ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Грујић за славље Башаидаца

Фудбалери Војводине из Башаида савладали су Русанду са 2:1 (0:1).
1

У комшијском одмеравању снага, гости су из контре преко Стеванова постигли погодак.

Добру игру домаћих искористио је Тодоров после корнера и дуплог паса главом је савладао веома доброг Куручева. Када су сви очекивали крај сусрета у последњем минуту убачена је лопта из корнера, а Горан Грујић главом је послао лопту у мрежу.

БАШАИД: Игралиште Војводине, судија: Лекић (кикинда), стрелци: Тодоров у 65. Грујић у 90. за Војводину, а Стеванов у 20. минуту за Русанду.

ВОЈВОДИНА: Протић, Винцан 8 (Милин),  Попов 7 (Гаврић), Завишин 8, Селаковић 7, Ољача 7 (Стојисављевић 7), Фуртула 7, Грујић 8, Тодоров 7, Тасић 7, Глупшац 7.

РУСАНДА: Ми. Куручев 8, Надлачки 6, Давидов 6, Шкондрић 7, Грабунџија 7 (Халас), Ма. Куручев 6, Мрђеновић 6, Стеванов 6, Радишић 6, Оџин 6, Цветић 6 (Радојев 6).

Тамиш - Војводина (НМ) 0:1 (0:0)

У отвореној игри домаћи су успели парирати док су имали снаге. Међутим, у другом делу гости су стигли до предности у 70. минуту када је Јосимовић из слободног ударца са око 25 метара шутем поред живог зида погодио мрежу домаћих за победу.

ФАРКАЖДИН: Игралиште “Жилет”, судија: Мијатовић (Житиште), стрелац: Јосимовић у 70.минуту.

ТАМИШ: Етвеш 7, Јешин 7, Матић 6, Димитријевић 6, Сувачарев 7 (Јовановић 7), Јоксимовић 7, Сучевић 6, Костић 7 (Бошковић 6), Булић 7 (Рашић 7), Туба 6, Стефанов 6.

ВОЈВОДИНА: М. Весков 7, Зорић 7, Б. Терзин 7, Арсенов 7 (Ђ. Весков 7), Роцков 7, С. Терзин 7, Б. Стојков 7 (Шкеро), Д. Стојков 7 (Николић 7), Малешев 7, Јосимовић 8, Матић 7.

МСК - Борац 2:1 (0:0)

Веома добра и квалитетна утакмица оба ривала. У 16. минуту досуђен је пенал за госте, али је шут Ковачевића одбранио Секошан.

У 48. минуту после корнера усамњени Чобор је на другој стативи главом пгоодио мрежу за вођство гостију.

Домаћи су имали иницијативу и стварали прилике, да би Габријел Исак у 78. минуту након соло акције успео да изједначи. Недуго затим после добре комбинације Едвард Рама је главом погодио мрежу за победу домаћина из Михајлова.

МИХАЈЛОВО: Игралиште “Лигет”, судија: Јањић (Зрењанин), стрелци: Г. Исак у 78. Рама у 83. за МСК, а Чобор у 48. минуту за Борац.

МСК: Секушан 8, Аслани 6, Личина 7, Рама 8, Поп 7, Николић 6 (Ковач 7), Попић 7 (Марковић 7), Јаковљев 7, Ђуровић 7 (Д. Исак 7), Г. Исак 8, Гуљаш 7.

БОРАЦ: С. Гајинов 7, Ковачевић 6, Томин 7 (Д. Гајинов 7), Самолов 7 (Пухар 7), Грбић 7 (Тошков 7), Станојевић 7, Бичанин 7, Грујић 7, Рашета 7, Чобор 7, Зечевић 7.

Раднички (ЈТ) - Делија 3:0 (1:0)

У веома квалитетној игри домаћи су стигли до четврте победе у низу. Марко Пејин је оштрим и прецизним шутем са 18 метара салвадао изванредног Степанчева.

У наставку утакмице после доброг пригравања Ференци је успео удвостручити предност. Недуго затим је Ференци погодио и удвостручио предност, а Пејин је искористио одбритак за коначан резултат.

ЈАША ТОМИЋ: Стадион “Бошко Петров”, судија: Стојановић (Зрењанин), стрелци: Пејин у 36. и 65. Ференци у 62. минуту.

РАДНИЧКИ: Савков 8 (Хорват 7), Пругинић 7, Шујић 8, Треунов 8, Михајловић 7 (Живанов 7), Ференци 7 (Славковић 6), Ракић 7, Савић 7, Пејин 9, Ференчак 7 (Стојков 7), Радивој 8 (Грцић 7).

ДЕЛИЈА: Степанчев 9, Ђукић 7 (Ћорић 7), Тот 6 (Н. Симић 6), Перишић 6, Стојанчев 7, Миланов 5 (Барбат 6), Болић 6, Живко 7, Недељковић 7, Д. Симић 6 (Радуловић 6), Кричковић 7 (Витомиров 7).

Јединство - Младост (БД) 1:3 (1:0)

На самом почетку сусрета Спахић је ефектним голом са око 25 метара погодио саме рашље.

Било је још прилика, међутим, гости су се умешно бранили и онда у финишу сусрета у 81. минуту Роберт Бакош је на висини пеналтика прихватио лопту и погодио мрежу.

Само два минута касније Срдић је одлично убацио, Слободан Топаловић шутирао, лопта се од стативе откотрљала у мрежу, да би у финишу Саша Мијатовић погодио за коначан тријумф лидера из Деспотовца.

БОЧАР: Игралиште код Дома, судија: Пауновић (Житиште), стрелци: Спахић у 3. за Јединство, Бакош у 81. С. Топаловић у 83. С. Мијатовић у 88. минуту за Младост.

ЈЕДИНСТВО: Богдановић 7, Чубрило 6, Сивчев 6, Белеуц 6, Кошничар 7, Новковић 6 (Коврлија 6), Лукић 6, Ћеран 6, Марков 6 (Вујић 7), Спахић 7, Васичин 6.

МЛАДОСТ: Марић 7, Мандић 6 (С. Мијатовић 7), П. Мијатовић 6 (Мрђа 7), С. Топаловић 8, Митрић 7, Б. Топаловић 7, М. Топаловић 7, Бакош 7, Срдић 7, Костин 7 (Каурин 7), Крстовић 7.

Потисје - Лехел 3:1 (2:1)

Разиграни Нишевић одлично је упослио искусног Кодића који је погодио мрежу, да би Лакетић у 30. минуту из слободног ударца изненадио домаћег голмана и изједначио резултат. Нишевић је у соло продору поставио резултат полувремена.

У наставку Новковић је искористио добро додавање Кодића и погодио мрежу за сигурну победу.

КНИЋАНИН: Игралиште “крај Бикаре”, судија: Рашков (Лукићево), стрелци: Кодић у 12. Нишевић у 35. Новковић у 56. за Потисје, Вукетић у 30. минуту за Лехел

ПОТИСЈЕ: Бе. Стоковић 7, Анђелковић 6 (Штетин), Илић 7 (Михајловић 7), Амиџић 7, Да. Стојковић 7, Балаћ 8, Станковић 7 (Новковић 7), Павловић 7 (Маринковић 7), Нишевић 8 (Максимовић), Антић 7, Кодић 7.

ЛЕХЕЛ: Курунци 7, Рајић 7, Фефкете 7, Бербаков 6 (Асталош), Михајлов 7, Чикош 7, Такач 7 (Михајиловић), Лакетић 7 (Бодо), Мићовић 7, Петровић 6 (Ђолаји 7), Ђорђић 6 (Бенц 6).

Младост (Л) - Црвена звезда 0:1 (0:1)

ЛУКИЋЕВО: СЦ Младост, судија: Пауновић (Житиште), стрелац9 Попесков у 5. минуту. Црвени картон: Чуданов  (Црвена звезда).

МЛАДОСТ: Лацић 7, Бојић 6 (Павловић), Галић 7, Сављевић 6, Перовић 6, Секулић 7, Мит. Лаловић 6, Ми. Лаловић 6, Ђукановић 6, Магда 6, Кулић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хајровић 7, Ђорђевић 7, Савичић 7, Утржен 7, Кнежевић 7, Јанков 6, Ружић 7 (Чуданов 6), Гуцул 7, Попесков 8 (Микалачки), Узелац 7, Чубрило 7 (Босанчић 6).

У раној фази утакмице одлично убачену лопту искористио је Бојан Попесков и из волеја на атрактиван начин донео предност гостима. Потом се игра одвијала углавном на средини  терена.

АСК - ОФК Клек  2:1 (1:0)

У отвореној игри домаћи су имали више лопту у ногама а у 37. минуту после доброг убацивања Бирманац ефектно главом донео предност.

У наставку чврсти и жилави гости су одолевали, да би после контре Лазић постигао погодак главом за изједначење. Тотална офанзива домаћих уродила је плодом у надокнади времена када је Владан Ћуровић шутем савладао Јанкулова за победу Арађана.

АРАДАЦ: Игралиште “Копово”, судија: Ђурин (Зрењанин), стрелци: Бирманац у 37. Ћуровић у 90. за АСК, Лазић у 80. минуту за Клек.

АСК: Стојков 7, Станић 7, Кујунџић 7, Говедар 7, Бирманац 8 (Стричко), Ћуровић 8 (Ненин), Адамов 7, Закић 8, Мијић 7, Матејин 7, Весин 7 (Јевремов).

КЛЕК: Јанкулов 8, Миловановић 7, Стојановски 7 (Михајловић), Богдановић 7, Коснић 8, Вучетић 7, Нинковић 6 (Стајић 7), Ћурић 7, Јањић 6 (Лазић 7), Јовановић 7, Милановић 7.

Припремио:       М. Н. Петровић

МСК - Борац 2:1, Тамиш - Војводина (НМ) 0:1, Полет - 2. октобар 3:0, Јединство - Младост (БД) 1:3, Раднички - Делија 3:0, АСК - Клек 2:1, Војводина (Б) - Русанда 2:1, Потисје - Лехел 3:1, Младост (Л) - Црвена звезда 0:1.

1. Младост (БД)         4      4      0      0      9:2    12

2. Радн. (ЈТ) (-1)         4      4      0      0      15:1  11

3. Ц. звезда               4      3      1      0      9:3    10

4. Војводина (Б)         4      3      0      1      12:4  9

5. Полет                    4      3      0      1      11:3  9

6. 2. октобар             4      3      0      1      8:7    9

7. АСК                       4      2      1      1      12:7  7

8. Војводина (НМ)      4      2      1      1      4:3    7