ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Тиса - Раднички (СТ)  0:2 (0:1)

Домаћини из Адорјана су дочекали лидера уз очекивања симпатизера да ће се екипа Тисе реванширати за минимални пораз у јесењем делу првенства, али су се гости показали као бољи и спремнији тим.
Momenat sa utakmice u Somboru Foto: V. Janković

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 150. Судија: Кузмановић (Кула). Стрелци: Бошковић у 8. и Цветковић у 88.минуту.

ТИСА: Тасић 7, Станишић 7, Панић 7, Мандић , Шицар 6, Жмукић 6 (Тодровић -), Чабрило 6 (Тандари 7), Ђурановић 7, Таћи 6, Нађ 7, Шијачић 6.

РАДНИЧКИ: Танасовић 7, Чордашић 8, Славујица 7, Кнежевић 8, Ђоровић 7, Шћепановић 7 (Шаренац -), Бошковић 8, Цветковић 8, Фуртула 7 (Љуштина -), Галетин 7, Богуновић 7.

Вођство гостију уследило је у 8.минуту, када је Бошковић успео да надмудри одбрану Тисе и затресе мрежу Тасића. До одмора гости су имали више иницијативе, а у дургом делу Тиса је консолидовала редове и покушавала да изједначи, али безуспешно. У финишу утакмице поготком Цветковића гости су потврдили заслужену победу.

М. Митровић

Полет - Младост (БП) 3:2 (2:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 50, судија: Чапко (Руски Крстур), стрелци: Зец у 17. и 32. и 58. за Полет, а М. Адамек у 12. Лења у 75. минуту (из пенала) за Младост.

ПОЛЕТ: Ивановић 7,5, Милуновић 7, Алексић 7, Стошић 6,5, Благојевић (С. Станковић 6,5), Ж. Станковић 6,5, Малиновић 6,5, Златковић 7, Зец 8,5, Богдановић 8, Станојковић 7,5.

МЛАДОСТ: Петеј 6, Глувић 6,5, Берић 7, Бероња 7, Докић 6 (Ожват 6,5), Шкрбић 6,5 (Јакуш 6,5), Кобиларов 7,5, С. Адамек 7,5, М. Адамек 7 (Шпрох 7), Лења 7, Нецић 7.

Домаћин предвођен капитеном Богдановићем успео је да освоји можда и бодове спаса. Одлични Немања Зец постигао је сва три гола. Гости се нису предавали, али осим часног пораза нису могли више. Најлепши погодак на утакмици био је трећи погодак Зеца, који је  у паду захватио лопту и сместио у мрежу.

А. Чичић

Младост (А) - Бајша 4:1 (2:0)

АПАТИН: Стадион Младости, гледалаца 150, судија: Шипиш (Србобран), А. Јововић у 23. Мировић у 37. Пешић у55. и Рапајић у 90. за Младост. Кочиш у 88. за Бајшу.

МЛАДОСТ: Јеличић 7 (Мајсторовић), Петреш 7, К. Којовић 8 (Кнежевћ ), Бурсаћ 8, А. Јовић 8, Митровић 8, Пешић 7, рапајић 7, Вујин 7, Бачић 7 (Басарић 7), Мишковић 7.

БАЈША: Дамјановић 6, Манојловић 6, Борош 6, Лаћак 6, И. Кочиш 7, Предић 6, Хорват 6, Марјановић 6, С. Кочиш 7, Котара 6, Михалец 7.

Доминација домаћина свих 90. минуту што је резултирало са четири поготка. Гости су у 88. минуту успели да смање, да би капитен Рапајић поставио коначан резултат.  С. Ст.

Раднички (С) - Таванкут 3:2 (0:1)

СОМБОР: Градски стадион гледалаца 50, судија: Крушић (Кањижа), стрелци: Ресановић у 53. Жежељ у 72. и 73. за Раднички, Н. Скендеровић  у 18. Кујунyић у 80. минуту за Таванкут. Црвени картон: Веселиновић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Зорић 7, Гргић 7, Дулић 7, Вукадиновић 7, Вуковић 7, Матијевић 7 (Бубоња), Веселиновић 6, Стевановић 6 (Мартиновић 7), Жежељ 8 (Зорица 7), Ердеји 7, Ресановић 7.

ТАВАНКУТ: Сабо 7, Кујунyић 6, Слобода 6, Пејић 6, И. Скендеровић 6, Данчи 6 (Плетикосић 6), Визин 7, Допуђ 6, Н. Скендеровић 7 (Мирановић), Плавшић 6.

Гости су изненађујуће повели у 18. минуту после одличне контре голом Небојше Скендеровића. У наставку игре домаћини су крунисали одлучну игру. Изједначили су преко Ресановића, а Желељ је за два минута постигао два поготка и донео победу свом тиму

С. Ст.

Текстилац - Слога 1:0 (0:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелац: Д. Илић у 53. минуту. Жути картони: Милошевић (Слога).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7,5, Илић 8 (Ђокић), Гостовић 6,5, Латиновић 6,5, Дакић 6,5 (Пиваров 6), Јосовић 6,5, Вукобратовић 6 (Милутинов), Прелић 6,5, Миленковић 7, Дивљак 7, Стевановић 7.

СЛОГА: Милошевић 6,5, Пурић 6,5, Рајчањи 6, Видовић 6, Сазданић 6 (Штрбац 6), Коњовић 6, Митровић 6,5, Вукас 6, Нинковић 6,5, Стојшић 6,5 (Вемић 6), Јајић 6 (Аничић 6,5).

У веома битној утакмици за опстанак у Лиги Текстилац је остварио победу против другопласираног тима из Чонопље. Додуше на самом сусрету виђено је мало прилика. Гол одлуке постигао је све бољи Драгомир Илић у 53. минуту када је противнички голман Милошевић одбио лопту, а високи нападач домаћих погодио небрањени део мреже.

С. Јовин

Црвенка - Младост (Т) 3:2 (2:1)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Yомба”, гледалац 50, судија: Милосављевић (Суботица), стрелци: Фуртула у 24. Шакић у 41. М. Суботић у 53. за Црвенку, а Тривић у 5. Козомора у 62. минуту за Младост. Црвени картон: Икрашев (Младост).

ЦРВЕНКА: Дринчић 7, Костић 7, Ј. Суботић 7 (Драговић), Радмановић 7, Шакић 8, М. Суботић 7, Марић 7 (Фаћол), Ивић 7, Вујовић 7, Бабић 7 (Керекеш), Фуртула 7.

МЛАДОСТ: Ађански 6, Цигановић 6, Икрашев 6, Гашић 6, Адамовић 6, Мрђан 6, Комленић 7, Берић 6, Јовић 7, Козомора 7, Тривић 7.

Рано вођство гостију, голом Тривића у 5. минуту, није обесхрабрио домаће фудбалере. Уследио је потпуна надмоћност Црвенке и у 24. минуту Фуртула је изједначио, након одличног проигравања од стране Шакића, који је потом и сам био стрелац водећег гола за домаћине, после префињеног додавања Костића. Препоруку за најбољег играча сусрета Шакић је допунио још једним сјајним потезом који је допринео да М. Суботић у 53. минуту увећа предност Црвенке, а гол Козоморе само је ублажио пораз гостију.

Т. Јововић

БСК - Бачка 2:3 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 40, судија: Крнета (Бачка Паланка), стрелци: Агбаба у 72. Пековић у 82. (из пенала) за БКС, Дослов у 48. Шотра у 60. Станаћев у 74. минуту. за Бачку.

БСК: Молнар 7, Трифуновић 6,5, Савић 7, Вејиновић 6,5, Милошевић 7, Пековић 7, Агбаба 7,5, Живкуцин 6,5, Станић 7, Сушић 6,5, Данојевић 6,5.

БАЧКА: Станчић 7, Станаћев 7, Никшић 7, Ковач 7, Гњатовић 6,5, Момчилов 7,5, Шотра 7,5, Миличић 6,5 (Петковић 7), Миловановић 7 (Садојевић), Шабан 7 (Радуловић 7), Дослов 7,5.

БСК је почео врло добро, створио је неколико шанси, али су оне неискоришћене. Агбаба је погодио пречку у 10. минуту а промашо је још две прилике. У наставку гости су дошли у вођство у 48. минуту голом Дослова, потом  се у листу стрелаца уписао Шотра, Агбаба је успео да смањи резултат, али после поготка Станаћева све је било решено.

А. Чичић

Будућност (М) - Врбас 1:0 (1:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:300, судија: М.Ракић (Апатин), стрелац: Јурчевић у 37. минуту, жути картони: Бошњак, Вулић (Будућност), а Кулић (Врбас).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Копања, Радичић (Субошић), Ловре, Вулић, Ђумић, Ралевић , Јурчевић (Бошњак), Секулић, Дујаковић, Медић.

ВРБАС: Јовичић, Авдаловић, М.Шмит, Тешановић, Јовановић, Крајновић, Симић, Богавац (Марјановић), А.Шмит, Зорић, Кулић.

Млади фудбалер Младеновљана Милош Јурчевић постигао је свој првенац у текућој сезони и одлучио је победника у овој утакмици. А, екипи Будућности донео је златна три бода у грчевитој борби за опстанак.

Ђ. Шт.

Црвенка . Младост (Т) 3:2, Текстилац - Слога (Ч) 1:0, Раднички (С) - Таванкут 3:2, БСК - Бачка 2:3, Младост АПА - Бајша 4:1, Тиса - Раднички 0:2, Будућност - Врбас 1:0, Полет (К) - Младост (БП) 3:2.