Зрењанинска лига: Убедљиви Ботошани

​​​​​​​Омладинац - Војводина (НМ) 4:0 (2:0)
omladinac botos 1

БОТОШ: Стадион Омладинца, гледалаца 100, судија: Лекић (Кикинда), стрелци: Сујић у 14. Новак у 28. Новаковић у 54. и Станић у 63. минуту.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков, Радуловић, Сујић (Натарош), Тањга, Радичевић (Тркуља), Станић, Ренигус-Говернос, Новаковић, Миљковић, Јованов (Палевић), Новак.

ВОЈВОДИНА: Весков, Арсенов, Д. Попов, Спајић (Ж. Попов), Б. Терзин, Томић, Васковић (Балог), Стојков, Радосављев, Лакић, Весков.

Фудбалери домаћег Омладинца на опроштају од својих навијача забележили су и 13 победу и тако са нова три бода освојили наслов јесењег првака. Домаћин је повео већ у 14. минуту лепим поготком Николе Сујића, а резултат је у 28. минуту удвостручио Марко Новак.

И у наставку игре Ботошани су били надмоћнији и само је било питање колико ће још постићи голова. Међутим, постигли су само два поготка и то у 54. минуту преко Слађана Новаковића, а тачку је ставио у 63. минуту Александар Станић.

М. Секулић

2. октобар - Тамиш 1:0 (0:0)

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ “Огњен Контрић”. Гледалаца 100. Судија: Ћурчија (Житиште). Стрелац Марић у 61. минуту. Жути карони: Бозокин (2. октобар), Туба, Матић (Тамиш). Црвени картон: Костић (Тамиш).

2. ОКТОБАР: Прапорски, Ковачев, Ђорђевић, Марић (Тубић), Бозокин, Вребалов (Радојев), Вијоглавин, Лазић, Барта (Летић), Милосављев, Секулић

ТАМИШ: Сладојевић, Јешин, Видаковић (Живков), Матић, Вељков, Д. Костић, Новаковић, Бошковић (Сувачарев), И. Костић, Туба.

Куманчани су победама завршили почетак и крај јесење сезоне, што им је на крају првог дела сезоне донело пласман у средину табеле.

Напета борба и жеља за победом, видела се код обе екипе. Домаћини су постигли погодак преко лепе акције коју је завршио Марић у 61 минуту. Од 71 минута гости су остали без Драгана Костића, који је искључен после  другог жутог картона. Ни са играчом мање гости из Фаркаждина се нису предали, али и поред бројних шанси, нису успели да постигну гол. Победа Куманчана, у чијим се редовима истакао Стефан Ковачев, је сасвим заслужена.

И. Тубић

Полет - Русанда 0:3 (0:2)

НАКОВО: Стадион Полета, гледалаца око 50, судија: Гројановић (Зрењанин), стрелци: Колопер у 25. Ма. Куручев у 45. В. Радишић у 70. минуту.

ПОЛЕТ: Јакшић, Ступар, Тубин, Буцало, Бабић (Гавранчић), Радак, Кењало, Јарић (Б. Јеличић), Гушић, Бо. Јеличић, Солеша (Драганов).

РУСАНДА: М. Куручев, Надлачки, Давидов, Грабанушић, В. Попов, Колопер, Ма. Куручев, Цветић, В. Радишић. Коyин, Шаргин.

Гости из Меленаца кући су однели три велика бода пошто су у Накову савладали домаћи Полет. Мрежу домаћег голмана Јакшића начео је Колопер у 25. минуту, а у последњим секундама првог дела игре удвостручио Ма. Куручев. У наставку игре Меленчани су били бољи и то крунисали са још једним поготком преко Радишића.

М. С.

Црвена звезда - Делија 3:0, Младост (Л) - Раднички 7:1, Борац - Младост (БД) 0:2, Полет - Русанда 0:3, Клек - Јединство 1:0, Потисје - Лехел 1:0, Омладинац - Војводина 4:0, 2. октобар - Тамиш 1:0.

1. Омладинац     15     13     1      1      65:15        40

2. Потисје            15     10     2      3      43:21        32

3. Ц. звезда         15     10     2      3      33:15        32

4. Младост (Л)    15     10     0      5      41:29        30

5. Лехел              15     7      4      4      33:14        25

6. Клек                 15     7      4      4      30:23        25

7. Русанда           15     7      2      6      35:23        23

8. Војводина        15     7      1      7      27:22        22