Зрењанинска лига: Томин дерби зачинио поготком

У протоколу утакмице, после 30 година било је уписано свих 17 играча из Српске Црње.
Јован Томин (Будућност)

Будућност - Крајина 3:1 (0:1)

СРПСКА ЦРЊА : Игралиште Будућности, гледалаца око 150. Судија  Пекез (Зрењанин), стрелци: Тодоров у 57.  Томин у 57. и Прокин у 87. за Будућност, а  Кошутић у 29. минуту за Крајину.

БУДУЋНОСТ: Тодоровић -, Радин 7 (С. Прокин 7), Н. Ковачевић а 7, Савин 6 (Томин 8), Тодоров 7, Манојловић  7, Немања Ковачевић 7, А. Прокин 7, Ољача 6 (Стојичић 7), Прпа 7, Перин  7.

КРАЈИНА: Родић 7, Ј. Латковић 6, Маркановић  6, Јелисавац 6,5, Треунов 6,  Л. Латковић 6, Гаврилов 6 (Наранчић), Кондан 7, Маран 6 (Шарац ), Дмитров 6, Кошутић 7.

Дакле ни један једини играч ван Ђурине вароши. Уз то 17. годишњи Јован Томин  је на свом дебију  постигао леп погодак. Црњани су током целог меча нападали а гости се бранили. На опште изненађење, гости су повели  у 29. минуту после корнера и спретног шута по земљи Кошутића. Изједначење је уследило тек у 57 минуту након корнера и небеског’ скока ветерана Тодорова са ивице петерца. Десет минута касније на сцену је ступио млађани Јован Томин и топовским шутем са 16 метара доноси вођство,  које у 88 минуту, из контрапапада,  увећава спретни Срђан Прокин.

Г. Савин

Војводина (НМ) – ЖАК 1:1 (0:0)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца: 200. Судија: Д. Родеан (Зрењанин). Стрелци: Јосимовић у 75. за Војводину, а Е. Моноштори у 86. минуту за ЖАК. Жути картони: Малешев (Војводина), Баба и Крнић (ЖАК)

ВОЈВОДИНА (НМ): Весков, Милин, Пушић, Терзин (Лалић), Д. Стојков, Арсенов, Голић,  Јосимовић, Марић, Малешев, Ступар

ЖАК: Баркоци, Баба, Станић, Бербаков, Симић, Крнић, Важић (Е. Моноштори), Пенавски, Фучак (Милин), Месарошки, Илић (Чокулов)

У комшијском дербију виђена је квалитетна и борбена игра, у којој је домаћи састав зауставио победоносни ход Кикинђана. Све до 75 минута и поред више прилика није било голова, да би један од бољих на терену, Страхиња Јосимовић из слободног ударца са 20 метара савладао Баркоција. Домаћин је потом згуснуо редове, а Кикинђани све подредили нападу, да би у 86. минуту после продора по левој страни и идеалног центаршута, Ервин Моноштори, само што је ушао у игру постигао изједначујући погодак.

Ст. Давидовић

Резултати:

Војводина (НМ) - ЖАК 1:1, Будућност - Крајина 3:1, Банат - ЖФК Банат 2:2, Борац - Војводина (Б) 1:0 (прекинуто), Делија - Русанда 4:1, АСК - Младост (БД) 3:1, Раднички - Напредак 2:4, Полет - Младост (Л) 3:1.