ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Лидер разигран у наставку

Није све кренуло како треба за фудбалере Напретка,  Слободан Тадић је у 19. минуту погодио своју мрежу.
ФК Напредак/ Екипа Напретка из Честерега

Напредак - Јединство 8:2 (1:1)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 300, судија: Микалачки (Зрењанин), стрелци: Грујић у 38. Татић у 47. 68. 73.  Маљукан у 61. 63. 90. и Нађ у 85. за Напредак, а Тадић у 19. (аутогол) и  Кеврешанов у 72. минуту за Јединство. Жути картони: Богић, Микић (Напредак), а Веселиновић, Салиховић (Јединство).

НАПРЕДАК: Магда 8, Тадић 6 (Матић 7), Станић 7, Богић 8, Вујиновић 7,  Пејин 7 ( Нађ 8), Татић 8 (Стојановић 7), Грујић 8 (Маљукан 9),  Јевремов 7 ( Глигић 7),  Чокулов 7.

ЈЕДИНСТВО: Пинтер 5,  Станковић 5 (Кеврешанов 7), Перић 6,  Лукић 5,  Стојанов 5, Веселиновић 5, Салиховић 6, Фаркаш 6, Михајловић 5 ( Коледин 5), Пецарски 5, Ковачев 6.

Дуго је требало фудбалерима домаћих да се среде, а онда у наставку меча потпуно су сломили госте.

Младост - МСК 1: 2 (1:1)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца 100. Судија: Н. Марков (Зрењанин). Стрелци: Стефанов у 20. (из пенала) за Младост, а  Замбо у 27. и Перовић у 55. минуту за МСК. Жути картони:  Мијатовић (Младост), а Тањга, Гуљаш, Такач, Рама и тренер Миливој Марков (МСК).

МЛАДОСТ: Марић 7, Марић 6 (Спалевић 6), Мијатовић 7, Топаловић 7, Стефанов 8, Костин 7, Топаловић 7 (Ћурашковић 7), Топловић 7, Каурин 7,  Гавранић 7, Крстовић 7 ( Самоловац 6).

МСК:  Секошан 8, Тањга 7, Гуљаш 7, Ступар 7, Перовић 9, Такач 7, Замбо 8, Тот 7 ( Исак 6), Рама 7 (Бука 7),  Грубор 7.

Повели су домаћи са линије пенала, изједначили су гости преко  Данијела Замба. У другом полувремену иницијативу су имали фудбалери из Михајлова, и у 55. минуту врло добри Марко Перовић, затресао је мрежу слабо постављеног голмана Марића.

Војводина - Црвена звезда 2:0 (0:0)

БОЧАР: Игралиште Јединства, гледалаца 100. Судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелци: Николић у 68. и 93. минуту. Жути картони: Савић, Богосав (Војводина), а Барбат, Делић, Јефтенић, Костић (Црвена звезда).

ВОЈВОДИНА: Глишин 8, Попов 7 (Баштованов 7), Радновић 7, Бакић 7, Терзин 7, Арсенов 7, Арсенов 7,  Савић 7, Кормањош 7 (Николић 9), Богосав 7, Чубрило 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ковачевић 5, Кубуровић 8, Комненовић 5, Барбат 5,  Комненовић 5, Делић 5, Брајић 5, Јефтенић 5,  Вујовић 5 (Ујвари 5), Будаи 5 ( Јањић 5).

Тренер Црвене звезде Ђорђе Рудан имао је великих кадровских проблема, па је на гол морао играч Петар Ковачевић који се није баш прославио. Једина светла тачка у екипи Црвене звезде из Војвода Степе је био одлични Зоран Кубуровић.  У екипи Војводине све је функционисало као сат, а резервиста Николић је решио меч.

Напредак - ЖФК Банат 0:1 (0:1)

БАНАТСКА ТОПОЛА: Игралиште Напретка, гледалаца 200. Судија: Кнежевић (Банатско Карађорђево). Стрелац: Радичевић у 34 минуту. Жути картони: Весков, Вукмировић, Џин, Роцков (Напредак), а Буратовић,  Пјевчевић, Марковић (ЖФК Банат).

НАПРЕДАК: Весков 6, Вукмировић 6 (Ердег 5), Еремић 6, Радојчин 7 (Роцков 6), Јосимовић 7, Грујић 7,  Прокин 6 (Кебић 6), Дрљача 6, Селаковић 7,  Веселић 7 (Станковић 7).

ЖФК БАНАТ:  Баћан 8,  Путић 7, Билбија 7, Цветићанин 7, Радичевић 9, Медић 7 (Радуловић -Иванић 6), Рацков 7 (Јањанин 7),  Ђорић 8,  Буратовић 7, Пјевчевић 7 (Марковић 6), Кондић 8.

„Железничари” су одиграли одличну утакмицу. Меч је решен  у 34. минуту,  Срђан Радичевић је затресао је мрежу голмана Напретка из Банатске Тополе, Борислава Вескова.

Банат - Билећанин 0:1 (0:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца 100. Судија: С. Радуловић (Елемир). Стрелац: Милошевић у 83. минуту. Жути картони: Тошковић,  Цветковић (Банат), а Вујовић, Милошевић (Билећанин).

БАНАТ: Сладовић 6, Ракетић 6, Вукомановић 7, Тошковић 6, Грачанин 6 (Жегарац 5), Мартиновић 7, Илић 6 (Цветковић 6), Сувачарев 6,  Јоцић 6 (Радојичић 7), Крстић 6, Добрић 7.

БИЛЕЋАНИН: Хорват 8, Алексић 7 (Жерајић 7), Вујовић 7, Маговчевић 7, Унгур 7, Рајков 7, Грубачић 7, Милошевић 9, Маговчевић 7,  Тришић 8, Вучковић 7.

Фудбалери Баната из Ченте наставили су распродају бодова. После одласка тренера Душана Плазинића, „ пожар”, није угасио ни  Игор Јоцић.  Фудбалери Билећанина из Сечња у финишу решили су питање победника.

ОФК Стајићево - Полет 0:4 (0:1)

СТАЈИЋЕВО: Игралиште ОФК „ Стајићева „, гледалаца 150. Судија: М. Томовић (Зрењанин). Стрелци: Драганов у 25. Кочиш у 64. и 78. и Мићин у 85. минуту. Жути картони: Оташевић, Стефанов, Паланачки, Манојлов и тренер Марковић (ОФК Стајићево), а Надлачки, Фејеш (Полет).

ОФК СТАЈИЋЕВО: Влачић 5, Оташевић 6, Јоксимовић 5, Јанковић 5, Костадиновић 6, Јовановић 5, Стефанов 6 (Стефанов 5), Вукајловић 6, Паланачки 5 (Вујичић 6), Манојлов 6, Влачић 5.

ПОЛЕТ: Гајинов 8, Надлачки 7 (Мићин 8), Фејеш 7 ( Вукобрат 7),  Кочиш 9,  Радловић 8 ( Анушић 7), Драганов 8, Бабић 7, Буцало 7 (Цвијан 7),  Симић 7, Фучак 8, Зорић 8.

Фудбалери Полета лако су дошли до сва три бода у Стајићеву, против неспремне екипе домаћина.

2. октобар - Делија 1:1 (1:0)

КУМАНЕ: Игралиште „ 2. октобра „, гледалаца 100. Судија: М. Печек (Кикинда). Стрелци: Милосављев у 31. за 2. октобар, а Шћепановић у 61. минуту за Делију. Жути картони: Закић, Симоновић, Срдић (2. октобар), а Србљин (Делија). Црвени картон: Радојковић у 86 минуту (2. октобар).

ДРУГИ ОКТОБАР: Радосављев 7, Тешић 7, Закић 7, Секулић 7,  Симоновић 7, Милосављев 8, Радојковић 7, Бретшјнајдер 7 (Лазић 7),  Барањи 7, Срдић 7, Јанковић 7.

ДЕЛИЈА: Ковач 8, Јолић 7, Миладинов 8, Ћорић 7 (Фишаков 6),  Шћепановић 9, Србљин 7, Арађанин 7, Симић 7, Моноштори 7, Попов 7,  Врачев 7 (Барбул 6).

Припремио: П. Станић

Табела и резултати:

ОФК Стајићево - Полет 0:4, Напредак (Ч) - Јединство 8:2, Банат (Ч) - Билећанин 0:1, Напредак (БТ) - ЖБК Банат 0:1, Војводина - Црвена звезда 2:0, 2. октобар - Делија 1:1, Младост - МСК 1:2.