Зрењанинска лига: Елемирци бољи и с играчем мање

Веома добра и борбена утакмица виђена је у Куману.
Fudbal

„2. октобар”–Нафтагас (Е) 1:2 (1:1)

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ “Огњен Контрић”. Гледалаца око 300. Судија: Милић (Зрењанин). Стрелци: Тешић у 32. минуту за 2. октобар, а Бакош у 8. и 79. минуту за Нафтагас. Жути картони: Икић, Јакшић и Тубић (2. октобар), Бакош, Степанов (Нафтагас). Црвени картон: Панић (Нафтагас).

2. ОКТОБАР: Д. Прапорски, Ђорђевић (Ковачев), Пријић, Јакшић, Шаркези, Бошков, Лазић, Тешић (Тубић), Стајки, Икић (М. Прапорски), Дурмиши.

НАФТАГАС: Мијатов, Прашчевић, Барањи, Марков, Р. Дабић (Јовић), Панић, Бакош (Раца), Д. Дабић, Јанков, Голијанин (Грабунyија), Степанов.

Гости су већ у 8. минуту преко Роберта Бакоша повели, али је Срђан Тешић у 32. минуту изједначио. У 50. минуту због неопрезног старта над домаћим голманом искључен је Александар Панић.

Иако су готово цело полувреме имали играча више, изабраници Ота Барте то нису успели да реализују, а Бакош је још једном, у 79. минуту искористио прилику, па су гости однели сва три бода.

И. Т.

Црвена звезда - Борац 0:0

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Ковач (Мокрин).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић 7, Савичић 6, Н. Ољача 6, Барбат 7, Перовић 6, Петровић 7, А. Ољача 6 (Мркеља), Медић 6, Попесков 6, Н. Узелац 6, Ј. Босанчић 6 (Марјановић).

БОРАЦ: Д. Медић 7, Ковачевић 6, Опачић 6, Ђукановић 7, Лукин 6 (Живковић), Бошњак 7 (Богарошки), Бракуш 7, Зечевић 7, Грујић 6, Тодорв 6, Точков 6.

Гости из Александрова успели су у намери да затвореном игром стигну до бода. Истина, било је прилика за гол за обе стране, затајили су нападачи код гостију и домаћина, али су зато голмани били на висини свог задатка и најзаслужнији су што су мреже мировале.

М. Рачић

Младост (Л) - Војводина 4:0, Црвена звезда (РС) - Борац 0:0, Црвена звезда (ВС) - Раднички 1:2, Младост (БД) - Полет 6:1, 2. октобар - Нафтагас 1:2, Пролетер - Омладинац 1:2, Банат - Лехел 3:1, Делија - Русанда 3:1.