Зрењанинска лига: Општински дерби без победника

Није било победника у општинском дербију. Повели су Куманчани у 12. минуту лепим голом Милосављева из слободног ударца.
Fudbal

2. октобар - Војводина (НМ) 2:2 (1:1)

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ “Огњен Контрић”. Гледалаца 100. Судија Радишић (Зрењанин). Стрелци. Милосављев у 12. и Пријић у 75. минуту за 2. октобар, а Малеш у 45. и 65. минуту за Војводину. Жути картони: Бозокин, Милосављев, Секулић (2. октобар), Николић, Кошничар (Војводина).

2. ОКТОБАР: Радосављев, Пријић, Бозокин, Летић, Вијоглавин, Лазић, Тешић (М. Прапорски), Милосављев, Д. Прапорски (Икић), Секулић, Стајки (Ђорђевић).

ВОЈВОДИНА: Батањчев, Шкеро, Терзин, Арсенов, Малеш, Роцков (Васковић), Б. Стојков, Д. Стојков (Весков), Малешев, Николић, Кошничар.

Гости из Новог Милошева су преко искусног Огњана Малеша с два поготка: једног у надокнади првог полувремена и другог на почетку другог дела утакмице преокренули резултат. Ипак, домаћини су, које је овога пута с клупе водио председник клуба Борис Тиквењац, јер је тренер Ото Барта имао играчке обавезе у Мађарској, успели да изједначе. Војводина је у самом финишу могла да однесе и цео плен из Кумана, али је у ситуацији један на један голман Радосављен одбрани ударац искусног Саше Николића.

М. Б.

Полет - Нафтагас (Е) 1:2 (1:2)

НАКОВО: Стадион Полета, гледалаца 50, судија: Крстић (Зрењнин), стрелци: Д. Вукобрат у 35. за Полет, а Јанков у 21. и 29. минуту за Нафтагас. Жути картони: Кочиш, Сабљић, Бо. Јеличић, Д. Вукобрат (Полет).

ПОЛЕТ: Јелић, Велемиров, Мартинов (Бо. Јеличић), Гавранчић (Гужица), Сабљић, Кочиш, Драганов, Бабић, Сакал, Д. Вукобрат.

НАФТАГАС: Немчев, Прашчевић, Барањи, Давидовић, Марков, Р. Дабић, Попов, Бакош, Јанков (Кетановић), Јовић, Степанов (Д. Дабић).

„Нафташи” из Елемира головима Јанкова однели су кући три велика бода из Накова. Домаћину је ово био други узастопни пораз, али је пружио допадљиву игру малобројним гледаоцима.

Гости су повели у 21. минуту након грешке домаће одбране, а стрелац овог поготка био је Јанков. Само десет минута касније исти играч поново се уписао у листу стрелаца за своју екипу. У 35. минуту најбољи стрелац домаћина Данило Вукобрат успео је да из добре позиције савлада голмана „нафташа” Немчева.

Очекивало се да ће у наставку игре Наковчани успети да бар према приказаној игри и шансама освоје бод, али су пропустили неколико идеалних прилика да то остваре.

М. С.

Црвена звезда - Делија 2:0 (2:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Пауновић (Житиште), стрелци: Барбат у 2. и Спахић у 39. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: П. Ољача 7, Фехер 7, Н. Ољача 7, Д. Узелац 7, Барбат 8 (Вокић), Спахић 7, Гуцул 6, Попесков 6, Медић 7, М. Узелац 7, Ј. БОсанчић 7, О. Босанчић 7.

ДЕЛИЈА: Поповић 6, Ђукић 6, Тот 6, М. Степанчев 6, Д. Миладинов 6, Дар. Миладинов 7, Живков 7, Радак 6, Хун 7, Цвијан 7, Врачен 6.

Домаћин је тек у општинском дербију успео да прекине пост после пет узастопних неуспеха, тако да је фудбалерима Црвене звезде враћено самопоуздање. Била је то игра која се одвијала по средини терена. Домаћин је решио утакмице у првом делу игре. У 2. минуту агилни Барбат је донео радост навијачима Црвене звезде, да би у самом финишу првог дела Спахић поставио, како се испоставило коначан резултат.

М. Рачић

2. октобар - Војводина 2:2, Младост (БД) - Пролетер 4:1, Црвена звезда (ВС) - Банат 3:1, Црвена звезда (РС) - Делија 2:0, Младост (Л) - Русанда 1:1, Борац - Лехел 6:2, Раднички - Омладинац 1:1, Полет - Нафтагас 1:2.