Зрењанинска лига: И председник стрелац

Питање победника у овом сусрету није се постављало, већ је било само дилема колико ће голова постићи Куманчани.
fudbal/dnevnik

2. октобар - Раднички (ЈТ)  7:1 (2:0)

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ “Огњен Контрић”. Гледалаца 100. Судија:  Лекић (Кикинда). Стрелци:  Летић у 7. Барта у 11. и 48., Милосављев у 59. и  70., Тубић у 72. и Вребалов 75. минуту за 2. октобар, а Живанов у 76. минуту за Раднички.

2. ОКТОБАР: Барачков, Ковачев, Ђорђевић, Марић (Гвожђарев), Вребалов, Радојев, Лазић, Барта (Тубић), Милосављев, Рама, Летић.

РадниЧки: Борош, Васић, Бајуш, Рикало, Чипак, Јовановић, Богданов, Калапиш, Николић, Живанов, Дамјанов.

С пола гаса изабраници Оливера Тиквењца су дали седам голова екипи из Јаше Томића и на тај начин потпуно им се реванширали за сличан пораз прошле јесени. Истакли су се Ото Барта и Стефан Милосављев са по два поготка, а стрелац једног гола био је и ветеран Ивица Тубић, иначе председник 2. октобра.

И. Т.

Делија (М) - Полет (Н) 3:0 (0:0)

МОКРИН: Игралиште Делије, гледалаца 100, сдуија: Д. Мијатовић (Житиште), стрелци: Перишић у 65. Голић у 73. и Ћеран у 77. минуту. Жути картони: Радак, Јарић, Малогајски, Кењало (Полет). Црвени картон: Степанов (Делија).

ДЕЛИЈА: Бадрљица, Ђукић, Недељков, Д. Симић, Степанчев, Миладинов (М. Ћелекетић), Фејеш, Голић, Барбат (Мићин), Перишић, Кричковић (Ћеран).

ПОЛЕТ: Ковач, Велемиров, Тубин, Ступар (Малогајски), Кењало, Радак, Гушић, Инђић (Јеличић), Драганов, Јарић (Јелић), Буцало.

Фудбалери мокринског Делије у општинском дербију савладали су екипу Полета из Накова и то са десет играча.  У првом делу игре било је неколико изгледних прилика, али без реализације. У 61. минуту искључен је домаћи играч Степанчев, а само два минута касније „делијаши” су повели поготком Душана Перишића. У 73. минуту Дајан Голић је повећао резултат, а леп погодак постигао је ветеран Милан Ћеран у 77. минуту.

М. С.

Војводина - Русанда 5:1 (2:1)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 200, судија: Поповић (Книћанин), стрелци: С. Терзин у 25. 38. и 91. Николић у 73. Васичин у 92. за Војводину, а Стеванов у 33. минуту за Русанду. Жути картони: Шкеро, Арсенов, Николић (Војводина), Станковић, М. Куручев, Цвејић (Русанда).

ВОЈВОДИНА: Б. Весеков, Попов, Шкеро (Балабан), Б. Терзин (Ђ. Лакић), Арсенов, Роцков, С. Терзин, С. Стојков, Малашев, Николић (Ђ. Весков), Васичин.

РУСАНДА: С. Куручев, Надлачки (Олyин), Давидов, Чешљев, Шаргин, Колупер (М. Куручев), Цветић, Стеванов, Ракић, Радишић, Станковић.

Фудбалери Војводине забележили су четврту победу у првенству. Најбољи актер  сусрета био је троструки стрелац Стефан Терзин. Овај играч прво је у 25. минуту лепим ударцем савладао гостујућег голмана, а гости у 33. минуту преко Дејана Севанова изједначили резултат.  У 38. минуту Терзин је поново постигао погодак и довео своју екипу у вођство.  У наставку домаћин је био далеко бољи и Саша Николић је у 73. минуту повећао резултат. У самој надокнади времена „воша” је постигла два а поготка.

М. С.

Резутлати:

Делија - Полет 3:0, Клек - Борац 1:1, Потисје - Младост (Л) 3:2, Омладинац - Црвена звезда 2:1, 2. октобар - Раднички 7:1, Тамиш - Младост (БД) 1:0, Војводина - Русанда 5:1, Лехел - Јединство 4:0.