Воша победила голом у 90. минуту

НОВИ САД: На неки начин фудбалска правда била је задовољена у 3. минуту надокнаде времена, када је Никола Трујић у једној гужви пред голом Напредка успео да угура лопту у мрежу и донесе велику радост фудбалерима и навијачима новосадског суперлигаша.
vojvodinaNapredak01

Дуго су играчи из Крушевца протествовали код помоћног судије Курчубића из Крагујевца, тражећи, из њима знаних разлога, да поништи гол, али је на крају судија Зоран Широки показао на центар. Само који секунд касније арбитар из Смедерева одсвирао је крај сусрета и означио да су црвено-белима припала три бода на почетку доигравања.

У првих 45 минута гледали смо незанимљиву и тврду утакмицу практично без иједне једине прилике. Новосађани су додуше имали иницијативу али осим шута Малбашића у 28. минуту који је голман Петровић укротио ништа занимљивије није се догађало. И таман када се чинило да ће се на полувреме отићи без голова уследила је прва радост играча Војводине. Играо се 44. минут, када је Малбашић повукао лопту по левој страни, у срцу 16терца пронашао Палочевића, а овај му одиграо повратну лопту. Најбољи стрелац Новосађана Филип Малбашић сјајно је реаговао и шутем у ближи угао довео домаћина у вођство од 1:0.

Thumbnail

У наставку утакмице почела је да пада неугодна киша, а сам ток игре био је занимљивији. У 51. минуту бележимо одличан ударац Трујића, после којег се део гледалаца обрадовао јер се учинило да је лопта ушла у гол. Међутим, та радост била је кратког века јер је шут завршио поред оквира гола. У 63. минуту, заједно са хладном кишом уследио је исти такав шок за присталице црвено-белих. После корнера са леве стране највиши у 16терцу Војводине био је штопер Кљушевљана Немања Тубић и без проблема матирао голмана Роцкова, за изједначење 1:1.

Тек што су кренули са центра, Новосађани су имали колосалну прилику преко Синише Бабића, чији ударац је Петровић ногом одбио у корнер. Два минута касније и Дејан Мелег је био у сто постотној шанси али је голман Петровић поново чудесно реаговао, а у наставку акције Малбашић је шутирао поред гола.

Thumbnail

У 68. минуту некадашњи нападач новосадског тима Енвер Аливодић избио је сам пред голмана Роцкова и чинило се да је на помолу преокрет. Аливодић је шутирао али је овога пута Роцков феноменално одреаговао и отклонио опасност. Тражили су гости у 83. минуту најстрожу казну када је после старта Планића у казненом простору пао Гобељић, али се чини да је судија био у праву када је дозволио да се игра настави. И коначно, у 84. минуту још једном је ударац опоробао Филип Малбашић, али је Никола Петровић, свакако најбољи играч Напредка, био на правом месту.

А. Предојевић

Војводина - Напредак 2:1 (1:0)

НОВИ САД: Стадион Карађорђе, гледалаца 1.500, судија: Широки (Смедерево) Стрелци: Малбашић у 44. и Трујић у 90. за Војводину, а Тубић у 63. минуту за Напредак. Жути картони: Цветковић и Марковски (Напредак).

ВОЈВОДИНА: Роцков 7, Мелег 7 (Кнежевић), Пушкарић 7, Палочевић 7, Лакићевић 7, Планић 7, Бабић 7 (Зличић), Антић 7, Малбашић 8, Вукасовић 7, Трујић 7.

НАПРЕДАК: Петровић 8, Цветковић 6, Симоновић 6, Тубић 7, Пројић 7, Шљивић 7, Ескић 6 (Шарац), Гобељић 7, Аливодић 7 (Вулић), Ндиаје 6 (Марковски 6), Вукановић 7.