ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА 2. октобар - Младост (Л) 4:2  (1:2)

Мада су у Куману дошли са само девет изграча, гости из Лукићева пружили су жилав отпор у овом мечу фаворизованом 2. октобру.
2 oktobar Kumane/privatna arhiva

КУМАНЕ: Игралисте у СРЦ “Огњен Контроћ”. Гледалаца: око 100. Судија Поповић (Книћанин). Стрелци: Јакшић у 40, Шаркези у 58. (из једанаестерца) и Милосављев у 69. и 89. за 2. октобар, а Говедар у 8. и Арсић у 44. минуту за Младост. Жути картон: Арсић (Младост).

2. ОКТОБАР: Прапорски, Ковачев, Вуковић, Пријић (Икић), Шаркези, Бошков (Станојевић), Лазић, Тешић, Милосављев, Јакшић, Стајки.

МЛАДОСТ: Васић, Лаловић, Арсић, Говедар, Сављевић, Мишић, Чокулов. Гужвић, Јовановић.

Мада су у Куману дошли са само девет изграча, гости из Лукићева пружили су жилав отпор у овом мечу фаворизованом 2. октобру. Утакмица се честито није ни разиграла, а Младост је већ повела у 8. минуту преко Говедара.  Права драма одиграла се пред крај првог полувремена. Пет минута пре краја домаћин је изједначио преко Стојана Јакшића, али већ четири минута касније Арсић је поново довео у воћсто Младост. У наставку су прорадили срелци домаћих: Кристијан Шеркези и Стефан Милосављев са два гола обезбедили су тријумф. овом победом Куманчани су најзад препустили фењер зрењанинском Пролетеру.

Ивана Тубић

Делија - Полет 4:0 (1:0)

МОКРИН: Стадион Делије, гледалаца око 100, судија: Н. Ранков (Кикинда), стрелци: Живко у 9. Н. Симић у 51. Врачев у 72. и М. Челекетић у 75. минуту. Жути картон: Н. Симић (Делија).

ДЕЛИЈА: С. Поповић, Недељков 7, Д. Симић 7, Н. Симић 7 (Бркљач), Миладинов 7, Живко 8, Барбат 7 (Врачев 7), Србљин 7 (М. Челекетић 7), Кун 7, Цвијан 7, Кричковић 7.

ПОЛЕТ: Јелић 6, Велемиров 6, Гавранчић 6, Инђић 6, Шћепановић 6, Радловћ 6, Драганов 7, Гушић 6, Буцало 6, Б. Јеличић 6, Ћеран 6.

Дерби старих знанаца домаћег Делије и Полета из Накова завршен је убедљивом победом домаћина. Мрежу голмана гостију Александара Јелића начео је у деветомминуту лепим поготком Игор Живко. Мокринчани су удвостручили резултат преко Новице Симића. На 3:0 повећао је Немања Врачев, а тачку на поготке је ставио у 75. минуту резервиста Мирослав Челекетић.

М. С.

Војводина - Црвена звезда (ВС) 0:2, Младост (БД) - Црвена звезда (РС) 3:2, 2. октобар - Младост (Л) 4:2, Пролетер - Борац 3:4, Банат - Раднички 2:2, Делија - Полет 4:0, Русанда - Нафтагас 1:3, Лехел – Омладинац 2:3.