Зрењанинска лига: Све решено за пола сата

У Арадцу је све било решено већ за пола сата игре у првом полувремену.
fudbal

АСК - 2. октобар 1:1 (1:1)

АРАДАЦ: Игралиште АСК-а.  Судија: Лазар (Зрењанин).  Стрелци: Мијић у 2.  минуту за АСК, а Барта у 27.  минуту за 2.  октобар.  Жути картони: Понорац (АСК), Еремић (2.  октобар).

АСК: Стојков, Јевремов, Лончарски, Бирманац, Јосимов (Кораћ), Закић, Мијић (Адамов), Понорац, Весин, Гал, Ненин (Курнешан).

2.  ОКТОБАР: Радосављев, Ковачев, Пецарски (Икић), Н.  Јанковић, Симоновић (Пекија), Љеваја, Вијоглавин, Барта (Марић), Вендер, Оџин, Еремић.

Изабраници Срђана Закић повели су већ у другом минуту, да би у 27.  минуту Ото Барта изједначио и Куманчанима донео бод вредан злата.  Изабраници Душка Гвожђарева су, иначе, током целе утакмице били бољи, али ипак нису успели да из Арадца однесу сва три бода.

И.  Тубић

Раднички (ЈТ) - Војводина (НМ) 1:1 (1:1)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште Радничког.  Судија: Гроздановић (Житиште).  Стрелци: Тасић (из једанаестерца) у 14.  за Раднички, а Голић у 7.  минуту за Војводину.  Жути картони: Радивој (Раднички), Весков, Цуцић (Војводина)

РАДНИЧКИ: Васић, Фрунић, Ференцак, Сујић, Ференци, Ракић, Савић (Пејин), Тасић, Радивој, Ољача, Златић

ВОЈВОДИНА: Весков, Цуцић, Бајић, Терзин, Арсенов, Голић, Б.  Стојков,  Д.  Стојков, Малешев,  Јосимовић, Рајков (Лалић)

Гости из Новог Милошева су у свом првом нападу, у 7.  минуту, после брзе акције коју је започео Борис Стојков, голом Голића дошли у вођство.  Радост екипе Зорана Карановића није дуго трајала пошто су у 14.  минуту, из оправдано досуђеног једанаестерца, голом Тасића домаћи изједначили.  Мада је у наставку Раднички имао теренску иницијативу није успео да дођу до победе, јер је голман Борислав Весков био непремостива препрека.

Ст.  Давидовић

Црвена звезда - Русанда 2:0 (1:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, судија: Ранков (Кикинда), стрелци: Попеску у 2.  и Јанков у 63.  минуту (из пенала).  Црвени картон: Јанковић (Русанда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хајровић 6, Медић 6, Кнежевић 6, Јанков 7, Утржен 7, Д.  Узелац 7 (Босанчић), Попесков 7, М.  Узелац 6, Чубрило 6 (Ружић), Вокић 6 (Нинић).

РУСАНДА: Н.  Куручев 8, Ђурић 6, Давидов 6, Ољача 6, Јанковић 6, Чешљарев 6 (М.  Кемера), Станковић 5, М.  Куручев 6 (Шаргин), Стеванов 5, Иванчевић 6, Шкорић 6 (С.  Кемера).

Рускоселци не посустају.  Славили су сигурну победу против гостију из Меленаца и тако потврдили тријумф из Мужље када су убедљиво победили домаћина.  Гости заслужују похвале, пре свега због отворене игре.  Имали су неколико повољних прилика које нису реализују.  Гостијући тренер Малбашић је морао да напусти клупи јер је добио црвени картон због полеике са судијама.

М.  Рачић

Резултати:

МСК - Лехел 6:0, Црвена звезда - Русанда 2:0, Младост (Л) - Клек (одложено), Потисје - Делија 3:1, Војводина (Б) - Младост (БД) (прекинуто) 3:0, АСК - 2. октобар 1:1, Раднички - Војводина (НМ) 1:1, Полет - Тамиш 2:0. Слободан је био: Борац.