић 7.

Утакмица је одиграна без много шанси. Више се играло између два шеснаестерца. Прву прилику за гол имао је Михалец када је са 15 метара шутирао преко пречке. Гости су узвратили преко Ресановића у 65. минуту када је са 18 метара оштро шутирао а врлодобри голман је избацио у корнер.

С. Стојиљковић

Полет - Будућност 3:1 (0:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 80, судија: Манић (Суботица). Стрелци: Малиновић у 57. Ж. Станковић у 76. и М. Стошић у 90. за Полет, а Јосимовић у 27. минуту за Будућност. Жути картони: Малиновић, М. Стошић, С. Станковић, Алексић (Полет). Црвени картон: Ловре (Будућност).

ПОЛЕТ: Марковић 7, Алексић 7, Станојковић 7, Ж. Станковић 8, С. Станковић 7,5, К. Јововић 8 (Анђелковић), М. Стошић 7,5 (Благојевић), Златковић 7,5, А. Јововић 7,5, Малиновић 7,5, А. Стошић 8.

БУДУЋНОСТ: Лугоња 7, Медић 7, Илијић 7, Радичић 7,5, Ловре 6, Ралевић 7,5, Дујаковић 6,5 (Илеш), Вићентијевић 7, Тасић 8, Јосимовић 7,5, Ђумић 7.

Први део у потпуности је припао гостима. Поред постигнутог гола нападачи Будућности пропустили су још две повољне прилике. У наставку постојао је само један тим. Полет је кренуо на све или ништа, резултат је преокренут, потпуно заслужено. Најлеши гол постигао је Жељко Станковић у 76. минуту, када је после корнера Златковића главом захватио лопту и савладао Лугоњу.

А. Чичић

Младост (Т) – Слога (Ч) 2:3 (1:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 100. Судија: Вукановић  (Суботица). Стрелци: Јовић 33. и 82. за Младост , а Пурић 25. 55. и 68. минуту за Слогу.

МЛАДОСТ: Ађански, Цигановић, Савин, Адамовић, Ловрић, Гашић, Стефанов (Икрашев), Козомара, Јовић, Срданов, Бановић (Балинт).

СЛОГА: Зорић, Штрбац (Владетић), Кемењ, Милошевић, Вукас (Јајић), Нинковић, Рајчањи, Коњовић, Видовић,  Стојшић, Пурић.

Ослабљена екипа домаћих (стицајем околности младосташи су играли са чак 7 бонус играча, млађих од 20 година)  је успела само у првих 45 минута да парира екипи Слоге, која претендује на прво месту у овој лиги.

У други део утакмице гости су ушли далеко ангажованије, на шта домаћа екипа није имала одговор, тако да Чонопљанци сасвим заслужено односе цео плен кући и настављају трку за прво место са Сомборцима. Ваља истаћи расположене Јовића код домаћих са 2 поготка и Пурић из Слоге , који је хет триком обрадовао своје навијаче. Утакмица је била крајње коректна.

Св. Срданов

Младост (БП) – Тиса 0:2 (0:0)

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Игралиште у Врбари, гледалаца: 100; судија Ковач (Врбас). Стрелац: Боршош у 66. и 94. минуту. Жути картони: Познановић и Ожват (Младост), Ђурановић и Шијачић (Тиса). Црвени картони: Шпрох (Младост) у 80. и Живковић (Тиса) у 91. минуту.

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Шпрох, Бабјак, Познановић, Кобиларов (Срдановић), Адамек (Кања), Бероња, Павлис, Северињи, Јакуш.

ТИСА: Тасић, Панић, Мандић, Шицар, Тачи (Шабан), Живковић, Боршош, Чабрило, Ђурановић (Лазић), Тодоровић, Шијачић.

Прошле године Драган Шицар је са два гола срушио Младост у Врбари, док је овога пута то исто  урадио бонус играч Тисе Марк Боршош. Велико је питање како би се ова утакмица завршила да Ненад Кобиларов није пропустиуо две колосалне шансе на самом почетку меча. Најпре је већ у 1. минуту претрчао одбрану гостију, али његов шут је завршио поред леве стативе небрањеног гола.

У 13. минуту брзоноги играч Младости се нашао сам пред голманом Тасићем, који је из другог покушаја изашао као победник овог дуела. Трећи пут су Петровчани припретили у 21. минуту, када је шутирао Павлис, али  голман Тисе је најпре испустио лопту а онда је сигурно поклопио.

Друго полувреме гости су почели нападачки. У 66. минуту са леве стране Живковић је ниско центрирао а слободни Боршош је само подметнуо ногу и савладао Лењу. Само пет минута касније Кања је могао да изједначи, али је његов шут завршио на левој стативи. Напокон у последњим тренуцима продужетка Боршош се прошетао кроз одбрану Петровчана и погодио леви доњи угао гола Лење.

Ј. Пуцовски

Таванкут - Црвенка 1:0 (0:0)

ТАВАНКУТ: Игралиште Таванкута, гледалаца 200, судија: Н. Васиљевић (Оyаци), стрелац: Пољаковић у 60. минуту. Жути картони: Н. Пољаковић, Балажиш, Темуновић (Таванкут), Ковачевић, Радмановић, Илић, Кочић, Бошковић (Црвенка9.

ТАВАНКУТ: Сабо 7, Кујунyић 7, И. Скендеровић 7,5, Темуновић 7, Д. Пољаковић 8, Балажоћ 8, Шимић 8,5, Допуђ 7 (Војнић 6,5),. Францишковић 8, Н. Скендеровић 7 (Н. Пољаковић 8).

ЦРВЕНКА: Ђуришић 7, Кочиш 7, Ковачевић 7,5, Илић 7, Радмановић 7,5, Драговић 7, Бабић 7, Кулић 7, Вујиновић 7, Радојчић 6,5 (Бошковић 6,5,), Шакић 8.

Играло се оштро са доста шанси на обе стране и доста жутих картона. Пресудни моменат меча била је одлука тренера Жељка Зинаје да у игру убаци Небојшу Пољаковића, који је на асистенцију Скендеровића у 60. минуту постигао погодак вредан три бода.

С. Ст.

Бачка - Текстилац 5:1 (3:0)

ПАЧИР: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Тешановић (Србобран), стрелци: Трбовић у 5. Миличић у 34. Станачев у 41. Недић у 50. и 59. за Бачку, а Дакић у 64. минуту за Текстилац.

БАЧКА: Маровић, Станачев 7,5 (Дослов 6,5), Живин 7, Ђуровић 7,5, Ковач 7, Трбовић 7,5, Гњатовић 7, Шотра 7 (Бјелић 6,5), Миновановић 7 (Бореновић 6,5), Миличић 7,5, Недић 8.

ТЕКСТИЛАЦ: Спасић 6, Радојчин 6,5 (Стевановић 6,5), Латиновић 6 (Пивар 5,5), Р. Миленковић 6, Дакић 6, Јосовић 6, Илић 6 (Милутиновић 5,5), Станковић 6, Н. Миленковић 6, Митровић 6, Ђокић 6.

Фудбалери Бачке од старта су кренули силовито и дошли до раног вођства у 5. минуту преко Трбовића на центаршут Недића. То их није задовољили, наставили су силовито и у првом полувремену су постигли три погодака и решили утакмицу.

У другом делу слика се није мењала и постигли су још два гола преко Неде Недића, после чега су смањили гас, и пропустили прилике да славе убедљивију победу. Гости су ублажили пораз преко Дакића у 64. минуту.

С. Ст.

Младост (Т) - Слога (Ч) 2:3, Таванкут - Црвенка 1:0, Бачка - Текстилац 5:1, Бајша - Раднички (С) 0:0, Раднички - БСК 5:0, Врбас - Младост АПА 1:0, Младост (БП) - Тиса 0:2, Полет (К) - Будућност 3:1.

1. Раднички           14     13     1      0      41:4  40

2. Слога (Ч)           14     11     2      1      33:15        35

3. Бајша                 14     7      5      2      20:6  26

4. Врбас                 14     7      2      5      23:23        23

5. Тиса                   14     6      3      5      23:19        21

6. Младост (А)      14     6      3      5      20:20        21

7. Раднич.(С)        14     6      2      6      19:27        20

8. Бачка                14     5      3      6      30:22        18