Војвођанска лига – север: Убедљиви Црвенчани

Када је у 70. минуту Латиновић смањио вођство Црвенке остварено у првих пола сата игре, головима Ивића и Костића, учинило се да би завршница могла протећи уз више узбуђења.
fudbal, pixabay

Црвенка - Текстилац 5:1 (2:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, гледалаца 50, судија: П. Мрђеновић (Врбас), стрелци: Ивић у 22. Костић у 27. Шакић у 73. и 83. и Марић у 85. за Црвенку, а Латиновић у 70. минуту за Текстилац.

ЦРВЕНКА: Дринчић 7, Костић 7, Радмановић 7, Драговић 7 (Ј. Суботић 7), Шакић 8 (Петрић), М. Суботић 7, Керекеш 7, Ивић 7, Вујовић 7, Бабић 7, Фуртула 7 (Марић 7),

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 6, Илић 6, Гостовић 6, Латиновић 7, Вукобратовић 6 (Јосовић 7), Божичић (Милутинов 6), Дакић 6, Прелић 6, Миленковић 6, Дивљак 7, Стевановић 6.

Сва неизвесност је, међутим, отклоњена у 73. и 83. минуту головима најбољг појединца овог сусрета Шакића, да би коначан резултат поставио Марић у 85. минуту.

Т. Јововић

Слога - Раднички 3:1 (2:1)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца око 50. Судија: Мартиновић (Кљајићево). Стрелци: Вукас у 31., Лучић у 32. и Вемић у 64. минуту за Слогу, а Матијевић у 14. минуту за Раднички.

СЛОГА: Лебовић, Штрбац, Видовић, Вукас (Пурић), Н. Милошевић, Лучић (Јајић), Нинковић, Коњовић, Стојшић (Рајчањи), Вемић, Сазданић.

РАДНИЧКИ: Марковић, Гргић, Бубања (Зорица), Вукадиновић, Вуковић, Веселиновић, Матијевић, Тевановић, Жежељ (Коларић), Лакић, Ердеи.

Гости су бољи почетак крунисали у 14. минуту. Шут Милана Матијевића са двадесетак метара Лебовић је одбио у сопствену мрежу. Домаћи су преузели иницијативу имали неколико озбиљних прилика, али је дебитант на голу Радничког Михаило Марковић, одлично интервенисао. Али јње био нмоћан у 31. минуту. Вемић је прошао по левој страни, а затим одлично проиграо Вукаса, који са неколико метара пласирао лопту у небрањену мрежу. Само минут касније домаћи су повели. Феноменалан шут Страхиње Лучића завршио је у самим рашљама Марковићевог гола. Трећи гол постигао је Никола Вемић у 64. минуту после корнера.

С. Р.

Младост (Т) - Младост (БП) 3:0, Врбас - Полет (К) 2:3, Раднички(Ст) - Будућност 4:0, Бајша - Тиса 2:1, Бачка - Младост (А) 3:2, Таванкут - БСК 5:2, Слога (Ч) - Раднички (С) 3:1, Црвенка - Текстилац 5:1.