Војвођанска лига – север: Туријци зауставили лидера

У правој првенственој, жустрој и динамичној утакмици фудбалери Младости су након преокреата у другом полувремену забележили победу и тако се изједначили са екипом из Станишића  на врху табеле.
ФК Младост/ Немања Јовић и Драгољуб Васић стрелци за Младост

Младост (Т) – Станишић 3:1 (0:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 250. Судија: Митровић  (Рума), стрелци: Васић у 49. Јовић у 62. (из пенала) и Бајић у 86. за Младост, а Пљошта у 23. минуту за Станишић. Жути картони: Бубања (Младост) и Ердеи (Станишић)

МЛАДОСТ: Јовичић, Мрђеновић 7, Петровић 6,5, Ефендић 7, Ивановић 7, Курјачки 6 (Миловановић 7), С. Гашић 6,5, Бубања 7,5, Васић 7, Јовић 7 (Бајић 7), Марјанов 7 (Адамек 6,5).

СТАНИШИЋ: Јеличић 6, Басарић 6, Пљошта 7, Богуновић 7 (Тевановић 6), Павин 7, Плавшић 6, Митровић 6 (Вулин 6), Ђукић 7, Ердеи 6, Вујин 6, Лазић 6.

Сада су  Туријци једина екипа која није осетила горчину пораза.

Повели су гости у 23. минуту, преко Пљоште, који је преварио Ефендића и искоса постигао погодак. Након тога домаћи су имали три велике шансе  које нису искористили Васић, Марјанов и Јовић.

У наставку друга прича, већ у 49. минуту, након центаршута Гашића,  Васић ударцем главом је изједначио резултат. Тај гол је дао крила домаћој екипи, у 62. минуту Васић је на петопарцу у шеснаестерцу гостију ‚‚окренуо‚‚ Ердеија која га је непрописно зауставио. Сигуран са 11. метара био је Јовић.

У финишу меча домаћи су постигли и трећи погдак. Стрелац је био  резервиста Бајић, који је побегао својим чуварима и рутински постигао погодак.

Св. Срданов

Бачка (С) - Бајша 1:1 (1:0)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије. гледалаца 200. Судија: Врачар,  Стрелци: Ненадовић у 28. за Бачку, а Митровић у 79. минуту (из пенала) за Бајшу.

БАЧКА: Студен 7, Ђуровић 7,5, Киш 7, Симић 6,5, Мезеи 7, Жижа 6,5, РАјковача 7, Маленчић 6,5 (Павић 6,5), Глишовић 7, Анђић 7, Ненадовић 7 (Богојевић).

БАЈША: Дамјановић 6,5, Нађ 7 (Станчић), Тресиглавић 7, Де. Рахић 6,5 (Да. Рахић 6,5), Калуђеровић 7 (Вујошевић), Рушак 6,5 (Марјановић 6,5), Пантовић 7, Кривокапић 6,5, Митровић 7, Лекаи 7, Иванов 6,5 (Шевић 6,5).

Није било победника у Суботици, а чини се како је реми и најправеднији исход. Обе екипе су имале периоде добре игре, по неколико пропуштених прилика и по један гол.

Бачка је повела у 28. минуту, Лука Ђуровић је лепо прошао и пронашао Матеју Ненадовића, који је могао да бира где ће да шутира, а лопта је завршила иза голмана Дамјановића који се дуго бунио, јер је по његовом мишљењу лопта изашла у аут.

Агилнији су били фудбалери Бајше почетком другог полувремена, а прву прилику имали су у 51. минуту, Немања Тресиглавић није био довољно опасан да изненади спремног Студена.

Бајша је изједначила у 79. минуту са беле тачке. Играње руком у казненом простору Бачке определило је судију Врачара да деосуди најстрожу казну, а Јован Митровић је био сигуран.

С. Ст.

Херцеговац - Препород 1:1 (1:1)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца: 300, судија: Д. Бечановић (Сента), стрелци: Кеџа у 5. за Херцеговац, а Котараш у 44. минуту за Препород, жути картони: Татић, Шијаковић (Херцеговац), а Тумбас - Локетић, Ковач, Средник, Бурсаћ (Препород), црвени картони: Средник, Вуковић (Препород).

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Лукач, Шијаковић, Квржић, Бајат, Р. Тривуновић (Пејак), Бјелогрлић, Кеџа, С. Рачић, Јанковић (Татић), С. Хрњез, Хорватић (В. Хрњез).

ПРЕПОРОД: Плављанић, Дошлов, Терзија (Вуковић), Руски, Курушић( Средник), Тодић (С. Копања),Тумбас - Локетић (Ћурновић), Шашић (Лакић), Бурсаћ, Ковач, Котараш.

Пропустили су фудбалери гајдобранског Херцеговца дивну прилику да забележе прву победу у новој сезони, Новајлија Никола Кеџа, у раној фази утакмице, матирао је вратара  гостију Срђана Плављанића, али нису Гајдобрани  искористили пет стопостотних шанси ,до краја сусрета и меч је завршен нерешено.

Ђ. Шт.

Таванкут - Младост (А) 0:0

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 200, судија: Пивић (Кула).

ТАВАНКУТ: Тасић 8, Вујић 7,5, Кујунџић 7,5, Гњатовић 7,5, Скендеровић 7,5, Тодоровић 7 (Дондур 7), Бедековић 7 (Тумбас), Момчилов 6,5 (Облаковић), Пејић 7 (Бореновић), Шимић 7, Спремо 7,5.

МЛАДОСТ: Буловић 7,5, Дулић 7,5 (Десница 7), Кемењ 7,5, Спасић 7, Манчић 7, Вукадиновић 7,5, Вемић 7,5, Парапајић 7, Златковић 8, Рајчанин 7,5, Вукас 7,5 (Симић).

У борбеном мечу није било голова. Имали су гости четири одлична шута у оквир гола, али је најбољи играч утакмице голман Тасић све одбранио, а једном му је помогла и статива.

Таванкућани су били бољи у финишу  нису искористили две колосалне шансе, обе је пропустио Стефан Спремо.

На крају је резултат реалан.

С. Стојиљковић

Сента - Његош 2:1 (2:1)

СЕНТА: Градски стадион у Народној башти,  гледалаца 200. Судија: Љ. Берењи (Београд). Стрелци: Матић у 40. и Мандић у 42.за Сенту, а Перуновић у 24.минуту за Његош. Црвени картон: Пејовић (Његош) у 42.минуту.

СЕНТА: Шмит 7, Н. Ћулум 7 (Димић 7), Б. Ћулум 8, Бајтаи 7, татић 7, Радуловић 7, Симић 7, Мандић 7,5 (Мијић -), Кораћ 7 (Вулетић -), Живковић 7,5, Матић 7,5 (Фодор -).

ЊЕГОШ: Прибић 7, Варга 6, Савовић 7, Пешановић 7, Павловић 6,5, Којчић 6, Копривица 6,5 (Кочиш 6), Перуновић 6,5, Пејовић 6, Врањеш 6,5, Миличевић 6.

Иако су гости из Ловћенца изненада у 24.минуту дошли у вођство поготком Перуновића, екипа Сенте коју предводи тренер Зоран Ћирић, у финишу првог полувремена успела је да начини преокрет за само два минута.

Матић је у 40. минуту затресао мрежу Прибића, а два минута касније Мандић је постигао гол одлуке.

М. Митровић

Бачка (П) - Војводина (БГ) 2:1 (0:1)

ПАЧИР: Игралиште Бачке, гледалаца 200, судија: Радуловић (Врбас), стрелци: Милијашевић у 48. Колунџић у 65. за Бачку, а Продановић у 40. минуту за Војводину.

БАЧКА: Славнић 6,5, Мајлас 7, Гаврић 7 (Бакић), Панић 8, Нагрин 7, Д. Крклајић 7 (С. Крклајић 7), Козомора 7 (Колунџић 8), Ђурановић 7,5, Шицар 7,5, (Јекнић 6,5), Шијачић 7, Милијашевић 8 (Вуковић 6).

ВОЈВОДИНА: Бабин 7, Наранџић 6,5 (Пеленгић 6), Петровић 6,5, Д. Јелић 7,5, Б. Јелић 7,5, Кудрић 7,5, Савин 6,5 (Стјепановић 7), Раковац 6,5 (Топић 6,5), М. Јелић 7 (Солдат 6,5), Продановић 7,5 (Бошков 6,5).

Занимљива уткамица. Несвакидашњи погодак постигао је  Продановић у 40. минуту. Са више од 50 метара упутио је ударац на гол голмана Славнића који је уместо да спречи погодак рукама покушао је ногом и неспретно захватио лопту, која је завршила у његовој мрежи.

Само што је почело друго полувреме Милијашевић је побегао одбрани гостију и изједначио резултат.  Само петнаестак минута касније потпуни прњеокрет , резервиста Кујунџић је постигао погодак и донео Пачирцима вредне бодове.

Резултати:

Сента - Његош 2:1, Херцеговац - Препород1:1, ЧСК Пивара - Слога 2:0, Бачка (С) - Бајша 1:1, Младост (БП) - Крила Крајине 2:1, Младост (Т) - Станишић 3:1, Бачка (П) - Војводина (БГ) 2:1, Таванкут - Младост (А) 0:0.