ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Станић донео радост

Младост (БП) – Србобран  2:1 (1:1)
lopta1

Утакмица је почела изненадним голом у 8. минуту када је после  корнера Србобранаца Радојковић савладао Лењу. Петровчани су наставили нападачки и врло брзо изједначили. У 15. минуту Шпрох је центрирао, неко од гостију је одбио лопту тачно на ногу Кање, који је погодио леви угао  Јоргића. Врло добри голман гостију у 19. минуту ефектно је одбранио ударац  Стојаковића. Последњу велику прилику у првом делу домаћи су пропустили у 31. минуту, када је бек С. Јоргић избацио лопту из угла у корнер.

Већ у 47. минуту Брајковић је лепо пребацио голмана Јоргића, али је неко од Србобранаца лопту избацио са гол линије. Ређале су се потом прилике домаћих, голман Јоргић је неколико пута изванредно интервенисао .  Фабри је погодио пречку, Ожват уздрмао десну стативу...  Одлука је пала у  81. минуту.  Кања је из слоборног ударца убацио лопту пред гол, највиши у скоку био је резервиста Александар Станић, удрацем главом погодио незаштићену мрежу .

Ј. Пуцовски

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ:  Стадион у Врбари, судија Филиповић (Суботица). Стрелци: Кања у 15., Станић у 81.за Младост, а Радојковић у 8. минуту за Србобран. Жути картони: Ожват и Лења (Младост), Јовановић, Дукић, С. Јоргић и шеф стручног штаба Душан Медић (Србобран).

МЛАДОСТ (БП): Лења, Ожват, Бероња, Шпрох, Брајковић (Плавшић), Ђаковић (Станић), Зорић, Кања, Стојаковић (Стојисављевић), Фабри (Кавчић), Јакуш.

СРБОБРАН: Жа. Јоргић, Ст. Јоргић, Петровић, Кењи, Живановић, Радојковић (Видаковић), Тешановић (Милосављевић), Гленџа, Дукић (Зељић), Марјанов, Павићевић.

Његош - Врбас 2:1 (1:1)

Добра и квалитетна утакмица. Његош је повео већ у 27. минуту Срђан Кочиш је постигао гол на асистенцију Мрваљевића. Гости су нападали, нису се предавали и три минута пре краја првог полувремена Гаговић је спенала изједначио резултат.  У другом делу екипа Врбаса је била боља, али  није успела да добру игру и материјализује. С друге стране Миљеновић је у 61. минуту ушао сам у шеснаестерааца и савладао голмана гостију.

С. Ст.

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, судија: Латиновић (Бачка Паланка), стрелци: С. Кочиш и 27. Миљеновић у 61. за Његош, а Гаговић у 42. минуту (из пенала) за Врбас.

ЊЕГОШ: Маровић 7,5, Варга 7, Вујошевић 7, Савовић 7, Ковачевић 7, И. Кочиш 7 (Бичкеји 6,5), С. Кочиш 8 (Бутовић 6,5), Тешановић 7, Мрваљевић 8,5, Бојовић 7,5, Миљеновић 8 (Жмукић 7),

ВРБАС: Димић 7, Поповић 7, Копривица 7, Варга 7, Пековић 7, Гаговић 8, Козомора 7, Цицмил 6 (Џедовић 6,5), Мушикић 7, Зековић 7, Гавриловић 6,5 (Јовановић 6,5).

Текстилац - Раднички (С) 4:0 (3:0)

У комшијском дербију Текстилац је без великих тешкоћа савладао доста ослабљену екипу Радничког из Сомбора која је допутовала у Оџаке без тројице стандардних првотимаца.  Већ у 12. минуту домаћи тим долази до предности преко расположеног капитена Дарија Божичића, који је два минута након постигнутог поготка приморао голмана Везмара поново на капитулацију. До краја полувремена бележимо и  прекршај над Симићем у казненом простору Радничког. Сигуран с беле тачке био је   Милош Симић.

У наставку игре Текстилац је постигао још један погодак преко расположеног Николе Радојчића, који је оштрим ударцем приморао гостујућег голмана на капитулацију.

С. Јовин

ОЏАЦИ: Градски стадион, судија: Тешановић (Врбас). Стрелци: Божичић у 12. и 14. Кулић у 39. (из пенала) и Радојчић у 61. минуту.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић, Стокић 7, Гостовић 7,5, Зелић 7,5, Симић 8 (Д. Јовановић 7), Божичић 8,5 (Дакић), Прелић 7,5, Поповић 7 (Стевановић), Радојчић 8 (Пиваров 7), Митровић 7, И. Јовановић 7.

РАДНИЧКИ: Везма 6, Н. Тевановић 6, Мартиновић 6,5, Коларић 6 (Крунић 6), Милетић 6, Јосић 6 (Мијовић 6), Ожеговић 6, Радека 6, Жежељ 6 (Зорица 6,5), Чуљак 6,5, С. Тевановић 6.

Младост (Т) – Црвенка  3:0 (1:0)

Црвенчани су били  лак плен за младосташе, који су током целе утакмице диктирали темпо и рутински дошли до три нова бода. Већ у 3. минуту, Гашић добрим шутем из слободног ударца ставио на муке голмана гостију, који је крајњим напором успео да сачува своју мрежу. У 11. минуту Миловановић након корнера је шутирао главом поред гола. Васић је у 28. минуту непрописно заустављен, а из оправдано досуђеног  пенала искусни Срданов је рутински погодио мрежу. Пред крај првог полувремена храбром интервенцијим Ађански је спасио сигуран гол. У 51. минуту бележимо најлепши потез на утакмици, са петнаестак метара искоса са леве стране Икрашев топовским шутем погађа место где се спајају пречка и статива, али лопта се одбија у поље. У 65. минуту  брзоноги Хађинац је искористио идеалну дубинску лопту, и удвостручио вођство Туријаца. Недуго затим Тривић перфектним шутем са 20 метара по земљи у сам десни угао гола гостију поставио коначан резулчтат.

Св. Срданов

ТУРИЈА: Игралишпте Младости, судија: Врачар (Сомбор).Стрелци: Срданов  у 28. (из пенала), Хађинац у 65. и Тривић у 70. минуту.

МЛАДОСТ: Ађански, Козомара, Адамовић, Гашић, Губаш, Јовић (Хађинац), Срданов, Васић, Миловановић (Тривић), Икрашев, Комленић.

ЦРВЕНКА: Гостовић, Бешић, Ивић, Ј. Суботић (Максимовић), Ми. Керекеш, М. Суботић, Божичић, Ма. Керекеш, Ђуричковић (Бакић), Булатовић, Бабић (Јокић).

Бачка - Војводина 4:1 (2:0)

Пачирци су после боље игре успели да победе оваришане. Брзо су повели . Шијачић је са 25 метара погодио горњи леви угао. Резултат је повиосио ишљеновић у 22. минуту.

У другом делу С. Панић је био прецизан,а гости су тек у финишу када је све већ било одлучено успели да погоде мрежу и да ублаже пораз.

С. Стојиљковић

ПАЧИР: Стадион Бачке, судија: Радуловић (Врбас), стрелци: Шијачић у 2. Дишљеновић у 22. С. Панић у 64. (из пенала), М. Панић у 84. за Бачку, а Вучић у 86. минуту за Војводину.

БАЧКА: Сабо 7, Вуковић 7, Кујунџић 7, С. Панић 8, Клајић 7 (Бабић 7), Кујунџић 7, Мајас 7 (Јекнић 7), Ђуровић 7, Крклајић 6 (Поповић 7), Шијачић 8, Милијашевић 7 (Бачић 6).

ВОЈВОДИНА: Бурарски 6, Николић 6 (Башовић 6), Ренић 6, Мустафагић 6, Тури 6, Цвијић 6 (Вујиновић 6), Стеванов 6, Олујић 6, Гучић 7, Милованов 6,5, Зурић 6.

Херцеговац  -  Бајша  1:3 (0:2)

Након акције гостију по левој страни, Рушак је у 6.  минуту сместио лопту у небрањени део мреже, Исти ич је у 21. минуту, са седам – осам метара, након одбијене лопте, погодио доњи десни угао гола.

Домаћи фудбалери су у 55.минуту, смањили вођство гостију на 2:1. Дмитровић је са 25 метара, по средини гола сместио лопту у мрежу. Стекао се утсисак, да је голман Дамјановић, могао боље реаговати код примљеног поготка. Коначан резултат поставио је Батори у 77. минуту. Нападач гостију, је искоса са леве стране ударцем по земљи погодио леви угао.

М. Ђ. Кременовић

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, судија Чапко (Сомбор). Стрелци, Дмитровић у 55. минуту за Херцеговац, а Рушак у 8, 21 и Батори у 77. минуту за Бајшу. Жути картон, Марјановић (Бајша).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 6,5, Дујаковић 6,5, С.Хрњез 6,5 (Хорватић -), В,Хрњез 6,5 (Добранић -), Бајић 6,5. Андесилић 7, Вујовић 6 (Вукосав 6,5), Рачић 7, Дмитровић 7, Новчћ 6 (Илеш 6,5).

БАЈША: Дамјановић 7, Манојловић 8, Тресиглавић 7,5 (Мајкић -), Рахић 8 (Баби -), Рушак 8,5 (Дар. Рахић 7), Лекај 7 (Борош 7), Марјановић 7, Жембери 7,5, Кривокапић 7,5, Стојановић 7,5, Батори 8 (Дер -)

Таванкут - Обилић 6:0 (0:0)

Утакмица је била борбена, шансе су биле у првом делу и на једној и на другој страни. прво полувреме је завршен без погодака. У другом делу на самом почетку Бореновић је постигао аутогол, а онда је кренула серија Таванкућана, који су на крају стигли до убедљиве победе.

С. Ст.

ТАВАНКУТ:  Стадион Таванкута, судија: Пилић (Кула), стрелци: Бореновић у 57. (аутогол), Бурсаћ у 63. Спремо у 64. Војнић у 67. М. Скендеровић у 75. и Тумбас у 85. минуту.

ТАВАНКУТ: Лебовић, Кујунџић 7, Слобода 7, Гњатовић 7, И. СКендеровић 7, Бурсаћ 8, Спремо 7 (Тумбас 7), Н. Скендеровић 8 (Јухас7, ВУјић 7 (Савовић 7), Шимић 7, Војнић 8 (Вујић).

ОБИЛИЋ: Чанади 5,5, Ал. Сади 6, Никшић 6, Терзин 6, Ђукић 5,5 (Рашков), Дражић 6 (Пантел 6), Глоговац 7, Ранков 6 (Мачилан), Бореновић 6 (Шимун 6), Савић 6,5 (Красин 5,5), Мијић 6,5.

Таванкут - Обилић 6:0, Младост (А) - ЧСК Пивара 1:1, Текстилац - Раднички (С) 4:0, Младост (БП) - Србобран 2:1, Крила Крајине - Војводина (БГ) 1:3, Младост (Т) - Црвенка 3:0, Његош - Врбас 2:1, Бачка (П) - Војводина (Т) 4:1, Херцеговац - Бајша 1:3.

1. Војводина (БГ)       9      8      0      1      19:5  24

2. Младост (БП)         9      6      1      2      28:8  19

3. Бајша                    9      5      4      0      15:6  19

4. Текстилац              9      5      3      1      17:6  18

5. Младост (Т)            9      6      0      3      22:13        18

6. Младост (А)           9      5      3      1      13:4  18

7. ЧСК Пивара            9      5      3      1      16:9  18

8. Бачка (П)               9      4      2      3      18:16        14